Напередодні Дня Захисника України на Бущині освятили вишиванки-обереги для воїнів
Напередодні Дня Захисника України у Буському районі на Львівщині освятили вишиванки-обереги. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
Кожна сорочка вишита індивідуальними та особливими орнаментами.
«Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – це є оберіг людини. Чоловічі сорочки майстрині вишили навколо горловини, на манжетах і близько розрізу на грудях. Наші предки вірили, що сорочка захищала чоловіка як воїна і захисника в бою від ворожої кулі і стріли. Вишитий воріт оберігав голову, манжети - руки, а вишивка на грудях – серце», - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
52 вишиванки-обереги передадуть воїнам, які боронять Україну на Сході та військовослужбовцям, які проходять лікування та реабілітацію у Львівському військовому госпіталі.
Новини за темою
Солісти Львівської національної опери презентували онлайн-проєкт українських пісень, записаних для військових
11 травня 2022
Солісти Львівської національної опери презентували онлайн-проєкт українських пісень, записаних для захисників і захисниць України. Прем’єрною у проєкті стала українська народна пісня, колискова для солдата, «Маєва нічка» в обробці композитора Анатолія Кос-Анатольського, у виконанні сопрано Львівської національної опери Маріанни Цвєтінської та піаністки Мар’яни Самотос. Відео можна переглянути за посиланням. Цим проєктом солісти театру прагнуть не лише підтримати бойових дух українських воїнів, але й подарувати нотки спокою, самозаглиблення та натхнення українською культурою, яку боронять захисники. Місця зйомок – це укриття оперного театру чи технічні приміщення, де доводиться ховатися артистам під час оголошення повітряних тривог. Золоте оздоблення сцени і яскраве світло софітів поступається місцем правдивій реальності, у якій доводиться співакам та співачкам проводити репетиції у воєнний час. Ідея та реалізація проєкту належить солістові Львівської національної опери Петрові Радейку. «Цей проєкт ми втілюємо власними силами, прагнучи створити якісні відеозаписи українських пісень, насамперед – для моральної підтримки та музичної релаксації. Щоб ті ж самі солдати розуміли, за що вони воюють: і це, зокрема, наша культура й найкращі голоси України. Хочемо бути корисними: адже ми теж на війні, але кожен – на своєму фронті», - зазначив артист. Надалі з’являтимуться відеозаписи солоспівів українських композиторів, народних пісень в авторських аранжуваннях, колискових у виконанні артисток театру. Винонавці: Маріанна Цвєтінська (сопрано), Мар’яна Самотос (фортепіано). Ідея проєкту, запис, мастеринг – Петро Радейко. Менеджер проєкту – Андрій Сітарський.
Володимир Зеленський відзначив 168 українських Захисників і Захисниць державними нагородами
7 квітня 2022
Президент України Володимир Зеленський відзначив 168 українських Захисників і Захисниць державними нагородами. 16 воїнів - посмертно. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі українських воїнів нагороджено такими відзнаками як: ордени Богдана Хмельницького, «За мужність», Данила Галицького та медалі «За військову службу Україні», «Захиснику Вітчизни» та «За врятоване життя» Пишаємося нашими Захисниками і Захисницями! Відповідний Указ №216/2022 опублікований на сайті Офісу Президента https://bit.ly/3DMcDHA
Десантники з Львівщини відбили ворожу атаку військових росії в бою за Вознесенськ: детальніше
26 березня 2022
З 1 по 3 березня десантники 80 окремої десантно-штурмової бригади під командуванням Володимира Ратушняка не допустили оточення окупантами міста Вознесенськ, що на Миколаївщині. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Про це ж розповіли у бригаді. Лише за 2 березня наші військові змогли придушити вогнем два артдивізіони противника, зокрема гаубичний артилерійський та реактивно-артилерійський 126-ї окремої бригади берегової оборони ЧФ рф, які відкрили вогонь по місту. Разом з цим, десантники захопили трофейну техніку. Знищили машину з боєкомплектом, командно-штабну машину, дві одиниці РСЗО «Град» та близько 30 російських окупантів. «Орки втратили і особовий склад, і техніку – українські бійці наносили удари по штурмових колонах ворога, відбивали танкові атаки. А під час штурму Катеринівки Володимир Ратушняк зі штурмовою групою знищив БМП та дві вантажівки окупанта. Під час бою десантно-штурмовий підрозділ зманеврував так, що танки ворога потрапили під вогонь українських протитанкістів. Офіцер діяв скоординовано та організовано, і навіть коли отримав контузію, то залишився командувати підрозділом на бойових позиціях», - розповів очільник ЛОВА. До слова, за оборону Вознесенська Володимира Ратушняка уже нагородили орденом «За мужність» III ступеня. «І хто б подумав, що до 2014 року Володимир Ратушняк – керував європейською компанією і до війська жодного стосунку не мав. Це наші люди. Наша армія. Це ті, хто наближає нашу перемогу!», - додав Максим Козицький.
День вшанування пам’яті захисників України: на Личакові відбулися урочисті заходи
29 серпня 2021
29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі – дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. На Личаківському кладовищі, на полях поховань № 67 та 76, представники влади, громадськості та ЗМІ поклали квіти до могил захисників та долучилися до поминальної панахиди. Участь у пам’ятних заходах взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. У серпні 2014 р. бої тривали у полях соняшника, саме тому цю квітку визначили символом Дня пам'яті згідно з розпорядженням Кабміну від 05.08.2020 р. Зазначимо, що сьогодні, о 15:00 біля пам’ятника Т. Шевченку на просп. Свободи у Львові, презентують фотодокументальну виставку, приурочену до героїчного виходу українських військових «зеленим коридором» поблизу Іловайська. Координатор виставки – керівник ВГО «Об’єднання Добровольців» Олена Живко. Довідково: День вшанування пам’яті захисників України запровадили згідно з Указом Президента від 23.08.2019 р. і приурочили до дня виходу українських військових з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року. У ніч з 28 на 29 серпня, українських військових, які рухалися попередньо обумовелними з російською стороною "коридорами", обстріляли російські силовики. У результаті обстрілу загинули 366 українських бійців.
Понад 200 учасників взяли участь у забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» у Стрийському парку
28 серпня 2021
Понад 200 учасників взяли участь у серії забігів під назвою «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», що пройшов сьогодні у Стрийському парку у Львові. Координаторами заходу стали обласний центр «Спорт для всіх» та управління молоді та спорту Львівської ОДА. На початку забігу учасників привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. «Сім років тому останні дні серпня були надзвичайно сумними й важкими для нас. З ворожого оточення під Іловайськом не змогли вийти живими 368 українських воїнів. Думаю, кожен з цих мужніх захисників мав ще багато планів на життя. Жоден з них, напевно, не хотів помирати так рано. Але, йдучи на війну, багато хто був готовий покласти своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Але найважливіше, що все це було не дарма. Що сьогодні ми тут маємо можливість розпочинати наш захід, співаючи український гімн. Що нещодавно ми мали змогу святкувати 30 річницю відновлення нашої Незалежності. Що наші діти мають змогу зростати в державі, для якої свобода, повага до людської гідності є найвищими цінностями. Сьогодні проводимо забіг, аби поіменно згадали кожного, хто пожертвував найціннішим заради України», - зазначив голова Львівської ОДА. Учасники могли позмагатися у звичайному бігу (дистанції 5 і 1 км, для дітей – 100 і 300 м) та у скандинавській ходьбі (5 км). Кожен учасник мав на футболці прикріплене ім’я воїна, у пам’ять про якого взяв участь у марафоні. У забігах взяли участь і діти, і дорослі. Усі отримали пам'ятні медалі. Участь у забігу взяли більше 30 дітей. Нагадаємо, забіг приурочений до Дня пам’яті захисників України, 29 серпня. Це – щорічна акція, яку у 2018 році започаткував батько загиблого героя російсько-української війни, «кіборга» Олексія Дурмасенка. Цього року забіг провели у Дніпрі, Житомирі, Ужгороді, Запоріжжі, Івано-Франківську, Калуші, Фастові, Українці, Кропивницькому, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Старобільську, Миколаєві, Одесі, Харкові, Черкасах, Чернівцях, Чернігові.
У суботу на Львівщині відбудеться забіг у пам‘ять про загиблих воїнів
26 серпня 2021
У суботу, 28 серпня, у Львові у Стрийському парку відбудеться серія забігів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Заходи у межах проєкту у цей день відбудуться в різних куточках України. Проведення заходу на Львівщині координує обласний центр «Спорт для всіх» та управління молоді та спорту Львівської ОДА. «Кожен з тих, хто віддав своє життя за Україну, мріяв, аби наша держава була успішною, сучасною та перспективною. Творити таку країну можуть лише здорові, сильні духом й тілом люди. Тому ми переконані, що такий варіант вшанування пам’яті сподобався б нашим захисникам», – зазначив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як. Кожен учасник бігтиме у пам‘ять про одного з загиблих воїнів Львівщини. Його ім‘я буде закріплене на стартовому номері спортсмена. «Цьогоріч на вибір учасників є дві дистанції: 5 та 1 кілометр. Також можна позмагатись у скандинавській ходьбі на дистанції 5 кілометрів. Окремо відбудуться дитячі забіги на 100 та 300 метрів. Пам‘ятні медалі чекають на всіх фінішерів», – зазначають в обласному центрі «Спорт для всіх». Зареєструватись можна за посиланням: https://cutt.ly/pWuFC1n Контактна особа для ЗМІ - Марія Оринчак 0686496867
На Львівщині вшанували пам'ять загиблих захисників України
29 серпня 2020
Сьогодні, 29 серпня, на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять захисників України, що загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Присутні запалили лампадки до могил загиблих Героїв та молитвою вшанували їх пам'ять. «Наші захисники віддали життя за кожного з нас. Дякую усім, хто прийшов нині на їхні могили, віддав шану нашим воїнам хвилиною мовчання. Герої живі, доки жива пам’ять про них, - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. – Дякую нашим героям, які безстрашно і самовіддано боронять кордони України. Ми обов’язково переможемо». Зазначимо, в Україні 29 серпня відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Таку пам’ятну дату своїм Указом №621/2019 від 23 серпня встановив Президент України Володимир Зеленський.
У храмах Львівщини молитимуться за українських захисників
10 жовтня 2019
14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, Львівщина урочисто святкуватиме День Захисника України та відзначить 77-річчя створення УПА. Про це сьогодні, 10 жовтня, у межах брифінгу повідомив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації Андрій Ковальський. З цієї нагоди у храмах області проведуть Божественні Літургії за Україну та її захисників. До спільної молитви за українських воїнів запрошують долучитись усіх небайдужих, військовослужбовців, духівництво.
У перинатальному центрі відбулась акція «Народжені у вишиванці»
17 травня 2019
У четвер, 16 травня, у День вишиванки, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відбулася акція «Народжені у вишиванці». За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, вже другий рік поспіль Клуб успішних жінок вручає малюкам символ української нації – вишиванку. Вкрай важливо, щоб кожна дитина відчула себе українцем, а вишиванка буде пам’яткою на все життя. «Вишиванка – це символ патріотизму та єднання країни. Сьогодні разом з управлінням юстиції, Клуб успішних жінок дарує малюкам вишиванки та видає свідоцтво про народження. Адже разом можна зробити більше», - наголосила голова ради Клубу успішних жінок України Надія Гаталяк. «Маю велику честь на день вишиванки вручити перші документи маленьким українцям. Це стало можливим завдяки новим сервісам управління юстиції. Це спрощує процедуру, тепер не потрібно стояти у чергах і подавати заяви, все відбувається безпосередньо у пологовому будинку», - зауважив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук. «Сьогодні ми плануємо подарувати вишиванки діткам, які народилися саме в цей день. А ще сьогодні народилася двійня. Це дуже хороша традиція робити новонародженим такий подарунок», - наголосила Олександра Бойчук, в.о.директора Львівського обласного перинатального центру.
Завтра Львівську ОДА прикрасять десятками вишитих рушників
16 травня 2018
З нагоди Дня вишиванки департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації організовує акцію «Рушник єдності». Відтак, у четвер, 17 травня, будівлю адміністрації прикрашатимуть десятки вишитих рушників з усіх двадцяти районів області. Нагадаємо, о 9:30 год біля будівлі Львівської ОДА відбудеться спільне виконання Державного гімну України з нагоди свята.