Обласний центр зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації безробітних
Для збалансування попиту та пропозиції робочої сили, забезпечення підприємств потрібним персоналом, а також підвищення рівня конкурентоспроможності пошуковців роботи обласна служба зайнятості організовує професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації безробітних.
Відтак, як інформують у Львівському обласному центрі зайнятості у січні-серпні 2018 цього року за скеруванням центрів зайнятості професійне навчання пройшли 5600 безробітних. Серед них: 122 учасники АТО, 32 внутрішні переселенці, 215 краян з інвалідністю, 2000 осіб з числа молоді віком до 35 років. Також завершили курси 4872 безробітних, з котрих майже 90% працевлаштували.
Професійне навчання на Львівщині проводили за понад 50-ма професіями і напрямами як у ЦПТО, місцевих закладах освіти, так і безпосередньо на виробництві. З року в рік збільшуються обсяги професійного навчання у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де як стаціонарно, так і дистанційно – у режимі online – проводиться вишкіл за більш ніж 300-ма напрямами та професіями. Ці освітні заклади європейського рівня спеціалізуються на навчанні дорослого населення за професіями, що користуються попитом на ринку праці, зокрема це кадри для промисловості, будівельної індустрії, сфери послуг, сільського господарства та ін.
До прикладу у Львівському ЦПТО цьогоріч навчалося 1300 безробітних за такими професіями як: електрогазозварник, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, оператор котельні, водій трамвая, перукар, манікюрник, візажист, продавець продовольчих товарів, касир торговельного залу. Навчальну базу центрів професійно-технічної освіти активно використовують працедавці для професійного навчання чи підвищення кваліфікації персоналу на платній основі. Упродовж восьми місяців поточного року за кошти суб’єктів господарської діяльності рівень професійної компетенції у Львівському ЦПТО підвищили 416 найманих працівників. Найбільш успішною була співпраця з агропромисловими підприємствами регіону, для яких здійснювалася підготовка машиністів-трактористів сільськогосподарського виробництва.
Ключові слова:
центрзайнятості