На Сколівщині відбулась рада регіонального розвитку
У четвер, 27 грудня, відбулось засідання Ради регіонального розвитку Сколівського району за участю депутатів районної ради, голів місцевих рад, керівників підприємств, установ, організацій, освітян, громадськості району. Під час засідання голова райдержадміністрації Богдан Янко окреслив основні здобутки району за попередній період та представив Перспективний план розвитку Сколівського району на 2019-2021 роки.
Зокрема, провели капітальний ремонт дороги Верхнє Синьовидне-Східниця. Одним з пріоритетів розвитку Сколівщини є рекреаційно-туристична галузь. На території району діють 92 відпочинкові заклади (готелі, бази відпочинку, мотелі, кемпінги, пансіонати). Протягом року Сколівщину відвідали майже 220 тис туристів.
У 2018 році завершили реконструкцію з добудовою Верхньорожанківської ЗОШ I-II ст. на 180 учнівських місць. На фінансування даного об’єкту в 2018 році було передбачено 16 млн 813,476 тис грн, з них: 5 млн - кошти ДФРР, 6 млн грн – обласного бюджету, 5 млн – кошти місцевого бюджету, 813,476 – субвенція з Державного бюджету.
Уже протягом трьох років Сколівщина є активним учасником обласного конкурсу мікропроектів. В районі реалізовано 76 мікропроектів на загальну суму 17 млн 46 тис грн. Завдяки цьому проведено капітальні ремонти об’єктів соціальної інфраструктури, закуплено обладнання для закладів освіти, культури, охорони здоров’я.
З 2017 року у сільськогосподарсьому виробництві почали використовувати раніше незадіяні землі.
До Перспективного плану розвитку Сколівського району вже внесено 87 проектів, проте процес його формування ще триває.
Новини за темою
На Сколівщині розпочалась військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»)
15 Червня 2021
У селі Кам’янка стартував ІІ обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), участь у якому беруть хлопці та дівчата до 17 років. Попри дощову погоду, до участі у вишколі зголосилось 25 роїв із різних громад області. «Цього року участь роїв відбулась в експериментальному варіанті, тут присутні команди тих громад, які зголосились. Деякі щойно сформовані громади ще не встигли укомплектувати свої рої. Торік гри не було через пандемію, а наступного року, сподіваємось, буде інший алгоритм формування учасників. Ставимо собі завдання згуртувати дітей, спонукати до активного способу життя та патріотизму. На восьмому році війни таке виховання актуальне. Ми маємо навчатись захищати свою землю, бо крім нас цього ніхто не зробить. Таке розуміння треба плекати саме в такому віці, та навіть молодшому», - розповів отаман обласного етапу гри Ігор Дзюба. Упродовж п’яти днів триватимуть змагання зі строєвої підготовки, метання гранат, долання смуги перешкод, підтягування, конкурс зі знання історії українського війська та держави. Також буде конкурс із надання долікарської допомоги та тактичної медицини. «Діти матимуть не лише змагання, а й відпочинок. Заплановано гутірки, за участю запрошених гостей, має також відбутись концерт учасників АТО та дискотека в українському стилі. Під час змагань молодь повинна показати усе, чого вони навчились у своїх закладах. Заплановано багато питань про Хотинську битву, адже цей етап приурочений саме їй», - акцентував заступник директора з виховної роботи та національно-патріотичного виховання Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді Михайло Набитович. Проведення обласного етапу гри відбувається на виконання Стратегії національно-патріотичного виховання, згідно із указом Президента. «Кожна громада, кожен заклад освіти працювали над тим, аби сюди приїхали найкращі, найсильніші команди. За результатами змагань та конкурсів буде обрано команду-переможця, що представить Львівську область на Всеукраїнському етапі у Хотині», - наголосила головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Лідія Ільків. Всеукраїнський етап у Чернівецький області відбудеться наприкінці липня. Найкращі рої об’єднають у чоти, з яких буде створено курінь імені Петра Сагайдачного. Саме він представлятиме нашу область на змаганнях у Хотині.
