На Пустомитівщині аграрії обмінювались досвідом у сфері насінництва
22 січня на Пустомитівщині відбулась науково-практична конференція, присвячена новим продуктам насінництва та технологічним рішенням для захисту сільськогосподарських культур за підтримки компанії «Gorteva Agriscience» та підрозділу ТОВ «Піонер Насіння Україна».
У заході взяли участь спеціалісти сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, спеціалісти агрономічної галузі районних управлінь агропромислового розвитку, представники наукових установ області.
Учасники конференції висвітлили технологічні аспекти вирощування нових гібридів кукурудзи та соняшника, навели ряд перспективних продуктів селекції, адаптованих до кліматичних умов регіону та їх впровадження на виробничі посіви агроформуваннями області.
Зазначимо, за підсумками роботи сільськогосподарських підприємств області згідно форми 29-СГ урожайність зернових культур зросла на 5,7 % до минулого року, а урожайність кукурудзи на зерно становила 107,2 ц/га, що на 33,9 % більше до минулого року.
Новини за темою
На Львівщині профінансували перші заявки по Комплексній програмі підтримки та розвитку аграрного бізнесу
10 травня 2022
Департамент агропромислового розвитку здійснив перший транш фінансової підтримки аграріям в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області в сумі 468,4 тис. грн. П’ятьом суб’єктам підприємництва відшкодували вартість сплачених ними, протягом січня-березня 2022 року, відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу в сумі 168,4 тис. грн. А також для забезпечення посівної надали пільгові кредити на зворотній основі 2 суб’єктам підприємництва в сумі 300 тисяч. «Аграрії області працюють сьогодні в умовах дефіциту базових ресурсів для проведення посівної та обмеженого доступу до фінансування. Наш обов’язок підтримати наших сільгоспвиробників фінансово. Для цього ми максимально спростили умови участі в програмі і збільшили бюджет майже на 30% у порівнянні з бюджетом програми, яка була затверджена у довоєнний час» – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман. Нагадуємо, що цьогоріч на фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету виділено понад 22 млн грн. Кошти спрямовуються на такі заходи: фінансова підтримка шляхом компенсації % за кредитами та % (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ; фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис. грн; фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів) у розмірі до 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову, але не більше 125 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-70, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Аграрії Львівщини отримали 5 тонн посадкової голландської картоплі
9 травня 2022
Фермерам та господарствам Яворівської громади передали 5 тонн посадкової голландської картоплі. Вантаж отримали завдяки молодій українській компанії Централ Плейнс Груп, яка займається вирощуванням картоплі вищої якості. У співпраці з голландським партнером Meijer Potato в межах проєкту «Сад Перемоги», Яворівська громада отримала посадкову картоплю. «Мелоді Столова» – так називається голландський сорт картоплі, передали для допомоги українським індивідуальним господарствам та виробництвам харчових продуктів. Завдяки посередництву Львівської аграрної палати, картоплю отримали Львів та Яворівська громада. Мішки картоплі, по 25 кг кожен, роздали по старостинських округах громади.
Аграрії Львівщини упродовж останнього тижня залучили понад 200 млн гривень кредитів
6 травня 2022
Станом на 5 травня, в межах програми «Доступні кредити 5–7–9%» аграрії Львівщини залучили кредитів на суму 1 млрд 84 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80%, тобто кредитних гарантій, які надає держава. На проведення комплексу весняно-польових робіт аграрії можуть залучити до 60 млн грн строком на пів року. Сплата за відсотками відсутня, потрібно тільки забезпечити для застави 20 % від суми кредиту, а решту суми гарантує держава. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються за кредитними коштами. Обмежень за кількістю землі в обробці немає. Але ключова умова – підпадати під визначення с/г товаровиробника. За інформацією Мінагрополітики України банками уже видано сільськогосподарським товаровиробникам 13 млрд 431 млн грн за програмою портфельних гарантій 80%. Граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі у 2022 році, з урахуванням вільних лімітів 2021 року, становить 26 млрд 953 млн грн. З умовами отримання агрокредитів від державних банків ви зможете ознайомитися за посиланнями: «ПриватБанк»: https://cutt.ly/QGhlDKI; «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl; «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6; «Укрексімбанк» https://cutt.ly/hGhxjd2.
Аграрії Золочівщини планують збільшити посівні площі на 11%
4 травня 2022
Під час війни сільгоспвиробники Золочівського району планують збільшити посівні площі на 11%. З 76,5 тис га у 2021 році до 84,9 тис га цьогоріч. Виконанню поставлених завдань сприяє допомога зарубіжних партнерів, німецької компанії «Bayer AG» та інших, які безкоштовно надали посівний матеріал – насіння пшениці, кукурудзи, сої, соняшника та суміші трав. Понад 30 суб’єктів господарювання аграрного сектору району уже скористались цією гуманітарною програмою. Окрім проведення підживлення на площах озимих культур, активно триває весняна посівна кампанія. Станом на початок травня поточного року аграрії району посіяли ярих культур на площі 13,8 тис га, з них ранніх зернових культур 2,2 тис га (83,2 % до прогнозу). Розпочали посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 3,8 тис га (22,4 % до прогнозу), цукрових буряків – 3,1 тис га (86,9% до прогнозу), соняшника – 2,4 тис га (20,7% до прогнозу), сої – 1,2 тис га (4,9 % до прогнозу).
На Стрийщині аграрії активно проводять весняно-польові роботи
4 травня 2022
Станом на сьогодні господарства Стрийського району засіяли 19,5 тис га ярих сільськогосподарських культур. Прогнозована площа у 2022 році сягає 40,2 тис га, що значно більше в порівнянні з минулим роком. У Стрийській РВА інформують, що ранніх зернових аграрії району вже посіяли на площі 1,3 тис га. Розпочато активний посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків, соняшника, сої. Також висіяли 32 га овочевих культур, посадили картоплі на площі 222 га. Стрийська районна військова адміністрація та аграрії Стрийщини щиро вдячні міжнародній компанії «Bayer», яка в такий складний для країни час надала гуманітарну допомогу у вигляді посівного матеріалу кукурудзи 26 господарствам району. Також 3 аграрні підприємства отримали гуманітарний вантаж з Франції з насінневою картоплею. «Зараз у районі працює 161 сільськогосподарське підприємство різних форм власності. Вони обробляють 65,2 тис га землі. З аграріями є постійна комунікація. Ми робимо все для того, щоб посівна відбулася вчасно та якісно. Вдячні кожному, хто в цей складний час працює для забезпечення потреб не лише нашого району, а й держави в цілому», - зазначив перший заступник голови Стрийської РВА Андрій Вовчастий.
У Яворівській громаді стартував всеукраїнський проєкт «Сади перемоги»
2 травня 2022
Яворівська громада отримала насіння овочів, зелені та інших сільськогосподарських культур від польської організації Fundacja Folkowisko та британської благодійної організації UK to Ukraine. За співпраці Яворівської міської ради, окрім насіння, благодійники передали садовий інвентар. Частину насіння вже роздали в населені пункти Яворівської громади. Іншу частину відправили у ці вихідні в Київську область. Разом з тим, на Яворівщині відбулась Всеукраїнська акція з висадки дерев «Сади Перемоги». До неї долучись жителі громади та вимушені переселенці, які знайшли тут прихисток. «Сади Перемоги» – не нова ідея. Така акція проводилася у США, Великобританії, Канаді, Австралії та Німеччині під час Першої та Другої світових воєн. Вона допомогла вистояти країнам у найскрутніші часи.
