До Міжнародного дня гір провели захід із безпеки зимових мандрів
З нагоди Міжнародного дня гір в Центрі Митрополита Андрея Шептицького управління туризму та курортів Львівської ОДА організувало захід «Безпека зимових мандрів в горах». Участь у заході взяли понад 120 активних туристів та мандрівників.
Пластун, професійний альпініст, гірський рятувальник, чемпіон України з альпінізму Іван Бандрівський розповів про власний досвід підняття на вершину Матергорн у Пеннінських Альпах. Також спікер порадив, як варто готуватись до гірських сходжень, зокрема які продукти харчування та речі варто брати.
«У професійному лексиконі альпіністів не має поняття «підкорювати гори» тому що їх неможливо підкорити, а тільки піднятись на їхню вершину»,- зазначив Іван Бандрівський.
Співзасновники гірської оперативної рятувальної служби, рятувальники з багаторічним досвідом Володимир Яворівський та Віктор Бараник розповіли про найпоширеніші види об’єктивних небезпек для туристів у горах, зокрема сходження лавин, несприятливі погодні умови, небезпека на місцевості, стихійні лиха. Також спікери наголосили на таких суб’єктивних факторах, які можуть створювати небезпеку для туристів, як невідповідне спорядження, незнання маршруту, недостатня фізична і психологічна підготовка, брак технічного оснащення, незнання метереологічних умов. Володимир Яворівський та Віктор Бараник порадили перед початком сходження не забувати подавати до місцевих гірських рятувальних служб особисті дані та план маршруту мандрівки, а також користуватись GPS навігацією, щоб не заблукати у горах.
«Алгоритмом дій при надзвичайних ситуаціях має бути таким: оцінка ситуації, надання при потребі домедичної допомоги, повідомлення рятувальників, транспортування потерпілого та постійний контакт з рятувальниками», - розповів Володимир Яворівський.
Окрім цього, співзасновник медичного центру фізичної терапії та медицини болю Innovo, фізичний терапевт та сертифікований парамедик Ярополк Пшик розповів, що важливим фактором уникнення травматизму у горах, зокрема обмороження є правильний вибір одягу, який має бути водо- та вітронепроникним.
«Також не треба забувати про такі базові речі, як правильний режим гідратації та харчування. Підготовка до зимового активного туризму має бути систематичною протягом певного періоду часу і саме підготовлене до фізичної активності тіло є найважливішим фактором уникнення травматизму в горах», - зазначив Ярополк Пшик.
Також Ярополк Пшик продемонстрував відео з комплексом фізичних вправ, які є найефективнішими у підготовці до активних мандрів горами, окрім цього розповів алгоритм дій у наданні першої допомоги при травмах і загрозливих станах.
Експерт туристичного бізнесу, співзасновниця туристичної компанії Karpaty Travel та Karpaty info Ганна Сидоренко розповіла про цілий спектр зимових активностей та розваг у Карпатських горах, які є доступними для туристів. В першу чергу це гірськолижний туризм у таких відомих курортах, як Славське, Волосянка, Тисовець, Орявчик, Плав’я. Також все більшої популярності, за словами Ганни Сидоренко, набуває такий вид зимових розваг, як тюбінг і зовсім недалеко від Львова є такі розважальні комплекси, які можуть бути гарною альтернитовою для тих, хто не має нагоду помандрувати в Карпати.
Модерував зустріч перша людина з інвалідністю, яка піднялась на Говерлу за допомогою спеціально обладнаного крісла «Джульєтка», співзасновник ГО On 3 Wheels, Іван Маслюк.