Діти малюватимуть ікони для бійців 24-ої бригади імені Короля Данила
14 жовтня, у Львівському музеї історії релігії, організують наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». Учні 5 – 11 класів із більш, ніж 20 шкіл області малюватимуть ікону Божої Матері.
До майстер-класу планують залучити 240 школярів, які протягом двох годин малюватимуть народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі. За кошти спонсорів закупили пензлі, фарби, інші матеріали.
Після завершення майстер-класу усі роботи представленять на виставці-продажі у Львівському музеї історії релігії, де кожен охочий зможе їх придбати. У такий спосіб організатори вирішили допомогти бійцям 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.
Стартує майстер-клас у неділю, 14 жовтня, у готелі «Волтер», що у Львові на вулиці В’ячеслава Липинського, 60 А.
Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю щирістю і безпосередньою простотою в зображених ликах, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси. Картину малюють у дзеркальному відображенні: контури ікони, надання образові барв здійснюється з одного боку, а сприйняття – зворотне.
Новини за темою
«Світ Карпатських розет»: у межах проєкту у Славському провели майстер-клас з різьбярства
9 грудня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації в межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 організувало виїзний майстер-клас з різьбярства. Він - частина проєкту «Світ карпатських розет», який передбачає заходи зі збереження унікальності культури Карпат. «Кажуть, розета - це знак щастя та успіху. Шестипелюсткова зірка, або інакше «квітка життя», поширена у багатьох країнах світу як декоративний елемент. У народній культурі Карпат цей знак забезпечує добробут та захищає від усіх бід. Сьогодні древній символ оживає в руках майстрів стародавнього ремесла», - розповіли організатори. Під час екскурсії історико-краєзнавчим музеєм Сколівщина, учасники виїзного майстер-класу ознайомилися з роботами народного умільця Юрія Геша. Чоловік за допомогою різців створює картини на дереві. У Славському гості побували біля дерев’яного меморіалу славним воїнам князя Святослава. Його автор – заслужений діяч мистецтва і лауреат Державної премії України у сфері архітектури Орест Скоп, а художню різьбу по дереву виконав художник та архітектор Михайло Гречин, який і провів майстер-клас для гостей. Михайло Гречин - навчався у Яворівському училищі народних ремесел. Працював над створенням вівтарів та багатофігурних композицій в США. У Сколе і не тільки проектував готелі, кафе та садиби. За його словами, характер різьби залежить від інструменту. Є дерев’яні церкви зроблені без пили, тільки за допомогою сокири. Свого часу Михайло Гречин мав 20-денну експедицію дерев‘яною архітектурою Карпат, у якій зробив чимало ескізів. «У межах реалізації проєкту Світ Карпатських розет» створено нові культурно-пізнавальні туристичні продукти, зокрема в Уричі з’явився культурний центр «Хата у Глубокім», що плекає бойківську культуру. Важливо, аби в гостей, які обирають карпатський напрямок для подорожей, був широкий вибір культурних пропозицій. Також управління туризму та курортів облдержадміністрації організувало промотур для журналістів і блогерів дерев’яними церквами Карпат та створює мобільний додаток», - зазначила керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака. Нагадаємо, проєкт «Світ Карпатських розет» реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Переможець проекту «МастерШеф» провів лекцію та майстер-клас для студентів Львівського торговельно-економічного університету
29 березня 2019
28 березня на запрошення кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету відбулась лекція й майстер-клас «Психологія їжі та українська кухня для майбутніх поколінь» кулінарного експерта, переможця проекту «Мастер Шеф» Євгена Клопотенка. З вітальним словом виступив заступник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, наголосивши на важливості співпраці навчальних закладів з бізнесом та створення належних умов для практичного навчання студентів із подальшим працевлаштуванням у Львівській області. Зустріч організували з метою підвищення якості підготовки спеціалістів туристичної індустрії та покращення надання послуг усфері гостинності.
На Львівщині презентують виставку ікон–картин Богородиці
9 січня 2019
Упродовж 11-12 січня у виставковій залі Меморіального комплексу «Борцям за волю України» презентують виставка ікон-картин Богородиці, виконаних відомим українським митцем Олександром Охапкіним. Художник зауважує: українці віддавна любили прикрашати свій побут. Зверталися до краси, промовляючи до Бога. Цей шлях через красу до Бога Олександр Охапкін втілює у своїх роботах. Виставка доповнена врятованими та збереженими старовинними рушниками, які подані у вигляді сучасної картини, – рушартами. Ці вишиті полотна наповнені сакральним змістом та енергетикою, яку вклали в них майстрині сотню років тому. Зазначимо, відвідати виставку можна буде з 10:00 до 19:00. Довідково: Олександр Охапкін народився 28 січня 1962 року в Житомирі. Художню освіту здобув у Дніпропетровському художньому училищі та Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Працює викладачем в Олександрійській дитячій художній школі. Ікони Олександра Охапкіна представлені у церквах Святого Володимира (Париж) та Святого Миколая (Київ), у соборі Святого Юра (Львів) і церквах Кіровограда та Олександрії. Його роботи зберігаються у фонді Національної спілки художників України і Національному музеї народної архітектури та побуту, вони є окрасою приватних колекцій Франції, Польщі, Канади, Німеччини, США, Англії. У роботах митця поєднані традиційні техніки стародавнього іконопису і сучасного виконання. Такий стиль називають творчою іконою, поставленою на національну основу, а мистецтвознавець Дмитро Степовик зазначає, що творчість Олександра Охапкіна належить до «необароко».
