У Львівській філармонії презентували фотопроект “Незламні кіборги”
Cьогодні, 14 березня, у Львівській національній філармонії презентували фотопроект “Незламні кіборги”.
На світлинах – воїни із Львівщини, кіборги, які в січні 2015-го року у найзапекліших боях боронили Донецький аеропорт.
“На фотографіях люди, які не зламались, які витримали, коли не витримав бетон. Це наші славні кіборги, які всіма силами забезпечили нам тут мир і спокій. Ми вдячні їм за подвиг і боротьбу. Дай Бог, щоб ми якнайшвидше здобули омріяну перемогу”, – зазначила начальник управління соціального обслуговування та захисту населення Тетяна Медвідь.
Організували проект з метою гідно вшанувати подвиг оборонців Донецького аеропорту. Автори світлин – фотографи Альона Николаєвич та Сергій Талочко.
“Як фотограф я долучився до проекту і хотів показати обличчя хлопців, які пройшли через труднощі і залишились позитивними, непереможними. Усмішка українського воїна на світлині –це дуже потужна зброя, кіборги змінили не лише свою долю, але й усю країну”, – наголосив Сергій Талочко.
Зазначимо, фотографії сьогодні вручили кіборгам, а також світлини експонуватимуть також у Музеї визвольної боротьби, що на вул. Лисенка.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся із захисниками Донецького аеропорту
16 січня 2021
16 січня минає шість років з дня найзапекліших боїв за Донецький аеропорт. Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький сьогодні зустрівся з «кіборгами», які обороняли Донецький аеропорт. Розмова відбулася у Будинку воїна у Львові. «Кіборги» поділилися спогадами про бої 16 січня. У цей в Україні вшановують захисників Донецького аеропорту. «16 січня для нас – це початок кінця. Після того, як впала «вишка», в нас були мертві зони, по яких ворог міг підтягувати живу силу, накопичувати її і завдавати безпосередніх «кинджальних» атак», - розповів Іван Кам’янчин. «Було темно, бо нас завжди травили газом. От командир взводу Іван Михайлович позбирав поранених хлопців до купи. Ми кидали їм рожки і вони заряджали нам набої. Ви розумієте, наскільки люди були віддані захисту української землі? Сила волі і сила духу перемагає страх смерті», - пригадав Володимир Клепач. «З 15 на 16 січня сепаратисти поставили нам дві свічки. Мовляв – моліться. А вже 16 січня розпочався справжній «контр страйк». Найгірше це були нервово-паралітичні гази, від них дуже пекли очі, ми задихалися. Нічого не допомагало. Врятував перетяг, який утворився через падіння стін», - розповів Тарас Павленко. Все ж «кіборги» кажуть, на їх думку, варто вшановувати пам'ять захисників Донецького аеропорту не так 16-го січня, як 20-го. В той день загинуло найбільше наших захисників за весь період боїв за Донецький аеропорт. Саму споруду тоді перетворили на руїни. «Хоч сепаратисти ще 14 січня через ЗМІ повідомляли про захоплення аеропорту, 16-го на ньому ще майорів синьо-жовий прапор», - каже Іван Кам’янчин. Директор Будинку воїна, «кіборг» Олег Височанський додав, що саме 20 січня народилася легендарна фраза, яка асоціюється з «кіборгами» - «Ти вистояв. Не вистояв бетон». На зустрічі також обговорили питання увічнення пам’яті Героїв – учасників подій, а саме: необхідність присвоювати вулицям, школам, в яких навчалися загиблі кіборги, їх імена. «В Солонці цілий новий квартал назвали на честь захисників ДАПу. В нас у Львові жодної вулиці. Ми з 2017 року звертаємося до місцевої влади назвати одну з них іменем Героя України Ігоря Зінича. Поки нас не чують. Але ми цього доб’ємося, бо він наш», - зазначив Олег Височанський. На думку «кіборгів», після звільнення Донбасу на руїнах ДАПу має постати величний меморіал пам’яті його захисників. Голова Львівської обласної державної адміністрації пообіцяв спільно напрацювати дорожню карту вирішення проблем військових та всебічну підтримку з боку влади. Він наголосив на важливості гідного вшанування тих, хто мужньо боронив рідну землю від ворога. Андрій Пташник
У Будинку воїна презентували фотовиставку про Кіборгів
25 січня 2020
Відкриття виставки унікальних фотографій захисників Донецького аеропорту «Ти вистояв. Не вистояв бетон» відбулося сьогодні у Будинку воїна на вулиці Короленка, 1. Фотографії були зроблені в останні дні захисту аеропорту бійцем 80-ої окремої десантно-штурмової бригади Віталієм П’ясецьким. «Зі мною в аеропорту був фотоапарат, і я між боями, коли були невеликі перерви, фотографував те, що бачив. Акумулятори швидко розряджалися від холоду, доводилось їх розігрівати теплом долонь. Я зробив кілька десятків фотографій у різних точках терміналу, і зараз всі можуть на них подивитися», - розповів автор виставки Віталій П’ясецький. Участь у заходах взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Ми є те - що ми робимо. Саме час сказати, що забувати нашої боротьби ніхто не має права ні на мить. Наша сила в нашій пам'яті, в нашій вірі та в нашій єдності. Я знаю, що українці сильні, і я переконаний, що нам не все одно», - наголосив Тарас Грень. Окрім того, за мужність і героїзм, проявлені під час виконання завдань у зоні проведення антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил), та з нагоди 5-ї річниці героїчної оборони Донецького летовища подяками голови ЛОДА та цінними подарунками нагородили чотирнадцятьох учасників бойових дій. В межах відкриття виставки відбувся концерт виконавців проекту "Пісні, народженні в АТО".
На Львівщині презентують фотопроект «Самбір. Історія одного злочину»
25 Червня 2019
Проект покликаний привідкрити маловідомі, або й зовсім незнані сторінки жахливих наслідків терору нацистського та більшовицького режимів в період Другої світової війни та після неї на території м. Самбір. Пропонований фотоматеріал - давні та сучасні світлини; фотокопії свідчень, карт, схем; ілюстрації археологічних досліджень – є неспростовним доказом злочинів російського більшовизму та німецького нацизму на теренах Західної України. Проект стартує у м.Самборі 26 червня 2019 року о 16.00 год. на території колишнього єврейського кладовища – місці масових розстрілів євреїв, українців, поляків, ромів. Мешканців та гостей м. Львова запрошують на відкриття проекту у Львівському музеї історії релігії 29 червня 2019 року о 16.00 год. Організатор проекту - ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області». Запрошуємо до участі в цих заходах. Сподіваємося, вони стануть корисними в питанні увічнення пам’яті про загиблих наших краян – невинно замучених, а також тих, хто зі зброєю в руках протистояв коричневій та червоній чумі у складний період нашої історії. Захід реалізовано за сприяння департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.
У Львівській ОДА презентували фотопроект "Багатодітне материнство"
17 травня 2019
Сьогодні, 17 травня, у Львівській ОДА презентували фотопроект «Багатодітне материнство - джерело краси, енергії, любові». В центрі виставки – особистість жінки та її етнокраса. Готувались до проекту не один день, а сама зйомка відбувалась в Києві. «Менталітет суспільства не сприяє багатодітному материнству, і це стосується не лише матеріальної складової. Тому цією виставкою ми хотіли привернути увагу до материнства і популяризувати відповідальне планування сім`ї із правильним фундаментом. Цей проект має на меті мотивувати жінок на народження дітей. У планах зробити проект всеукраїнським», - зазначила керівник ГО «Ділові Українські Жінки» Галина Давидюк. Опісля експозиції у Львівській ОДА виставка помандрує районами. Проект організувала громадська організація «Ділові Українські Жінки у Львівській області» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.
На Львівщині презентують суспільно-мистецький фотопроект “Чорнобривці. Уквітчані долею”
19 березня 2019
Починаючи з квітня, на площі поблизу Домініканського собору, а також у парку “На валах” відбудеться фотопрезентація авторського суспільно–мистецького проекту “Чорнобривці. Уквітчані долею”. Цей проект про успішних львівських родин, які виховують прийомних дітей, дітей з особливими потребами, а також про жінок у цих родинах, що мають звання “Мати-героїня”. Ініціатором є ГО “На крилах ангелів”. Проект має на мети популяризувати цінність родини, як осередку сили та міцності нації, у якій дбають про дитину, незалежно від її фізичного стану чи кровної спорідненості. За словами організаторів, кульмінаційний показ фотопроекту відбудеться 5 травня на території Митрополичих садів Собору Святого Юра.
У Львівській ОДА презентували фотопроект “Незламні кіборги”
15 лютого 2019
Cьогодні, 15 лютого, у Львівській ОДА презентували фотопроект “Незламні кіборги”. На світлинах - воїни із Львівщини, кіборги, які в січні 2015-го року у найзапекліших боях боронили Донецький аеропорт. "Таким проектом ми хочемо, аби суспільство знало, що так, як відбувалося в аеропорту Донецька. Усе те, що воїни пережили, захищаючи аеропорт, у кожного залишило свої рани в душах та тілах, однак ми постаралися достукатись до кожного. Відтак, хто мав бажання та якийсь меседж, висловив його у цих фотографіях", - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. Організували проект з метою гідно вшанувати подвиг оборонців Донецького аеропорту. "У час війни ми маємо виховувати молоде покоління. Кіборги є гідним прикладом любові, жертовності та мужності, і кожен повинен знати в обличчя цих людей, а також пам’ятати і шанувати загиблих Героїв, які поклали своє життя захищаючи нашу державу”, - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Автори світлин – фотографи Альона Ніколаєвич та Сергій Талочко. Зазначимо, світлини кіборгів експонуватимуть також у Музеї визвольної боротьби, що на вул. Лисенка.
У Львівській ОДА презентували фотопроект “Незламні кіборги”
15 лютого 2019
Cьогодні, 15 лютого, у Львівській ОДА презентували фотопроект “Незламні кіборги”. На світлинах - воїни із Львівщини, кіборги, які в січні 2015-го року у найзапекліших боях боронили Донецький аеропорт. "Таким проектом ми хочемо, аби суспільство знало, що так, як відбувалося в аеропорту Донецька. Усе те, що воїни пережили, захищаючи аеропорт, у кожного залишило свої рани в душах та тілах, однак ми постаралися достукатись до кожного. Відтак, хто мав бажання та якийсь меседж, висловив його у цих фотографіях", - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. Організували проект з метою гідно вшанувати подвиг оборонців Донецького аеропорту. "У час війни ми маємо виховувати молоде покоління. Кіборги є гідним прикладом любові, жертовності та мужності, і кожен повинен знати в обличчя цих людей, а також пам’ятати і шанувати загиблих Героїв, які поклали своє життя захищаючи нашу державу”, - зазначив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Андрій Ковальський. Автори світлин – фотографи Альона Ніколаєвич та Сергій Талочко. Зазначимо, світлини кіборгів експонуватимуть також у Музеї визвольної боротьби, що на вул. Лисенка.
Захисників Донецького аеропорту вшанували концертом
21 січня 2019
Сьогодні, 21 січня, у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відбувся концерт-реквієм, присвячений оборонцям Донецького аеропорту. Участь у заході взяв зведений оркестр музикантів військових оркестрів Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, 80-ої окремої десантно-штурмової бригади та Національної гвардії України. Всього близько 80 музикантів під деригуванням підполковника Богдана Катриняка. Концерт відбувся в межах всеукраїнської акції, мета якої на загальнонаціональному рівні вшанувати подвиг українських воїнів, які чотири роки тому впродовж 242 днів самовіддано та мужньо боронили від російських загарбників Міжнародний аеропорт «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва. Цього дня виступи зведених військових оркестрів заплановані також у Міжнародних аеропортах «Бориспіль», «Дніпропетровськ», «Запоріжжя», «Івано-Франківськ», «Одеса» та «Харків», а також у популярних торгівельно-розважальних центрах Чернігова та Вінниці.
«Армія – це не збіговисько невдах…», - кіборг Олег Височанський під час фотопроекту «Незламні кіборги» (+аудіо)
16 січня 2019
У Музеї визвольної боротьби сьогодні, 16 січня, у день пам’яті Героїв-кіборгів, які в січні 2015-го року у найзапекліших боях боронили Донецький аеропорт, відбулась фотосесія проекту «Незламні кіборги». «Таким проектом ми хочемо мотивувати хлопців відкритися, аби суспільство знало що та як відбувалося в аеропорту Донецька. Усе те, що воїни пережили, захищаючи аеропорт, у кожного залишило свої рани в душах та тілах, однак ми постаралися достукатись до кожного. Відтак, хто мав бажання та якийсь месидж, висловив його у цих фотографіях», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. У фотопроекті взяли участь майже два десятки воїнів із Львівщини, а організували проект з метою гідно вшанувати подвиг оборонців Донецького аеропорту. «В аеропорт я потрапив 6 січня і перебував до 20 січня 2015 року, після чого мене взяли в полон. Перші дні на бойових позиціях було зовсім не страшно, бо ми ще не до кінця розуміли куди потрапили. Коли йшли бої теж було не страшно. Найбільше лякала тиша. У мене з дитинства була мрія потрапити на війну. Не шкодую про жоден свій крок, і якщо буде ще потреба піду воювати, не замислюючись», - ділиться спогадами оборонець аеропорту, мобілізований під час третьої хвилі Тарас Колодій. «Подібні проекти важливі ще й тому, що на них ми маємо виховувати молоде покоління. Довгий час усе робилось для того, щоб позиціонувати армію як гурт невдах. Такі позиції треба міняти. Ми настільки швидко заходили в аеропорт, що навіть не встигли перед нами зняти всі розтяжки. Ми розвантажувались від вибухи, тому перші відчуття – це страх. Все чим ти займаєшся в перші дні це постійна боротьба зі страхом. Згодом звикли, опанували його», - згадує старший лейтенант Олег Височанський. Виставку зі світлинами Героїв експонуватимуть у стінах Львівської облдержадміністрації, після чого її передадуть в Будинок воїна та Музей історії релігії. До проекту долучилися фотографи Сергій Талочко та Альона Ніколаєвич.