На Сколівщині початок навчання відзначили відкриттям школи
1 вересня 2020
Сьогодні понад три сотні дітей у селі Верхнє Синьовидне розпочали навчання у новій школі, яку урочисто відкрили після реконструкцїі. Відновлення школи розпочали у 2016 році, а цього року об’єкт потрапив до програми Велике будівництво. Участь в урочистому відкритті навчального закладу взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Знаю, як довго ви чекали цього дня, коли ваші діти зможуть зайти у просторе, світле приміщення і нарешті з гордістю сказати: «Це – наша школа». Знаю, як важко доводилося і учням, і вчителям в тих умовах, що були. Без спортзалу, їдальні, в тісних кабінетах. Та попри це школа завжди показувала гарні результати, учні займали призові місця на олімпіадах, конкурсах. Реконструкція школи з добудовою – це дороговартісний проект. Без підтримки держави ми б не впоралися. Цього року завдяки програмі «Велике будівництво» заклали достатню суму коштів, щоб завершити роботи. Але ми б нічого не могли не зробити без ініціативи місцевої громади. Дякую всім, хто доклався до реконструкції школи. Хто дбає про розвиток цього мальовничого гірського села», - наголосив очільник області. Упродовж всього часу реконструкції школу вивели із аварійного стану, здійснили будівництво 2-поверхової будівлі нового корпусу школи, теплогенераторної, господарської будівлі для зберігання шкільного автобусу, утеплили фасад діючого та нового корпусів, улаштували покрівлі старого та нового корпусів, підвели внутрішні та зовнішні інженерні мережі. Окрім того, завершили фасадні та внутрішні оздоблювальні роботи, закупили обладнання, встановили огорожу та пожежні резервуари. Провели роботи із благоустрою території та монтаж кухонного обладнання. Загальна кошторисна вартість робіт згідно проектно-кошторисної документації складає - 34381,189 тис. грн. Із державного бюджету від початку року на школу скерували більше 17 млн грн. На сьогодні у школі навчається 353 учнів та 13 дошкільнят. У наступні п’ять років кількість учнів становитиме 420.
У ДП «Сколівське лісове господарство» віднайдшли 530 гектарів квазіпралісів і природних лісів
3 липня 2020
Нещодавно представники ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» за підтримки Фонду Вітлі (Whitley Fund for Nature) завершили свою роботу у ДП «Сколівське лісове господарство». Загалом вдалося виявити понад 500 гектарів квазіпралісів і природних лісів. Ліси, де немає доріг, стежок, сміття, пнів від рубок. Масиви старовікових лісів були знайдені поблизу сіл Кам’янка, Труханів, Коростів і Козьова Сколівського району. При цьому старовікові ліси вдалося знайти як у низькогір’ї, так і на ділянках, що межують із полонинами на вершинах гір. Після проведеної роботи в лісі відбулася нарада, під час якої ДП «Сколівське лісове господарство» погодилося надати статус природних лісів і квазіпралісів виявленим ділянкам, виключити їх з планів рубок та забезпечити сувору охорону. Нагадаємо також, що виявлені лісові ділянки, особливо в умовах змін клімату, відіграють вкрай важливу роль у забезпечення водного балансу гір, захищають населення від згубних наслідків повеней, паводків, зсувів і селів. Вони є унікальним осередком дикої природи, а з новим статусом матимемо гарантії, що цю роль вони успішно виконуватимуть і в майбутньому. На черзі досліджень ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» – ДП «Славське лісове господарство», де надіємося, також збережені старовірові ліси.
