На Львівщині відбулись Дні партнерства інститутів громадянського суспільства
Сьогодні, 18 грудня, на Львівщині відбулись «Дні партнерства» інститутів громадянського суспільства. В межах заходу громадські організації - переможці конкурсу Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства презентували власні проекти, які фінансувались за кошти обласного бюджету.
«Починаючи з 2015 року департамент внутрішньої та інформаційної політики організовує такі конкурси для інститутів громадянського суспільства, який дає можливість реалізовувати свої місцеві ініціативи в районах, селах, ОТГ. Також Дні партнерства – це майданчик для комунікації між громадськими організаціями, можливість для напрацювання спільних проектів. Дякую вам за ваші ініціативи, які були реалізовані упродовж 2018 року та бажаю нових цікавих ідей у 2019 році», - зазначив заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун.
Зокрема у номінації «Всеохопна благодійність» благодійний фонд «Уляни Кузик» цьогоріч провів акцію «Підготуй дитину Героя до школи», в межах якої понад 50 дітей учасників АТО отримали рюкзаки із канцтоварами.
«З 2014 року ми робимо такі проекти, також робимо Свято Миколая та багато інших. Вперше вирішила податися на конкурс мікропроектів в ЛОДА і за підтримки нам вдалось зробити це чудове свято», - розповіла керівник фонду, волонтер Уляна Кузик.
У номінації «Розвиток новітніх технологій на варті безпеки» громадська організація «Асоціація гірських провідників «Ровінь»» запустила мобільний додаток «Саморятівник», метою є підвищення рівня безпеки громадян Львівщини, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події.
Програма передбачає швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало погано (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти службам та своєчасно надати необхідну допомогу.
Також серед проектів у номінації «Підтримка інформаційної гігієни» професійна спілка «Медіа-профспілка Львівщини» провела тренінги із підвищення рівня медіаграмотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційної агресії Росії, у номінації «Регіональна просвітницька діяльність» громадська організація «Європейський діалог» провела заходи із формування регіональної політики, у номінації «Просвітницька діяльність на Львівщині в сфері соціального замовлення» БО «Благодійне товариство» Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» впроваджували тренінги по соціальному замовленню по районах Львівської області.
Окрім цього, в межах Дня партнерства свою діяльність презентували активні громадські організації області.
Новини за темою
Громадська організація батьків та дітей з порушеннями слуху «Дзвін» відзначила 20-річчя діяльності
17 грудня 2021
Громадську організацію «Дзвін» заснувала в далекому 2001 році група батьків, які обрали шлях виховання і навчання (реабілітації) своїх дітей за методикою розвитку комунікативних здібностей, залишкового слуху та формування вимови за допомогою усного мовлення. Організація проводить теоретично – практичні семінари, бесіди, лекції для батьків, вчителів та осіб, які причетні до реабілітації дітей з порушеннями слуху. А також майстер-класи з розвитку дрібної моторики; індивідуальних та групових занять з розвитку комунікативних здібностей для дітей віком від 7 років; індивідуальних та групових музичних тренінгів для дітей різних вікових груп; гуртків з театрального мистецтва для дітей та батьків; оздоровчих таборів з безперервною реабілітацією. Урочистості з нагоди діяльності відбулося напередодні в Духовній семінарії, дім паломників у смт Брюховичі. Усі запрошені та гості заходу отримали масу позитивних емоцій від виступів, які презентували вихованці та батьки організації, зокрема декламування віршів, пісні, в т.ч. із використанням жестової мови, танці, виступ із застосуванням міміки і жесту. Також, усі присутні мали можливість переглянути відеоролики про діяльність громадської організації батьків і дітей з порушеннями слуху «ДЗВІН» від моменту її створення до сьогодення. Праця членів організації є важливою та соціально значущою для багатьох сімей, які виховують дітей з порушеннями слуху. Сьогодні тут, ми побачили велику родину, члени якої піклуються і допомагають один одному. А найголовніше найбільш незахищеним членам нашого суспільства, дітям, які є майбутнім поколінням нашої держави. Щоденна копітка робота різних фахівців організації дозволяє інтегрувати дітей з порушеннями слуху у суспільство – зазначила начальник відділу соціального захисту осіб з інвалідністю Юлія Мельнікова. За багаторічну працю та з нагоди двадцятої річниці діяльності організації цінним подарунком (годинником) від голови облдержадміністрації нагородили Аллу Сапожникову та Світлану Довганик, а також подякою Львівської обласної державної адміністрації відзначили Наталію Оленко. Інших членів організації, а саме Руслану Боднар, Лілію Палюх, Уляну Філяс, Ярину Менько, Назара Хому та Ганну Федонюк нагородили грамотами департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. Досить неочікуваним було отримати подяки від керівника організації, за багаторічну співпрацю з Львівською обласною державною адміністрацією та департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації.