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
Аграрії Львівщини отримали гуманітарну партію насіння кукурудзи від корпорації Bayer
22 квітня 2022
Сьогодні Львівщина вдруге отримала гуманітарний вантаж, призначений для аграріїв області. Цього разу сільгоспвиробники регіону отримали 2300 насіннєвих одиниць кукурудзи від корпорації Bayer. Поставка відбулась за підтримки Міністерства аграрної політики України та департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації. Розподіл насіння допомогла організувати ГО «Львівська аграрна палата». Гуманітарну допомогу розподілили між малими аграріями регіону: насіння отримали близько 100 виробників, які обробляють до 500 га землі. За попередніми оцінками отриманим насінням аграрії зможуть засіяти понад 2,3 тис. га, з площ яких прогнозується отримати 21- 22 тис. тонн врожаю. «Це вже друга гуманітарна партія насіння, яку отримали аграрні підприємства області у квітні цього року. Перша поставка 95 тонн насіння картоплі з Франції ми розподілили між 20-ма дрібними аграріями регіону. Гуманітарна партія насіння кукурудзи є дуже на часі, посівна кампанія в регіоні тільки розпочалась і триватиме до кінця травня самому розпалі і триватиме ще мінімум до кінця травня», - коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР Львівської обласної військової адміністрації. Читайте також: Підтримка аграрної галузі: Львівщина отримала першу партію насіннєвої картоплі з Франції. Прогнозована площа посіву кукурудзи у 2022 році у господарствах усіх категорій становить 84,6 тис.га, збільшена на 1,3 тис. га до минулого року. Площа посіву кукурудзи у сільськогосподарських підприємствах збільшиться на 2,4 тис.га, і становитимуть 78,2 тис.га.
Для аграріїв області пропонують консультації з питань технології вирощування продукції овочівництва
16 квітня 2022
Спільно з сільгоспвиробниками Львівщини відбувся онлайн-семінар щодо поточної ситуації у виробництві овочів в межах області. Нарада відбулась під головуванням заступника начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. До участі в заході долучились представники РВА, територіальних громад, а також експерти - дорадники, науковці, представники банківських установ. «Умови воєнного часу вимагають від аграріїв чіткого виконання дій, зокрема вчасно провести польові посівні роботи, задіяти всі можливі додаткові площі сільськогосподарських угідь для посіву і наростити обсяги валового виробництва. Органи місцевого самоврядування мають сприяти аграріям у забезпеченні посівним матеріалом, добривами і матеріальними ресурсами», - звернувся до аграріїв і голів громад Віталій Загайний. Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, за вимогами часу вирощування сільськогосподарських культур можна умовно поділити на два етапи: в звичайних умовах, і в умовах воєнного стану. «За останні 4 роки Львівщина наростила вирощування овочевих культур майже вдвічі. В області вирощується близько 9% овочів від загального виробництва по Україні. Через ситуацію в областях, де ведуться бойові дії, цьогоріч основне виробництво припадає на Західні області України, в тому числі і Львівської. На полях області вже тривають весняно-польові роботи, зокрема посів ярих культур, в тому числі овочевих. Тому основним завданням аграріїв сьогодні - задіяти всі можливі площі сільськогосподарських угідь і наростити обсяги валового виробництва», - зазначила Тетяна Гетьман. Своєю чергою, експерти-дорадники, науковці, представники фінансових структур пропонують безкоштовні консультації для аграріїв з актуальних питань технології вирощуванні продукції овочівництва, пропозиції у переорієнтації та розширенні ринків збуту в умовах воєнного стану, доступу до кредитних ресурсів. Як повідомила Тетяна Гетьман, Львівщина - єдина серед областей затвердила обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників у умовах воєнного часу, на яку з обласного бюджету виділили 22,2 млн грн. Фінансова підтримка для аграріїв передбачена у чотирьох напрямках. Детальніше про програму читайте тут. Разом з цим, вирішено надати підтримку органам місцевого самоврядування на завершення заходів з поліпшення громадських пасовищ розпочатих торік. А за умови відкриття державних електронних реєстрів - проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.