На Сколівщині збудують найдовший міст у Західній Україні
24 жовтня 2019
На Львівщині триває ремонт мостових переходів на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення. Відтак, розпочато капітальний ремонт мостового переходу на ділянці км 12+730 - км 12+870 автомобільної дороги О140406 Східниця-Верхнє Синьовидне у с. Крушельниця Сколівського району. «Сьогодні оглядали проведення підготовчих земляних робіт найдовшого у Західній Україні мосту на дорогах загального користування місцевого значення, що у с. Крушельниця на Сколівщині. Перехід вартістю 65 млн гривень збудують до кінця 2020 року», - наголосив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської ОДА Роман Кокотайло. Роботи виконуються ТОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл" за рахунок коштів державного дорожнього фонду. Цього року планується проведення підготовчих робіт, влаштування земляного полотна, берегоукріплюючі роботи на лівобережній дамбі та сполучення моста із насипом підходів.
На Сколівщині організували Туристичний форум
27 вересня 2019
Сьогодні, 27 вересня, на гірськолижному комплексі «Плай» відбувся Туристичний форум Сколівщини з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму. З вітальним словом до багаточисельної аудиторї учасників Туристичного форуму Львівщини звернулася начальник управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації Наталя Табака. «Дуже рада, що День туризму в мене розпочинається зі Сколіщини, українських Карпат. Туризм – радість в чистому виді, це вигода у всіх напрямках. Індустрія туризму безпосередньо впливає та сприяє розвитку економіки від найменшої адміністративної одиниці і до економіки країни загалом. Туризм стимулює розвиток елементів інфраструктури - готелів, ресторанів, підприємств торгівлі і є одним із головних джерел надходжень до держбюджету», - зазначила Наталя Табака. У межах форуму обговорили перспективи розвитку туристичної галузі Сколівщини, порушили питання бальнеології, wellness та курортів, розглянули можливості бізнес-ідей у сфері зеленого туризму, а також прикладні аспекти впровадження комунікаційної політики туристичного регіону. На Туристичному форумі команда Сколівської ЗОШ І-ІІІ ст. презентувала «ПрофіГід» «ПрофіКемпу 2018» в категоріях: «Туристичний маршрут», «Гід-екскурсовод», «PR-кампанія ПрофіКемпу 2018», «Оригінальна сувенірна продукція». Учасниками заходу стали представники влади, фахівці у сфері туризму, власники зелених садиб, підприємці, представники громадськості та ЗМІ.
На Сколівщині збудують вітрову електростанцію
2 квітня 2019
Сьогодні, 2 квітня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із представниками компанії ТОВ «Атлас Глобал Енерджи», аби узгодити деталі співпраці у втіленні спільних проектів. Відтак в межах зустрічі обговорили стан реалізації «Проекту будівництва вітрової електростанції у Сколівському районі». «Львівщина має неабиякий потенціал в сфері альтернативної енергетики, тож область зацікавлена у впровадженні таких проектів. Гадаю нам вдасться усі дозвільні процедури завершити якнайшвидше, аби ще цього року розпочати будівництво електростанції», - зазначив Олег Синютка. Гості своєю чергою ознайомили очільника області з етапами реалізації проекту. «Нам надзвичайно комфортно працювати на Львівщині, це найкращий регіон для реалізації нашого проекту. Ми плануємо на початку літа отримати всю дозвільну документацію, аби ще в теплу пору розпочати будівництво, адже погодні умови та сила вітру на локації будівництва електростанції не сприятимуть будь-яким будівельним роботам взимку», - наголосив партнер компанії ТОВ «Атлас Глобал Енерджи» Гунес Огуз. Зазначимо, компанія реалізує проект будівництва вітрової електростанції загальною потужністю 60 МВт у Сколівському районі Львівської області. Проект загальною вартістю 72 млн євро повністю реалізується за кошти приватних іноземних інвесторів.
Нові школи та садочки: звітує Сколівська РДА
15 березня 2019
Під час звіту про виконану роботу у 2018 році та плани на 2019 рік, голова Сколівської РДА Богдан Янко зосередив увагу присутніх на розвитку освіти у районі. Так, найбільший об’єкт будівництва 2018 року – це реконструкція з добудовою Верхньорожанківської ЗОШ I-II ст. на 180 учнівських місць. На фінансування даного об’єкту в 2018 році було передбачено 16 млн 813,476 тис грн. З них 5 млн – ДФРР, 6 млн грн – обласний бюджет, 5 млн – кошти місцевого бюджету, 813,476 тис грн. – субвенція з державного бюджету. «3 вересня цей об’єкт був урочисто відкритий і тепер найменші мешканці цього віддаленого гірського села мають можливість вчитися у нормальних умовах. У 2019 році ми плануємо завершити всі роботи на цьому об’єкті, адже потрібно ще немало зробити – це і спортивний зал, їдальня, благоустрій території», - зазначив голова Сколівської РДА Богдан Янко. Багато робіт зроблено по школі в с. Коростів – сума освоєних коштів складає більше 15 млн грн, при кошторисній вартості об’єкта будівництва 35 млн 673тис грн. На базі школи планують відкрити ще й дитячий садочок, філії будинку дитячої та юнацької творчості. Упродовж 2016-2017 років по реконструкції з добудовою Верхньосиньовидненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ступеня виконано робіт на суму 8 млн 393 тис грн. А 1 лютого 2019 року відкрили сучасний дитячий садок на 80 дітей в с. Труханів – дошкільний навчальний заклад європейського рівня. Також, у другому півріччі планується відкрити ДНЗ в с. Крушельниця. Основні будівельні роботи уже завершено, потрібно закупити обладнання та меблі. З 1 жовтня 2018 року в 4 приміщеннях Сколівської ЦРЛ на правах безкоштовного користування розпочав роботу інклюзивно-ресурсний центр.
Торік на Сколівщині реалізували більше 30 мікропроектів
15 березня 2019
У п’ятницю, 15 березня, відбувся публічний звіт голови Сколівської райдержадміністрації Богдана Янка про проведену роботу у 2018 році та перспективи на 2019 рік. Участь у звіті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. За словами Богдана Янка, за кошти обласного та місцевих бюджетів у 2018 році в районі реалізовано 31 мікропроект, у тому числі 6 в Славській ОТГ. "Уже протягом трьох років Сколівщина є активним учасником обласного конкурсу мікропроектів. За ці роки в районі реалізовано 76 мікропроектів на загальну суму 17млн. 46 тис.грн. Завдяки цьому, проведено капітальні ремонти, закуплено обладнання для закладів освіти, культури, охорони здоров’я. Найактивнішою була галузь освіти, як результат реалізовано 28 мікропроектів, у галузі культури реалізовано 7 проектів, в галузі медицини реалізовано 6 проектів, проведено реконструкцію та капітальний ремонт вуличного освітлення в 4 населених пунктах, це смт. В.Синьовидне, с.Н.Синьовидне, с.Козьова, с.Рожанка", - наголосиа голова РДА. Окрім того, за кошти, залучені кошти із обласного бюджету – 15 млн 254 тис грн, реалізовано 20 проектів. Це, зокрема, майданчик зі штучним покриттям у с. Підгородці, майданчик з тренажерним обладнанням у с. Завадка, реконструкція з добудовою Верхньорожанської ЗОШ I-II ст. на 180 учнівських місць в с. Верхня Рожанка, будівництво вуличного освітлення по вул. І. Франка, Шевченка, Котляревського, Щорса в с. Либохора, відновлення сприятливого гідрологічного режиму річки Бутивля в с. Коростів від вул. Зелена по вул. М. Черемшини (капітальний ремонт) та низку інших.
Найбільші галузі, в яких зростають чи використовуються ІТ-технології - фінанси, медіа та виробництво, - Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру
23 лютого 2019
Про це сьогодні, 23 лютого, під час Ради регіонального розвитку повідомив СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський. «Найбільші галузі, в яких зростають чи використовуються ІТ-технології - фінанси, медіа та виробництво. Це три основні галузі у світі, які домінують. ІТ індустрія і її більше проникнення може збільшити вартість ринку різних індустрій на 2,2 трильйони доларів у світовому контексті», - зазначив Степан Веселовський. Окрім того, він наголосив на позитивній динаміці зростання потиту на ІТ як у світі, так і в Україні зокрема. «Для Львова економічний ефект від діяльності ІТ-індустрії – це майже мільярд доларів. Один експортний долар, який приходить сюди, робить приблизно три оберти в економіці. Одне місце в ІТ-індустрії створює 3,1 робочих місця в інших індустріях», - розповів Степан Веселовський. Окрім того, він зазначив, що у Львові станом на кінець 2018 року 21 тисяча людей працюють в індустрії ІТ. «Попри те, 53 тисячі людей у нашому місті мають робочі місця завдяки присутності цієї індустрії. У Львові налічується 317 компаній, які працюють у цій сфері», - резюмував СЕО Львівського ІТ Кластеру. Відтак, за його словами, ІТ здійснює найбільший вплив на такі бізнес-середовища: будівництво, автомобільна галузь, авіаперевезення, медицина страхування, а також ресторанний бізнес.
Ми захистили країну від знищення та розшматування, і Україна рухається в ЄС і НАТО – Президент на Львівщині
23 лютого 2019
Під час робочої поїздки до Львівської області Президент Петро Порошенко взяв участь в засідання Ради регіонального розвитку Львівщини. Глава держави підкреслив, що Україна поступово рухається до Європейського Союзу та НАТО. «Я хочу подякувати Львівщині, тому що Львівщина – це той регіон, де нікого не треба агітувати за вступ до Євросоюзу і за вступ до НАТО. За даними соціологічних опитувань тут за ЄС готові проголосувати 82%. Я ніколи не коментую результати соціологічних досліджень, але де вони на Львівщині знайшли ті 18%, які проти, я не можу зрозуміти. За НАТО готові проголосувати 72%. Але ми будемо проводити роз’яснювальну кампанію і теж дуже добре розуміємо ціну європейської і євроатлантичної інтеграції», - сказав Президент. Глава держави зауважив, що для нього важливо нагадати саме Львівщині – підписані і набули чинності зміни до Конституції, які визначають вступ України до ЄС і НАТО метою державної політики, обов’язковим для виконання змістом роботи всіх гілок влади. При цьому Президент підкреслив, що відвести смертельну російську загрозу може лише поширення на Україну системи євроатлантичної безпеки. «Дуже добре, що сьогодні і зараз це розуміє абсолютна більшість українців. Але цей досвід дався дуже дорогою ціною», - сказав він. За його словами, українську націю розбудила Революція Гідності: «Справжню незалежність, і я це стверджую напевне, Україна отримала у 2014 році. Коли необхідність незалежності кожен українець відчув серцем». Президент особливо наголосив на героїзмі Героїв Небесної Сотні та кожного українського воїна, який зараз боронить Україну від російської агресії. Він підкреслив, що Росія розв’язала проти нас війну, аби змусити нас відмовитися від незалежності, повернути Україну до російської колонії. «Метою Путіна, я це постійно і неодноразово наголошую, аж ніяк не був Крим, або Донбас, які не потрібні Путіну. Крим та Донбас були тими важелями впливу через які Путін намагався впливати на всю Україну», - наголосив він та додав, що саме для цього була розгорнута дискусія про «федералізацію», «Київ почуй Донбас», для того, щоб Путін давав нам дозвіл куди нам треба рухатись. «За ці п’ять років я і моя команда – ви – переконливо довели, що ми у Путіна жодних дозволів питати не будемо. Вперше за роки існування України. Що лише український народ буде визначати куди йому рухатися. А Кремль не буде ставити Україні, а й Європі в цілому, своїх умов», - особливо підкреслив Петро Порошенко. «Дуже розраховував у 2014 році Путін на нашу слабкість. Але він не знав головного – він не знав українського народу. Нехай погортає сторінки про Бандеру, про УПА. Там відповіді на всі наші успіхи зараза. Нехай вивчить їх. А як вивчить, нехай забирається геть з України. Він думав, що знає Україну, бо бачив лише політиків, які традиційно прибували до нього з Києва на напівзігнутих ногах. Вони кланялися і готові були укладати вигідні Кремлю угоди, чи то про газ, чи то про Крим. Чи на колінах просити в Путіна, що йому потрібно для того, щоб був мир», - зауважив він. «Він бачив і знав лише тих, хто боявся в його присутності вимовити «Україна рухається в ЄС і НАТО, і ніхто нас не зупинить», - додав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що український народ поховав плани Путіна: «Ми захистили країну від знищення, від розшматування. Бо коли він зрозумів, що Західну Україну не переконати, він вирішив розколоти Україну по Дніпру, створивши на базі дев’яти областей «Новоросію»… Ми поховали проект розшматування, ми поховали проект багатовекторності, яким нас годували довгих 23 роки» «Ми об’єднали країну. Ми подолали економічну кризу, яка була спричинена війною та російською економічною блокадою», - наголосив він.
