У Пороховій вежі презентують виставку «Іван Левинський. Імпульс»

25 березня 2019р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування, Прес-служба ОДА

Завтра, 26 березня, у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа відбудеться відкриття виставки «Іван Левинський. Імпульс».

Виставка «Іван Левинський. Імпульс» – це перший захід Року Левинського, що був проголошений з метою вшанування 100-річчя з Дня смерті видатного українського будівничого, архітектора, промисловця, громадського діяча, професора та філантропа Івана Левинського.

Проект досліджує спадщину архітектора в сучасному розрізі, виносить в широкий суспільний дискурс її значення для України та вписує у світовий контекст. Розкриває нові ракурси здобутків Івана Левинського й дає можливість глядачеві осягнути феномен цієї визначної постаті.

У межах проекту готують:

  • Презентацію трьох документальних фільмів до виставки
  • Інсталяцію кабінету Івана Левинського
  • Нові цікаві факти із життя Івана Левинського
  • Оригінальні креслення фірми Івана Левинського, що ще ніколи не полишали стін архівів
  • Оригінальні артефакти із приватних колекцій

Куратор – Павло Гудімов, комісар – Богдайн Гой.

Кураторська група: Світлана Тимків, Наталія Матлашенко, Володимир Костирко, Анастасія Камалдінова Науковий консультант – Ігор Жук.

Фотограф – Роман Шишак, художник – Володимир Костирко.

Організатори: Центр архітектури, дизайну та урбаністики Порохова вежа, Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України, Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея.

Відкриття виставки - о 18:00 годині.

Довідково:

Левинський Іван (06.07.1851–07.07.1919) – архітектор, підприємець, громадський діяч. Народився в місті Долина. Згодом, за підтримки старшого брата, він переїхав у Львів, де протягом семи років навчався у Львівській реальній школі. А з 1869 року — у Львівській технічній академії, яку закінчив із відзнакою й у 1875 році почав працювати в реорганізованій Політехніці. Від 1901 року Іван Левинський — професор, керівник новоствореної кафедри утилітарного будівництва. На початку 1880 року Іван Левинський отримав офіційний дозвіл займатися будівництвом і розпочав підприємницьку діяльність: створив власну будівельну фірму. Окрім проектної роботи, фірма Івана Левинського реалізовувала всі етапи зведення будівель, активно займалася операціями із купівлі та продажу земельних ділянок, а також налагодила виробництво та торгівлю різноманітних будівельних матеріалів. Залучаючи широке коло провідних архітекторів, фірма Івана Левинського за три десятиліття своєї діяльності реалізувала сотні різноманітних проектів: однородинні кам’яниці, приватні та громадські будівлі.

Більше інформації: +38 68 5239758, gunpowdertower@gmail.com та за посиланням http://www.facebook.com/levynskyi.ivan.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook