Аграрії Пустомитівщини активно готуються до проведення весняно-польових робіт
На Пустомитівщині відбулась зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств, головами фермерських господарств району з питань підготовки і проведення комплексу весняно-польових робіт та програм підтримки для сільськогосподарських виробників.
Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Павло Дигдало поінформував аграріїв про програми підтримки з бюджетів усіх рівнів у 2019 році. Він, зокрема зазначив, що з державного бюджету виділено 5,9 млрд грн. та у межах обласної програми на підтримку дрібних та середніх сільськогосподарських товаровиробників цього року передбачено майже 20,6 млн. грн.
“У 2019 році розширено напрями підтримки Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області на 2016-2020 роки, зокрема, передбачено підтримку для суб’єктів господарювання у сфері органічного виробництва, бджільництва, рибництва” - наголосив Павло Дигдало.
Голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь акцентував увагу на найбільш актуальних питаннях проведення комплексу весняно-польових робіт в районі.
В свою чергу начальник відділу агропромислового розвитку Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Либик проінформував про хід проведення весняно-польових робіт та програми підтримки аграріїв з районного бюджету. У 2019 році районною Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового комплексу Пустомитівського району на 2018-2020 роки виділено 500 тис. грн. які спрямовані на виплату дотації за утримання 3 і більше корів та відшкодування вартості штучного осіменіння.
Ще одним напрямком підтримки є реалізація проекту секторальної підтримки “Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластеру “ГорбоГори”. Про впровадження проекту присутніх ознайомив голова спостережної ради агротуристичного кластеру Антон Мільчевич.
Крім цього, на заході розглядали питання щодо дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці суб’єктами господарювання. Легалізацію виплати заробітної плати, офіційне працевлаштування найманих працівників, умови участі у Програмі підвищення конкурентоспроможності Львівської області та кредитуванні підприємств через державні банки.
Новини за темою
На Яворівщині аграрії засіяли понад 18 тисяч гектарів ярих сільськогосподарських культур
30 квітня 2022
Через воєнну ситуацію в країні посівна кампанія у Яворівському районі розпочалась дещо пізніше, а саме у другій декаді березня. Попри те, суб’єкти господарювання вже завершили посів ярих культур. У 2022 році прогнозована площа ярих культур сягає 18 360 га, що на 3572 га більше ніж у 2021 році. Станом на сьогодні фермери району посіяли ранні зернові культури, що становить 100 % до прогнозованої площі: ярої пшениці 1663 га, вівса 114 га, ярого ячменю 25 га. Вже сьогодні місцеві аграрії розпочали активну підготовку до посіву технічних культур, які цього року складають майже 14 тисяч гектарів, що на понад 3, 5 тисячі гектарів більше ніж торік. Відносно прогнозу найбільше планують засіяти сої - 9 112 га, соняшнику - 4560 га, кукурудзи - 2159 га. Крім цього, у Яворівському районі відбулась посадка 15 га картоплі, 0,5 га огірків та 2,65 га помідорів. За оперативними даними відділу економіки, агропромислового розвитку та інфраструктури Яворівської РДА аграріями закуплено 1482,1 т мінеральних добрив, з них внесено 1 259, 1 т. Не зважаючи на воєнний стан аграрії Яворівщини продовжують працювати та максимально підтримувати продовольчу безпеку у районі.
Посівна-2022: темпи посівної кампанії на Львівщині випереджають показники минулого року
29 квітня 2022
У господарствах Львівської області завершується посів ранніх ярих культур. Станом на кінець квітня місцевими аграріями вже засіяно понад 30 % від прогнозованої площі, що на 8,5 % (майже 40 тис. га) більше, ніж торік. Про це повідомили у департаменті агропромислового розвитку ЛОВА. «Погодні умови квітня часом були несприятливими, дощі стримували посів ранніх культур та унеможливлювали проведення польових робіт та догляд за сільськогосподарськими культурами, проте аграрії області чудово розуміють, що цього року сіяти треба за будь-яких умов. Поки що ми випереджаємо показники минулого року за темпами та площами посіву», - сказала Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА. Станом на 29 квітня поточного року за всіма категоріями господарств в області посіяно всіх ярих культур на площі 143,3 тис. га, з них ранніх зернових культур 43,8 тис. га (88,2 % до прогнозу). Розпочато посів пізніх зернових та технічних культур, а саме кукурудзи на зерно – 10,9 тис.га (12,9 % до прогнозу), сої - 4,4 тис.га (4,8 % до прогнозу). З технічних культур посіяно цукрового буряка - 11,1 тис. га (81 % до прогнозу), соняшника - 5,8 тис.га (19,1 % до прогнозу), Нагадаємо, що на Львівщині діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на час дії воєнного стану в країні. Програмою передбачена фінансова підтримка з обласного бюджету у вигляді відшкодування 50% вартості високорепродукційного насіння нішевих, зернобобових і овочевих культур. Ознайомитись з умовами Програми та переліком документів, які подаються до департаменту для участі у Програмі за напрямами можна за посиланням. Консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки можна отримати за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
На Львівщині спростили механізм підтримки кредитування для мікро- та малих сільгоспвиробників
20 квітня 2022
Від початку війни рф проти України питання кредитування стало однією з ключових проблем, з якою зіштовхнулися суб’єкти підприємництва аграрного сектору економіки. Попри складні умови сільськогосподарські виробники планують збільшити посівні площі, втримати досягнутий потенціал у галузі тваринництва та забезпечити продовольчою продукцією не лише область, а й зробити вагомий внесок у продовольчу безпеку держави. Органи центральної виконавчої влади, Львівська обласна військова адміністрація спільно з фінансовими установами та фондами робить усе можливе для сприяння аграріям у залученні кредитних коштів. Зокрема, Львівщина єдина область, яка відновила та спростила дію механізму пільгового кредитування суб’єктів підприємництва в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства на 2021-2025 роки. Тепер для того, щоб отримати пільговий кредит коштом обласного бюджету відпала необхідність розробляти бізнес-план, а лише потрібно заповнити заявку-анкету з даними про суб’єкта підприємництва і показниками його діяльності та додати незначний перелік документів (https://loda.gov.ua/agr_prohramy). Надаватимуться кредити для поповнення обігових коштів в сумі до 150 тис. грн і до 500 тис. грн на поповнення обігових коштів та придбання основних засобів під 3 відсотки річних. Попри складні часи, аграрії з відповідальністю ставляться до виконання умов кредитування у попередні роки. За І квартал 2022 року в межах вищезазначеної програми позичальники повернули до бюджету розвитку області 2,3 млн грн, що складає 156 % до планів, передбачених графіками повернення кредитів. З кожним днем збільшуються обсяги кредитування в межах державної програми «Доступні кредити «5-7-9%». За інформацією банків кредиторів суб’єктами підприємництва – сільськогосподарськими товаровиробниками для забезпечення комплексу весняно-польових робіт у 2022 році станом на 19 квітня залучено 494 млн 448 тис. грн кредитів, в тому числі кредити надані за програмою портфельних гарантій 375 млн 679 тис. грн. Державною програмою скористались понад 180 сільськогосподарських виробників у різних банківських установах. Найбільше таких кредитів видано АТ КБ «ПриватБанк» https://cutt.ly/IF4EgMR, АТ АБ «Укргазбанк» https://cutt.ly/aF4Env6, АТ «Ощадбанк» https://cutt.ly/vF4ETcl. Слід нагадати, що продовжується збір заявок Українським державним фондом фермерських господарств на отримання фінансової підтримки за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам» https://cutt.ly/0F4PFW9. Фінансова підтримка надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень. Прийом заявок та документів здійснюється з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року. На Львівську область виділено 4 млн 588 тис. гривень що в 3,8 раза більше в порівнянні з минулим роком. Отримати консультацію щодо чинних механізмів кредитування для мікро- та малих сільськогосподарських виробників можна за тел. (032) 255-05-70, (032) 235-58-71, +38 067 802 85 20 або +38 066 718 09 18.
Весняний день рік годує: як аграрії Львівщини проводять польові роботи
14 квітня 2022
Аграрії Львівщини активно проводять весняно-польові роботи. Станом на 14 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяли всіх ярих культур на площі 70,5 тис. га. «Одна з особливостей цьогорічних весняно-польових робіт полягає у тому, що агрометеорологічні умови посіву для різних культур збігаються у часі й аграрії області паралельно проводять посів як ранніх культур, так і більш пізніх, враховуючи стан ґрунту та умови конкретного поля», - зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації. Разом з тим, ранніх зернових культур посіяли на площі 39,2 тис. га (79,1 % до прогнозу). Розпочали посів технічних культур, зокрема, цукрових буряків 5,5 тис. га (40,6 % до прогнозу), соняшника 1,8 тис. га (6,1 % до прогнозу). Вже посадили картоплі на площі 5,3 тис. га (5,5 % до прогнозу). Овочевих культур посіяно на площі 2,9 тис. га (6,8 % до прогнозу). Нагадаємо, що напередодні Франція передала аграріям Львівщини близько 100 тонн гуманітарного вантажу з насіннєвою картоплею. Детальніше читайте за посиланням.
На Львівщині триває весняна посівна кампанія
14 травня 2021
Аграрії Львівщини завершили посів ранніх ярих культур (пшениці, ячменю, вівса, гороху, ріпаку, цукрових буряків), і вже активно приступили до посіву культур пізньої групи: кукурудзи на зерно, соняшнику, сої. Як повідомляють у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, станом на 14 травня поточного року в господарствах усіх категорій посіяно всіх ярих культур на площі 257,2 тис га (60,0% до прогнозованих площ). З них ранніх зернових та зернобобових посіяно 57,7 тис га, ранніх технічних, олійних та інших культур – посіяно на площі 25,8 тис га. Посаджено картоплі на площі 57,2 тис га (60,2% до прогнозу), овочевих культур – 18,9 тис га (45,7%). Із пізніх культур посіяно: кукурудзи – 39,4 тис га (58,5%), соняшника – 25,9 тис га (74,1%) та сої – 32,3 тис га (38,0%). «Погодні умови квітня-травня були несприятливими, часом складними для проведення польових робіт. Дощі та приморозки верхнього шару ґрунту дещо стримували посів ярих культур та догляд за сільськогосподарськими культурами в цілому. Проте наші аграрії вчасно завершили посів ранніх культур. Слід нагадати, що запорукою майбутніх високих врожаїв є посів високоякісного сертифікованого насіння. Придбати таке насіння можна у суб’єктів насінництва та розсадництва, які вирощують сортове насіння сільськогосподарських культур вітчизняної та зарубіжної селекції. А з метою підтримки та стимулювання виробників сільськогосподарських культур, починаючи з 2021 року, Комплексною програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки з обласного бюджету передбачено фінансову підтримку вирощування нішевих культур (жито, гречка) у вигляді часткового відшкодування 50% вартості придбаного високорепродукційного насіння вітчизняного виробництва. Напрям програми є новим і, сподіваємось, аграрії будуть зацікавлені розвивати виробництво нішевої продукції», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Розвиток аграрного сектору Львівщини повинен відбуватись безпечно для населення та довкілля
25 березня 2021
Проведення весняно-польових робіт в аграрному секторі не повинно шкодити довкіллю та населенню. Законодавством України чітко прописані санітарні норми проведення технологічних процесів, дотримання яких є обов’язковим для всіх комерційних виробників, адже мова йде про найцінніше – про здоров’я людей. Про це сьогодні, 25 березня, повідомила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА під час zoom-конференції для аграріїв області на тему: «Актуальні питання з організації та проведення весняно-польових робіт». Захід організований департаментом спільно із Головним управлінням Держспоживслужби у Львівській області. «Про потужний розвиток аграрного бізнесу регіону свідчать темпи зростання комерційних площ у виробництві сільгосппродукції. Дуже добре, що сільськогосподарські площі регіону використовуються більш ефективно, але важливо, щоб це не шкодило довкіллю та здоров’ю людей. Тому потрібно саме зараз обговорити всі особливості майбутнього сезону і зробити все можливе, щоб технологічний процес відбувався без порушень вимог законодавства і без негативного впливу на довкілля та здоров’я населення», – наголосила Тетяна Гетьман. За даними департаменту агропромислового комплексу у 2021 році, прогнозована площа вирощування сільськогосподарських польових культур в усіх категоріях господарств Львівської області складе 712,3 тис. га. Сільськогосподарські підприємства засівають майже 57% цієї території. За останні 5 років площа комерційного сектору у регіональному аграрному виробництві збільшилась на 23% до 391 тис.га. Головні вимоги законодавства щодо проведення весняно-польових робіт стосуються комплексу заходів із застосування засобів захисту рослин, якими визначено регламенти застосування, та передбачають попередження про дату, час проведення обробітку сільгоспугідь, а також територіальні обмеження. З головними вимогами можна ознайомитись за посиланням 1, посиланням 2. Порушення санітарних норм передбачає адміністративну відповідальність для суб’єктів господарювання.
В області тривають весняно-польові роботи
30 квітня 2020
Аграрії Львівщини на завершальному етапі посіву ранніх ярих культур (пшениці, ячменю, вівса, гороху, ріпака, цукрових буряків), і вже активно приступили до посіву культур пізньої групи: кукурудзи на зерно, соняшнику, сої. Станом на 30 квітня за всіма категоріями господарств в області посіяно всіх ярих культур на площі 254,9 тис га (64,0% до прогнозу), з них ранніх зернових та зернобобових 95,6 тис га ( 77,6%), ранніх технічних - 67,7 тис га (59,0%), зокрема цукрового буряка – 12,6тис га (102,0% до прогнозу). Посаджено картоплі на площі 75,5 тис га,( 80,0%), овочевих культур посіяно на площі 13,5 тис.га (37,9%). З пізніх ярих культур посіяно: соняшнику -21,1 тис га (78,6%), кукурудзи - 47,7 тис га (75,0 %), сої -30,2 тис га (41,5 %). Цьогоріч активне зниження ціни пального на ринку сприяє аграріям забезпечити в повному обсязі потребу у паливо-мастильних матеріалах для проведення польових робіт з нижчими затратамив порівнянні з минулим роком. Зокрема, за період з 17 до 30 квітня поточного року ціни на пальне знизились на від 0,24 до 1,39 грн/л, а в порівнянні з аналогічним періодом у 2019 році – на від 6,20 до 6,89 грн/т.
В області тривають весняно-польові роботи
6 травня 2019
Аграрії Львівщини активно проводять весняно-польові роботи. Відтак, за всіма категоріями господарств в області посіяли всіх ярих культур на площі 309,9 тис га, (81 % до прогнозу), ранніх зернових культур 68,4 тис га (95 % до прогнозу), кукурудзи 45,3 тис га (85 %). Також розпочали посів гречки. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Окрім цього, вже посадили картоплі на площі 88,1 тис га (94 % до прогнозу), овочевих культур на площі 18,5 тис га (76 % до прогнозу). В структурі посівів ¼ займають технічні культури. Вже посіяли технічних ярих культур 63,5 тис га (66 % до прогнозу), в тому числі: цукрових буряків, соняшника, сої та інших ярих культур. «Одна із особливостей цьогорічних весняно-польових робіт полягає у тому, що агрометеорологічні умови посіву для різних культур збігаються у часі і аграрії області паралельно проводять посів як ранніх культур так і більш пізніх, враховуючи стан грунту та умови конкретного поля. Рясні дощі в кінці квітня та на початку травня не зашкодили проведенню польових робіт, а сприятимуть отриманню високих врожаїв»,- розповів начальник управління сталого розвитку, інфраструктури та земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Ігор Вус.
