Етнофестиваль гостинності: творчі колективи Львівщини презентують свою творчість у районах
24 вересня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
З творчим візитом колективи Самбірщини відвідали Мостиський район, Яворівський район представив своє мистецтво у Сокальському районі, Жовква гостинно приймала мистецькі колективи Пустомитівщини, а митців Золочівського району вітали бурхливими оплесками на сцені у Перемишлянах.
У мистецьких програмах - виконання танцювальних номерів, читання віршів та гуморесок, патріотичні пісні, хорові та сольні виступи, а також інструментальна музика.
«Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентували оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало.
Ключові слова:
етнофестиваль гостинностіНовини за темою
На Львівщині втретє відбувається Етно-Фестиваль гостинності
15 липня 2019
У межах ІІI Етно-Фестивалю гостинності відбувся вже 21 мистецький обмін, до яких залучено більше 1000 учасників мистецьких колективів. 20 районів представляють творчість своїх колективів художньої самодіяльності та виставки майстрів. Зокрема, 14 липня у м. Миколаєві відбувся етнофестиваль "Великогорожанківське літо", у якому особливими гостями стали колективи з Золочівського та Кам’янка-Бузького районів. За українським звичаєм учасники обмінювалися короваями. Зі сцен лунали пісні відомих українських митців. Нагадаємо, "Етнофестиваль гостинності" – це унікальний культурний проект, який базується на темі взаємодії та культурного зв'язку між регіонами області, яких з'єднує їхні мистецькі, духовні та культурні надбання.
На Львівщині триває ІІI «Етно-фестиваль гостинності»
10 Червня 2019
У межах ІІI Етно-Фестивалю гостинності вже відбулося 11 мистецьких обмінів, до яких залучили більше 1000 учасників мистецьких колективів. Зокрема цими вихідними творчістю та досвідом обмінювалися колективи з різних районів Львівщини. Так, 2 червня, біля родинного маєтку – палацу графа Казимира Фелікса Бадені, що знаходиться в центрі Буська, відбувся І фестиваль «Badenі fest» у якому особливими гостями – стали колективи з Жовківського та Кам’янка-Бузького районів. А 9 червня Миколаївщина презентувала участь у фестивалі духовної пісні «Моя душа звеличить Бога» у с. Полоничі Буського району. «Кожен з районів області, кожен з творчих заходів по особливому яскравий, цікавий та неординарний. Фестиваль покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції, дивувати мешканців нашими талантами. Але найважливіше – утвердження багатої унікальної давньої української культурної традиції» - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Зазначимо, що у межах ІІI Етно-фестивалю гостинності до листопада місяця на Львівщині відбудеться ще 69 мистецьких презентацій.
На Львівщині триває Етнофестиваль гостинності
3 Червня 2019
У неділю, 2 червня у межах Етнофестивалю гостинності у Дрогобицькому районному Народному домі відбувся концерт за участі кращих колективів художньої самодіяльності Турківського району. Жовківщина відвідала з культурною програмою Бущину. В Народному домі Радехова презентувала мистецтво Самбірщина. В Буську відбувся мистецький виступ колективів Камянка-Бузького району. «Фестиваль не лише ознайомлює глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дає змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Понад 600 учасників творчих колективів підготували для глядачів свої програми. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика. Також до уваги гостей свята представили виставки мистецьких робіт народних умільців, а саме: українську вишивку, кераміку та малярство.
На Львівщині стартував ІІІ Етнофестиваль гостинності
12 травня 2019
Сьогодні, 12 травня, на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відбулось відкриття фестивалю інструментальної музики – «ІІІ Етнофестиваль гостинності». Фестиваль не лише ознайомить глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дасть змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно-мистецьке життя краю. «Я б дуже хотів, щоб уже третій рік поспіль шість сотень колективів Львівщини завітали у кожне село, кожне містечко для того, щоб нагадати нашим людям, що ми – українці. Що наша земля подарувала нам неймовірні таланти. Пам’ятаймо слова Кобзаря «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине... От де, люде, наша слава, Слава України!» Ми повинні відстоювати свою мову, свою віру, нашу пісню», - наголосив під час вітального слова голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Окрім того, очільник області вручив державні нагороди видатним мешканцям Львівщини. Зокрема, звання «Заслужений вчитель України» присвоєно вчителеві математики Радехівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Галині Калиті, «Заслужений діяч мистецтв України» голові Львівського товариства Ріхарда Вагнера, членові Національної спілки художників України та Національної спілки журналістів України Лесі Котюк, «Заслужений працівник промисловості України» головному технологові ТОВ «Українська панчішна компанія» Любові Скворцовій. Нагадаємо, що Етнофестиваль гостинності започаткований у 2017 році, а цього року обіцяє бути ще більш яскравим та насиченим. Впродовж дев’ятнадцяти тижнів щонеділі він даруватиме мешканцям різних районів неповторні враження, гарний настрій, можливість поспілкуватися, насолодитися мистецькими барвами української пісні. І уже сьогодні, 12 травня, відбудеться 5 виїздів у райони, зокрема: Мостиський район у РНД м. Золочів; Перемишлянський район у РНД м. Радехів; Дрогобицький район у РНД м. Броди; Самбірський район у РНД м. Пустомити; Стрийський район у РНД м. Турка.
Етнофестиваль гостинності: творчі колективи Львівщини презентують свою творчість у районах
25 березня 2019
З 12 травня по 24 листопада в області втретє стартує «Етнофестиваль гостинності», де кращі аматорські колективи презентуватимуть мистецьку програму, виставку та презентацію свого району. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентуватимуть оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. У мистецьких програмах - виконання танцювальних номерів, читання віршів та гуморесок, патріотичні пісні, хорові та сольні виступи, а також інструментальна музика. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
Творчі колективи Жовківського району з мистецькою програмою завітали на Яворівщину
24 жовтня 2018
У межах Етнофестивалю гостинності творчі колективи Жовківського району з мистецькою програмою «Пісня лине із Розточчя» завітали на Яворівщину. Понад 60 учасників творчих колективів презентували свої мистецькі програми, також представили книжкову експозицію про літературну та туристичну Жовківщину. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентували оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. Талановиті вокалісти (Наталія Полоцька, дует у склалі Галини Дорош та Юлії Кудрик), хореографічні композиції народного ансамблю танцю ЛНАУ «Первоцвіт» (кер. Побєда Харісов), музичні твори у виконанні викладачів та вихованців Дублянської ДШМ, гумористична сценка у складі працівників РНД м. Жовква Тараса Мудрого та Наталі Парамонової викликали овації та щирі оплески глядачів своєю майстерністю.
На Львівщині триває Етнофестиваль Гостинності
8 жовтня 2018
Цими вихідними у межах ІІ-го Етнофестивалю Гостинності кращі Народні колективи художньої самодіяльності та молодь районів представляли мистецьку програму. Відтак, Перемишляни презентували своє мистецтво у Буську, Старий Самбір - в Сколе, колективи Сокальського району виступили в Радехові, Миколаївський район фестивалив у Стрию. «Найкращі колективи районів із унікальними мистецькими програмами презентували оригінальні традиції, виставки та сучасні мистецькі здобутки своїх районів. Фестиваль покликаний популяризувати українську музику, поезію, традиції українського мистецтва», - наголосила директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослави Туркало. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
Етнофестиваль Гостинності:мистецькі колективи області обмінюються досвідом
1 жовтня 2018
30 вересня у межах ІІ-го Етнофестивалю Гостинності кращі Народні колективи художньої самодіяльності та молодь районів представляли мистецьку програму. Відтак, Яворівщина презентувала своє мистецтво у Миколаєві, Мостиський район у Самборі, колективи Радехівського району виступили в Сокалі, Перемишлянський район фестивалив у Золочеві. Зазначимо, фестиваль проводять задля відродження, збереження і розвитку національної культури, знайомства з кращими районними солістами та ансамблями, встановлення творчих контактів між учасниками, обміну досвідом роботи, створення умов для підтримки та розвитку дитячої і юнацької творчості.
