Будівлю Львівської ОДА прикрасили державною символікою
З нагоди Дня Соборності – сторіччя Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який відзначатимемо завтра, 22 січня, будівлю Львівської ОДА прикрасили синьо-жовтими стягами.
Аби урочисто відзначити важливе для кожного українця свято, прикрасити свої будинки, подвір’я чи офіси державними прапорами закликають усіх мешканців Львівщини.
Новини за темою
''Нам всім, як ніколи, потрібно об’єднатися, бо в єдності - наша сила'', - Іван Собко
22 січня 2022
Сьогодні, 22 січня, Львівщина відзначає День Соборності України та 103-ю річницю проголошення незалежності Української Народної Республіки. Заходи із вшанування відбувалися упродовж дня і завершилися святковою академією у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Культурний захід розпочали зі хвилини мовчання за полеглими Героями та бійцями за волю та незалежність України. Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко привітав усіх присутніх з Днем Соборності. "Наша соборність простягається від заходу до сходу та величіє від півночі до півдня України. Ми сьогодні маємо нашу державу Україну, бо наші діди та прадіди віддавали своє життя за неї, і новітні покоління мають це як ніхто розуміти і шанувати! Сьогодні ворог знову біля нашої домівки, тому нам всім, як ніколи, потрібно об’єднатися, дати відсіч, бо в єдності наша сила!", - зазначив Іван Собко. Дійство супроводжували увертюри та арії з опер ''Тарас Бульба'' М. Лисенка, ''Богдан Хмельницький'' К. Данькевича та ''Украдене щастя'' Ю. Мейтуса
У День Соборності України на Личаківському кладовищі вшанували пам'ять Героїв
22 січня 2022
Сьогодні з нагоди Дня Соборності України та 103-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР на Личаківському цвинтарі у Львові урочисто вшанували пам'ять полеглих Героїв. На Личакові зібрались представники громадськості, духовенства та керівництво Львівщини. Так, присутні поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та запалили лампадки на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» Олександра Тисовського, воїна УГА Северина Левицького, а також на могилі учасника АТО Віктора Гурняка. Також учасники дійства вшанували пам’ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО на полі почесних поховань № 76. ''Щороку, 22 січня, ми відзначаємо День Соборності України і згадуємо у цей день дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акт Злуки українських земель. Сьогодні ж соборність – це не лише визначний акт минулого, який вшановуємо щороку. Соборність – це згуртованість громадян, незалежно від їх національності! І саме ця єдність є обов’язковою передумовою успішного спротиву ворогу, який посягає на наші землі, на нашу мову, на наші цінності. Прикладів такої єдності в нашій історії безліч. Серед них і події Революції Гідності 2013-2014 років. Саме під час тих гострих і трагічних подій рівно 8 років тому до нас дійшла сумна звістка про загибель перших Героїв, що увійшли в нашу історію як Герої Небесної Сотні – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та нашого земляка Юрія Вербицького. Пам’ятаймо усіх загиблих за волю України'', - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. На завершення пам’ятних заходів відбувся чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Українську Державу. Нагадаємо, 22 січня 1918 року, Українська Народна Республіка проголосила IV Універсал, який затвердив, що УНР стає «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу». Також нагадаємо, що в Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.
Між Львовом та Запоріжжям відбувся телеміст з нагоди Дня Соборності України
21 січня 2022
Завтра, 22 січня, в Україні відзначають День Соборності України. Цьогоріч минає 103-тя річниця від підписання Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди між двома містами України (Львів-Запоріжжя) організували телеміст. Телеміст відбувся під гаслом «Ми – це Україна». Його мета – показати, що попри відстань у тисячі кілометрів, кожен куток України – це одна держава, яку об’єднує велична історія й прагнення досягати високих результатів задля її розвитку. «Повсякчас відсутність єдності приводила до руїни, хаосу, або навіть втрати державності. Не так давно ми зуміли розвернути вектор розвитку нашої держави у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. А починаючи з 2014 року спільним фронтом даємо відсіч російським агресорам. Вже стає традицією проведення таких телемостів з різними регіонами України. Спілкування – це те, чого нам бракувало протягом перших років проголошення Незалежності і те, чого особливо хочеться в умовах карантинних обмежень. В переддень свята маємо приємність говорити про соборність не лише в контексті історичних подій, але і про актуальність міжрегіонального співробітництва наших областей», - голова Львівської ОДА Максим Козицький. «У середині 17 століття в Запорізькій області завдяки Богданові Хмельницькому почалося відновлення України, як незалежної країни. А вже у 19 столітті саме Львівщина стала зародком сучасної української нації, коли, наприклад, такі знакові постаті, як Михайло Грушевський, сформували поняття громадянськості. Кожен регіон України унікальний, перш за все, людьми, які у той чи інший історичний період працювали, або ж навіть боролися за свою ідентичність», - голова Запорізької ОДА Олександр Старух. У межах онлайн-діалогу Львівська ОДА та Запорізька ОДА презентували відеоролики про перспективи своїх регіонів та найбільш розвинені галузі. Серед переваг Львівської області виокремили: неймовірну архітектуру, історичні пам’ятки, віднесені до світової спадщини ЮНЕСКО, розвиток IT-галузі, сприятливе географічне розташування для інвестиційних потоків. Львівщина серед лідерів за показниками туристичних потоків. Окрім цього, регіон відіграє важливу роль у підготовці військовослужбовців під час навчань на Яворівському полігоні. До переваг Запорізької області належить: розвинена транспортна інфраструктура, найпотужніший в Україні енергетичний комплекс, сучасна промисловість, сприятливий бізнес-клімат. Область є одним з найбільших виробників сільськогосподарської продукції. Водночас Запоріжжя - це славетна козацька історія. У межах телемосту обговорили також спільність областей в історичному контексті та можливості двосторонньої економічної співпраці. В галузях освіти та культури Львівська та Запорізька області мають намір організувати обмін школярами, яких запрошують з екскурсіями відвідати регіони і тим самим, посилити свої знання з історії та культури України.
«Прапори – свідки історичних подій»: Максим Козицький взяв участь у відкритті тематичної виставки
19 серпня 2021
Сьогодні, 19 серпня, у Музеї визвольної боротьби України, що у Львові, відкрили виставку «Прапори – свідки історичних подій». Як зазначили в межах заходу, прапори завжди були символічним відображенням певних ідей, яскравою символікою у боротьбі за незалежну українську державу, відтак тематичну виставку присвятили Дню Державного Прапора України та 30-річчю Незалежності України, які наша держава відзначатиме вже найближчим часом. Участь у відкритті взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Напередодні відзначення 30-ї річниці незалежності нашої країни дуже важливо відновити у своїй пам’яті усі події, які привели нас до неї. Адже історія України - це багато століть визвольних змагань. Усе почалося задовго до того, як ми здобули незалежність. Свідками, а часом і головними маркерами історичних подій і зрушень завжди були прапори. Кожного разу, коли проголошували незалежність, захоплювали владу, творили українське військо або Пласт, з’являлися прапори. Тому в історію України вплетені українські прапори. Але й історія кожного прапора - це важлива частина історії України. А часто - це ще й історія нашої родини. Ця виставка свідчить, що для нас, українців, як і для кожного великого народу, прапор – особливий символ. У ньому закладено багато важливих сенсів. Єдність, честь та гідність, традиції нашого державотворення, відвага та мужність. І сьогодні ми йдем із ним вперед. Немає більшої радості, ніж бачити, як наш прапор майорить над нами, на фоні блакитного неба. Нехай це небо буде високим і мирним. І нехай наш синьо-жовтий стяг завжди веде нас до перемоги»,- зазначив очільник області. На виставці в хронологічній послідовності представили прапори, які пов’язані з боротьбою українців за свободу та державу, а також прапори та транспаранти, які були «свідками» важливих історичних подій. Як розповів, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України Микола Литвин українці активно використовували синьо-жовтий прапор в час «Весни народів» 1848 року, також такі організації як «Сокіл», «Пласт», «Просвіта», у 1917 році прапор став ознакою Легіону Січових Стрільців. Історик наголошує, що український прапор є не лише свідком, але й учасником історії та боротьби української держави, її етнокодом. Серед експонатів виставки - великий синьо-жовтий прапор, обгорілий на барикадах Революції Гідності у лютому 2014 року, як сучасний символ боротьби за Гідність та Свободу, європейського вибору України і самопожертви Героїв Небесної Сотні та сокільський прапор українців Перемишльщини початку ХХ ст – історичних етнічних українських земель. Важливим свідком боротьби українців середини ХХ ст. в рядах ОУН та УПА є синьо-жовтий прапор оригінальної форми, знайдений в церкві преподобної Параскеви Сербської у с. Крехів та переданий до Львівського історичного музею у 2018 році. Як розповів автор виставки, завідувач відділу ЛІМ «Музей визвольної боротьби України» Тарас Кузь свідками українських подій кінця 80-х років та відродження національних символів є синьо-жовта пов’язка представників Львівського історичного музею на відомому «Живому ланцюгу» січня 1990 року, синьо-жовтий Національний прапор України, що вперше був встановлений у сесійній залі Львівської міськради Першого демократичного скликання у квітні 1990 року. На виставці також представили національний біло-червоно-білий прапор білоруських вірян, які зустрічали папу Івана Павла ІІ у Львові в червні 2001 року. Події українських революцій 2004 та 2013-2014 років також відображені на виставці. Зокрема, експонується прапор Італії з підписами українських волонтерів з м. Неаполь, а події російсько-української війни відображені у двох прапорах Василя Сліпака: синьо-жовтому та червоно-чорному з підписами українських вояків. «Героїчному співаку Василю «Міфу»», «З побажанням успіхів та перемог від побратима», «Здобудеш волю – заслужиш небо» - написано на полотні. Також серед експонатів - прапор Першої медичної роти Національної Гвардії України. Ще одним цінним експонатом є синьо-жовтий прапор, який належав Провіднику ОУН Степану Бандері і стояв в його канцелярії у м. Мюнхені (вул. Цеппелінштрассе, 67). Урочисто переданий до Львівського історичного музею Ярославом Лемиком 28 червня 2009 року на день Конституції. Окрасою виставки є прапор Пластового куреня «Лісових Чортів» з 1927-1928 років посвячений в Соборі святого Юра 22 червня 1929 року з надзвичайною історією, наданий УСП «Велике Плем’я Лісових Чортів». Оглянути виставку можна до початку жовтня у Музеї визвольної боротьби за адресою Лисенка, 23А, щодня, окрім середи, з 10:00-17:00год. Окрім цього, музей анонсував ще дві виставки: «Символи незалежності» - в історичному музеї, (площа Ринок, 6), а також «У боротьбі за державу - Україну демократичну, соборну». Вона буде пересувною і об‘їде до кінця року всю Львівщину.
З нагоди Дня Соборності Президент України поклав квіти до пам’ятника Михайлу Грушевському
22 січня 2021
У День Соборності, 22 січня, Президент України Володимир Зеленський взяв участь у церемонії вшанування пам’яті Президента УНР Михайла Грушевського. Володимир Зеленський поклав букет квітів до підніжжя пам’ятника видатному державному діячу. Також біля меморіалу було встановлено кошик квітів. У церемонії взяли участь Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Крім того, у зв'язку з роковинами трагічної загибелі активістів Революції Гідності Сергія Нігояна та Михайла Жизневського здійснено покладання квітів від Президента до місць загибелі Героїв України на вул. Грушевського у Києві. Також на Алеї Героїв Небесної Сотні від імені Глави держави встановлено кошик квітів до пам’ятного хреста на місці загибелі активістів Революції Гідності.
У День Соборності України на Личакові вшанували пам'ять Героїв
22 січня 2021
Сьогодні, 22 січня, з нагоди Дня Соборності України та 102-ї річниці проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР на Личаківському цвинтарі у Львові урочисто вшанували пам'ять полеглих Героїв. На Личакові зібрались представники громадськості, духовенства та керівництво Львівщини. Так, присутні поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та запалили лампадки на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, коменданта Січових Стрільців Михайла Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» Олександра Тисовського, воїна УГА Северина Левицького, а також на могилі учасника АТО Віктора Гурняка. Також учасники дійства вшанували пам’ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО на полі почесних поховань № 76. На завершення пам’ятних заходів відбувся чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Українську Державу. Також, у зв'язку з роковинами трагічної загибелі вшанують пам'ять Героя Небесної Сотні, Героя України Юрія Вербицького. Нагадаємо, Юрій Вербицький похований на полі почесних поховань Личаківського кладовища №67. Нагадаємо, 22 січня 1918 року, Українська Народна Республіка проголосила IV Універсал, який затвердив, що УНР стає «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу». Також нагадаємо, що в Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.
Львівська ОДА запрошує взяти участь в онлайн-вікторині з нагоди Дня Соборності
16 січня 2021
22 січня Львівщина разом з усією Україною відзначатиме День Соборності та 102-гу річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. З цієї нагоди департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації підготував онлайн-вікторину. Запрошуємо усіх охочих перевірити свої знання з історії становлення нашої держави, або ж дізнатися більше історичних фактів. Перші 10 місць отримають пам'ятні подарунки. УМОВИ: 1) відкрити публікацію за посиланням на сторінці департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА у мережі Facebook. 2) перейти за посиланням 3) зареєструватися та залишити коментар під цим постом з вашим ім'ям в реєстрації, щоб ми вас змогли знайти у разі перемоги 4) поділитися постом у себе на сторінці у мережі Facebook. Не забувайте підписатися на сторінки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та Львівської обласної державної адміністрації. Вікторина триватиме до 22 січня 2021 року до 16:00 год. Оголошення результатів відбудеться 22 січня о 20:00 год на сторінці департаменту у мережі Facebook.
Олег Синютка вибачився перед учасником АТО за непорозуміння під час урочистостей з нагоди Дня Соборності
23 січня 2019
Сьогодні, 23 січня, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із учасником АТО Олексієм Соловком. Під час зустрічі очільник Львівщини вибачився за прикрий інцидент, що трапився під час урочистого відзначення Дня Соборності України у Львівському оперному театрі. «Прошу вибачення за це непорозуміння, хочу, аби ви не сприймали це як особисту образу. Шкода, що підлаштовують провокації там, де б мали спільно працювати, а не піаритись», - додав голова Львівської ОДА. Також Олег Синютка та Олексій Соловко поспілкувались на різні теми, зокрема соціального захисту бійців АТО та ООС, оздоровлення та надання пільг тощо.
Бущина долучились до проведення флешмобу "Розгорнімо прапор України"
22 січня 2019
22 січня у НВК «Соколівська ЗОШ І - ІІ ст. – ДНЗ ім.В. Кальби» до 100-річчя Соборності України були проведені флешмоби в кожному класі під девізом: «Розгорнімо прапор України». Тут кожен клас продемонстрував своє бачення єдності України. Пізніше на цю ж тематику відбувся загальний флешмоб «Ми_Україна» , де брали участь всі учні школи, вчителі, сільська влада, а також представники Також школярі Олеської ЗОШ І-ІІІ ст долучились до дійства «Живий стяг Соборності» – на площі школярі, а їх зібралося майже сотня розгорнули прапори України. Окрім того, у школах організували тематичні уроки присвячені цій історичній події.
У Жидачеві відзначили День Соборності України
22 січня 2019
Сьогодні, 22 січня, у Жидачеві за участі представників духовенства, влади міста і району, учнівської молоді, громадськості відбулось мистецьке дійство «100-річчя Соборності». У межах заходу урочисто зачитали Універсал Соборності, опісля присутні спільно виконали Гімн України, взяли участь у молитві за Україну та долучились до дійства «Живий стяг Соборності» – на площі школярі, а їх зібралося більше сотні, розгорнули три великих прапори України. Учасники дійства спільно виконали гімн Українських Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина...» Окрім того, в актовій залі Жидачівської районної бібліотеки за участі представників громадськості району було організовано урочистий круглий стіл «Соборність - ключова складова державності» та скайп-міст між бібліотеками та громадами Луганської (м. Новопсков), Кіровоградської (м. Олександрія) Закарпатської (м. Виноградів) областей.