«Армія – це не збіговисько невдах…», - кіборг Олег Височанський під час фотопроекту «Незламні кіборги» (+аудіо)
16 січня 2019
У Музеї визвольної боротьби сьогодні, 16 січня, у день пам’яті Героїв-кіборгів, які в січні 2015-го року у найзапекліших боях боронили Донецький аеропорт, відбулась фотосесія проекту «Незламні кіборги». «Таким проектом ми хочемо мотивувати хлопців відкритися, аби суспільство знало що та як відбувалося в аеропорту Донецька. Усе те, що воїни пережили, захищаючи аеропорт, у кожного залишило свої рани в душах та тілах, однак ми постаралися достукатись до кожного. Відтак, хто мав бажання та якийсь месидж, висловив його у цих фотографіях», - зазначила директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк. У фотопроекті взяли участь майже два десятки воїнів із Львівщини, а організували проект з метою гідно вшанувати подвиг оборонців Донецького аеропорту. «В аеропорт я потрапив 6 січня і перебував до 20 січня 2015 року, після чого мене взяли в полон. Перші дні на бойових позиціях було зовсім не страшно, бо ми ще не до кінця розуміли куди потрапили. Коли йшли бої теж було не страшно. Найбільше лякала тиша. У мене з дитинства була мрія потрапити на війну. Не шкодую про жоден свій крок, і якщо буде ще потреба піду воювати, не замислюючись», - ділиться спогадами оборонець аеропорту, мобілізований під час третьої хвилі Тарас Колодій. «Подібні проекти важливі ще й тому, що на них ми маємо виховувати молоде покоління. Довгий час усе робилось для того, щоб позиціонувати армію як гурт невдах. Такі позиції треба міняти. Ми настільки швидко заходили в аеропорт, що навіть не встигли перед нами зняти всі розтяжки. Ми розвантажувались від вибухи, тому перші відчуття – це страх. Все чим ти займаєшся в перші дні це постійна боротьба зі страхом. Згодом звикли, опанували його», - згадує старший лейтенант Олег Височанський. Виставку зі світлинами Героїв експонуватимуть у стінах Львівської облдержадміністрації, після чого її передадуть в Будинок воїна та Музей історії релігії. До проекту долучилися фотографи Сергій Талочко та Альона Ніколаєвич.
До 100-річчя ЗУНР презентують фотопроект за участі військових в одностроях Січових стрільців, УГА та ЗСУ
23 жовтня 2018
До 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки презентують фотопроект за участі військових в одностроях УГА, Січових стрільців та ЗСУ. “Нам потрібно гордитись українським військом, яке мужньо захищає країну. Українська Галицька армія виконувала не лише військові завдання, але й просвітницьку роль. Цей проект зображує історію творення нашої держави від минулого до сучасності, щоб кожен дізнався, про героїв і ми повинні залучати молодь до пізнання нашої історії, бо українці споконвіку були мужньою та сильною нацією і ми пишаємось нашими героями”, - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Участь у фотосесії взяли 13 військовослужбовців в одностроях УГА, Січових стрільців та ЗСУ. Колекцію військової форми та техніки зібрав ветеран війни Володимир Правосудов. “Ворог сьогодні такий же як і 100 років тому, і ми показуємо українських бійців у формі УГА, Січових стрільців та сучасній, яка дає уявлення про історію військ України. Важливо, що учасниками проекту є хлопці, які брали участь в антитерористичній операції упродовж 2014-2015 року вони як і Січові стрільці пройшли крізь вогонь і впевнено стали на захист України”, - зазначив учасник бойових дій на Сході Володимир Правосудов (псевдо «Штурм») . Прототипи воїнів УГА презентують 1 листопада за адресами, пов’язаними з подіями ЗУНРу у Львові, а також перед Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької "Всі, хто брав участь у захопленні влади з української сторони - це були вояки колишнього австро-угорського війська, тож мали тільки таку форму. Відрізнити їх від вояків австро-угорського війська інших націй - поляків чи угорців можна було лише за синьо-жовтою квіткою над лівим вухом. Але після боїв на Маківці Українських Січових стрільців визнали бойовою частиною, а не просто добровольцями, тому на початку 1916 року їм дозволили замінити головний убір на мазепинку”,- зазначив керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир Горбач. Автором світлин є фотограф Роман Метельський.
У День Захисника України у центрі Львова просто неба організували перегляд «Кіборгів»
14 жовтня 2018
Сьогодні, 14 жовтня, на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку на великому екрані відбувся показ фільму про захисників Донецького аеропорту "Кіборги". Показом фільму на Львівщині завершили відзначення Дня Захисників України. Окрім того, в межах відзначення організували експозицію військоївої техніки, центром Львова пройшов Марш Захисників, а у парку "На Валах" відтворили бій УПА із НКВС.