Хороша транспортна мережа – основа розвитку туризму та збільшення інвестицій – Президент
23 лютого 2019
Президент Петро Порошенко переконаний, що будівництво якісних доріг та розвиток транспортної інфраструктури забезпечать не лише розвиток туристичної галузі країни, а й збільшення надходжень інвестицій. «Хороша транспортна мережа – основа розвитку туризму та збільшення інвестицій», - сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівської області. Як приклад Петро Порошенко згадав збільшення у 2018 році пасажиропотоку Львівського аеропорту. «Вже більше одного мільйона 300 тисяч пасажирів у Львові», - сказав він, висловивши думку, що коли будуть здійснені остаточні підрахунки, кінцева цифра буде більшою. «Друзі мої, це є результат роботи. Це є лоукостери, які є у Львові, які у сам Львів йти не хотіли. Треба було забезпечити, щоб були аеропорти по всій Україні. Ми це зробили. Знаєте який ріст за один рік? На 40% більше пасажирів. Подивіться якими темпами ми рухаємося», - наголосив Президент. Глава держави нагадав про відкриття новозбудованого Бескидського тунелю, що значно збільшило об’єми експорту. «Скільки нам казали, що це неможливо? Сьогодні через Бескидський тунель залізницею йде 60% українського експорту в країни Європи. Це другий за довжиною залізничний тунель в Україні, який може зараз вже пропускати 100 пар поїздів за добу. Економія часу, надійність перевезень», - констатував Петро Порошенко. Крім того, у Львівській області здійснено ремонт доріг завдовжки 1744 кілометри. «В одному регіоні, у Львівській області –відремонтовано дороги і мости. Здається двадцять один міст було відремонтовано за цей час», - зауважив Президент. Він нагадав, що це стало можливим завдяки реалізації так званого митного експерименту, коли 50% коштів від перевиконання плану спрямовувалися саме на ремонт доріг. «І в той час, поки інші області «розкачувалися», у Львівській області ремонт здійснювався. Саме тому Львівська область є лідером у дорожньому будівництві – і з усіма розрахувалися, і експеримент провели. Зараз вже створено дорожній фонд», - додав Петро Порошенко і нагадав, що у тому числі завдяки експерименту фінансування ремонту автошляхів в Україні з кожним роком зростало. «Це було наступним чином: в 2014 році на будівництво доріг в Україні заплановано було 10 млрд, в 2015 – 20 млрд, в 2016 – 30 млрд, в 2017 – 40 млрд, у 2018 – 50 млрд, в 2019 – понад 55 млрд. 10 млрд і 55 млрд під час війни на будівництво доріг», - підкреслив Президент. Він також зазначив, що ситуація з дорогами змінилася не лише на Львівщині. Глава держави підкреслив, що зараз дорога з Харкова до Слов’янська, так звана дорога війни, зроблена і заплановано будівництво дороги Бердянськ-Маріуполь і Мелітополь-Маріуполь, залучені кошти ЄС. Говорячи про переваги Львівської області, Президент особливо акцентував на розвитку туризму і зазначив, що за минулий рік 3 мільйони туристів відвідали регіон. «В Україні є абсолютно фантастичний напрямок, де кожен іноземний турист може відчути абсолютно фантастичні емоції і пережити новий досвід», - сказав Президент і висловив думку, що кожен, хто відвідає Україну хоча б раз, рекомендуватиме її відвідування іншим. «Як тільки людина приїде і побачить Україну – вона точно є нашим агітатором, вона точно є нашим товаришем, вона точно є нашим провідником», - сказав Петро Порошенко. Глава держави також висловив думку, що інші регіони країни мають вивчати досвід Львівщини щодо розвитку туристичної галузі. «Нехай їдуть з інших областей і вчаться у Львова, Львівської області, на Галичині як залучати туристів. Інвестиції у цій сфері, я не маю жодного сумніву, принесуть великі кошти», - сказав він. Президент також особливо акцентував на тому, що розвивати слід не лише туризм у великих містах. «Туризм не може бути привілеєм лише міст-мільйонників. В Україні для туризму не може бути периферії, бо Україна вся красива. І райони Львівської області, і фантастичні міста, як і будь-яке місто України. Це дозволить створити нові робочі місця і це дозволить, так само як і складова децентралізації, відчутно підвищити рівень життя людей», - сказав Петро Порошенко.
Щасливий, що сьогодні вже не існує місця, де родина не може влаштувати на навчання дитину з особливими потребами – Президент
23 лютого 2019
Президент Петро Порошенко констатує, що розвитку інклюзивної освіти в державі нині приділяється значна увага, завдяки чому понад 15 тисяч дітей з особливими освітніми потребами можуть навчатися і спілкуватися зі своїми однолітками, а не вдома. «Я дуже щасливий, що сьогодні вже не існує місця, де родина з особливими потребами не може влаштувати дитину. І я дуже радий, що за цей короткий термін уже більше 15 тисяч дітей вийшли з дому і прийшли до школи. 15 тисяч врятованих життів», - сказав Глава держави під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівської області. Петро Порошенко констатував, що в Україні більше 700 тисяч дітей з особливими потребами. «У нас 700 тисяч дітей в країні з особливими потребами. Вони до цього були замкнені в чотирьох стінах. Приречені. Бо не мали права виходити. А ще є близько двох мільйонів батьків, які стали заручниками цієї ситуації», - зазначив він. Зараз для таких дітей створюються умови для навчання і спілкування у суспільстві на рівні з іншими. Зокрема, на Львівщині було відкрито 26 Інклюзивно-ресурсних центри, констатував Президент. «Ми дали світло в кінці тунелю – прошу дуже, приходьте у школи для цього ми школу обладнали. Там на вас чекають, там вам раді», - сказав він. «Це важливо, щоб не тільки діти з особливими потребами навчилися жити в звичайному світі, але щоб і звичайний світ навчився жити і ставитися до дітей з особливими потребами, бо це і є Європа. Бо без цього Європи немає», - підкреслив Глава держави. Петро Порошенко зауважив, що ще 5 років тому не знав про інклюзію, але завдяки зусиллям його дружини Марини, яка зосередилась на роботі у цьому напрямку, вивчив і це питання. «Що таке інклюзія я не знав. Від слова зовсім. Думаю, що багато хто з вас теж не знав, тільки боїться в цьому зізнатися… Але ви подивіться як швидко ми вийшли на результат. Це ж фантастичні умови», - сказав він. За словами Президента, на підтримку розвитку інклюзії в Україні його наштовхнула ситуація, яку він побачив у Львові в Українському католицькому університеті, де разом жили звичайні студенти і студенти з особливими потребами. «Навчалися просто жити разом. І навчилися», - зауважив Петро Порошенко.