Олена Зеленська та перша леді Ізраїлю Міхаль Герцог обговорили потенційні спільні проекти
11 листопада 2021
Дружина Президента України Олена Зеленська 9 листопада поспілкувалась через відеозв'язок з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог. Дружини глав держав обговорили потенційні спільні проекти, питання гендерної рівності та безбар’єрного простору. Олена Зеленська поділилася успіхами нашої країни за рік участі в «Партнерстві Біарриц». Це розбудова мережі шелтерів, запровадження декретних відпусток для тат, а також робота над подоланням різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками, чому сприяє приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC). «Моєю амбіцією є не лише обмін досвідом, а й започаткування спільних проектів з першими леді. Я рада, що наші відносини зберігаються, а платформа для взаємодії «м’якої сили», започаткована на Київському саміті перших леді та джентльменів, лише сприяє цьому. Ізраїль – прогресивна країна, відома своїми концептуальними поглядами у багатьох процесах, нам є про що говорити», – поділилася Олена Зеленська. Цьогоріч Україна та Ізраїль відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. У зв’язку з цим перша леді України наголосила, що співпраця в гуманітарних та соціальних проектах матиме практичне й символічне значення для спільності ідей і прагнень держав. Нагадаємо, нещодавно Україну відвідала дружина Президента ФРН Ельке Бюденбендер. Перші леді разом побували в Національному заповіднику «Софія Київська». Серія двосторонніх заходів за участю дружин лідерів інших держав покликана стати своєрідним продовженням роботи Київського саміту перших леді та джентльменів задля подальшої діяльності платформи «м’якої сили».
Стартує оцінювання проектів, які можуть реалізовуватись за кошти ДФРР у наступному році
28 жовтня 2021
Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА набір заявок для участі у конкурсі інвестиційних програм і проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у Львівській області у 2022 році, стартував 11 травня і тривав до 1 липня. «За підсумками конкурсу територіальні громади подали 112 проєктних заявок на загальну суму понад 3,5 млрд грн. Найбільше проєктів - в галузі освіти і спорту. Зауважу, що окрім соціальної інфраструктури, цьогоріч значно збільшилась кількість розвиткових проєктів, зокрема в частині створення та розбудови індустріальних парків та промислових зон, а також інноваційних парків, технологічних лабораторій тощо», - розповів керівник департаменту Степан Куйбіда. Наступним етапом відбору проєктів є їх оцінювання членами регіональної комісії. Через тривалі технічні зміни в налаштуваннях онлайн-платформи оцінювання проєктів одразу після завершення термінів їх реєстрації на платформі було неможливим. Станом на сьогодні роботу платформи відновили, тому на засіданні регіональної комісії прийняли рішення про початок оцінювання проєктів. Воно триватиме з 29 жовтня до 8 листопада включно. Довідково: оцінювання проєктів ДФРР здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку громад і територій України від 15.06.2021 №150 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) Трансляція засідання доступна за посиланням.
