“Реформа деінституалізації повинна зупинити потрапляння дітей в інтернати”, - Володимир Лис
Торік в області напрацювали Регіональний стратегічний План дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Львівській області на 2018 – 2026 роки.
“Ми повинні зупинити потрапляння дітей в інтернатні заклади. На найближчому засіданні сесії плануємо спільно затвердити Регіональний план. Ді –реформа передбачає створення ефективної системи раннього виявлення та підтримки сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, з метою попередження розлучення дитини з сім'єю і потрапляння в заклад інституційного догляду та виховання дітей, а також створення і розвиток освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг відповідно до потреб дітей та їх сімей, перш за все, на рівні громади”, - зазначив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
За його словами, цьогоріч планують створити координаційний органу з реалізації реформи системи інституційного догляду і виховання дітей у Львівській області, а також визначити заклади, на базі яких будуть відпрацьовуватись підходи до трансформації.
Ключові слова:
ДІ-реформаНовини за темою
Представники служб у справах дітей Львівщини та Одещини пройшли тренінг щодо реалізації ДІ -реформи
18 серпня 2021
Упродовж літа представники служб у справах дітей територіальних громад Львівської та Одеської областей брали участь в онлайн тренінгу щодо реформування системи інституційного догляду і виховання дітей. Сьогодні під час підсумкової зустрічі учасників тренінгової програми привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко. “На сьогодні із завершенням процесу децентралізації продовжується формування важливої структури - служб у справах дітей територіальних громад. Тепер служби у справах дітей будуть реалізовувати державну політику захисту прав дітей на місцях, що своєю чергою вимагає знань та навичок в багатьох напрямках, наприклад це: роль сім’ї у задоволенні потреб дитини; роль органу опіки та піклування у захисті прав дитини; соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; виявлення та ведення обліку дітей, які залишились без батьківського піклування та інше. У зв’язку з вищенаведеним з’явилась доцільна потреба у підвищенні кваліфікації представників служб у справах дітей органів місцевого самоврядування. Маю надію, що ці навчання допоможуть вам у майбутньому професійно працювати у напрямку інституційного догляду та виховання дітей”, - зазначив Юрій Бучко. Також він подякував представниці БФ «Вітрила дитинства» - Аллі Кіріяк, представниці БО «Львівська освітня фундація» - Маріанні Білик, виконавчому директору освітньої фундації – Мар’яні Кащак, залученим державним службовцям служб у справах дітей Одеської та Львівської облдержадміністрацій та іншим партнерам за плідну працю у підготовці комплексної тренінгової програми та реалізації проведених важливих навчань. У межах тренінгової програми слухачі прослухали 6 тематичних модулів та отримали знання з питань: - застосування нормативно-правової бази з питань захисту прав та найкращих інтересів дітей; - форм та методів організації роботи у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи щодо запобігання бездоглядності і правопорушень серед них; - організації роботи щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; - здійснення контролю за дотриманням прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих під опікування; - забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми - організація захисту житлових та майнових прав дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; - ведення роботи щодо запобігання жорстокому поводженню, протидії торгівлі дітьми, забезпечувати соціальний захист постраждалих дітей. Зазначимо, тренінг організували у межах Меморандуму про співпрацю та наміри» укладеного 7 квітня між службою у справах дітей Львівської облдержадміністрації та Благодійною організацією «Львівська освітня фундація» щодо виконання певних пунктів Національної стратегії з реалізації ДІ-реформи на 2017-2026 роки.
«Для спеціалістів територіальних громад, які займатимуться наданням соцпослуг, розроблять короткострокові програми навчання», - Віталій Загайний
13 травня 2021
Сьогодні, 13 травня, заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний зустрівся із завідувачами кафедр соціальної роботи, соціології та психології чотирьох вищих навчальних закладів області. Зокрема, з Лілією Клос, завідувачкою кафедри соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук, Національного університету «Львівська політехніка», Катериною Островською завідувачкою кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи Факультету педагогічної освіти Національного університету ім. Івана Франка, Ганною Коваль, завідувачкою кафедри соціальної роботи, управління та суспільних наук, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та Зоряною Ковальчук, заступницею декана з навчально-методичної роботи факультету психології Львівського державного університету внутрішніх справ. У межах зустрічі сторони поспілкувалися про спільну розробку короткострокової програми для спеціалістів в ТГ, які займатимуться наданням соціальних послуг. Зокрема, за словами Зоряни Ковальчук, соціальний працівник має володіти основами психології. Цього та іншого їх планують навчати у межах програми. «Соціальна робота у громадах має величезну цінність, адже покликана захищати та допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Відтак, надзвичайно важливо, аби ці послуги надавали кваліфіковані люди. Аби ті питання, з якими звертатимуться мешканці громад, вирішувались швидко та не переростали у проблеми», - зазначив Віталій Загайний. Представників кафедр та студентів також планують залучити і до створення соціальних паспортів об’єднаних територіальних громад Львівщини. «Ми зацікавлені у плідній участі науковців львівських вишів при підготовці схеми розміщення соціальних осередків територіальних громад області», - додав заступник голови ЛОДА. Окрім того, їх мають намір залучити до проведення соціологічного дослідження для відстеження змін в обізнаності та ставленні суспільства до реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. «Успіх ДІ-реформи залежить, в першу чергу, від створених на рівні громад освітніх, медичних, соціальних та реабілітаційних послуг, відповідно до потреб дітей та сімей. Однак, не менш важливим є ставлення та обізнаність суспільства щодо основних принципів та засад здійснення реформи. Нам потрібно інформувати населення і постійно наголошувати на необхідності виховання дитини у сім’ї та демонстрації позитивних прикладів», - додав Віталій Загайний. Окрім того, присутні розглянули можливість заснування та проведення конкурсу «Соціальний Ейнштейн» серед студентів закладів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота», «Психологія», «Соціальне забезпечення» на найкращу модель впровадження соціальної послуги в рамках ДІ-реформи для територіальних громад.
«Інтереси дитини – в епіцентрі нашої уваги»: Віталій Загайний зустрівся з партнерами щодо впровадження ДІ-реформи
23 квітня 2021
Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний провів зустріч з представниками проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що виконується Alinea International за підтримки Уряду Канади. Під час зустрічі обговорили питання подальшої співпраці в частині реалізації ДІ-реформи у Львівський області, зокрема, плани щодо розвитку соціальних послуг для дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та розвитку інклюзії на рівні громад. А також напрацювали план інформаційно-просвітницьких заходів для підтримки ДІ-реформи. У zoom-нараді взяли участь начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, керівниця Ініціативи з розвитку послуг в громадах для дітей та сімей проєкту "SURGe" Катерина Новохатня, керівниці сектору з розвитку соціальних послуг Юлія Пилипас, регіональна координаторка Ольга Бойко, та регіональна експертка з розвитку соціальних послуг Ініціативи розвитку послуг в громадах для дітей та сімей проєкту «SURGe» Анна Решетник. Віталій Загайний вважає, що подальша робота з громадськими і міжнародними ініціативами активізує реалізацію державної політики з впровадження ДІ-реформи: «Я дуже ціную нашу співпрацю. Адже це робота, яка має величезну цінність – захищати та допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Інтереси дитини - в епіцентрі нашої уваги. А успіх реформи залежить, в першу чергу, від створених на рівні громади освітніх, медичних, соціальних та реабілітаційних послуг відповідно до потреб дітей та їх сімей». Також заступник голови ЛОДА висловив пропозицію щодо проведення спільної зустрічі-навчання за участі членів профільних комісій Львівської обласної ради та представників облдержадміністрації, аби представити проєкт, його переваги та результати, які вже вдалось напрацювати. «Це дозволить максимально конструктивно та якісно провести комплексну оцінку інституційних закладів в пілотних громадах та розробити плани їх поступової трансформації, а також розвитку соціальних послуг, орієнтованих на сімейні форми виховання», - наголосив Віталій Загайний. «Наш основний пріоритет – це посилення спроможності громад впроваджувати послуги, в першу чергу – соціальні. Ми вже провели оцінку потреб населення у соцпослугах, дослідили, які з них є найбільш затребуваними. Зосереджуємся на розвитку пакетів послуг для сімей у складних життєвих обставинах, а також для дітей з особливими освітніми потребами та їх сімей. Також серед найважливіших напрямків нашої роботи – це інформування щодо важливості виховання дитини в сім’ї, успішні практики реінтеграції дітей у сім’ї та негативи інституційного догляду», - зазначила Анна Решетник. Так, задля підвищення рівня обізнаності населення, цього року заплановано проведення двох інформаційних кампаній: щодо впливу інституційного догляду на дитину і його наслідки, та ролі фахівців соціальної роботи у громадах. «Це ті речі, які у доступній формі доносять людям інформацію про важливість реформи та впровадження соціальних послуг для вразливих категорій громадян», - наголосив Віталій Загайний. Також під час зустрічі розглянули питання раннього втручання та усунення ризиків в контексті реалізації ДІ-реформи в області, важливості доступу дитини із особливими освітніми потребами до освіти та організації допомоги таким дитям. Нагадаємо, що у кожній із об’єднаних територіальних громад мають подбати про створення служб у справах дітей та фахівців з соціальної роботи. Штатна чисельність працівників таких служб виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, аніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду. Зазначимо, представники Служби у справах дітей Львівської ОДА, Департаменту соціального захисту населення ОДА спільно з представниками проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), упродовж 2019-2020 років проводили та планують у 2021 році продовжити проведення вебінарів та інших навчально-методичних заходів для представників територіальних громад області щодо актуальних питань системи захисту прав і найкращих інтересів дітей та розвитку соціальних послуг в умовах децентралізації.
Особливості впровадження ДІ-реформи в області представили на Міжнародному науковому конгресі
13 квітня 2021
Із 12 до 16 квітня відбувається IV Міжнародний науковий конгрес SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE 2021. Організаторами заходу є університети 9 країн (Україна, Латвія, Узбекистан, Грузія, Словаччина, Ізраїль, Румунія, Польща, Казахстан), участь беруть представники 21-ї країни. У межах конгресу учасники обмінюються знаннями та досвідом з урахуванням особливостей технологічного розвитку інформаційного суспільства. Про особливості впровадження реформи деінституціалізації в області розповів начальник Служби у справах дітей у Львівській області Володимир Лис. Він поділився досвідом реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з урахуванням потреб, думки та інтересів кожної дитини, та залучення дітей до прийняття рішень, що стосуються їх життя та майбутнього. «Безпеки і благополуччя дитини є нашим пріоритетом. У роботі ми завжди керуємось принципом: «сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини», саме збереження сім’ї є головною умовою забезпечення найкращих інтересів дитини та її благополуччя», - наголосив Володимир Лис. Начальник Служби у справах дітей зазначив, що на Львівщині діє координаційна рада з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Львівський області. До неї входять представники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники закладів інституційного догляду, депутати обласної ради, представники наукового середовища, релігійних, громадських організацій та благодійних фондів. Окрім того, Володимир Лис проінформував колег про заходи, проведені у 2020 року щодо реалізації реформи в області. А також розповів про інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо заходів запобігання захворювання на COVID-19. Зокрема, про постійну комунікацію між службами у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міст обласного значення та прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу, сім'ями опікунів та піклувальників. Зазначимо, захід проходить у змішаному форматі (off-line/on-line) одночасно в Україні, Узбекистані та Латвії.
“Діти мають виховуватись в сім’ях”, - Віталій Загайний під час Координаційної ради щодо впровадження ДІ-реформи
22 березня 2021
Сьогодні відбулась Координаційної рада з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області. Участь взяли заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, начальник Служби у справах дітей Володимир Лис. “Незмінним є курс на впровадження ДІ-реформи та зменшення кількості дітей в інтернатних закладах. Пріоритетом для нас залишається виховання дитини в сім’ї. Тому важливо активно працювати з громадами щодо створення соціальних послуг в місцях, адже це дозволить зміцнити інститут сім’ї, а відтак створити хороші умови для виховання дітей”, – наголосив Віталій Загайний. Про результати та рекомендації дослідження доступу дітей з особливим и освітніми потребами до інклюзивної освіти в області проінформувала координатор напряму щодо розвитку соцпослуг в громадах для дітей та сімей проекту “Супровід рядових реформ в Україні”(SURGe), що виконується Alinea International за підтримки Уряду Канади. Зокрема, вона звернулася з пропозицією проводити щоквартальний моніторинг вихованців будинків дитини, а саме досліджувати потреби причини перебування дітей у закладах і напрацювати механізм повернення у сім’ю, або надання їм відповідного статусу. У межах наради Володимир Лис наголосив, що до 10 квітня члени Координаційної ради мають надати пропозиції щодо подальших кроків з реалізації ДІ-реформи на регіональному рівні. Окрім того, у межах наради відзначили роботу громадських організацій, зокрема у напрямку проведення навчань для працівників органів місцевого самоврядування, а саме у створенні соціальних послуг. Також висловили сподівання на подальшу співпрацю.
Віталій Загайний зустрівся з партнерами щодо реалізації ДІ-реформи у Львівський області
5 березня 2021
Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний провів зустріч з представниками проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що виконується Alinea International за підтримки Уряду Канади та Благодійного фонду «Львівська освітня фундація». На зустрічі були присутні начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, завідувач сектору з питань реалізації ДІ-реформи служби у справах дітей Львівської ОДА Михайло Обіход, виконавча директорка БФ «Львівська освітня фундація» Мар’яна Кащак, координатор пілотного проєкту в Львівській області, Ініціативи з розвитку послуг в громадах для дітей та сімей проєкту «SURGe» Ольга Бойко, регіональний експерт з розвитку послуг, Ініціативи розвитку послуг в громадах для дітей та сімей проєкту «SURGe» Анна Решетник. Учасники обговорили питання подальшої співпраці щодо реалізації ДІ-реформи у Львівський області, зокрема, плани по методичній та технічній підтримці ініціативних територіальних громад області щодо розвитку соціальних послуг для дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах та розвитку інклюзії. Віталій Загайний висловив зацікавлення щодо подальшої роботи з громадськими і міжнародними ініціативами та сподівається, що з партнерами вдасться активізувати реалізацію державної політики з впровадження ДІ-реформи. Зазначимо, представники Служби у справах дітей Львівської ОДА, Департаменту соціального захисту населення ОДА спільно з представниками проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що виконується Alinea International за підтримки Уряду Канади та Благодійного фонду «Львівська освітня фундація» протягом 2019-2020 років проводили та планують у 2021 році продовжити проведення вебінарів та інших навчально-методичних заходів для представників територіальних громад області щодо актуальних питань системи захисту прав і найкращих інтересів дітей та розвитку соціальних послуг в умовах децентралізації. “Під час навчань важливо акцентувати бачення щодо питань пов’язаних з соціальним і інституційним потенціалом територіальних громад щодо захисту прав дітей та впровадження соціальних послуг, при тому не забуваючи також і про крайню необхідність у розвиткові освітніх, медичних та інших видів послуг задля попередження влаштування дітей до закладів інституційного догляду та виховання дітей (інтернатів), збереження для дитини сімейного середовища, тощо”, - підкреслив Віталій Загайний. Нагадаємо, що у кожній із об’єднаних територіальних громад мають подбати про створення служб у справах дітей та фахівців з соціальної роботи. Штатна чисельність працівників таких служб виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, аніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду. Оксана Буй
Сьогодні у Києві Львівщина ділиться досвідом реформи деінституціалізації
5 грудня 2019
Сьогодні, 5 грудня, керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод та в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації беруть участь у Координаційній раді з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Зустріч відбувається у Києві, за участю прем’єр-міністра Олексія Гончарука і профільних міністрів. Фахівців різних профілів, які впроваджують реформу деінституціалізації, зібрали з ініціативи Міністерства соцполітики, щоб підбити підсумки першого етапу впровадження реформи, яка триватиме з 2017-го по 2026 рік. На Львівщині проживає майже 500 тисяч дітей, з них 5167 - в інтернатних закладах. Ці заклади перебувають у підпорядкуванні Міністерства соцзахисту (2 заклади, 45 дітей), охорони здоров’я (2 заклади, 117 дітей) та освіти (39 закладів, 4827 дітей). “Ми постійно моніторимо ситуацію. Понад 90% дітей в інтернатах області - мають живих батьків. Тільки 4,6% - це справді сироти. Але, тим не менше, майже половина з 5 тисяч дітей перебувають у закладах цілодобово. Кожну п’яту дитину, яка має батьків, ніхто не відвідує. З кожною четвертою родиною, діти яких перебувають у закладах, не працювали соцслужби. Ми ж усі розуміємо, що дитина в інтернаті - несоціалізована. Як би там не було, але кожній дитині потрібен власний дім, батьки, однокласники і звичайна школа, інклюзивна громада. Тому в реформі ми працюємо не тільки з реформуванням інтернатів. Тут йдеться про сімейну політику, допомогу громадам, освітнім закладам”, - зазначає заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. За словами Володимира Лиса, половина дітей потрапляє в інтернати, бо на місці, в громадах, містах і селах нема жодних, потрібних їм послуг. Це при тому, що 40% дітей з вадами розвитку, які перебувають в інтернатах, - фізично здорові. Що вже зроблено на Львівщині? У 12-ти ОТГ на Львівщині стартували пілотні проекти, покликані максимально збільшити кількість послуг, які потрібні особливим дітям. Інтернати оцінюють та думають, як надалі реорганізувати їх систему. Зокрема: а) в області працює Координаційна рада з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей (розпорядження голови ЛОДА від 22.07.2019 року № 777/0/5-19) і 38 Координаційних рад в районах, містах обласного значення та територіальних об'єднаних громадах; б) відпрацьовується методологія проведення комплексної оцінки інституційних закладів, яка має стати основою для прийняття рішення щодо подальшої трансформації/реорганізації (на прикладі будинку дитини та інституційного закладу освітянської сфери; в) провели комплексну оцінку КЗ ЛОР “Будинок дитини № 2 для дітей з ураженнями центральної нервової системи і порушенням психіки” та розпочали роботу щодо створення плану трансформації цього закладу в центр реабілітації та паліативної допомоги. г) навчають і перенавчають спеціалістів. Адже саме вони на місцях, у громадах, великою мірою, мають перебрати на себе впровадження реформи на наступних рівнях. “Надалі у перших 12 ОТГ Львівщини маємо розвинути послуги та поширити їх на всі інші громади області. В умовах децентралізації є велика потреба допомогти новоствореним громадам, адже часом послуги справді дорогі, а вони мусять бути якісні та постійні. Маємо зберегти і підтримати фахівців, навчити їх. І ми вже це робимо у співпраці з канадськими фахівцями. Реформа і в тому, що фінансувати держава буде не заклади, а саме конкретні послуги”, - каже начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.
У 7 пілотних ОТГ реалізується проєкт з методичної та інформаційної підтримки щодо впровадження соціальних послуг
8 листопада 2019
Представники служби у справах дітей, департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації та проєкту «EDGE» здійснили робочі виїзди у Заболотцівську та Великомостівську територіальні об’єднані громади області. В межах виїздів відбулись зустрічі з представниками Координаційних рад з питань захисту прав дітей та реалізації реформи системи інституційного догляду та виховання дітей ОТГ щодо роз'яснень впровадження та імплементації Закону України «Про соціальні послуги», який вступить в дію з 1 січня 2020 року. Окрім цього відбулось обговорення надання методичної та інформаційної підтримки запланованим позитивним перетворенням в сфері соціального захисту дітей, сімей з дітьми та мешканців об’єднаних територіальних громад Львівщини. «Проект методичної та інформаційної підтримки щодо впровадження соціальних послуг та реалізації ДІ-реформи на території 7-ми спроможних пілотних громад, а саме: Великомостівської, Великолюбінської, Гніздичівської, Заболотцівської, Рудківської, Зимноводівської, Кам‘янко-Бузької, здіснюється за підтримки Проєкту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE - Канада) відповідно до Плану спільних дій, що є додатком до «Угоди про партнерство» підписаною 6 лютого 2019 року між Львівською обласною державною адміністрацією та компанією Agriteam Canada Consulting Ltd. в Україні», - зазначив начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис.
“Успіх ДІ-реформи залежить від створення освітніх, медичних, соціальних та реабілітаційних послуг”, - Володимир Лис
17 жовтня 2019
Про регіональні аспекти впровадження Стратегічного Плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Львівській області на 2018 – 2026 роки сьогодні на Першому Міжвідомчому Форумі ділового спілкування та партнерства «Together for child» розповів начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис. Зокрема у своєму виступі він наголосив, що на Львівщині ще значна кількість дітей перебуває в закладах інституційного догляду, тому важливо проведення потужної інформаційної кампанії про необхідність виховання дитини в сім’ї та відповідального батьківства, про наявні послуги в громадах, про хід реалізації ДІ-реформи. “Успіх реформи залежить від створення освітніх, медичних, соціальних та реабілітаційних послуг відповідно до потреб дітей та їх сімей, перш за все на рівні громади”, - підкреслив Володимир Лис.
На Львівщині стартував ІІ соціальний форум «Основні аспекти реалізації ДІ-реформи»
11 липня 2019
Сьогодні, 11 липня, на Львівщині стартував ІІ соціальний форум «Основні аспекти реалізації реформи деінституціалізації». Форум проходитиме у форматі панельних дискусій за участю провідних спеціалістів-практиків, державних службовців всіх рівнів та представників громадськості, що мають багаторічний досвід роботи у соціальній сфері. Привітав учасників та організаторів заходу голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. Він, зокрема, наголосив на важливості зміни ставлення суспільства до дітей, позбавлених батьківського піклування та підтримки їх з боку держави. «Без дітей немає майбутнього, без належного їх виховання ми ніколи не збудуємо успішну державу. Ви робите велику справу, для того аби ці діти виросли справжніми Людьми», - наголосив Маркіян Мальський. «Все це нам під силу – змінити ставлення, змінити культуру, створити всі умови для того, щоб діти в Україні зростали щасливими», - додав Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. Серед гостей форуму також представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Верховної Ради України Аксана Філіпішина, заступник голови облдержадміністрації Роман Филипів, директор Департаменту забезпечення прав дітей та оздоровлення Мінсоцполітики Руслан Колбаса, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис, доктор філософії, завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика-Політика-Економіка» «Українського католицького університету» Юрій Підлісний, доцент кафедри соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Марта Козак, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування, перший заступник директора ЛРіДУ НАДУ при Президентові України Олександр Сушинський, кандидат історичних наук, доцент, полковник служби цивільного захисту, доцент кафедри гуманітарних дисциплін та соціальної роботи Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Михайло Нагірняк. Нагадаємо, Львівщина перша з областей України, яка рішенням Львівської обласної ради затвердила «Регіональний стратегічний план дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей на 2018-2026 роки» згідно «Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» затвердженої розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 року № 526-р. Основною метою Регіонального плану є послідовне реформування діючої інституційної системи забезпечення прав дітей в регіоні та формування належної системи надання соціальних послуг, що в свою чергу забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в сім'ї або в умовах, максимально наближених до сімейних, доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних послуг. За даними Служби у справах дітей ЛОДА, в області налічується більше 50 установ системи інституційного догляду, в яких загалом виховується понад 5 000 тисяч дітей, і близько 110 з них мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Послідовно продовжуючи втілення плану деінституціалізації та для обговорення наступних кроків зберуться понад 250 учасників форуму серед яких депутати Львівської обласної ради, голови ОТГ, фахівці соціальної роботи, директори дитячих інституційних установ, експерти та представники громадськості. Під час Форуму обговорюватимуть питання: ключові регіональні аспекти ДІ-реформи, як механізму захисту прав дітей в закладах інституційного догляду та виховання; пріоритети державної політики у сфері захисту прав дитини; досвід розвитку соціальних послуг в територіальних громадах для підтримки дітей та сімей з дітьми; практичні можливості для виконання завдань ДІ-реформи; роль громадського середовища у реалізації реформи. Організатори форуму: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада. Партнери: Проект «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE), Благодійна організація «Львівська освітня фундація».
На Львівщині продовжують впровадження реформи деінституціалізації в ОТГ
14 травня 2019
Сьогодні, 14 травня, у Львівській ОДА відбувся семінар “Впровадження реформи ДІ в ОТГ Львівщини”. Заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів подякував БО “Львівська освітня фундація” за співпрацю та наголосив представникам ОТГ на необхідності на місцях створювати соціальні послуги. Участь у навчаннях взяли представники Пустомитівської, Сокальської, Жидачівської, Кам’янка-Бузької районних адміністрацій та 5-ти ОТГ. Зазначимо, семінар відбувся за підтримки БО “Львівська освітня фундація”. Нагадаємо, торік проведено низку заходів у 5 -ти пілотних громадах з метою підтримки та впровадження концепції ДІ-реформи та принципів патронату над дитиною.
На Львівщині напрацювали план інформаційно-просвітницьких заходів для підтримки ДІ-реформи
11 квітня 2019
Сьогодні,11 квітня,відбулась стратегічна сесія з розробки плану інформаційно-просвітницьких заходів для підтримки впровадження реформи інституційного догляду та виховання дітей у Львівській області. Серед учасників - начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, представники місцевих громадських організацій, офісу EDGE з підтримки Ді-реформи, члени координаційної ради з питань захисту прав дітей. У межах сесії учасники спільно напрацювали проект медіа-плану для підтримки впровадження деінституціалізації, зокрема акцентували увагу на інструментах ефективної комунікації. “Розроблення плану інформаційно-просвітницьких заходів є зараз ключовим, бо важливо донести громадам необхідність впровадження реформи”, - підкреслив начальник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис. Зазначимо, захід провели за підтримки Служби у справах дітей Львівської ОДА.