Аграрії Львівщини розпочали весняно-польові роботи
19 березня 2019
Аграрії Львівщини розпочали весняно-польові роботи, зокрема проводять підживлення озимих культур та сіють ранні ярі культури. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. Станом на 18 березня підживили озимих зернових культур на площі 157,9 тис га, що становить 82,2 % до посівної площі, ріпаку озимого на площі 60,4 тис га, що становить 97,4 % до посівної площі. За всіма категоріями господарств посіяли ярих ранніх зернових культур на площі 11 тис га, що становить 15 % до прогнозу. «В останні роки Львівщина впевнено тримає першість у рейтингу областей за середнім показником врожайності ранніх зернових та зернобобових культур. Сучасні сорти та гібриди володіють високим потенціалом продуктивності, реалізація якого в значній мірі залежить не тільки від умов вирощування. Генетичний потенціал сортів та гібридів культур, які вирощуються в регіоні дозволяє отримувати значно вищі врожаї якісної та екологічно безпечної продукції. Збільшення її виробництва можливе при вмілому застосуванні нових технологій вирощування та раціональному використанні зональних природно-кліматичних умов регіону»,- зазначила т. в. о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко. Додамо, що для допомоги аграріям Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН України спільно з департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розробив «Рекомендації з догляду за озимими колосовими та сівба ярих зернових в господарствах Львівської області під урожай 2019 року». «Це дасть можливість донести до аграріїв особливості технологічних прийомів вирощування озимих і ярих зернових, зернобобових, круп’яних культур та коригування окремих елементів технологічного процесу їх вирощування»,- додала Людмила Гончаренко. Рекомендації можна переглянути за посиланням.
На Пустомитівщині відкрили оновлену бібліотеку
14 лютого 2019
Напередодні Міжнародного дня дарування книги відбувся урочистий захід з нагоди відкриття оновленої бібліотеки в с. Кротошин Давидівської ОТГ. У 2018 році бібліотека с. Кротошин стала переможцем районного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Пустомитівському районі та отримала фінансування на придбання меблів у сумі 49 000 грн. Також у приміщенні бібліотеки зроблено косметичний ремонт та оновлено бібліотечний фонд на суму 8 тис. грн. Запрошуємо усіх любителів книги відвідати оновлену бібліотеку у с.Кротошин, гаслом якої є «Весь світ у бібліотеці».
Катання на ковзанах та равликові перегони: для дітей Пустомитівщини організували активне дозвілля
14 грудня 2018
Сьогодні, 14 грудня, до Дня святого Миколая для дітей з малозабезпечених сімей, що опинилися у важких життєвих обставинах, багатодітних сімей та дітей-сиріт організували активне дозвілля. Заходи відбуватимуться щомісячно для різних категорій дітей, що опинилися у важких життєвих обставинах. Сьогодні активний відпочинок організували для 20-ти діток з Пустомитівського району. Відтак, вони відвідають розважальний центр «Медик», де покатаються на ковзанах. Також у Львівській обласній державній адміністрації діти зустрілися з першим заступником голови облдержадміністрації Ростиславом Замлинським, з яким поспілкувалися та змогли поставити запитання, які найбільше їх цікавили. Окрім того, відбудеться екскурсія фермерськими господарствами «Карпатський водограй», а також «Західний равлик». Зазначимо, що на останньому відбудуться равликові перегони. Зазначимо, що такі заходи планують організовувати регулярно впродовж 2019 року. Заходи передбачатимуть активний туризм, зокрема, катання на лижах та тюбах у зимовий період, кінні прогулянки та екскурсії екоприродніми локаціями, сходження в гори та сплави на річках у весняну та літню пори року; екскурсії фермерськими господарствами, організація майстер-класів, воркшопів, вікторин тощо. Організатори – управління туризму та курортів, а також служба у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації.
На Пустомитівщині відзначили сторіччя створення ЗУНР
5 листопада 2018
На Пустомитівщині 1 листопада відбулися урочисті встановлення та освячення інформаційно-меморіальних знаків «Відновлені імена Героїв», де, за даними обласного архіву, були поховані бійці УГА. Інформаційні таблиці встановили у с. Оброшино, с. Звенигород, с. Підберізці, с. Миклашів, с. Чорнушовичі, с. Раковець, с. Зубра, с. Давидів та с. Чишки Пустомитівського району. Представники сільських громад вшанували пам’ять і помолилися за тих, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність України. Окрім того, в Народному домі міста Пустомити відбувся ювілейний концерт «ЗУНР – наша слава і гордість» з нагоди 100-річчя проголошення державності на західноукраїнських землях.