На Львівщині завершився обласний етап конкурсу «Майбутнє України»
18 жовтня 2021
У Tech StartUp School нещодавно відбувся обласний етап Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України», який організувала Львівська обласна мала академія наук. Члени малої академії презентували свої науково-технічні розробки у сфері машинобудування, екології, винахідництва, приладобудування, електроніки тощо. «У вас є дивовижна можливість взяти участь у конкурсі з такою символічною назвою, адже ви і є тим майбутнім, яке незабаром буде в України. Кожен ваш крок наближає вас до вашої мети, успіхів на старті та сприяння долі впродовж всієї дороги», - звернулась до конкурсантів координатор проектів Tech StartUp School Ірина Андрушків. У змаганні взяли участь понад два десятки учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Усі проекти учасників оцінювало професійне журі у складі викладачів ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Українського католицького університету та Tech StartUp School. «У програмі конкурсу були виставка демонстраційних моделей і макетів, а також стендовий захист проєктів. У нас дивовижно талановиті та креативні діти. Такий конкурс це хороша нагода позмагатись за першість у різних номінаціях», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. У конкурсі-виставці взяли участь учні шкіл м. Львова та області, зокрема: Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату, Дрогобицького ліцею, Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Червоноградської ЗСШ №2, НВК «Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей». «Львівський державний будинок техніки спільно з Львівським вищим професійним училищем комп’ютерних технологій та будівництва представили макет будинку виготовлений з екологічно-чистої сировини та відходів промисловості. Такий макет розробили учні на заняттях в гуртках за проєктом "Екологічне домобудування". Наш проект високо оцінений журі конкурсу та нагороджений дипломом департаменту освіти. Ми дуже пишаємось нашими талановитими дітьми», - зазначила керівник училища Марія Поліщук. Переможці представлятимуть Львівщину на Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» у м.Києві. Більше про переможців тут.
Розпочалось фінансування проєктів регіонального розвитку, 13 реалізують на Львівщині
19 серпня 2021
На Казначейські рахунки розпорядників почали надходити бюджетні кошти для реалізації проєктів регіонального розвитку. Йдеться про виконання Угоди щодо фінансування Програми підтримки секторальної політики. «Упродовж 2018-2021 років були проведені два конкурсних відбори проєктів регіонального розвитку. Зокрема, за такими напрямами, як інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, підтримка розвитку депресивних територій тощо. Реалізація стартапів-переможців – це ще один напрям потужної державної підтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури. Загалом, протягом 2021-2023 років планується реалізувати 83 відповідні проєкти», – поінформував заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря. Зокрема на Львівщині, як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький за кошти секторальної підтримки реалізують понад десяток проєктів. «На Львівщині цьогоріч реалізовуємо 13 проєктів секторалки на суму понад 200 млн грн. Попередньо ЛОДА, спільно із заявниками, підготувала всі необхідні документи для своєчасного запуску реалізації проєктів. Також на сьогодні вже виділено 4,8 млн грн співфінансування з обласного бюджету та місцевих бюджетів. Тому це хороша новина, що кошти державного бюджету нарешті надійдуть у Львівську область для повноцінного старту реалізації проєктів секторалки», - повідомив очільник області. Це такі проєкти: Велокарпатія: Розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині; Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичного Кластера «Горбогори»; Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти; Карпатська мережа регіонального розвитку; Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0; Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів; Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини - інструмент прийняття збалансованих рішень; Створення парку агропереробки «Фрутбанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини; Tourturka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області»; Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М. Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м. Трускавці Львівської області; Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях; Трансформація вугільних регіонів України (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей); Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-франківської областей). Загалом по Україні проєкти-переможці першого та другого конкурсних відборів на загальну суму 852,4 млн грн у 24 регіонах України будуть реалізовані за такими напрямами: інноваційна економіка та інвестиції (21 проєкт на суму 169,8 млн грн), сільський розвиток – 9 проєктів на суму 155,4 млн грн, розвиток туризму – 13 проєктів на суму 141 млн грн, розвиток людського потенціалу – 13 проєктів на суму 92 млн грн, загальноукраїнська солідарність – 12 проєктів на суму 189 млн грн, підтримка розвитку депресивних територій – 7 проєктів на суму 64 млн грн, ефективне управління регіональним розвитком – 8 проєктів на суму 41,3 млн грн. Довідково Між Урядом України та Європейською Комісією у 2014 році було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Угода підтримує досягнення цілей, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку України.
До уваги громадських об’єднань осіб з інвалідністю: у Львові відбудеться семінар "Публічні кошти для громадського сектору"
9 серпня 2021
У найбільших містах України організовують шість регіональних дводенних навчальних семінарів на тему «Публічні кошти для громадського сектору: нові правила електронного конкурсу». Упродовж 26-27 серпня такий семінар відбудеться у Львові. Організатори: громадська організація Координатор проєктів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством молоді та спорту України, Фондом Східна Європа та Українським незалежним центром політичних досліджень. Запрошуємо громадські об’єднання осіб з інвалідністю взяти участь у семінарах-тренінгах, які пройдуть у серпні та вересні у Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Вінниці та Києві. На семінарах будуть розглянуті наступні теми: нові законодавчі норми для проведення конкурсу; правила роботи з електронною системою проведення конкурсу та практична частина роботи з електронною системою; як підготувати кошторис витрат; практики проведення конкурсів; основи проєктного менеджменту для громадських організацій; як розказати про проєкт та знайти цільову аудиторію; тендерні процедури закупівлі для інститутів громадянського суспільства; як організації можуть знайти кошти на власний внесок. У Львові семінар пройде з 26 по 27 серпня. Запрошуються представники з Львівської, Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Рівненської областей. Увага! Кінцевий термін подання заявок: 10 серпня 2021 року. Для подання заявки на участь у заході необхідно зареєструватися за посиланням. За додатковою інформацією можна звертатися: anastasiia.shovkoplias@osce.org. До слова, 4 серпня уряд схвалив проєкт Постанови Кабміну, згідно з яким удосконалив Порядок проведення конкурсу з визначення програм, що розробили інститути громадянського суспільства, для реалізації яких надають фінансову підтримку. Міністерство соціальної політики підтримує ці зміни та вважає, що вони спростять процедури подачі конкурсних пропозицій від громадських об’єднань осіб з інвалідністю та будуть сприяти залученню широкої громадськості задля визначення переможців конкурсу. Довідково: „Публічні кошти для громадського сектору: нові правила електронного конкурсу”.
Громадські організації зможуть подаватися на конкурси проектів онлайн, - Мінцифри
5 серпня 2021
Уряд підтримав постанову, що дозволить брати участь у конкурсах проектів громадських організацій та творчих спілок онлайн. Незабаром Мінцифри реалізує цю можливість на платформі електронної демократії ВзаємоДія. Раніше треба було збирати, друкувати, зшивати та подавати на конкурс стоси паперів. Після цього телефонувати до держорганів або шукати інформацію про статус перебігу конкурсу на сайтах. Це ще один крок до режиму paperless, щоб людям не потрібно було особисто взаємодіяти з державними органами. Що зміниться? - конкурси різних органів влади будуть на одній платформі — ВзаємоДія; - подання та відбір конкурсних заявок будуть повністю електронними; - громадяни зможуть голосувати онлайн за визначення переможців проєктів; - результати конкурсів можна буде відстежувати онлайн; - база проведених конкурсів і ухвалених щодо них рішень з'явиться у відкритому доступі; - процес підзвітності та розподілу бюджетних коштів буде прозорим. «Ми створюємо зручні та прості інструменти е-демократії для українців. Для цього не просто відцифровуємо те, що колись було офлайн, а комплексно покращуємо та спрощуємо процеси, щоб скористатися сервісами е-демократії було так само легко, як зробити замовлення в інтернеті», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська. Більше про ВзаємоДію за посиланням.
На Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС продовжать реалізацію 4 масштабних проєктів
16 лютого 2021
Конкурсна комісія з відбору проєктів регіонального розвитку прийняла рішення про фінансування у 2021 році 28 проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки на загальну суму 133,2 млн грн. Ці проєкти розпочались упродовж минулих років і мають бути завершені у цьому році. «Проєкти розвитку регіонів були й залишаються пріоритетом для держави. За рахунок секторальної бюджетної підтримки вже цілком реалізовано 29 проєктів про всій Україні. Отже, ми продовжуємо ретельно вивчати та відбирати найкращі проєкти, що спрямовані, зокрема, на інноваційну економіку та сільський розвиток», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. Серед 28 проєктів по Україні, 4 реалізують на Львівщині: «Карпатська мережа регіонального розвитку», «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти», «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори»». До прикладу проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» - це проєкт, який реалізується Мінрегіоном на території 4 областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької. Загальна вартість з державного бюджету складає понад 44,14 млн грн, в тому числі у 2021 році – понад 32,5 млн грн. Ним передбачено: • проведення додаткового конкурсу мікропроектів на загальну суму понад 10 млн грн в результаті місцеві громади 4 карпатських областей зможуть реалізувати понад 50 мікропроектів; • створення конгресово-конференційної інфраструктури; • створення спільного для 4 областей інституційного механізму підтримки розвитку Карпатського регіону; • надання підтримки 12 агенціям місцевого розвитку в частині стратегічного планування; • забезпечення популяризації міжрегіональної економічної співпраці. Також на території двох областей Львівської та Луганської реалізується проєкт «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти». Загальна вартість проєкту з державного бюджету 11,8 млн грн, в тому числі у 2021 році – 4,48 млн грн. Ним передбачено: • закупівля матеріально-технічного обладнання профільних класів гуманітарного спрямування пілотних середніх шкіл (закупівля меблів, обладнання для проведення відеоконференцій, інтерактивної дошки, тематичних стендів); • розроблення та пілотне впровадження (у формі дистанційного курсу) для вчителів 30 пілотних шкіл Луганської та Львівської областей методичних матеріалів щодо викладання історії, української мови та літератури у старших класах; • створення передумов для підвищення успішності школярів Львівщини та Луганщини, зокрема з історії, української мови та літератури; • популяризація міжрегіональної молодіжної співпраці у сфері освіти. Додамо, що реалізація проєктів, які реалізуються за кошти секторальної підтримки ЄС спрямована на забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, їх туристичної привабливості, підвищення рівня зайнятості населення тощо.
Громади області запрошують до участі у вебінарі з налагодження партнерства
16 лютого 2021
Завтра, 17 лютого швейцарсько-український проєкт DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе вебінар на тему: «Співпраця громад з громадськими та міжнародними організаціями, державними підприємствами, іншими громадами». До участі у вебінарі запрошують і громади області. На вебінарі розкажуть чому громадам варто налагоджувати співпрацю між собою, міжнародними, громадськими чи державними організаціями для покращення якості надаваних послуг, зокрема у сфері освіти, удосконалення роботи управлінців органів місцевого самоврядування і закладів освіти. Також обговорять як використовувати такі інструменти співпраці як договори співробітництва і меморандуми. «Частина громад області, які створились раніше вже напрацювали такі механізми співпраці, проте є і нові, які по суті тільки перебирають повноваження. Окрім цього, програми, які пропонують громадські, міжнародні, державні організації постійно змінюються і тут важливо «тримати руку на пульсі». Відтак, запрошуємо громади області, які зацікавлені налагоджувати партнерство, щоб отримати додаткові ресурси для розвитку для участі в семінарі», - зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Початок семінару о 14:00 год. Спікерка: Яна Брусенцова, юристка, головна редакторка всеукраїнського інформаційно-аналітичного видання «Місцеве самоврядування». Запитання можна залишати у реєстраційній формі за посиланням. Важливо вказувати коректну електронну адресу, адже лінк на вебінар буде надіслано напередодні заходу саме на цю адресу. Вебінар є частиною кампанії “Освіта у нових громадах від А до Я”. Мета кампанії – допомогти головам і управлінцям освітою новоутворених і реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою.
Місцеві бюджети повинні бути затверджені до 25 грудня включно
21 серпня 2020
Міністерство фінансів України довело до місцевих органів влади особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік. Як уже зазначалося раніше, особливою відмінністю бюджетного процесу наступного року є те, що формування проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік, здійснюватиметься в умовах завершення процесу децентралізації та формування адміністративно-територіального устрою Львівщини, з урахуванням реформованих 7 районів та 73 об’єднаних територіальних громад. З метою недопущення зриву бюджетного процесу на наступний рік, до врегулювання питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (проведення чергових виборів до місцевих рад, які заплановано на 25 жовтня 2020 року, та створення нових органів місцевого самоврядування), районні державні адміністрації, виконавчі органи місцевих рад мають сприяти в забезпеченні належної організації бюджетного процесу та наданні практичної допомоги виконавчим органам сільських, селищних і міських рад у підготовці проєктів місцевих бюджетів новостворених територіальних громад на 2021 рік. Відповідно до вимог бюджетного законодавства місцеві бюджети повинні бути затверджені до 25 грудня включно. І надалі актуальною проблемою залишається, але й незмінною вимога бюджетного законодавства під час складання проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік першочергове врахування в повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетної сфери відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії.
У Львівській ОДА відбувся захист мікропроєктів громадських та благодійних організації соціального спрямування
11 серпня 2020
У Львівській ОДА відбувся захист мікропроєктів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області у 2020 році в рамках реалізації Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки. 6 серпня під головуванням заступника голови Львівської ОДА Тараса Греня відбулося засідання конкурсної комісії з питань проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету для дофінансування мікропроєктів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області на 2020 рік в рамках реалізації Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки. На засіданні було затверджено регламент роботи конкурсної комісії (Рішення №1) та відбувся відкритий захист мікропроєктів громадських і благодійних організацій у вирішенні гострих соціальних проблем області у 2020 році (Рішнння №2). Затвердження рейтингу програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими і благодійними організаціями, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, за рахунок коштів обласного у 2020 році (встановлення прохідного балу для мікропроєктів) та визначення переможців конкурсу разом із рекомендованим конкурсною комісією обсягом виділенням бюджетних коштів відбудеться на наступному засіданні конкурсної комісії.
Стартує відкритий захист конкурсних пропозицій громадських організацій соціального спрямування
4 серпня 2020
Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації інформує про відкритий захист конкурсних пропозицій, поданих громадськими організаціями для участі у конкурсі з визначення програм (проєктів, заходів). Йдеться про ГО осіб з інвалідністю, ветеранів, політичних в’язнів і репресованих, а також культурно-просвітницькі організації, які виконують соціальні функції. На реалізацію їхніх проєктів надаватимуть фінансову підтримку в рамках Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018 – 2020 роки у 2020 році. Захист відбудеться 7 серпня 2020 року з 14:00 за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 312. Конкурс проводиться відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу та використання коштів обласного бюджету на фінансову підтримку громадським організаціям осіб з інвалідністю, ветеранів, політичних в’язнів і репресованих, культурно-просвітницьким організаціям, які виконують соціальні функції, затвердженого розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 21.05.2020 № 320/0/5-20. Детальну інформацію також можна отримати за телефоном (032) 255-31-60, е-mail: dszn.plan@gmail.com .