Тиждень громадського здоров’я на Львівщині розпочався візитом європейських експертів
В межах міжнародного науково-практичного симпозіуму, сьогодні, 8 квітня 2019 року у тренінговому центрі Львівського обласного центру громадського здоров’я відбулася прес-конференція «Формування соціальної політики у вирішенні алкогольних проблем: імплементація Європейського досвіду».
«Тиждень громадського здоров’я на Львівщині розпочався візитом європейських експертів з формування соціальної політики у вирішенні алкогольних проблем. Проблема алкоголю це не лише проблема однієї країни. Тому ми зібралися тут, аби об’єднати наші зусилля, заради однієї спільної справи», - зазначила директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.
За словами голови Мережі з питань алкогольної політики в Європі (APN) (Австрія) Корнеліуса Гуза, дуже важливо мати правильні знання у боротьбі з алкоголізмом, адже це матиме прямий вплив на громадське здоров’я суспільства.
«Аби впроваджувати антиалкогольну кампанію надважливо мати культурну візію «Менше пити». В нас існують консультативні програми із запобігання вживання спиртних напоїв. Навчаємо лікарів та медсестер говорити про ризики коректно», - продовжує директор Програми з наркоманії та програми з профілактики, контролю та догляду за ВІЛ (Іспанія) Джоан Колом.
«Вже чотири роки триває співпраця з Львівською облдержадміністрацією, департаментом охорони здоров’я, Національним університетом «Львівська політехніка» та БФ «Карітас», яка полягає в лікуванні узалежнень. Є певні напрацювання напрямів боротьби з алкоголізмом. Також нам вдалось організувати навчання для фахівців, які тепер зможуть передавати здобуті знання та організовувати такі курси на Львівщині. Хочу наголосити, що немає лікування від алкоголю, є лише психотерапія», - наголосив директор Державного агентства з вирішення проблем, пов'язаних з алкоголем ( PARPA) (Польща) Кшистоф Бжуска.
Ніна Рен-Мендоса, директор з охорони здоров'я в Центрі добробуту Північних країн у Стокгольмі (Швеція) зазначила, що робота їхнього Центру полягає в підтримці антиалкогольних програм. Важливим фактом є те, що молодь зменшила вживання алкоголю, а старше покоління, навпаки, стало більше вживати.
Відтак, керівник БФ “Карітас” Ігор Козинкевич вважає необхідним кроком у боротьбі з алкоголізмом змінити законодавство та посилити відповідальності кожного в суспільстві.
«Наша мета – впровадження політики зменшення вживання алкоголю. А ціль – давати правдиві знання щодо проблеми. Необхідно лобіювати таку політику, яка б приносила лише позитивні результати», - наголосив голова правління EUROCARE (Італія) Тізіанна Конденотті.