Весняний день рік годує: як аграрії Львівщини проводять польові роботи
14 квітня 2022
Аграрії Львівщини активно проводять весняно-польові роботи. Станом на 14 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяли всіх ярих культур на площі 70,5 тис. га. «Одна з особливостей цьогорічних весняно-польових робіт полягає у тому, що агрометеорологічні умови посіву для різних культур збігаються у часі й аграрії області паралельно проводять посів як ранніх культур, так і більш пізніх, враховуючи стан ґрунту та умови конкретного поля», - зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Разом з тим, ранніх зернових культур посіяли на площі 39,2 тис. га (79,1 % до прогнозу). Розпочали посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків 5,5 тис. га (40,6 % до прогнозу), соняшника 1,8 тис. га (6,1 % до прогнозу). Вже посадили картоплі на площі 5,3 тис. га (5,5 % до прогнозу). Овочевих культур посіяно на площі 2,9 тис. га (6,8 % до прогнозу). Нагадаємо, що напередодні Франція передала аграріям Львівщини близько 100 тонн гуманітарного вантажу з насіннєвою картоплею. Детальніше читайте за посиланням.
Уряд розширив доступ аграрних підприємств до пільгового кредитування
6 квітня 2022
Для вчасного старту посівної кампанії та успішного її проведення Уряд активував додаткові механізми кредитування аграріїв. Зокрема, йдеться про розширення програми “5-7-9%”, за якою будь-яке українське підприємство може отримати кредит до 60 млн грн під 0%. З початку війни позики від державних банків на загальну суму 1,1 млрд грн отримали 826 бізнесів. З усіх виданих кредитних коштів за програмою “5-7-9%” 42% припадало саме на аграрний сектор. Ними скористалися 12 тис. фермерських господарств. Отримані кошти йдуть на закупівлю добрив, пального, ззр. “В час війни комерційні та державні банки повинні активізувати свою кредитну діяльність, адже ці кошти потрібні тисячам підприємців для налагодження виробництв. Уряд та Нацбанк проводять з банківським сектором відповідну роботу. Зокрема, 10 найбільших банків заявили про виділені ліміти на суму 40 млрд грн. 2,3 млрд грн держбанки вже видали фермерам”, – додала Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. Загалом же, починаючи з 24 лютого, державні банки сумарно наростили кредитні портфелі на 12,5 млрд грн, що еквівалентно 15% приросту за 2021 рік.
Аграріям відкриють безкоштовний доступ до супутникового моніторингу полів
28 березня 2022
Міністерство аграрної політики та продовольства України з компанією EOS Data Analytics (EOSDA) на період посівної кампанії можуть надати всім фермерам безкоштовний доступ для моніторингу полів до супутникової онлайн-платформи точного землеробства – EOS Crop Monitoring. Кожному аграрію буде надано безкоштовний доступ до повного функціонала платформи на площу до 2000 га на період до 31 травня 2022 року. «Якщо потрібно на більше гектарів для моніторингу, будь ласка, вкажіть це у формі, і ми обробимо ваш запит окремо» - зазначають фахівці компанії EOSDA. Департамент агропромислового розвитку ЛОВА запрошує аграріїв з посівною площею до 2 тис. га, які для себе вважають корисними супутникові дані для організації проведення польових робіт: - зареєструватись на платформі - https://crop-monitoring.eos.com/ - заповнити форму за посиланням - https://cutt.ly/bDdcAcI Зареєстрованим господарствам спеціалісти компанії нададуть доступ до платформи та індивідуально кожному порадять як отримати максимальну користь від супутникової аналітики. З допомогою інструментарію цієї платформи аграрії зможуть слідкувати за станом своїх посівів прямо з офісу, відразу дізнаватися про найменші зміни, приймати швидкі та обґрунтовані рішення щодо обробки полів. Зіставляючи погодні умови, що впливають на здоров'я сільськогосподарських культур, з індексами рослинності, прогнозувати врожайність та коригувати підживлення посівів. Застосовуючи диференційоване внесення мінеральних добрив заощаджувати до 30%.