На Яворівському полігоні помер військовослужбовець Віктор Телегій
5 листопада 2018
У неділю, 4 листопада, пішов з життя старший лейтенант 24-ї Окремої механізованої бригади імені Короля Данила Віктор Телегій. Офіцер, 1973 року народження, помер внаслідок гострої серцевої недостатності. Висловлюємо щирі співчуття рідним.
У Львівському музеї історії релігії триває благодійний аукціон на підтримку бійця 24 бригади
24 жовтня 2018
Упродовж двох тижнів у Музеї історії релігії триватиме благодійний аукціон, де кожен охочий зможе викупити ікону, що намалювали школярі під час майстер-класу «Малярство на склі ікони Покрови». Виручені кошти направлять на лікування учасника 24 ОМБр імені короля Данила. Зазначимо, що 14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю заступницею і покровителькою, музейники Львівського музею історії релігії в готелі «Волтер» влаштували наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови». 177 учнів 5-11 класів із 34 львівських шкіл і області, протягом двох годин малювали народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі і подія потрапила у Книгу рекордів України в категорії «Наймасовіший дитячий майстер-клас з малярства».
На Львівщині стартує виставка ікон на підтримку 24-ої бригади імені Короля Данила
17 жовтня 2018
У четвер,18 жовтня, о 16 годині у Львівському музеї історії релігії відкривається виставка ікон Божої Матері. Це 177 робіт намальованих учнями у День Захисника України під час майстер-класу «Малярство на склі ікони Покрови». Протягом двох тижнів у Музеї триватиме благодійний аукціон, де кожен бажаючий зможе викупити ікону. Виручені кошти будуть направлені на лікування учасника 24 ОМБр імені короля Данила.
На Львівщині стартує виставка ікон на підтримку 24-ої бригади імені Короля Данила
17 жовтня 2018
У четвер,18 жовтня, о 16 годині у Львівському музеї історії релігії відкривається виставка ікон Божої Матері. Це 177 робіт намальованих учнями у День Захисника України під час майстер-класу «Малярство на склі ікони Покрови». Протягом двох тижнів у Музеї триватиме благодійний аукціон, де кожен бажаючий зможе викупити ікону. Виручені кошти будуть направлені на лікування учасника 24 ОМБр імені короля Данила.
На Яворівщині відкрили Меморіал пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила
13 жовтня 2018
Сьогодні, 13 жовтня, напередодні Дня Захисника України у Яворові відкрили меморіал пам’яті 24 ОМБР ім. Короля Данила. Захід розпочали із Гімну України у виконанні військового оркестру 24-ої Окремої механізованої бригади ім. Короля Данила. Опісля із вступним словом виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка, наголосивши на мужності українських воїнів, які боронять кордони країни на Сході. "Зродились ми великої години З пожеж війни, із полум’я вогнів, Плекав нас біль по втраті України, Кормив нас гнів і злість на ворогів. Слова Гімну українських націоналістів стали офіційним Маршем нової української армії. І за це заплачено високу ціну. Кожен заплатив свою ціну – від Президента до простого жителя Яворівщини- кожен доклався до нашої перемоги, хтось посивілою головою, хтось недоотриманою пенсією. Але ми сьогодні мусимо вшанувати хлопців, які заплатили найвищу ціну – життя. Найбільшим пам’ятником для цих воїнів попри нашу пам'ять та наші спогади про них, попри ті хрести, які встановлюють на місцях, де вони поклали свої голови, буде встановлення синьо-жовтого прапору. Ми доведемо цю справу до кінця. Справа нашого покоління на тих місцях, де полягли наші хлопці, на наших кордонах встановити синьо-жовтий стяг. Дякую воїнам, які бережуть нашу свободу" ,-зазначив очільник області. У межах заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв та поклали квіти до Меморіалу. «В березні буде 5 років, як бригада рушила на схід. Ворога ми зупинили, але ми досі тримаємо оборону, дякуючи тим хлопцям, які не пошкодували для нашого миру найціннішого – життя. Наш обов’язок пам’ятати про них, берегти про них достойну пам'ять, адже ці Герої зажди залишатимуться у наших серцях», - зазначив Генерал-лейтенант Збройних Сил України, командувач військ оперативного командування «Захід» Олександр Павлюк Зазначимо, також сьогодні відбулась Патріарша Літургія за захисників України за участі архієпископа та митрополита Львівського Української греко-католицької церкви Ігоря Возьняка. Довідково: 24-та Окрема механізована бригада імені короля Данила (24 ОМБр, в/ч А0998) — формування механізованих військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Перебуває у складі оперативного командування «Захід». Бригада веде свою історію від 24-ї мотострілецької дивізії СРСР, з дивізії була переформована у 2003 році. 19 травня 2001 указом Президента України № 268/2001, дивізії було присвоєне почесне найменування «Імені князя Данила Галицького». Повне найменування станом на 2001 рік — 24 механізована Самаро-Ульянівська, Бердичівська, ордена Жовтневої Революції, Тричі Червонопрапорна, орденів Суворова і Богдана Хмельницького Залізна дивізія імені князя Данила Галицького. 1 вересня 2003 року в рамках оптимізації ЗСУ, рішенням Уряду України дивізію було переформатовано у 24-ту окрему механізовану бригаду 13-го армійського корпусу зі збереженням почесних назв. У 2004 році 24 ОМБР визнана найкращою бригадою в західному оперативному командуванні, а 2005 року Міністр оборони України Анатолій Гриценко назвав бригаду найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України. Бригада брала участь у миротворчих місіях, у командно-штабних навчаннях «Артерія 2007», «Взаємодія 2010», а також у міжнародних навчаннях «Щит миру» в рамках спільної програми України і НАТО - «Партнерство заради миру». Під час війни на сході України у 2014 році на базі 24 ОМБР утворені кілька «важких» батальйонних тактичних груп. На початку березня кістяк бригади на основі 1 механізованого батальйону вибув на схід України. У травні підрозділ прибув до зони проведення антитерористичної операції, та був задіяний в районі Слов'янська, Красного Лиману і Краматорська. Під час боїв у районі Слов'янська особовий склад бригади зазнав перших втрат - 19 червня 2014 в боях під Ямполем та Закітним Донецької області загинули сім військовослужбовців бригади, серед яких був командир батальйону Ігор Ляшенко. Далі було звільнення Сіверська, а потім - Луганщина, взяття Лисичанська та рух на Луганськ. 2 механізований батальйон бригади виведений з підпорядкування командування бригади і переданий у розпорядження керівника іншого сектору, прикривав державний кордон на півдні Луганщини. Тут вночі 11 липня 2014 року потрапила під обстріл реактивної артилерії БМ-21 «Град» з російської території. Загинули більше двадцяти військових, десятки поранених. Після обстрілу батальйонна тактична група 24-ї ОМБР продовжила вести бій в оточенні. Найзапекліші бої випали на долю 1 і 3 батальйонних тактичних груп бригади в серпні в районі міста Лутугине, що на південний захід від Луганська. З початку серпня з боями були зайняті Лутугине, Волнухине, Георгіївка, Новосвітлівка та Хрящувате. Восени 2014 року 2-й батальйон бригади вів бої в районі Бахмутської траси: за 32-й блокпост, а згодом - 31-й, 29-й, в районі Кримського і Трьохізбенки.
На Львівщині відкриють пам'ятник 24 окремій механізованій бригаді імені короля Данила
10 жовтня 2018
У суботу, 13 жовтня, м. Яворові, біля церкви Покрови (53-є містечко), відбудеться відкриття пам'ятника воїнам 24 ОМБр імені короля Данила. У межах заходу відбудеться освячення створеного пам’ятника та громадське віче, опісля – святковий концерт. Зазначимо, пам'ятник споруджено за кошти Яворівського районного бюджету та міського бюджету м. Яворова. Запрошуємо мешканців Львівщини долучитись до урочистостей та гідно вшанувати захисників України! Довідково. 24-та окрема механізована бригада імені короля Данила (24 ОМБр, в/ч А0998) — формування механізованих військ Збройних сил України чисельністю у бригаду. Перебуває у складі оперативного командування «Захід». У 2004 році 24 ОМБР визнана найкращою бригадою в західному оперативному командуванні, а 2005 року Міністр оборони України назвав бригаду найкращим підрозділом Сухопутних військ Збройних Сил України. Бригада брала участь у миротворчих місіях, у командно-штабних навчаннях «Артерія 2007», «Взаємодія 2010», а також у міжнародних навчаннях «Щит миру» в рамках спільної програми України і НАТО — «Партнерство заради миру». Під час війни на сході України у 2014 році на базі 24 ОМБР утворені кілька «важких» батальйонних тактичних груп. На початку березня кістяк бригади на основі 1 механізованого батальйону вибув на схід України. У травні підрозділ прибув до зони проведення антитерористичної операції, та був задіяний в районі Слов'янська, Красного Лиману і Краматорська. Під час боїв у районі Слов'янська особовий склад бригади зазнав перших втрат — 19 червня 2014 в боях під Ямполем та Закітним Донецької області загинули сім військовослужбовців бригади, серед яких був командир батальйону Ігор Ляшенко. Далі було звільнення Сіверська, а потім — Луганщина, взяття Лисичанська та рух на Луганськ. Восени 2014 року 2-й батальйон бригади вів бої в районі Бахмутської траси: за 32-й блокпост, а згодом — 31-й, 29-й, в районі Кримського і Трьохізбенки. За місяць загинуло щонайменше десятеро бійців.
