“Впродовж року плануємо завершити будівництво 43 амбулаторій”,-Ірина Микичак
Станом на сьогодні в області триває будівництво 19 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, загалом планують збудувати 43 медичні заклади.
Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.
“Ми отримали з державного бюджету 377 млн гривень на будівництво нових амбулаторій. Окрім будівництво 43 амбулаторій, ще плануємо приблизно 66 амбулаторій дооснастити комплектом медичного обладнання. Транспорт для нових амбулаторій вже закуплений, щоб сімейний лікар міг працювати”,– зазначила Ірина Микичак.
Амбулаторії загальної практики сімейної медицини – ультрасучасні заклади, які збудують за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій відбуватиметься таким чином, щоб охопити всю територію Львівської області, а відтак кожен мешканець зможе отримати необхідну медичну допомогу.
Будівництво нових та реконструкція сільських амбулаторій – це ініціатива Президента України Петра Порошенка.
Ключові слова:
охорона здоров’яНовини за темою
«Онкопревенція»: торік для області закупили обладнання на 10 млн доларів
13 лютого 2019
Завдяки співпраці зі Світовим банком в області реалізують субпроект «Онкопревенція». На потреби Львівщини закупили унікальне медичне обладнання для обстеження онкопатологій на загальну суму 10 мільйонів доларів. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. “Діагностика на цьому обладнанні для мешканців Львівщини безкоштовна”, - зазначила Ірина Микичак. Щодо інших, не менш важливих для медичної галузі досягнень: в області створили 6 міжрайонних скринінгових центрів.
“Львівщина - лідер щодо кількості укладених договорів з НСЗУ”, - Ірина Микичак
13 лютого 2019
99 медичних заклади Львівщини уклали договори з Національною Службою здоров’я України. Про це повідомила сьогодні під час звіту директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. “Підписання угод завершилось 20 грудня минулого року. Ми активно долучились до реформи і Львівщина стала беззаперечним лідером, це 99 закладів, на другому місці після нас Дніпропетровська область”, - зазначила Ірина Микичак. Також вона зазначила. що торік 23 обласні заклади охорони здоров'я перетворили у комунальні некомерційні підприємства, зокрема "Львівський обласний спеціалізований центр радіаційного захисту населення" та "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр" є одними з перших в Україні серед установ третинного рівня надання медичної допомоги, що уклали договори з Національною службою здоров'я України”.
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я
10 жовтня 2018
10 жовтня, починаючи з 1992 року відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Цей день було засновано з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тема Всесвітнього дня психічного здоров’я у 2018 році – "Молоді люди та психічне здоров’я в сучасному світі, що змінюється". Проблематику цьогорічної теми вирішено зосередити на особах віком 14-28 років. Заходи Дня покликані розповісти про проблеми молоді, розглянути дослідження, ідеї та програми, здатні допомогти наступним поколінням бути сильними та стійкими перед труднощами та змінами в житті, оскільки сьогодні молодь стикається з постійними стресами та проблемами, що трапляються як в особистому житті, так і в навколишньому світі. За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість реалізувати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати. Порушення душевного благополуччя, душевної рівноваги може спричинити розлади психіки та поведінки. Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних стосунків і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства. Фізичне здоров'я фактично неможливе без психічного здоров'я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен четвертий-п’ятий мешканець Землі страждає на ті чи інші психічні розлади, а кожен другий має ризик захворіти протягом життя. Більшість з них (52%) – це особи з пограничними психічними розладами. Приблизно у 20% дітей і підлітків у світі спостерігаються психічні розлади, приблизно половина з яких починається у віці до 14 років. Загалом, психоневрологічна патологія є однією з провідних причин інвалідизації серед молоді у світі. Як повідомив головний експерт департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з психіатрії Юрій Закаль, станом на початок 2018 року у Львівській області на обліку перебуває 62607 пацієнтів з психічними захворюваннями, зокрема, 13374 дітей та 49233 дорослих. З них хворих на шизофренію - 9484 особи, пацієнтів з афективними розладами – 4300, пацієнтів з органічними, включно з симптоматичними, розладами психіки і поведінки – 14616 осіб.
Трансформація системи охорони здоров'я: львівські медики працюють у Літній школі
19 Червня 2018
Львівські медики беруть участь у проекті "Літня школа 2018. Трансформація системи охорони здоров'я: Східна Європа", яка цього року відбувається у м. Чернігові з 17-22 червня. Львівщину представляють директор департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак, головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "ОХМАТДИТ" Мар'яна Возниця, директор та головний бухгалтер КП "ЦПМСД" м. Червоноград Анна Ярмола та Ольга Курчаба, головний лікар та заступник з медичної частини Радехівської ЦРЛ Василь Грушецький та Павло Конопка. Так, Ірина Микичак взяла участь у панельні дискусії "Лідерство у реформі охорони здоров'я". Мар'яна Возниця, будучи спікером в комунікативній секції, виступила із презентацією "Через кризу до зірок". Упродовж тижня слухачі Літньої школи вивчатимуть стратегію, економіку, менеджмент та комунікації в охороні здоров'я. Школа підтримує довгоочікувані зміни в системі охорони здоров’я України, надаючи платформу для спілкування для найвмотивованіших фахівців. Літню школу проводять Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я. До Школи залучені провідні національні та міжнародні експерти, а теми і формат дискусій щороку змінюються, щоби якомога ефективніше відповідати вимогам часу і запитам учасників. Після ухвали законів, що дали старт трансформації охорони здоров’я у жовтні 2017 року, учасники Літньої школи здобувають інструменти, як працювати в нових умовах.
На Львівщині відбудуться "Дні Ізраїльської медицини"
31 травня 2018
У межах співпраці Львівської ОДА з «Об’єднанням іудейських релігійних організацій України», Департамент охорони здоров’я запрошує 6-7 червня на «Дні Ізраїльської медицини на Львівщині». Делегація лікарів з Ізраїлю на чолі з Павлом Фельдблюмом - головою Наглядової ради «Об’єднання іудейських релігійних організацій України» проведе безкоштовний прийом та діагностику захворювань в лікарнях Львівської області. Також відбудуться семінари та обговорення за напрямками діяльності ізраїльських лікарів. 6 червня з 10:00 до 13:00 год д-р Арсен Шпігельман (ортопед-спінальний хірург), д-р Ольга Ворнікова (клінічний онколог), д-р Анатолій Ракіер (нейрохірург-невропатолог), д-р Ілья Лахман (фізіотерапевт) проведуть спільний прийом пацієнтів в закладах охорони здоров’я: - Комунальна міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги (нейрохірург та реабілітолог) - м Львів, вул. І.Миколайчука, 9 - Львівський обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих ім. Ю.Липи (спінальний хірург) - м. Львів-Винники, вул. В. Івасюка, 31 - Львівський державний онкологічний регіональний лікувально- діагностичний (клінічний онколог) - м. Львів, вул. Гашека 2-а - 7 червня делегація лікарів буде працювати в м.Дрогобич, де спільно з місцевими фахівцями буде проведено прийом пацієнтів та навчальні лекції для лікарів Дрогобичини.
Уряд затвердив створення на Львівщині єдиного в Україні госпітального округу на всю область
19 квітня 2018
У межах Львівської області буде один госпітальний округ, який покриватиме усю область. Таку пропозицію Львівської ОДА затвердив Кабінет Міністрів України. Відтак, Кабмін своїм Розпорядженням від 11 квітня 2018 р. № 240-р підтримав пропозицію Львівської обласної державної адміністрації і затвердив склад єдиного госпітального округу в межах адміністративної території Львівської області. «Для області – це унікальний шанс створити єдиний медичний простір з оптимальною мережею стаціонарної медичної допомоги та ефективним управлінням нею. Формування госпітального округу буде сприяти гармонійному партнерству і співробітництву між міськими, районними радами та радами ОТГ у сфері охорони здоров’я. Ми усвідомлюємо і надзвичайно велику відповідальність, яку беремо на себе. Львівщина стала єдиним в Україні регіоном, який формує госпітальний округ в межах адміністративної території області. Маємо дуже багато непомітної і складної роботи попереду. Але переконана, що спільними зусиллями ми зробимо велику справу. Дякую усім, хто підтримав ініціативу департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА – поважним посадовцям, хто ризикнув і погодив усі документи і рішення, давши зелену дорогу експерименту, зокрема Президенту України Петру Порошенку, який після зустрічі у Львові з медиками підтримав нашу ініціативу. Окрема подяка Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману та керівництву міністерства охорони здоров'я», - прокоментувала рішення Кабміну директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.
З нагоди відкриття Львівського медичного форуму відбулась Колегія департаменту охорони здоров’я
17 квітня 2018
Сьогодні, 17 квітня, розпочав роботу Львівський медичний форум під час якого відбувається XXІV медична виставка ГалМЕД. Заходи проводяться за підтримки Міністерства охорони здоров'я України та департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Після офіційного відкриття форуму відбулось планове засідання колегії департаменту охорони здоров’я. Подяки за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та активну громадянську позицію від голови облдержадміністрації отримали головний лікар Самбірської ЦРЛ Юрій Войтів, в.о.головний лікар ЛРФПКЛДЦ Любомир Рак та лікар-фтизіатр ЛРФПКЛДЦ Володимир Новосільський. «Колегія і цьогорічна виставка присвячені змінам в галузі охорони здоров’я, а саме новим взаємостосункам лікарів та пацієнтів. Ми маємо бути найбільш орієнтованими в змінах та стати їх рушійною силою», - зазначив т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько. Керівник медичних програм благодійного фонду «Карітас Україна» Юрій Наконечний запросив усіх присутніх на конференцію «Що необхідно знати головному лікарю в умовах реформування». «Адже існує багато нюансів у впровадженні реформи, які необхідно обговорити та виправити, не нехтуючи громадською думкою». З першою в Україні хмарною платформою передачі даних обстежень для сільської місцевості IDIS Medical Cloud ознайомив заступник директора ТОВ «HMT» Дмитро Дейнеко. Зокрема, з домашнім телеконсультуванням, можливостями застосуваннями системи IDIS Medical Cloud, ключовими перевагами використання хмарних платформ та очікувані результати. Форум продовжився розширеною конференцією «Сучасна онкологія в еру скринінгових програм». Нагадаємо, що Львівський медичний форум триватиме 17-19 квітня. У межах Форуму відбудеться ряд науково-практичних конференцій, лекторіїв, майстер-класів та практичних демонстрацій за участю провідних спеціалістів та відомих фірм-виробників галузі.
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА звітує про виконану роботу
25 січня 2018
У Львівській ОДА тривають публічні звіти департаментів про результати роботи за 2017 рік. Зокрема, сьогодні, 25 січня, про проведену роботу прозвітувала директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак. Звіт охопив основні напрями діяльності департаменту, серед яких: розвиток сільської медицини, реформування первинної медичної допомоги, оптимізація стаціонарної медичної допомоги вторинного і третинного рівня, розвиток екстренної медичної допомоги, охорона материнства і дитинства. Окрім того, представили також плани департаменту на 2018 рік, серед яких: оптимізація закладів охорони здоров’я, зміцнення сільської медицини, продовження реалізації Проекту Світового Банку та інших проектів міжнародної технічної допомоги, програми Уряду “Доступні ліки”, “е-Health”, а також реалізація обласної «Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2018-2020 роки”.