На Турківщині стартував чемпіонат України з лижних перегонів серед спортсменів з вадами слуху
У неділю, 20 січня, на території Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, що на Турківщині, відбулось відкриття чемпіонату України з лижних перегонів серед спортсменів з вадами слуху.
Учасниками чемпіонату є понад 30 спортсменів із 6 регіональних центрів «Інваспорт» та міського центру з Києва. Зокрема, серед областей, які представлені: Львівська, Волинська, Київська, Сумська, Тернопільська та Чернігівська.
Начальник управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Роман Хім’як та заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк нагородили спортсменів, які змагалися у гонці класичним стилем.
Чемпіонат триватиме до 23 січня.
Зазначимо, організатор чемпіонату України з лижних перегонів серед спортсменів з вадами слуху - Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Суддівство здійснює – суддя Національної категорії Володимир Сторожок.
За результатами змагань визначать спортсменів до Національної збірної команди України, які розпочнуть підготовку до цьогорічних Дефлімпійських ігор в Італії.
Новини за темою
На Львівщині планують провести відразу два етапи чемпіонату України з ралі
28 липня 2021
У вересні на Львівщині планують провести етапи чемпіонатів України з гірських гонок та класичного ралі. Змагання, що включені до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, проводить Галицький автомобільний клуб. Для координації організаційних процесів управління молоді та спорту облдержадміністрації сьогодні провело робочу нараду під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка. «Наша основна вимога – це проведення змагань за погодження усіх дотичних інстанцій, а також узгодження дій з територіальними громадами, по території яких пролягає маршрут перегонів. Зокрема, з боку організаторів першочерговим є забезпечення стюартів – оскільки, це безпека. Наголошуємо, що обов’язкова присутність на місці карет швидкої допомоги та інформування служби надзвичайних ситуацій про проведення змагань. Головне управління Нацполіції просимо забезпечити перекриття руху автомобільного транспорту відповідно до затверджених схем маршрутів, а також посилене патрулювання і дотримання громадського порядку у місцях проведення змагань», - зазначив Іван Собко. Окрім того, управління транспорту та зв’язку доручили проконтролювати курсування рейсових автобусів за зміненими маршрутами із врахуванням перекриття доріг загального користування. Змагання з гірських гонок відбуваються з 1997 року на гірських трасах Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Захід традиційно присвячений Дню міста Борислава та Дню Нафтовика. Змагання чемпіонату України з гірських автоперегонів триватимуть один день – 5 вересня. Очікується участь понад 30 екіпажів з дев'яти областей України. Змагання складається з двох вільних тренувань, двох кваліфікаційних та трьох залікових підйомів по дорозі загального користування Східниця — Урич. У змаганнях з класичного ралі очікується участь понад 30 спортивних екіпажів з 12 областей України, а також пілоти з Литви, Латвії та Польщі. 12 вересня відбуватимуться швидкісні заїзди між населеними пунктами по дорогах загального користування: Доброгостів - Орів, Орів - Східниця, Перепростиня – Новий Кропивник, Поміжброди - Ямельниця. Дистанція ралі складається з 98 км спеціальних ділянок. Загальна протяжність ралі 290 км. «Гірські перегони - це не тільки вид спорту, а й популярна розвага серед туристів. Часто такі заходи відбуваються без погодження з відповідними структурами, без належного забезпечення безпеки для учасників і глядачів - насправді це псевдоспортивні заходи. Приїхали, поганяли, а про наслідки ніхто не думає. Сьогодні ми зібрались заздалегідь, аби змагання змагання з гірських гонок та класичного ралі відбулись у відповідності до регламентних норм та правил змагань та були максимально безпечними для мешканців громад та екології», - наголосив керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Олексій Яремій фінішував у першій десятці міжнародних змагань з професійного картингу
28 квітня 2021
12-річний Олексій Яремій зі Львова фінішував сьомим у фіналі 4 етапу Super Master Series, що організовує WSK Promotion. Загалом картингові змагання в Італії зібрали кілька сотень найкращих спортсменів з різних країн. «Бути так високо на міжнародному рівні значить багато, зважаючи на обмежений ресурс та відсутність значущої підтримки. Дуже приємно бути свідком таких подій наживо, бачити кожного дня командну роботу та старанність пілота», – розповідає батько Олексія Михайло. За підсумками чотирьох гонок Олексій став 14-м зі 138 спортсменів. Позиція, розповідає батько, могла б бути ще вищою, але один з етапів Super Master Series змушені були пропустити. «Це на сьогодні найкращий міжнародний результат у цій категорії для українців в сучасній історії картингу на такому високому та конкурентному рівні. Видатні зусилля команди та гонщика та наполеглива праця дали свої результати», – наголошує Михайло Яремій.
