Симфонічний оркестр «INSO-Львів» виконає 24 каприси Ніколо Паганіні
26 березня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА
29 березня у Львівській філармонії відбудeться концерт 24 Каприси: Паганіні – Скорик. Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів», виконає «24 Каприси для великого симфонічного оркестру» під батутою Олександра Земцова (Австрія – Швейцарія).
У програмі знамениті «24 Каприси для великого симфонічного оркестру» Скорика-Паганіні та оригінальні Каприси № 24, 9, 5, 23 Паганіні для скрипки соло.
Початок о 19:00.
Новини за темою
Львівській національній філармонії присвоєно ім’я Мирослава Скорика
29 вересня 2020
Сьогодні, 29 вересня, на сесії Львівської обласної ради було прийнято рішення про присвоєння комунальному закладу Львівської обласної ради «Львівська національна філармонія» імені Мирослава Скорика. Ініціативу присвоєння філармонії імені Мирослава Скорика проявили Львівська обласна державна адміністрація спільно з Львівською національною філармонією, заручившись підтримкою дружини та доньки Маестро. Довідково: Мирослав Михайлович Скорик – видатний композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, багаторічний художній керівник Київської опери. Нагадаємо, що 1 червня 2020 року на 82-му році життя Мирослав Скорик відійшов у вічність.
На Львівщині планують звести пам’ятник Мирославу Скорику
23 вересня 2020
До річниці смерті видатного композитора і музикознавця, Героя України Мирослава Скорика планують звести пам’ятник на місці його поховання. Проект, який ініціювала дружина композитора, проректор з питань науки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор Адріана Скорик, підтримав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Бюджетна комісія погодила виділення на спорудження монументу 700 тисяч гривень із обласного бюджету. Затвердили відповідне рішення депутати обласної ради учора під час чергової сесії. «Мирослав Скорик – один із тих Геніїв, які творили нашу історію. Львівщина пишається тим, що має такого уродженця, талант якого оцінили у багатьох країнах світу. Для нього Львів завжди був особливим місцем, джерелом його натхнення. Гідне пошанування постаті нашого великого земляка – маленька лепта тої поваги, на яку він заслужив», - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, за ініціативи Адріани Скорик, колективу Львівської національної філармонії та Львівської облдержадміністрації, філармонії присвоять ім’я Мирослава Скорика. Відповідне рішення буде винесено на розгляд обласних обранців. До слова, під час цьогорічного відзначення Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський анонсував заснування державної премії імені Мирослава Скорика – за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва.
На Личакові поховали Мирослава Скорика
5 Червня 2020
Сьогодні, 5 червня, Львівщина попрощалася з відомим композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Чин похорону проходив у Архикатедральному Соборі Святого Юра. Поховали Мирослава Скорика на Личаківському кладовищі. Свої співчуття з приводу смерті композитора висловив заступник голови ОДА Іван Собко. «Україна сьогодні прощається з великою людиною та геніальним митцем. Нам усім пощастило жити в час, коли творив Маестро. Вічна і світла пам‘ять. Глибокі співчуття рідним». Нагадаємо, що український композитор, музикознавець, Герой України, народний артист, лауреат премії імені Т.Г.Шевченка Мирослав Скорик відійшов у вічність на 82-му році життя. Керівництво Львівщини висловлює глибокі співчуття рідним і близьким з приводу непоправної втрати.
Відійшов у вічність Мирослав Скорик
1 Червня 2020
Сьогодні Україна зазнала непоправної втрати – помер геній української музики Мирослав Скорик. "Львівщина в жалобі – від нас відійшов композитор і музикознавець, Герой України, народний артист, лауреат премії імені Т.Г.Шевченка Мирослав Михайлович Скорик. Помер великий Українець і шляхетна Людина, яка упродовж усього свого життя самовіддано служила Мистецтву та прославляла Україну у світі. Його внесок у післявоєнну музичну історію нашої країни неможливо переоцінити – це була натхнення епоха творення музики світового рівня з українським неповторним духом свободи і прагнення волі. Скорика не зламала система. Його глибоке галицьке коріння живилося соками рідної землі і створило справжнього генія української музики. Нащадки будуть вічно вдячні Мирославу Михайловичу за оперу «Мойсей», музику до десятків кінофільмів та симфонічних творів. Вічна пам’ять Великому Композитору, Митцю, Педагогу!", - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області висловив глибоке співчуття рідним і близьким Мирослава Скорика.
У філармонії відбулась творча зустріч з Народним артистом України Мирославом Скориком
14 вересня 2018
Сьогодні, 14 вересня, у Львівській філармонії відбулась творча зустріч з Героєм України, Лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, Народним артистом України Мирославом Скориком. Розпочав захід Народний артист України, дійсний член Академії мистецтв України, ректор ЛНМА ім. М. Лисенка, професор Ігор Пилатюк. Присутні мали змогу ознайомитися із особливістю творчості Народного артиста України, про яку розповіла доктор мистецтвознавства, професор ЛНМА ім. М. Лисенка Любов Кияновська у своєму виступі «Стиль Мирослава Скорика в єдності традиції і сучасності». А викладач-методист ЛССМШІ ім. С. Крушельницької Тетяна Воробкевич розповіла історію родини видатного композитора. Окрім цього, для учасників зустрічі виступив Львівський камерний оркестр «Академія», художнім керівником і диригентом якого є Мирослав Скорик, а керівником та концертмейстером Народний артист України Артур Микитка. Також серед гостей заходу були Заслужні артисти України Оксана Рапіта та Мирослав Драган. Зазначимо, що 2018-2019 є роком музики Мирослава Скорика.
