Наша спільна справа – підняти статус медсестри, - Олег Синютка
Сьогодні, 28 лютого, голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся із медсестрами з усієї області.
Заступники керівників закладів охорони здоров’я з медсестринства, головні та старші медичні сестри обговорили із очільником Львівщини розвиток, перспективи та проблеми медсестринства області.
«Наша спільна справа – підняти статус медсестри, бо саме ця людина найбільше часу і зусиль приділяє пацієнту», - зазначив Олег Синютка.
Присутні висловили пропозиції до впровадження нових підходів у наданні первинної медико-санітарної допомоги у відділеннях лікарень, аби люди отримували якісні медичні послуги.
«Україна починається з нас. Кожен, на своєму місці має відповідально ставитись до роботи, це ж ми будуємо Європу», - наголосила Наталія Галапац, експерт департаменту охорони здоров’я ЛОДА з медсестринства, заступник директора КНП «Жовківська ЦРЛ» з медсестринства.
Новини за темою
Захворюваність на коронавірус серед медпрацівників йде на спад, - Орест Чемерис
8 вересня 2020
Ситуація із коронавірусом у області напружена, але стабільна та контрольована. Про це під час брифінгу сьогодні 8 вересня, розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. На сьогодні в стаціонарах знаходиться 1284 хворих. За добу з підозрою на Covid-19 госпіталізовано 107 осіб, на самоізоляцію скеровано 256 осіб. «Кількість підтверджених хворих щодня коливається в межах 180-200. Відсоток завантаженості ліжок – 49,7%. Серед закладів, у яких найбільше пацієнтів – Центр легеневого здоров’я – 171 хворий, інфекційна лікарня – 157, лікарня швидкої допомоги – 148, 8-а міська клінічна лікарня – 60, 1-а міська лікарня – 63 пацієнтів. У районах найбільш завантажені лікарні на сьогодні у Стрию – 107 пацієнтів, та Стебнику – 86», - наголосив директор департаменту. Щоденно лабораторний центр проводить 1600-1800 ПЛР-досліджень, більше 2 тисяч досліджень методом ІФА. Щодо захворюваності медпрацівників, за словами Ореста Чемериса, зараз спостерігається стабільна ситуація. Пік захворюваності на коронавірус серед медиків припав на квітень-травень. Станом на сьогодні із понад 1700 захворілих медпрацівників 80% вже одужали. Марта Кудляк
49 медиків Львівщини заразились коронавірусом, - Максим Козицький
24 квітня 2020
49 медиків Львівщини вже мають діагноз Covid-19. Про це заявив сьогодні голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Саме лікарі зараз відчайдушно борються за життя і здоров`я. І не лише за наше з Вами, а й своє. Саме лікарі зараз на передовій у боротьбі з коронавірусом, перші приймають усі удари небезпечної хвороби. Хочу щиро подякувати лікарям за їх холодний розум і тепле серце, за їх відповідальність і небайдужість, за їх важливу місію у порятунку людських життів», - зазначив очільник області. За його словами, ті медичні працівники, які працюють із підтвердженими хворими, отримають 300% преміальних за небезпечні умови праці. «Львівська ОДА спільно з громадськими організаціями, благодійникам, бізнесом робить усе можливо, щоб забезпечити медичних працівників засобами індивідуального захисту. Залишайтесь вдома заради лікарів!» - наголосив Максим Козицький.
Виконання обласного плану заходів «Рік медсестринства в Україні 2020» обговорили на нараді
4 лютого 2020
Сьогодні, 4 лютого 2020 року у департаменті охорони здоров’я відбулася робоча зустріч директора ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ України» Катерини Балабанової з керівниками закладів охорони здоров’я, заступниками керівників з медсестринства, головними медичними сестрами Львівщини. На зустрічі було обговорено виконання обласного плану заходів «Рік медсестринства в Україні 2020», заходи щодо ефективного розподілу кадрових ресурсів в умовах зміни системи фінансування охорони здоров’я, перетворення закладів, підписання нових колективних договорів, працевлаштування медичних працівників тощо. За словами Андрія Голдуна, т.в.о.заступника директора департаменту, роль медсестер у процесі реформування галузі охорони здоров’я є надзвичайно важливою, тому про службу медсестринства необхідно дбати на усіх рівнях. Про нову модель медсестринства в Україні як престиж та гідна вартість професії розповіла Катерина Балабанова. Зокрема, був проведений аналіз обласних планів заходів до року медстестринства в Україні-2020. Було наголошено на проведенні та виконанні інформаційної кампанії в країні до міжнародного року медсестринства в Україні-2020 – «Медсестринство важливе». «Необхідно розширювати повноваження медичної сестри, вводити професійний стандарт та сертифікацію медичних працівників, створювати попит на вищу медсестринську освіту, тощо». Реформа системи охорони здоров’я після прийняття ключових законів перебуває на стадії імплементації. Значним гравцем, що впливає на хід імплементації, є медична спільнота.
Трансформація системи охорони здоров'я: львівські медики працюють у Літній школі
19 Червня 2018
Львівські медики беруть участь у проекті "Літня школа 2018. Трансформація системи охорони здоров'я: Східна Європа", яка цього року відбувається у м. Чернігові з 17-22 червня. Львівщину представляють директор департаменту охорони здоров'я Ірина Микичак, головний лікар Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "ОХМАТДИТ" Мар'яна Возниця, директор та головний бухгалтер КП "ЦПМСД" м. Червоноград Анна Ярмола та Ольга Курчаба, головний лікар та заступник з медичної частини Радехівської ЦРЛ Василь Грушецький та Павло Конопка. Так, Ірина Микичак взяла участь у панельні дискусії "Лідерство у реформі охорони здоров'я". Мар'яна Возниця, будучи спікером в комунікативній секції, виступила із презентацією "Через кризу до зірок". Упродовж тижня слухачі Літньої школи вивчатимуть стратегію, економіку, менеджмент та комунікації в охороні здоров'я. Школа підтримує довгоочікувані зміни в системі охорони здоров’я України, надаючи платформу для спілкування для найвмотивованіших фахівців. Літню школу проводять Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я. До Школи залучені провідні національні та міжнародні експерти, а теми і формат дискусій щороку змінюються, щоби якомога ефективніше відповідати вимогам часу і запитам учасників. Після ухвали законів, що дали старт трансформації охорони здоров’я у жовтні 2017 року, учасники Літньої школи здобувають інструменти, як працювати в нових умовах.
На Львівщині визначили кращу медсестру року
16 травня 2018
Сьогодні, 16 травня, у Палаці естетичного виховання учнівської молоді на площі Петрушевича, 2 відбулося урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри та фінал конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Краща сестра медична Львівщини – 2018». В урочистосятх взяла участь заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, яка привітала медичних сестер із їхнім професійним днем. «Всю свою турботу та більшість часу ви віддаєте тим, хто цього потребує. Ваша робота – це ще один крок до нашого добробуту, нашої перемоги та нашого спільного успіху. Ваша професійність та людські якості вселяють надію, дозволяють сподіватися на удачу і головне творять життя», - наголосила Оксана Стоколос-Ворончук. Окрім того, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у збереження здоров’я мешканців Львівщини та з нагоди професійного свята грамотами та подяками голови облдержадміністрації нагородили вісьмох медичних сестер закладів охорони здоров’я області. У межах святкування також визначили переможців конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Краща сестра медична Львівщини – 2018». Перше місця посіла медична сестра приймального відділення Рава-Руської районної лікарні Марія Гринчук, набравши у конкурсі 278 балів із 300 можливих. «Наші медичні сестри вартують уваги не лише в день свята, а й щодня впродовж всього професійного життя. Без праці медичної сестри та її підтримки, без її професійності та вчасно поданого інструментарію не буде успіху в лікуванні пацієнта. Медсестра – це надійний тил і почуття захищеності для кожного пацієнта. Та велика жертовна праця, недоспані ночі і час, що ви могли би присвятити собі і своїй родині, вартують глибокої пошани та подяки», - зазначила під час нагородження фіналістів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак. Переможці конкурсу окрім цінних подарунків та сертифікатів отримають можливість взяти участь у тижневому навчанні для підвищення своєї професійності в межах партнерської програми із групою клінік в німецькому Потсдамі.
Медпрацівникам первинної ланки роз’яснили питання обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я
15 травня 2018
Сьогодні, 15 травня, в актовій залі департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА відбувся тренінг «Питання обігу наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я» для медичних працівників первинного рівня надання медичної допомоги. До участі у семінарі запросили керівників закладів охорони здоров’я, заступників з лікувальної роботи та медсестринства, лікарів загальної практики-сімейної медицини, медичних сестер, фармацевтів. Від імені департаменту учасників тренінгу привітала в.о. начальника відділу надання допомоги дорослому населенню Оксана Парфенюк: «Забезпечення адекватного знеболення є дуже важливим аспектом надання якісної медичної допомоги. Пацієнтів, що потребують застосування наркотичних препаратів, доволі багато, і лікарі повинні фахово їх призначати, щоб такі хворі не страждали від хронічного больового синдрому». Олександра Брацюнь, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика, розповіла, що проведений аналіз стану надання паліативної допомоги та доступу до знеболення у різних областях виявив ряд проблемних питань та показав необхідність навчання фахівців первинної ланки правил призначення наркотичних препаратів. На принципах лікування хронічного больового синдрому зупинилася асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика, лікар паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні № 2 Зоя Максимова. Розглядаючи багато випадків з власної клінічної практики, вона навела приклади правильних та неправильних схем призначення знеболюючої терапії паліативним пацієнтам. Зоя Максимова нагадала присутнім методику визначення ступеню та типу больового синдрому, способи застосування та дозування морфіну. Вона також зазначила, що призначення опіоїдних анальгетиків можуть потребувати не лише пацієнти з онкологічними захворюваннями, а й, наприклад, хворі на СНІД, особи після ДТП та пацієнти з важкою неонкологічною патологією у випадках, якщо ненаркотичні засоби не знімають болю. Асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. Богомольця Наталія Дяцюк зосередилася на ролі мережі аптечних закладів у забезпеченні пацієнтів адекватним знеболенням. Вона детально пояснила правила виписування рецептів на наркотичні лікарські засоби: «Будь-який лікар має право призначати і виписувати опіоїдні анальгетики, якщо у пацієнта є відповідні покази. Для виписування таких рецептів заклад охорони здоров’я не повинен мати жодної спеціальної ліцензії». Питання нормативно-правової бази щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері висвітлила Олена Коваль, підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження». Тренінг відбувався у формі активної дискусії, в ході доповідей учасники мали змогу задавати питання, а організатори, зі свого боку, підготувати для присутніх опитування, результати якого також були спільно обговорені.