На Турківщині розпочали капітальний ремонт дороги Боберка- Бориня
6 жовтня 2020
У Турківському районі розпочали капітальний ремонт дороги Боберка- Бориня. Дорога протяжністю майже 30 кілометрів. Загальна вартість ремонтних робіт - близько 420 млн гривень. Цьогоріч планують відремонтувати 10 кілометрів дорожнього покриття і використати 90 млн грн, які область отримала з Державного дорожнього фонду. Ремонтуватиме цей автошлях компанія «Онур Конструкціон Інтернешнл». "Підрядник має повністю перебудувати дорогу, облаштувавши асфальтнобетонне покриття. Це дуже серйозний проект для Турківщини, дорога веде до перспективного пункту пропуску Боберка - Смольник, а також є однією з доріг, що входить в проект Малого карпатського кола, яке плануємо реалізувати в межах Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. За його словами, зараз також розробляють проект на ремонт ще однієї важливої для карпатського регіону дороги Турка - Лопушанка "Наступного року плануємо всі 23 кілометри дороги капітально відремонтувати.Ремонтна кампанія в області активно триває, розуміємо, що якісні дороги - це безпека та комфорт мешканців Львівщини", - додав Юрій Бучко. Оксана Буй
Найближчим часом Турківщина чекає паралімпійців
22 липня 2020
Паралімпійська збірна України планує ще цього літа тренуватися на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, що в селі Яворів Турківського району. Готовність об'єкта до прийому більшої кількості спортсменів та загалом стан робіт, які тут тривають, перевірив заступник Львівської ОДА Юрій Холод та керівник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. “У липні на базі реабілітаційного центру, відповідно до всіх карантинних обмежень, тренуються дефлімпійці (спортсмени з ураженням слуху). Позмінно тут також перебуває збірна України з біатлону. Надалі ми очікуємо паралімпійську збірну. На жаль, цьогоріч, через закриті кордони, база не змогла прийняти іноземних спортсменів. Зокрема, частими гостями тут були поляки та білоруси”, - зазначив начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім’як. Західний реабілітаційно-спортивний центр створено 2006 року. Першу чергу тут відкрили у 2010-у, ще частину добудували до 2015-го року. Проте будівництво об’єкту досі триває. “На території Західного реабілітаційно-спортивного центру триває будівництво нових корпусів і басейну. За умови повного та вчасного фінансування, басейн плануємо добудувати на початок 2021 року. А цього року тут завершили облаштування асфальтно-бетонного покриття лижеролерної спортивно-реабілітаційної траси. Взимку можна тренуватися та змагатися на лижах, влітку на роликах”, - повідомив заступник голови ЛОДА Юрій Холод. Сьогодні паралімпійську базу очолює Наталія Рода. Тут змагаються, тренуються і проходять реабілітацію спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату та учасники бойових дій на сході країни. Серед спортивних об’єктів центру: лижні траси, загальною довжиною 5,5 км, які пройшли сертифікацію Міжнародної федерації лижного спорту FIS і забезпечені системою штучного осніження; стадіон для лижних гонок, з боксами; спортивна база, доступна для всіх нозологічних груп спортсменів з інвалідністю; готель та котеджі на 350 місць, які повністю відповідають міжнародним вимогам доступності для осіб з інвалідністю. Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів №392, з 22 травня в регіонах, де відбулося послаблення карантину, дозволено проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. А з 1 червня відновлена робота закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб). Львівська обласна комісія ТЕБ і НС дозволила роботу готелів, закладів громадського харчування, спортзалів і фітнес-центрів від 7 липня.
На Турківщині тривають Європейські Дні Добросусідства
28 вересня 2019
Упродовж 27-28 вересня с.Сянки та с. Боберка тривають Європейські Дні Добросусідства. Відтак, у межах Днів запланували Форум транскордонної співпраці, закладення транскордонного лісу, виставку техніки рятувальників та прикордонників тощо. Учора, у перший день проведення Європейських Днів добросусідства, розпочав свою роботу Транскордонний самоврядний форум. Сьогодні, 28 вересня, відбулося урочисте відкриття Європейських Днів Добросусідства - «Кордон Боберка». Участь у заході взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський. "Ця подія, яка сьогодні відбувається, буде початком великої справи. Відкриття кордону - це нелегка річ, яка реалізовується не за день-два, а потребує значно довшого проміжку часу. Я бажаю, щоб всі ми розуміли, що це нам потрібно, адже на цій території розвиватиметься економіка та туризм, культура. Ми будемо чути і бачити одне одного. Я впевнений, що ми разом з нашими колегами будемо робити усе від нас залежне, щоб реалізувати цю ідею, адже у нас є велике бажання", - наголосив Василь Лозинський. Європейські Дні Добросусідства, які відбуваються в селах Сянки та Боберка Турківського району, покликані нівелювати бар’єри та змінювати спосіб життя людей з обох боків українсько-польського кордону, а також має закликати політиків, засоби масової інформації до дискусії на тему добросусідських стосунків у прикордонному регіоні та розбудови доступності, у тому числі нових пунктів пропуску.
Маркіян Мальський ознайомився із роботою навчально-виховного комплексу у с.Нижня Яблунька
28 вересня 2019
Очільник Львівщини ознайомився з роботою опорного навчального закладу «Нижньояблуньківський навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад)», що на Турківщині. Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський спільно з в.о. голови Турківської райдержадміністрації Миколою Яворським оглянули початкові та старші класи навчального закладу, спортзал, бібліотеку, клас інформатики, а також фізики. Нагадаємо, що першу чергу школи відкрили 1 вересня 2017 року, а саме будівництво об’єкту розпочали у 2008 році. Відтак, у шістнадцятьох класних кімнатах навчаються 270 учнів з першого по дев’ятий клас, педагогічний склад налічує 40 працівників. Зазначимо, що навчально-виховний комплекс відвідують діти дошкільного віку. У будівлі облаштовані навчальні кабінети інформатики, хімії, фізики, біології. Для вивчення предметів природничо-математичного циклу та інформатики закупили спеціальне обладнання та сучасну комп’ютерну і мультимедійну техніку. У межах заходу очільник Львівщини наголосив на необхідності початку будівництва другої черги навчально-виховного комплексу. Відтак, Львівська обласна державна адміністрація працюватиме над цим питанням.
На Турківщині відзначили День пасічника
12 серпня 2019
З нагоди професійного свята, Дня пасічника, Почесною грамотою голови Львівської обласної державної адміністрації нагородили досвідченого пасічника Василя Демківа з Турківщини. Пасіко-лікувальний комплекс «Плай Довголіття» Василя Демківа, що розташований у с. Ластівка Турківського району 10 серпня відвідала т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко. «Розробка унікальної методики лікування та профілактики захворювань на основі терапії у спеціальному вулику у вигляді житлового будинку заслуговує на високу оцінку», - зазначила Людмила Гончаренко. Апітерапія лікувальної пасіки Василя Демківа дає можливість полежати «на бджолах» у спеціальному вулику-будинку, подихати цілющими ароматами меду чи прополісу, оздоровити дихальну і нервову системи, відновити своє біополе і зарядитися енергією. Пасіку відвідали туристичні делегації з Америки, Англії, Литви, Бельгії, Польщі. У планах власника пасіки - побудувати великий лікувальний комплекс на березі річки Стрий в с. Ластівка для реабілітації воїнів ООС.
На Турківщині створили Національний парк «Бойківщина»
15 квітня 2019
На території Турківського району Львівської області створено національний природний парк «Бойківщина». Відповідний Указ Президент України підписав 11 квітня 2019 року. До території національного природного парку «Бойківщина» погоджено в установленому порядку включення 12 240 гектарів земель ДП «Боринське лісове господарство», ДП «Турківське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та Турківського ДЛГП «Галсільліс». 10 623 гектарів земель державної та комунальної власності надаються національному природному парку в постійне користування, у тому числі з вилученням у землекористувачів, та 1617 гектарів земель державної власності державного підприємства «Боринське лісове господарство», які включаються до території парку без вилучення. Указом Президента підтримано пропозицію Кабінету Міністрів України щодо функціонування національного природного парку «Бойківщина» у сфері Державного агентства лісових ресурсів України. Національний природний парк «Бойківщина» створено з метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. На території Парку зосереджена низка пам’яток історії та архітектури, які стануть базовими осередками розвитку туристичного та рекреаційного використання.