В межах відзначення Дня міста у Моршині відкрили музей Ікони Пресвятої Богородиці
17 Червня 2018
Сьогодні, 17 червня, у місті Моршин відбулись урочистості з нагоди відкриття музею Ікони Пресвятої Богородиці. Музей знаходиться у відреставрованому діючому дерев’яному храмі Покрови Божої Матері. Участь у заходах взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. Захід розпочався освяченням храму керуючим Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП владикою Яковом та урочистим відкриттям музею. Опісля відбулась Архиєрейська Божественна Літургія. У музеї представлені приблизно 50 робіт-ікон із зображенням Божої Матері. Роботи виконані на дереві художниками-меценатами, серед яких Орест Козак, Віктор Дрозд, Ксенія Іванова, Роман Ільницький. Окрім цього, в музеї презентували старовинну ікону Миколая Чудотворця. Також у дерев'яній дзвіниці храму представлені старовинні церковні атрибути, вишиті ікони, зразки вишитого одягу та інші старовинні ужиткові атрибути. Зазначимо, що сьогодні завершуються заходи з нагоди Дня міста Моршин. Відтак в межах святкувань вже відбулися різноманітні атракції, серед яких футбольний турнір, виступи музичних гуртів, оркестру, народних колективів, майстер-класи з валяння, хусткування, розпису хною, ляльки-мотанки, виставки українського строю та пожежної техніки, зустрічі з письменниками, ярмарок народних умільців.
Відома боксерка провела майстер-клас для школярів
16 травня 2018
В межах освітньо-пізнавального проекту Національного олімпійського комітету України «Olympic Lab» відома боксерка Вікторія Вірт-Гарасимович днями зустрілася зі школярами середньої загальноосвітноосвітньої школи № 98 м. Львова. Зустріч відбулася на базі спортивного клубу єдиноборств «Бастіон». Школярі радо вітали зіркову гостю - майстра спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіонку світу та Європи серед юніорів, стипендіата Національного Олімпійського комітету України. Мета проекту «Olympic Lab» – «поширення олімпійських ідеалів та принципів, залучення молоді до олімпійського руху, пропагування здорового способу життя, знайомство учнів з зірками українського та світового спорту та надбання корисних життєвих навичок і лідерських якостей». Вікторія розповіла школярам історію розвитку боксу, зокрема й жіночого. Сподобались школярам та адміністрації школи й показові виступи боксерів й боксерок СК «Ринг», вихованців тренерів Ростислава Гарасимовича та Ігоря Тимчишина. Поєдинки на рингу демострували як зовсім юні боксери, так й досвідчені спортсмени. Зокрема, боксерка Сніжана Маудза є членом юніорської збірної команди України, учасницею чемпіонату Європи, міжнародних турнірів, призеркою чемпіонатів України. Однак найбільший захват викликав майстер-клас від самої Вікторії Вірт. Відома спортсменка навчала присутніх елементів боксу.
Для львівських школярів організували боксерський майстер-клас
16 травня 2018
Днями на базі Львівської загальноосвітньої школи № 98 у спортивному клубі єдиноборств «Бастіон» відбувся освітньо-пізнавальний захід «Olympic Lab» у модулі «Здоровий спосіб життя» із учнями сьомих класів. Такий захід передбачає ознайомлення, заохочення та залучення учнівської молоді до рухової активності, здорового способу життя. Справжнім спортивним гостем свята була майстер спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіонка світу та Європи серед юніорів, стипендіат Національного Олімпійського комітету України Вікторія Вірт-Гарасимович. Спортсменка презентувала відеофільм та розповіла школярам про свій вид спорту й на своєму прикладі закликала учнів до активного та здорового способу життя. Також на заході були присутні вихованці СК «Ринг», які продемонстрували учням елементи технічної майстерності й провели показові поєдинки. Після завершення показових боїв Вікторія Вірт-Гарасимович провела майстер-клас з навчання елементів боксу для присутніх школярів й усі охочі мали змогу спробувати себе як боксера, одягнути боксерські рукавички та застосувати окремі елементи техніки на боксерських грушах та лапах.