Для переселенців, які мешкають на Львівщині, проведуть тренінги з підприємницької дільності
29 березня 2022
Відновити або започаткувати підприємницьку діяльність на Львівщині зможуть внутрішньо переміщені українці, які наразі проживають у Львівській області. Для них ТзОВ «АйКю Холдинг» підготувало серію триденних тренінгів.
Організатори обрали 5 міст: Дрогобич, Золочів, Львів, Стрий та Червоноград. Учасників запрошують реєструватися відповідно до локації, що знаходиться до них найближче.
«Важливо дати людям мотивацію! Ми розпочинаємо перший етап проекту, що передбачає проведення низки триденних тренінгів, на яких експерти компанії IQholding з учасниками розглядатимуть актуальні бізнес-ідеї та опрацьовуватимуть бізнес-плани, щоб особливо в умовах воєнного стану мати власну справу та отримувати дохід», - зазначив головний організатор, засновник IQholding та виконавчий директор Асоціації «Ради Львівщини» Андрій Якимів.
Під час навчань учасникам допоможуть написати бізнес-план та опрацювати робочі питання, пов'язані з операційною діяльністю і впровадженням бізнес-ідей на практиці:
«Пошук та аналіз бізнес-ідей для власної справи»
«Бізнес-планування та організація власної справи»
«Маркетинг та просування»
Серія тренінгів стартує 14-го квітня, триватиме до 7-го травня. Участь безоплатна для 100 осіб (по 20 в кожному місті). Слухачів запрошують реєструватися за посиланням або за QR кодом.
До потенційних учасників є низка вимог: вони повинні мати статус ВПО, нехай навіть неофіційний. Тобто прописка має підтверджувати, що підприємець приїхав з регіону, де нині відбуваються бойові дії (Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області).
«Другий важливий критерій: мотивація та досвід у веденні підприємницької діяльності. Тобто люди, які колись були підприємцями або нині такими є, - таких людей обиратимемо першочергово, бо хочемо мати швидкий результат від нашої програми. Тих, хто нині роздумує над започаткування власного бізнесу і не має відповідного досвіду, ми запрошуємо також реєструватися. Занесемо до бази, і наступні серії тренінгів вже присвятимо їм», - розповів Андрій Якимів.
Створені на тренінгах бізнес-плани змагатимуться у конкурсі мікрогрантів для відновлення (започаткування) власної справи. Переможці, окрім менторського супроводу, отримають гроші на закупівлю обладнання для ведення підприємницької діяльності (не на заробітну плату чи податки).
«Спільно з владою активно спілкуємося з львівським бізнесом для того, щоб зібрати гроші для переможців конкурсу. Сподіваємося на підтримку міжнародних донорів (українських представництв), для того, щоб такі програми, як наша, мали ресурс, отже, і користь для населення. Ми переконані, програма має стати базовою для вирішення системних проблем із зайнятістю і перспективою заробляння грошей для ВПО. Дуже сподіваємося, найближчі лічені тижні міжнародні організації долучаться до нас!», - зазначив організатор.
Завдання проекту: допомогти самоорганізуватися, влаштувати самозайнятість, відновити підприємницьку діяльність для тих, хто змушений був покинути дім і тимчасово переселитися на Львівщину.
Вітатимуться ініціативи щодо створення робочих місць, бо це надходження до бюджету і відповідно відновлення економіка країни в цілому.
Довідково:
Від початку повномасштабної війни рф проти України на Львівщині прийняли та розселили більше 250 тис вимушених переселенців. На території інших західних областей таких людей ще більше.
Про організаторів: IQholding стартує навипередки, бо має досвід роботи зі східними областями останні 8 років. Протягом 2015-2021 років компанія успішно реалізувала більше 500 тренінгів на Сході країни. Співпрацювали зі Світовим банком, з ПРООН в Україні (UNDP), з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Проєктом міжнародної технічної допомоги «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку в Україні» (ARDS), Кімонікс Інтернешнл Інк. (Chemonics International Inc.), Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).
Компанія IQholding готова ділитися досвідом і виходити за межі Львівської області – в інші регіони Заходу України, де нині найбільше розмістилися ВПО (Тернопільська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Хмельницька області).
Наразі програма фінансується за рахунок компанії «АйКю Холдинг» та за підтримки Львівської обласної військової адміністрації, Львівської обласної ради та Асоціації «Ради Львівщини».
Організатори розраховують на підтримку бізнесу та запрошують приєднуватися міжнародні донорські організації.
На замовлення Мінрегіону експерти створили базу даних про проведення навчань та тренінгів для громад
7 квітня 2021
Більшість створених у 2020 році територіальних громад мають ще недостатньо досвіду та знань для ефективної роботи у нових умовах – з широкими повноваженнями і значними ресурсам. Отже вони потребують постійної методологічної та інформаційної підтримки з боку Уряду, а також від українських та міжнародних експертів.
Навчання для територіальних громад проводяться за підтримки більшості проектів та програм міжнародної технічної допомоги, що допомагають українському Уряду впроваджувати децентралізацію. Для того, щоб Мінрегіон – міністерство, що відповідає за реформу місцевого самоврядування - мав повну інформацію про характер, географічне, тематичне покриття і часові рамки такого навчання, за технічної підтримки Проекту DESPRO експерти створили базу даних навчань для територіальних громад.
Ідея розробки системи з'явилася в рамках робочої групи №6.2 з питань управління професійним розвитком посадових осіб місцевого самоврядування Ради донорів з питань децентралізації в Україні (наразі - Секторальної робочої групи з питань децентралізації та регіонального розвитку). Наповнення бази, її технічні особливості були опрацьовані та апробовані спільно на засіданнях групи.
На разі в системі є інформація про проведені навчання для представників територіальних громад у IV кварталі 2020 року та невдовзі будуть доступні дані про навчання у І кварталі 2021 року. Інформація про навчання оновлюватиметься щоквартально.
«Ця інформаційна система допоможе Мінрегіону більш ефективно координувати зусилля міжнародних партнерів з надання інформаційної та методичної допомоги громадам. Ми спільно з керівництвом міжнародних проектів та програм бачитимемо, де, коли і хто проводив навчання чи тренінги та на яку тему. Це дасть змогу розподіляти підтримку більш рівномірно, з прив'язкою не лише до території, а й до актуальності тем навчань для громад. У той же час, самі громади зможуть проаналізувати, чи використовують вони усі доступні можливості отримати нові знання та досвід», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Ознайомитися з базою даних про навчання та тренінги можна ЗА ПОСИЛАННЯМ.