На Дрогобиччині відбудуться гірські автоперегони
2 квітня 2019
Протягом 5-7 квітня 2019 року на території Дрогобицького району відбудеться 1-2-й етап чемпіонату України з гірських автоперегонів «ІІІ Гран-Прі Трускавець 2019». Перегони - наймасштабніший етап в чемпіонаті України, а сама траса змагань прокладена центральними вулицями міста Трускавця та на гірських пагорбах. Зокрема, 5 квітня, Трускавець зустріне учасників з усієї України та навіть Латвії та Британії. Відкриття о 20 год на Майдані Незалежності у Трускавці. Заїзди відбуватимуться впродовж двох днів і подарують незабутні враження. З міркувань безпеки траса сезону 2019 має певні відмінності, адже у перший день змагань, учасники виконуватимуть в Трускавці декілька складних елементів. Серед них найбільш видовищний – «бочка з розворотом на 360 градусів». Також в центрі міста буде облаштована та працюватиме найбільша глядацька зона для понад тисячі глядачів. Одночасно міські заїзди транслюватимуть у режимі он-лайн на великому екрані. Другий день змагань відбуватиметься на перевалі Борислав – Східниця. Довідково: За час проведення, чемпіонат України з гірських автоперегонів «ІІІ Гран-Прі Трускавець 2019» здобув визнання не лише кращих спортсменів, а й численної аудиторії. А завдяки активній підтримці Трускавецької міської ради, управління фізичної культури та спорту ЛОДА та Міжнародної Асоціації Автомобілістів Прикарпаття, змагання стали головною візитівкою розвитку вітчизняного автоспорту та туристичної привабливості України. Особливу увагу організатори змагань надають заходам безпеки. У дні змагань буде перекриття руху транспорту та пішоходів на наближених до місця змагань ділянках, а також посилять охорону громадського порядку.
Торік на Турківщині відкрили оновлену залізничну станцію (+відео)
11 березня 2019
Минулого року відбулося відкриття оновленої будівлі вокзалу та службово-технічних споруд станції Сянки Турківського району Львівської області. На сучасну реконструкцію станційного комплексу, яка розпочалася у 2016 році, скерували 22,3 млн грн. Про це сьогодні, 11 березня, під час звіту розповів голова Турківської районної державної адміністрації Олександр Лабецький. У ході робіт замінили зовнішні мережі електропостачання та мережі електроосвітлення, оновили обладнання в трансформаторній підстанції, влаштували зовнішні мережі зв’язку. Крім того, повністю замінили обладнання та напірну господарсько-питну мережу пункту водопостачання станції Сянки, що забезпечує водопостачання підрозділів залізниці, прикордонної служби, населення села. У будівлі вокзалу під час реконструкції підсилили конструкцію стін, влаштували нове залізобетонне перекриття будівлі та одноповерхову прибудову, змонтували нові конструкції шатрового даху з покрівлею з металочерепиці. Поряд із тим, виконали перепланування, роботи з утеплення перекриття та зовнішніх стін фасаду, встановили електричне автономне опалення. У будівлі вокзалу облаштували зал очікування з окремо обладнаними туалетними кімнатами. Для службових потреб тут також влаштували робочі кабінети працівників та санвузли для персоналу. Поряд із оновленням комунікацій та станційних будівель, відремонтували посадкові платформи, упорядкували прилеглу територію, влаштували проїзд з асфальтобетонним покриттям до будівлі вокзалу та на автостоянку біля вокзалу. На пероні вклали плитку з фігурним мощенням, довкола території вокзалу встановили металеву огорожу. Оскільки станція Сянки є важливим транспортним вузлом, що обслуговує пасажирів, які прибувають у Західний реабілітаційно-спортивний центр національного комітету спорту інвалідів України у Львівській області, проектом реконструкції станції врахували та реалізували комплекс заходів, що передбачені відповідними вимогами ДБН щодо забезпечення доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення. Для зручності обслуговування пасажирів з інвалідністю у залізничній новобудові пристосована простора кімната відпочинку з окремим санвузлом, встановлені засоби інформаційно-довідкової навігації та інші інфраструктурні елементи. Зокрема входи та виходи з приміщень будівлі вокзалу обладнані пандусами, влаштовано різні види тактильних засобів із контрастно забарвленою поверхнею на пішохідних шляхах як на пероні, так і в будівлі вокзалу, облаштовано окремі місця для людей з інвалідністю на автостоянці. Крім того, для станції Сянки придбали мобільну підйомну платформу, що забезпечує комфортну посадку та висадку з поїзда пасажирів, які пересуваються на інвалідних візках.
На Турківщині відкрили оновлену залізничну станцію (+відео)
9 січня 2019
Сьогодні, 9 січня, відкрили оновлену будівлю вокзалу та службово-технічних споруд станції Сянки Турківського району Львівської області. На сучасну реконструкцію станційного комплексу, яка розпочалася у 2016 році, скерували 22,3 млн грн. У відкритті взяв участь заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. «За останні 3-4 роки ми продемонстрували дуже хороший темп і результати у відкриттів низки об’єктів. 21 новий народний дім, 23 дошкільних навчальних заклади, 14 нових шкіл в тому числі в Турківському та Сколівському районах, які будувалися з 80-90-х років, близько 2-х тисяч кілометрів відремонтованих доріг і багато інших об’єктів. Також 6 млрд грн капіталовкладень в соціальну інфраструктуру та 8 млрд грн в дорожню. Приємно, що в цьому інвестиційному процесі яскраво виглядає Львівська залізниця. Бескидський тунель - один з найбільших інфраструктурних проектів в Україні, який показав, що Львівщина є передовою і в інфраструктурному плані теж. Сьогоднішнє відкриття відремонтованої станції залізничного вокзалу - це не лише успіх для села Сянки, Турківського району, це успіх для всієї Львівської області», - зазначив Роман Филипів. У ході робіт замінили зовнішні мережі електропостачання та мережі електроосвітлення, оновили обладнання в трансформаторній підстанції, влаштували зовнішні мережі зв’язку. Крім того, повністю замінили обладнання та напірну господарсько-питну мережу пункту водопостачання станції Сянки, що забезпечує водопостачання підрозділів залізниці, прикордонної служби, населення села. У будівлі вокзалу під час реконструкції підсилили конструкцію стін, влаштували нове залізобетонне перекриття будівлі та одноповерхову прибудову, змонтували нові конструкції шатрового даху з покрівлею з металочерепиці. Поряд із тим, виконали перепланування, роботи з утеплення перекриття та зовнішніх стін фасаду, встановили електричне автономне опалення. У будівлі вокзалу облаштували зал очікування з окремо обладнаними туалетними кімнатами. Для службових потреб тут також влаштували робочі кабінети працівників та санвузли для персоналу. Поряд із оновленням комунікацій та станційних будівель, відремонтували посадкові платформи, упорядкували прилеглу територію, влаштували проїзд з асфальтобетонним покриттям до будівлі вокзалу та на автостоянку біля вокзалу. На пероні вклали плитку з фігурним мощенням, довкола території вокзалу встановили металеву огорожу. Оскільки станція Сянки є важливим транспортним вузлом, що обслуговує пасажирів, які прибувають у Західний реабілітаційно-спортивний центр національного комітету спорту інвалідів України у Львівській області, проектом реконструкції станції врахували та реалізували комплекс заходів, що передбачені відповідними вимогами ДБН щодо забезпечення доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення. Для зручності обслуговування пасажирів з інвалідністю у залізничній новобудові пристосована простора кімната відпочинку з окремим санвузлом, встановлені засоби інформаційно-довідкової навігації та інші інфраструктурні елементи. Зокрема входи та виходи з приміщень будівлі вокзалу обладнані пандусами, влаштовано різні види тактильних засобів із контрастно забарвленою поверхнею на пішохідних шляхах як на пероні, так і в будівлі вокзалу, облаштовано окремі місця для людей з інвалідністю на автостоянці. Крім того, для станції Сянки придбали мобільну підйомну платформу, що забезпечує комфортну посадку та висадку з поїзда пасажирів, які пересуваються на інвалідних візках.
У Турці відкрили інклюзивно-ресурсний центр
5 грудня 2018
Сьогодні, 5 грудня, у Турківській гімназії №1 відбулося відкриття комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Турківської районної ради, покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. «Сьогодні право на здобуття освіти дітьми з особливими потребами гарантовано державою. І, я щиро переконана, що колектив цього центру буде прикладати максимум зусиль, щоб дітям і їхнім батькам було комфортно і затишно. Цього року це уже десяте офіційне відкриття інклюзивно-ресурсного центру на Львівщині», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації Любомира Мандзій. Також директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Марія Гоголевська, висловила слова вдячності державі за можливість допомагати особливим дітям та за всебічну підтримку і допомогу у втіленні в життя цієї можливості. ІРЦ розміщений у трьох кімнатах із капітальним ремонтом та всім необхідним обладнанням. Для цього з місцевого бюджету було виділено 100 тис грн, а також скеровано субвенцію 251, 88 тис з державного бюджету на придбання обладнання ІРЦ. Працюватиме у центрі практичний психолог та вчитель-логопед, які допомагатимуть дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися. Завданнями центру передбачено: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання, а також надання консультативно-психологічної допомоги батькам.