Жителів Львівщини запрошують відвідати Етнофестиваль гостинності
29 травня 2018
З 22 квітня у межах святкування ІІ Етно-фестивалю гостинності відбулося понад 20 виїздів кращих аматорських колективів Львівщини. З культурно-мистецькими програмами райони області обмінюються досвідом з іншими. Виконання вокальних та інструментальних творів, хореографічних композиції, презентації майстрів народного мистецтва, які є окрасою мистецьких звітів, дають можливість пізнати та ознайомитися з культурними традиціями кожного з регіонів області. «У межах ІІ Етнофестивалю гостинності вже відбулося більше ніж 20 мистецьких обмінів, до яких було залучено більше 5000 осіб. Кожен з творчих заходів по особливому яскравий, цікавий та неординарний. Фестиваль покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно – мистецьке жаття краю», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. У межах ІІ Етно фестивалю гостинності до листопада місяця на Львівщині відбудеться ще понад 40 мистецьких презентацій. Кожен з районів Львівщини по-особливому яскравий, цікавий та неординарний. Львівщина вабить своєю неповторністю, своїм особливим стилем та культурним колоритом, це вкотре підкреслює що Львівщина – це культурна столиця України.
Етнофестиваль гостинності: понад 600 учасників творчих колективів презентували свої мистецькі програми
2 травня 2018
29 квітня у межах Етнофестивалю гостинності у Жовківському районному Народному домі відбувся концерт за участі кращих колективів художньої самодіяльності Сокальського району. Радехівщина презентувала своє мистецтво на Золочівщині. Стрийщина відвідала з культурною програмою Сколівщину. В Народному домі Рудки презентувала мистецтво Городоччина. В Перемишлянах відбувся мистецький виступ колективів Бущини. Понад 600 учасників творчих колективів підготували для глядачів свої програми. Зі сцен лунали патріотичні пісні, лірика, класика, інструментальна музика. «Фестиваль не лише ознайомлює глядачів з українським традиційним народним мистецтвом, але й дає змогу насолодитися багатозвучним розмаїттям пісень, захоплюючими ритмами танцю. Він покликаний відроджувати та популяризувати народні звичаї і традиції та активізувати культурно – мистецьке жаття краю», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало. Також до уваги гостей свята представили виставки мистецьких робіт народних умільців, а саме: українську вишивку, кераміку та малярство.
ІІ Етно-фестиваль гостинності: мистецькі колективи Брідщини презентували свою творчість у Буську та Дрогобицькому районі
23 квітня 2018
Днями на Львівщині стартував ІІ Етно-фестиваль гостинності. З мистецькими програмами в Дрогобицький район завітали творчі колективи з Турківського району, культуру Брідщини презентували в Буському районі, аби показати все найкраще, що є на сьогодні в мистецькому арсеналі аматорських колективів і виконавців. А це - неперевершені вокалісти, хореографічні композиції, які викликали овації та щирі оплески глядачів своїм майстерним виконанням, яскраві костюми і творчі задуми. Окрасою мистецьких звітів стали виставки різножанрових робіт пейзажів, ікон, портретів, вишивки, кераміки і т.д. Зазначимо, другий рік поспіль за ініціативи департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації на Львівщині проводиться етно-фестиваль гостинності, під час якого мешканці районів області мають хорошу нагоду ознайомитися з автентичним фольклором, сучасними піснями та танцями, багатими звичаями, талановитими людьми, які є у кожному куточку Львівщини.
«Хореографічна феєрія»: сьогодні у Львові зібрались найкращі танцівники області
22 квітня 2018
У неділю, 22 квітня у центрі міста Львова біля пам’ятника Тарасові Шевченку вперше з нагоди відкриття «Етнофестивалю гостинності-2018» відбулась масштабна «Хореографічна феєрія». Привітав учасників фестивалю голова Львівської облдержадмінстрації Олег Синютка. У заході взяли участь понад дві сотні учасників, серед яких кращі колективи Львівщини: «Первоцвіт» Золочівського районного народного дому, «Арніка» Буського районного народного дому, «Звенигород» Пустомитівського району, «Молодість» Червоноградського міського народного дому та багато інших. За словами директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослави Туркало, разом з цим хореографічним заходом стартує «Етнофест гостинності-2018», де кожен з районів презентуватиме мистецьку програму у інший район. Відтак, продовж 3 місяців кожен куточок області матиме можливість презентувати своє мистецтво та ознайомити усіх зі своєю творчістю. Із повною програмою проведення "Етнофестивалю гостинності" можна познайомитись тут.