В області відкрили меморіальну дошку до 100-річчя першого Львівського піхотного полку
22 січня 2019
Сьогодні, 22 січня, у День Соборності на будівлі ПВК «Захід» відкрили меморіальну дошку, присвячену 100-річчю формування першого Львівського піхотного полку імені князя Лева. Присутні виконали Державний Гімн України. Опісля капелан о.Мар’ян освятив меморіальну таблицю. Із вітальним словом виступив голова Львівської ОДА Олег Синютка. «В Україні сьогодні особливий день. Сьогодні, коли весь української народ святкує 100-річчя соборності, ми мусимо переосмислити свою історію. Тоді держава, народ, на превеликий жаль, не розуміли , яка велика роль має бути відведена армії, військовим. Нині владні мужі розуміють, що армія – це надважливо, адже вона боронить державу. Сьогодні у нас є військо, яким ми пишаємось, якому ми довіряємо і яке шануємо», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Також присутніх привітав т.в.о. командира Повітряного командування «Захід», полковник Олександр Кухаренко. «Народ, який раніше тільки мріяв мати соборну незалежну українську державу та робив для цього все, зараз може з гордістю сказати «Я – Українець!» Символічно, що саме в 100-ту річницю підписання Акту Злуки ці слова звучать по всьому світу. Сьогодні це не просто мрія, якої так чекали бійці Львівського піхотного полку імені князя Лева. Адже ми – народ України, який неможливо здолати».
Вони поклали життя не за мир, а за перемогу, - учасник АТО Олег Ферин
22 січня 2019
Сьогодні, 22 січня, у День Соборності, Львівщина відзначає сторіччя Злуки УНР та ЗУНР. З цієї нагоди відбулися урочисті заходи на Личаківському кладовищі. «Ми мусимо завершити те, що 100 років тому тут, на Галичині розпочали наші предки. Я переконаний, що століття тому у них не було жодних сумнівів у тому, що нарешті витвориться від Лемківщини і до Кубані єдина неподільна соборна Українська держава. Не сталося. Пересварились, Розвалили українське військо, не урахували можливість підтримки Європи. І поплатились за це. Заплатили голодом, розстрілами, тюрмами. Сьогоднішні наші новітні герої, наші воїни, нікого не боячись, коли не було армії, жодних ресурсів, можливостей, вони дали нам ще один шанс на перемогу. Перемогу одну і на всі наші довгі роки», - наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Керівництво області спільно із громадськістю віддали шану українцям на полі почесних поховань № 67. Учасники заходів також поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та запалили лампадки до могил Держсекретаря військових справ ЗУНР Д. Вітовського, коменданта Січових Стрільців М. Галущинського, керівника і засновника "ПЛАСТу" О. Тисовського, воїна УГА С. Левицького, а також могили учасника АТО В. Гурняка. «Тут наші побратими, які поклали найдорожче – життя своє, за нас з вами, які поклали життя не за мир, а поклали життя за перемогу. І ми мусимо перемогти у цій війні, ми мусимо триматися разом. Із самого початку війни були важкі часи для армії, не було чим оборонятися. Це правда, це всі знають. Зараз ми збудували велику сильну міцну армію. Ми маємо гуртуватися, ми маємо триматися купи. І ми переможемо. Слава Україні!», - наголосив учасник АТО Олег Ферин. Разом із керівництвом області представники громадських організацій та студентської молоді вшанували пам’ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО на полі почесних поховань № 76. Зазначимо, завершаться урочистості о 18:00 год святковою академією з нагоди Дня Соборності України у Львівському Національному академічному театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької.