На Львівщині стартував День Гуцульської культури
28 січня 2018
Сьогодні, 28 січня, на центральній площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові, урочисто стартував День Гуцульської культури. Масштабне дійство об’єднало понад 150 учасників творчих колективів, партії колядників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва зі столиці Гуцульщини – Верховини Івано-Франківської області.
Участь у відкритті гуцульського свята взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. Очільник області висловив дяку за презентацію Гуцульської культури для усієї Львівщини та наголосив, що культура є одним із об'єднуючих чинників для кожного регіону України.
«Я дякую вам за те, що сьогодні в княжому Львові буде звучати справжня українська автентика. Що наші гарні та зелені Карпатські гори стали ближчими до Львова. І сьогодні тут, на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку, буде звучати наша справжня українська душа. І так як на Сході України плече до плеча ми боронимо нашу державу, боронимо Верховину, Львів, всю Україну, так само і тут ми всі разом повинні відчути, що ми єдині в нашій культурі, автентичності, мистецтві. Слава Україні!», - зазначив Олег Синютка.
Унікальне автентичне мистецтво Верховинщини – коляду, гуцульську співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво, показ автентичної гуцульського одягу та багато інших видовищних культурно-мистецьких заходів, демонструють творчі народні колективи.
Мешканці та гості міста спільно з колядницькими партіями гуцулів співають різдвяних пісень, несучи звістку про народження Христа.
На центральній площі міста у виставкових палатках діє святкова виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів.
Верховинці пропонують львів’янам та гостям міста тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм та запрошують у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку. Рекламні проспекти турів вихідного дня пропонують відвідати музейну Верховинщину – музеї Івана Франка, Гната Хоткевича та Гуцульського театру, музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені музиканта-віртуоза Романа Кумлика, музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря», музей фільму «Тіні забутих предків» та інші.
Окрім цього, упродовж дня діятимуть видовищні майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.
Автентичні пісні, танці, майстер-класи: на Львівщині відбудеться День гуцульської культури
26 січня 2018
У неділю, 28 січня, у Львові на центральній площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться День Гуцульської культури. Понад 150 учасників творчих колективів представлять автентичне мистецтво Верховинщини – гуцульську співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво.
Про це під час прес-конференції сьогодні, 26 січня, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
“Ця подія відбуватиметься на Львівщині вперше і я сподіваюся, що це буде початок масштабного проекту. До нас приїжджає 150 учасників художньої самодіяльності, планується понад 20 палаток, де буде представлено народну культуру та традиції, декоративно-ужиткове мистецтво, відбудуться різноманітні майстер-класи, я думаю, що кожен, хто завітає о 14 годині на площу отримає колосальну енергетику і спостерігатиме за цікавим дійством”, – зазначила Мирослава Туркало.
На центральній площі міста у виставкових палатках діятиме святкова виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів.
"Нам надзвичайно приємно, що традиція зв’язків між Львовом і Гуцульщиною відновлюється. Ми вдячні усім, хто робить кроки, щоб відродити українські традиції і повернути в Галичину дух тепла співпраці між регіонами” – наголосив голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький.
Мешканці та гості міста зможуть спільно з колядницькими партіями гуцулів співати різдвяних пісень. Родзинкою заходу стане спрвжнє гуцульське весілля.
“Ми представимо наше гуцульське весілля, де колектив покаже як одягається наречена, як відбувається обряд весілля, виступатимуть народні колективи. Ми хочемо налагодити співпрацю, щоб створювати спільні проекти і реалізовуватись нам, українцям, щоб звичаї поширювали і вони процвітали”, - підкреслив голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.
Верховинці пропонуватимуть львів’янам та гостям тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм та запрошуватимуть у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку. Рекламні проспекти турів вихідного дня запропонують відвідати музейну Верховинщину – музеї Івана Франка, Гната Хоткевича та Гуцульського театру, музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені музиканта-віртуоза Романа Кумлика, музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря», музей фільму «Тіні забутих предків» та інші.
Також діятимуть видовищні майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.
На Львівщині відбудеться День Гуцульської культури
24 січня 2018
У неділю, 28 січня, у Львові на центральній площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться День Гуцульської культури на Львівщині. Це своєрідне театралізоване автентичне мистецьке свято, в якому беруть участь гуцульські партії колядників, творчі мистецькі колективи, майстри декоративно-ужиткового мистецтва зі столиці Гуцульщини – Верховини Івано-Франківської області.
Початок свята – о 14.00 год.
Зазначимо, що Дні Гуцульської культури зберуть понад 150 учасників.
На гостей свята чекає багатогранна автентична культурно-мистецька програма. Почесну місію благовісті народження Ісуса Христа виконують колядницькі партії, які у ці святочні дні ходять від хати до хати по всіх горах, сповіщаючи про народження Месії та прославляючи Різдво Христове.
Творчі народні колективи демонструватимуть унікальне автентичне мистецтво Верховинщини – коляду, гуцульську співанку, запальний народний танець, гуцульське весілля, театральне мистецтво, показ автентичної гуцульської убирі (одягу) та багато інших видовищних культурно-мистецьких заходів.
На центральній площі міста у виставкових палатках діятиме святкова виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вишивки, ткацтва, кушнірства, бісероплетіння, писанкарства та інших видів народного мистецтва Гуцульщини – містечко майстрів.
Верховинці пропонуватимуть львів’янам та гостям міста тури вихідного дня з метою активного відпочинку мальовничим Гуцульським краєм та запрошуватимуть у туристичні мандрівки Карпатами – на Говерлу, Піп Іван, Писаний камінь, Бребенескул, Ребра, Шпиці, Дземброню, Довбушанку. Рекламні проспекти турів вихідного дня запропонують відвідати музейну Верховинщину – музеї Івана Франка, Гната Хоткевича та Гуцульського театру, музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів імені музиканта-віртуоза Романа Кумлика, музей гуцульської магії, хату-музей «У трембітаря», музей фільму «Тіні забутих предків» та інші.
Діятимуть видовищні майстер-класи з виготовлення гуцульського одягу, виробів декоративно-ужиткового мистецтва, вдягання гуцульської княгині, уміння танцювати «Гуцулку» й інші.