На Самбірщині освятили пам’ятний знак борцям за волю України
Сьогодні, 14 жовтня, спільною молитвою вшанували загиблих та освятили пам’ятний знак воїнам УПА, січовим стрільцям, які знайшли вічний спочинок на Рудківщині.
До пам’ятного монументу поклали квіти та освятити місце, де поховані бійці Української Галицької Армії.
Захід відбувся в межах заходів, приурочених 100-річчю створення Західно-Української Народної Республіки.
Новини за темою
150-річчя з дня народження: на Львівщині вшанували пам’ять генерал-четаря УГА Антіна Кравса
23 листопада 2021
Сьогодні, 23 листопада, Львівщина вшановує пам’ять генерал-четаря Української Галицької армії Антіна Кравса з нагоди 150-річчя від дня його народження. Зокрема представники влади поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, а також до могили Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича. Зазначимо, що генерал-четар Української Галицької армії, автор спогадів «За українську справу» Антін Кравс народився 23 листопада 1871 на Буковині. Рано втратив батька, тому його брат – у минулому кадровий військовий, який жив у Відні, забрав малого Антіна до себе. Там він закінчив кадетську школу та віденську вищу офіцерську школу. Згодом проходив офіцерську службу у полках, розташованих у Східній Галичині, в особовому складі яких переважали українці. Початок Першої світової війни застав його в Станиславові на посаді командира куреня, майже цілком українського 58-го піхотного полку. 1916-го після поранення і лікування був направлений на італійський фронт. Дослужився до рангу підполковника австрійської армії, отримав декілька орденів та військових відзнак. Після проголошення Західно-Української Народної Республіки Кравс перейшов на службу до щойно створеної Української Галицької Армії. 5 грудня 1918-го очолювана ним військова група у боях з поляками здобула містечко Хирів, 8 грудня – Нижанковичі і виступила на Перемишль. Антін Кравс був польовим командиром, розділяючи з бійцями окопне життя. 1 січня 1919-го йому присвоєно звання полковника, хоч Кравса весь час називали генералом. У березні 1919-го року він керував Вовчухівською наступальною операцією, а у червні 1919-го у званні генерал-чотаря – Чортківською офензивою. На початку серпня 1919-го Кравса призначили командиром армійської груп об’єднаних армій УНР та ЗУНР, які ішли звільняти Київ. З 1920-го перебував у таборі для інтернованих вояків УГА у Чехо-Словаччині. Згодом оселився у Відні і мешкав там до своєї смерті 13 листопада 1945-го. Похований у родинному склепі віденського цвинтаря Кальксбург.
У Польщі вшанували пам’ять вояків УГА
8 листопада 2021
Делегація ГО «Суспільне-культурне товариство «Устріки» вшанувала пам’ять вояків Української Галицької Армії, а також колишніх мешканців устріцької землі, похованих на місцевому цвинтарі Республіки Польщі. Члени делегації поклали квіти та запалили лампадки на могилі бійців УГА та біля підніжжя пам’ятника колишнім мешканцям цього краю, спорудженого до 70-річчя депортації, який відійшов до Польщі у 1951 році. Поминальну панахиду відслужив о. Миколай Костецький – канцлер Митрополичої Консисторії Перемисько-Варшавської Архієпархії УГКЦ. Поїздку організував Департамент комунікації та внутрішньої політики Львівської ОДА.
Для продовження реставрації церкви Михайла в Ісаях пропонують виділити мільйон гривень
12 березня 2021
З обласного бюджету для реставрації дерев’яної церкви Святого Михаїла (1663 р, ох. № 1441) у селі Ісаї Самбірського району пропонують виділити цього року мільйон гривень. Храм є пам’яткою архітектури національного значення, перебуває на балансі департаменту архітектури ЛОДА і не має користувача. Роботи тут будуть проводитися вже третій рік поспіль. Не маючи належного догляду, у 2018 році святиня перебувала в аварійному стані. Тому від від 2019 року тут тривають протиаварійні, а згодом - реставраційні роботи. Загалом за два роки для церкви в Ісаях з обласного бюджету виділено близько 2,15 мільйона гривень. На 2021 рік - попередньо передбачається один мільйон. “У реставрації храму дуже важливо, аби процес був безперервним. Тому нам дуже важливо не тільки відреставрувати, а й зберегти унікальні розписи, зробити їх видимими для відвідувачів, вірних і туристів. Власної громади храм не має, у селі є новіша мурована церква. Тому нашою ціллю є відновити та оживити пам’ятку, включити її у перелік загальноукраїнських туристичних магнітів, а через це - показати людям важливість спадщини, її перспективність і її м’яку силу впливати на різні галузі нашого життя”, - каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Крім того, до осені для цього храму фахівці та громада мають створити візію ревіталізації у межах проєкту “Культурна спадщина Львівщини. Перезавантаження”, який департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА реалізовує за підтримки Українського культурного фонду. Також церква є претендентом на участь у конкурсі “Велика реставрація”. Довідково 2018-го року, з ініціативи департаменту архітектури ЛОДА, церкву Святого Михаїла в Ісаях включили у програму “Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки”. За кошти з обласного бюджету департамент архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації у 2018 році забезпечив коригування проєктно-кошторисної документації, провів експертизу проєкту, відкриті торги та розпочав першочергові невідкладні роботи на пам’ятці. 1,45 мільйона гривень для продовження реставрації храму в Ісаях було передбачено в обласному бюджеті 2019 року. За ці гроші вдалося укріпити та замінити несучі конструкції даху та куполів, а два куполи над вівтарем та центральною навою - накрити ґонтом. Продовжили роботи з відновлення дахових конструкцій, зокрема завершення реставрації куполу над приміщенням бабинця у 2020 році. Для цього з обласного бюджету виділено 700 тисяч гривень. З районного бюджету на збереження і відновлення храму гроші не передбачали.
Капітальний ремонт амбулаторії у Луках планують завершити у лютому
30 грудня 2020
У Луках на Самбірщині проводять капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Ремонтні роботи виконали на 70 %. Відтак, замінили перекриття даху, ринви, систему водовідведення, двері. Відремонтували три кабінети та встановили сантехніку. Завершити ремонт планують у лютому. “Вартість робіт – 1, 5 мільйонів гривень. Це зекономлені кошти у процесі будівництва 43-х амбулаторій та придбання автомобілів для них. Якісні медичні послуги у закладі отримують майже чотири тисячі мешканців села Луки та прилеглих населених пунктів. Мешканці Львівщини повинні мати розвинену і сильну медичну галузь. Дякую медикам за важку працю та ваш професіоналізм”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, загалом в області за рахунок зекономленої субвенції добудовують 2 нових амбулаторії, реконструюють 3 та капітально ремонтують 4 амбулаторії на загальну суму 17,3 млн грн. Оксана Буй
Дорогу на Самбірщині, що веде до школи, завершать ремонтувати до двох тижнів
30 жовтня 2020
Нова дорога до нової школи. Дорожники завершують ремонтувати одну з центральних вулиць у селі Викоти на Самбірщині. “Цією дорогою учні щоденно добираються до навчального закладу, який відкрили у День знань. Її ремонт – сприятиме безпеці руху та розвитку села. Вартість ремонтних робіт - понад10 млн гривень. Роботи виконує підрядна організація ПП "Мегапромбудімпекс””, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. В межах капітального ремонту проводять влаштування хідників та покриття дороги з фігурних елементів мощення. Підрядники запевнили, що впродовж двох тижнів ремонт завершать. Оксана Буй
На Самбірщині відкрили новий садок “Малятко”
13 жовтня 2020
У селі Бісковичі на Самбірщині відкрили новий садок “Малятко”. Заклад розрахований на 45 дітей. Участь у відкритті взяв заступник голови Львіської ОДА Юрій Бучко. “У закладі обладнали яскраві ігрові кімнати, облаштували зручні та комфортні спальні. Встановили електричну котельню та пральню. На території – сучасні ігрові майданчики. Вітаю усіх, хто долучився, щоб якнайшвидше завершити усі роботи. Спільними зусиллями створюємо умови для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти”, - зазначив Юрій Бучко. Загальна вартість будівництва майже 4 мільйони гривень. Співфінансування з місцевих бюджетів – 3,2 млн.
На Самбірщині планують відремонтувати дорогу Садковичі – Чернихів
2 жовтня 2020
Оголошено тендер на ремонт 10 кілометрів автомобільної дороги загального користування місцевого значення Садковичі – Чернихів на Самбірщині. Очікувана вартість ремонту - понад 64 млн гривень. “Наша командна робота щодо цього об’єкту триває. Дорога важлива, бо з’єднує автошляхи Львів -Самбір та Самбір - Мостиська в обхід Самбора. Її ремонт суттєво розвантажить рух”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Після визначення підрядної організації розпочнуться ремонтні роботи. Оксана Буй
На Городоччині триває будівництво пам’ятного знаку Героям Вовчухівської офензиви
26 жовтня 2019
Заходами на 2019 рік програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018-2020 роки» передбачено реалізувати «Будівництво пам’ятного знаку «Героям Вовчухівської офензиви» в с.Вовчухи Городоцького району Львівської області». Департаментом архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, як замовником будівництва, організовано процес спорудження пам’ятного знаку у Вовчухах. Відтак, станом на сьогодні підрядники провели роботи на етапі завершення бетонування монументальної частини меморіалу.
На Самбірщині облаштували футбольне поле зі штучним покриттям
25 листопада 2018
Сьогодні, 25 листопада, у селі Підгайчики Рудківської ОТГ на вул. Шкільній, 74-А, відбулось відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям, побудованого в межах Обласної програми «Спортивний майданчик». В урочистому відкритті поля взяв участь директору департаменту економічної політики Роман Филипів. Загальна кошторисна вартість становить 1,1 млн грн. На облаштування майданчика з обласного бюджету виділено 550 тис грн. Головним виконавцем робіт була підрядна організація ПП «ЛВ Арка».
На Самбірщині відкрили дошкільну навчальну групу
25 листопада 2018
Сьогодні, 25 листопада 2018 року, в селі Ваньовичі відбулось відкриття дошкільної групи при школі-гімназії. У приміщенні, виділеному для дошкільної групи, створено всі умови для навчання та виховання дітей: три великі кімнати, коридор, санвузол, приміщення для роздягальні, ігрової кімнати, спальні, пральні, їдальні, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам, повністю забезпечене постіллю, м’яким інвентарем, меблями, кухонним обладнанням та посудом. Привітати мешканців села та подарувати дітям подарунки приїхав директор депаратменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів. Дошкільнята та колектив підготували для присутніх святковий концерт. Опісля відбулась церемонія урочистого перерізання стрічки та освячення приміщення. Зазначимо, загальний бюджет проекту становив 299 706 грн. Роботи проводились за кошти обласного, районного та місцевого бюджетів, а також кошти громади та спонсорські внески.
У парку "На валах" відтворили бій Української Галицької Армії
4 листопада 2018
Сьогодні, 4 листопада, вулицями Львова пройшов «Марш слави Збройних Сил Західноукраїнської Народної Республіки, Української Галицької Армії та війська Української Народної Республіки». У марші під супровід оркестру Львівського Державного університету безпеки життєдіяльності взяли участь більше сотні реконструкторів в одностроях УГА. Опісля Маршу у сквері «На валах» відбулось військово-історичне дійство «Бої за Львів». Динамічна реконструкція спогадів про героїчну боротьбу січовиків зібрала глядачів з усієї Львівщини. Зазначимо, що організатори заходу – ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" та Львівська обласна державна адміністрація.
На Львівщині з почестями перепоховають вояків Української Галицької армії
24 жовтня 2018
У п’ятницю, 2 листопада, на Городочині перепоховають двох вояків УГА, останки яких знайшли на сільському кладовищі села Керниця. «З допомогою спогадів місцевих жителів вдалось відшукати на місцевому цвинтарі двох невідомих героїв УГА, яких буде поховано велику братську могилу. Нема сумнівів у тому, що це саме вояки Галицької армії, адже поруч із останками ми знайшли ґудзики від одностроїв тих часів», - розповів заступник директора меморіально-пошукового центру «Доля» Олег Сітарський. Перепоховання відбудеться в межах програми із встановлення пам’ятних знаків на історичних місцях визвольної боротьби Львівщини. «Відповідальність нашого покоління - пам’ятати подвиг наших героїв та гідно вшановувати українських воїнів, адже вони у важкі воєнні роки вони взялися виборювати Українську державу. Від нас і нашої історичної пам’яті зараз залежить, якою буде наша держава через кілька років»», - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної діяльності Львівської ОДА Андрій Ковальський. Церемонія перепоховання українських воїнів відбудеться за християнським звичаєм та з військовими почестями.