Сьогодні у Львівській опері відбудеться перший в Україні концерт всесвітньо відомої скрипальки Аделіни Опреан
18 Червня 2018
Сьогодні, 18 червня, у Львові вперше в Україні з єдиним концертом виступить скрипалька Аделіна Опреан, учениця та асистент найбільш впливового музиканта ХХ століття у сфері класичної музики – Ієгуді Менухіна. Коцерт відбудеться у Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Аделіна Опреан викладає у Музичній Академії м. Базель (Швейцарія). Виступала як солістка з такими оркестрами як Лондонський симфонічний оркестр, Штутгардський камерний оркестр, Тонгалле-оркестр Цюріха та інші. Окрім сольної кар’єри, вона активно концертує як камерний музикант, зокрема, з 1997 року як перша скрипка квартету «Арія». Аделіна Опреан грає на інструменті Лоренцо Сторіоні 1780 р. На концерті у Дзеркальній залі відома скрипалька гратиме разом із добре знаною львівській публіці піаністкою, заслуженою артисткою України Оксаною Рапітою. Вона викладає на кафедрі спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка. Здійснила понад 20 прем’єр української та світової музики, брала участь у записах CD-дисків з музикою українських композиторів, активно гастролює країнами Європи. У програмі концерту у стінах Львівської опери лунатимуть сонати для скрипки та фортепіано В. А. Моцарта та К. Дебюссі, а також «Шість румунських танців» Б. Бартока. Початок о 19:00 год.
У Львівській філармонії оркестр «INSO-Львів» виконав найвідоміші твори Йоганна Штрауса
14 Червня 2018
13 червня у Львівській філармонії відбувся концерт «Tritsch und Tratsch in Lemberg», під час якого прозвучали відомі твори Йоганна Штрауса у виконанні Академічного молодіжного симфонічного оркестру «INSO-Львів». Захід відвідали заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер та депутати австрійського парламенту, а також більш як 500 австрійців, які завітали на Львівщину. «Львів та Відень – величні міста, які поєднує велика історія відносин – політичних та культурних. Тут впродовж століть творилося і твориться велике мистецтво. І це прекрасно, що наші стосунки в останніми роками поглиблюються. На міжнародні музичні фестивалі, такі як «Віртуози», «Контрасти», «LvivMozArt» уже традиційно щороку приїжджає багато знаних музикантів, солістів, диригентів. Наші колективи, зокрема Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів», Галицький академічний камерний хор, часто гастролюють в Австрії, де вже здобули немалу популярність. Ми горді тим, що наша землячка Оксана Линів – перша жінка – головний диригент Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Тим, що виставка львівського скульптора Йоганна Пінзеля з колекції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького, яка презентувалася минулого року у Віденському Бельведері, стала сенсаційним мистецьким відкриттям для австрійців. А сьогодні ми щиро раді вітати Посла Австрії в Україні п. Герміне Поппеллер, депутатів австрійського парламенту, керівництво агенції «Герберхаус» та велику делегацію з Австрії у Львівській філармонії, де звучатиме вічна та неповторна музика Йоганна Штрауса. Вона єднатиме нас у бажанні творити,співпрацювати та зміцнювати культурні зв’язки між Україною та Австрією», - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук. Керівник агенції «Герберхаус» Йозефа Шрайнер поділився своїми враженнями від Львова, відзначив високу професійну майстерність оркестру «INSO-Львів», назвавши його одним із найкращих молодіжних симфонічних оркестрів Європи: «Молоді віртуози цього прекрасного оркестру поведуть поведе нас у минулий світ 19 століття, а також у сповнене надій майбутнє Львова, міста, місце якого у великій європейській родині, рівноправно із Краковом, Будапештом чи Віднем». Зазначимо, у програму візиту чисельної австрійської делегації включені, крім Львова, міста Броди, Золочів, Олеський замок та інші визначні історично-культурні місця нашого краю. Проект організовано австрійською агенцією «Gerberhaus Culturproduktionen» спільно з «INSO-Львів».
У Львові відбудеться «Народження Весни з Ніколо Паганіні»
13 березня 2018
15 березня, у четвер, о 17:00 год в актовій залі Музею етнографії та народного промислу (Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться перший весняний Музичний Салон 2018 року «Народження Весни з Ніколо Паганіні». Скрипка звучатиме цього вечора в майстерних руках молодого талановитого музиканта Тараса Зданюка, студента Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка, клас скрипки професора Володимира Заранського. Довідково. Тарас Зданюк, 1999 року народження, закінчив Київську середню спеціалізовану музичну школу імені Миколи Лисенка (клас викладача-методиста Ольги Корінець). Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів: III місце на Міжнародному конкурсі ім. Кока (Молдова, 2011) II місце на Міжнародному конкурсі скрипалів ім. Корнелії Бронзетті (Румунія 2012) I місце на Міжнародному конкурсі "Stankovych Fest" (Україна, 2017). Неодноразово виступав у філармоніях Києва, Львова, Донецька, а також із сольною програмою у концертних залах Чернігова, Сум, Луцька, Хмельницького, Дніпра, Одеси.