На Львівщині відбулась Міжрегіональна нарада з питань впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року
Сьогодні, 22 травня, на Арені Львів відбулась Міжрегіональна нарада з питань впровадження державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року.
Учасників наради привітала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка окреслила здобутки медичної реформи на даному етапі, а також завдання, які стоять перед сферою охорони здоров’я в подальшому.
«Ми з вами змогли за один рік змінити цілу систему первинної допомоги. У наступному році ми підходимо до найбільш складної частини, а це - вже спеціалізована медицина і лікарні. І буде багато роботи, щоб ми могли через декілька років повноцінно перейти на нову систему оплати за послуги», - зазначила Уляна Супрун.
Привітав учасників наради і перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.
«В першу чергу хочу подякувати Міністерству охорони здоров’я за послідовність відстоювання реформ, за те, що ви відкриті до діалогу з професійною спільнотою і сьогодні тут, на Львівщині, матимете відверто професійну розмову. Прохання до вас і надалі стояти на впевненості та незламності курсу з впровадження реформ. Це важливо і це потрібно робити спільно. Важливим є продовжувати дискусію із медичним середовищем, адже така дискусія породжує конкретні результати і конкретні ідеї. Бажаю всім плідної дискусії», - зазначив Ростислав Замлинський.
Серед учасників наради – голови Госпітальних рад госпітальних округів, голови обласних та міських департаментів, управлінь та відділів охорони здоров’я, головні лікарі багатопрофільних лікарень, обласних пологових будинків та перинатальних центрів, представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», експерти.
В межах наради розглянули питання трансформації системи охорони здоров’я 2020: як це працюватиме, НСЗУ: реалізація Програми медичних гарантій з 2020 року, як створити успішний заклад охорони здоров’я за нових умов.
Опісля наради відбувся семінар з питань підготовки ЗОЗ до впровадження програми державних гарантій медичного обслуговування населення з 2020 року.
Новини за темою
Керівникам громад доручили напрацювати плани щодо джерел збалансування місцевих бюджетів
15 квітня 2022
Представники департаменту фінансів провели нараду у режимі zoom-конференції з керівниками фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад. Обговорили низку питань: хід виконання місцевих бюджетів за перший квартал, погашення дефіциту коштів із заробітної плати та збалансування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Вкотре наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному та ефективному їх використанні. За результатами наради, керівникам фінансових органів райдержадміністрацій, територіальних громад для забезпечення безперервного функціонування бюджетної сфери та інфраструктури територіальних громад у період дії воєнного стану доручили розробити заходи щодо джерел збалансування місцевих бюджетів. Організувати дистанційні робочі місця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у разі виникнення надзвичайної ситуації.
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
Керівникам фінансових управлінь громад наголосили на необхідності переглянути пріоритетність видатків у воєнний час
16 березня 2022
З метою оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень для забезпечення функціонування установ і закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств, забезпечення базових потреб жителів територіальних громад та переміщених осіб у період воєнного стану, департамент фінансів за участі керівників фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад провів zoom-нараду. Під час наради розглянули проблематику прогнозного невиконання дохідної частини місцевих бюджетів у воєнний час. Також обговорили особливості бюджетного процесу, зміни до бюджетного та податкового законодавства, які впорядковують діяльність органів влади у період воєнного стану. Керівникам фінансових управлінь наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному їх використанні з метою збалансування відповідних бюджетів.
Максим Козицький провів робочу нараду з оргвідділом проєкту «Почуй лікаря»
23 лютого 2022
Сьогодні, під час наради голова Львівської ОДА разом з представниками проєкту обговорили завдання "Почуй лікаря", зокрема, про розширення тем щодо здоров’я у школах та закладах професійно-технічної освіти. «Лише кілька місяців тому ми зі студентами-медиками розпочали проєкт з пропаганди здорового способу життя у школах області. А сьогодні вони, разом з молодими лікарями, вже вибудовують цілу структуру просвітницької діяльності у містах та селах. І можуть докорінно змінити ставлення дітей до свого здоров’я і здоров’я своїх близьких», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Керівниця інформаційного відділу проєкту розповіла, що більшість тем звучать на тему статевого дозрівання та особистої гігієни: «Діти часто соромляться говорити на такі теми з дорослими, навіть батьками, а волонтерів проєкту сприймають як друзів», - розповіла Олена Мисько. Відтепер у школах, закладах професійно-технічної освіти та ВНЗ волонтери проводитимуть лекції на такі теми: • Гінекологія; • Травми; • Вакцинація; • Ментальне здоров’я; • Харчування/спорт; • Стоматологія. «Ми напрацювали певні стратегічні кроки: відтак розширили перелік тем, визначили координаторів проєкту, які допомагатимуть організовувати лекції в навчальних закладах, а також розширили базу лікарів, які готові консультувати та відповідати на питання, що цікавлять школярів та студентів. Відзначу, що в межах проєкту ми плануємо організовувати лекції в школах не лише для школярів, а й для дорослого населення», - зазначила радниця голови Львівської ОДА та керівниця проєкту Галина Бордун. Учасники проєкту також напрацювали структуру з трьох відділів: організаційний, медійний та інформаційний, над кожним з яких працюватиме окрема група. Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз'яснення про важливі питання щодо здоров’я волонтерами-медиками та медичними експертами.
Львівщина співпрацюватиме з Польщею щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг
11 лютого 2022
Учора відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Андрія Годика за участі голів територіальних громад щодо перспективи створення Європейського угрупування територіального співробітництва в межах басейну річки Західний Буг ''Надбужжя''. Наприкінці 2021 року було підписано Меморандум про співпрацю між керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та Люблінським воєводством щодо утворення нової структури для консолідації зусиль щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг. Басейн річки Західного Бугу на території Львівської області займає площу Золочівського, Львівського, Червоноградського та Яворівського району. У басейні річки Західний Буг наявні такі проблеми: загроза повеней і підтоплень у весняний та літній періоди, забруднення вод стоками, наявність 40 очисних споруд, попадання забруднених зворотних вод (особливо в районі Добротвірської ТЕС), ерозія берегів, можливі зміни русла та необхідність берегоукріплень. Як зазначив Андрій Годик, створення такої форми єврорегіонального співробітництва надасть нові перспективи та можливості вирішення спільних проблем через залучення фінансування Європейського союзу шляхом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги як екологічного, так і соціально-економічного спрямування, скористатися фінансовою підтримкою в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та поглибити співпрацю з польськими колегами. Створення ЄУТС «Надбужжя» відкриє нові можливості транскордонного співробітництва та підвищення його ефективності і реалізації потенціалів територій. За результатами зустрічі напрацювали дорожню карту щодо створення Асоціації територіальних громад розташованих в межах басейну річки Західний Буг.
Вже 5,5 млн українців скористалися пропозицією отримати виплати за повну вакцинацію проти COVID-19 – нарада у Президента
29 грудня 2021
В Україні зроблено 28,05 млн щеплень проти COVID-19, вакцинацією охоплено 14,6 млн громадян, з яких двома дозами щеплено 13,4 млн осіб. Про це йшлося на селекторній нараді щодо протидії поширенню коронавірусу, яка відбулася під головуванням Президента Володимира Зеленського. Як доповів Главі держави Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, на сьогодні вже понад 5,5 млн вакцинованих українців подали заяву на отримання 1 тис. грн від держави в межах програми «єПідтримка». Загалом 6,6 млн громадян України відкрили спеціальні рахунки в банках. За словами Дениса Шмигаля, через Ощадбанк на спецрахунки українців переказано понад 3,6 млрд грн, з яких громадяни вже витратили понад 365 млн грн. За інформацією уряду, 35% цих коштів українці витратили на книжкову продукцію, 32% – на відвідання кінотеатрів, 11% – на залізничні перевезення і 10% на інші напрямки. Як повідомили представники Міністерства охорони здоров’я, наразі в Україні зафіксовано 116 тис. активних хворих на COVID-19. У медичних закладах зайнято 18 тис. ліжок, що становить 26% усього ліжкового фонду. У Кабміні зазначили, що для забезпечення киснем ліжок для ковідних хворих було додатково закуплено кисневі станції. Підписано контракти на придбання 225 кисневих станцій на загальну суму 648 млн грн.
Департамент охорони здоров’я прозвітував про виконану роботу за 2021 рік
28 грудня 2021
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА прозвітував про виконану роботу за 2021 рік. Зокрема, директор департаменту Орест Чемерис розповів про реалізацію в області президентської програми «Велике будівництво», розвиток служби екстреної медичної допомоги, розвиток материнства та виконання у 2021 році інших завдань департаменту в межах обласної програми розвитку охорони здоров’я на Львівщині. Так, у межах президентської програми «Велике будівництво» за кошти державного, обласного та місцевого бюджетів відремонтували 8 приймальних відділень, встановили 9 ультразвукових систем, 6 рентгенівських діагностичних систем, 6 комп’ютерних томографів. Окрім того, у межах Програми забезпечення доступності первинної медичної допомоги, яку реалізували департамент охорони здоров’я та управління капітального будівництва, за рахунок субвенції з державного бюджету у поточному році ввели в експлуатацію 12 амбулаторій сімейної медицини. Також придбали 269 службових автомобілів для медпрацівників у сільській місцевості (з них 43 – для нових амбулаторій, 226 – для існуючих). Оновлено автопарк і Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Так, упродовж 2020-2021 закупили 140 нових автомобілів швидкої медичної допомоги (90 авто – за кошти з державного бюджету у межах Програми медичних гарантій, 50 авто – МОЗ України за кошти державного бюджету). Також стартувала аеромедична евакуація (АЕМ). Станом на сьогодні виконано 27 АЕМ, що дозволило оперативно доставити пацієнтів (в тому числі, дітей) з віддалених районів області до відповідних закладів охорони здоров’я для надання необхідної медичної допомоги. Запровадження АЕМ стало можливим завдяки співпраці з ДСНС та Нацполіцією. Цього року активно розвивали службу материнства і дитинства. Зокрема, у 2021 році у Львівському клінічному перинатальному центрі відкрили: новий корпус Б-3 зі спеціалізованою жіночою консультацією, розширеним відділенням патології вагітності на 74 ліжка та гінекологічним стаціонаром на 80 ліжок; Школу грудного вигодовування; відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених. Щодо заходів боротьби з коронавірусом, то на кінець 2021 року мережа закладів охорони здоров’я, які визначені госпітальними базами для госпіталізації пацієнтів з Covid-19, включає в себе 24 заклади, де розгорнуто 5166 ліжок. Для проведення вакцинації в області функціонують 189 пунктів щеплення, 32 центри вакцинації та 103 мобільних бригади. Також на початку грудня госпітальна рада Львівщина затвердила план розвитку госпітального округу, розроблений департаментом охорони здоров’я спільно з «USAID». «Основні завдання, які були поставлені перед департаментом у 2021 році, виконані. Це такі як створення плану розвитку госпітального округу, розвиток мережі експертної медичної допомоги, боротьба з коронавірусом, реалізація національного плану з питань вакцинації та ін. У 2022 році основним завданням департаментів всіх областей є робота з громадами над спроможною мережею закладів охорони здоров’я. Також ми розуміємо, що у 2022 році пандемія коронавірусу ще не відступить і робота департаменту під час чергових хвиль коронавірусної хвороби саме в такі періоди буде пріоритетною. Окрім того, керуючись досвідом організації боротьби з ковідом у попередні роки, розуміємо, що маємо продовжувати якісне надання допомоги ковідним пацієнтам, не обмежуючи у цьому пацієнтів з іншими захворюваннями», - зазначив Орест Чемерис. «У такий складний період департамент охорони здоров’я зумів вжити всіх можливих заходів для боротьби із коронавірусом. Під час спалаху чергових хвиль захворюваності сформована мережа закладів охорони здоров’я, які госпіталізували хворих на ковід, змогла витримати навантаження. Звичайно, Львівська облдержадміністрація максимально сприяла розвитку екстреної медичної допомоги, бо щодня до мешканців здійснюється близько 700 виїздів «екстренки», з яких більше 200 – до хворих на ковід або з підозрою на ковід. Оновлення автопарку було необхідним і давно на часі. Окрім того, реалізація спроможної мережі медичних закладів відповідно до ухваленого плану розвитку госпітального округу області дозволить ще більш якісно та оперативно надавати медичну допомогу. Нагадаємо, що з 2022 року зросте заробітна плата медичних працівників. Це стало можливим завдяки підписанню Президентом у червні цього року відповідного Указу. Українська влада поступово збільшує заробітні плати медикам, але водночас шукає нові механізми та ресурси, допоки розмір зарплати медиків не стане справедливим. Дякую департаменту за продуктивну роботу! Ми вдячні Міністерству охорони здоров’я та Львівській облраді за підтримку та ефективну співпрацю! Наші пріоритети у наступному році незмінні – це орієнтованість на пацієнта та його комфорт», - прокоментував профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
На підтримку галузі охорони здоров’я з обласного бюджету скерують понад 670 млн грн
23 грудня 2021
Сьогодні рішенням сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021 – 2025 роки. Відтак, затвердили фінансовий ресурс на наступний рік. Загальна сума фінансування про Програмі – 670 млн 93 тис грн. Серед завдань Програми на які скерують кошти: - надання медичної допомоги дорослому населенню - 32 млн 648 тис грн; - забезпечення дітей-інвалідів та дітей з важкими інтоксикаціями медичними препаратами; виробами медичного призначення та дезінтоксикаційною терапією – 36 млн грн 510 тис грн; - покращення медичної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями – 13 млн 347 тис грн; - оснащення закладів охорони здоров’я (капітальні видатки на придбання обладнання) – 50 млн грн; - впровадження електронних систем галузі охорони здоров’я - 5 млн грн; - заходи з підтримки закладів охорони здоров'я, в тому числі закладів, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19 – 532 млн 586 тис грн. Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, серед нових напрямків Програми: надання медичної допомоги хворим на акромегалію, профілактика виникнення та корекція йододефіцитних станів у вагітних жінок, забезпечення дітей хворих на орфанні захворювання продуктами лікувального харчування в амбулаторних умовах, придбання устаткування для забезпечення трансплантації кісткового мозку у дітей, проведення аудиту закладів охорони здоров’я та забезпечення медичного огляду та обстеження громадян для прийняття на військову службу за контрактом, службу у військовому резерві ЗСУ, військово-зобов’язаних та кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах МОУ.
Для реалізації першої черги проєкту "Мале карпатське коло" на наступний рік необхідно 4,2 млрд гривень
22 грудня 2021
Державний інвестиційний проєкт "Мале Карпатське коло" стартував у 2019 році. На сьогодні роботи з виготовлення проектно-кошторисних документацій для реалізації об’єктів виконані на 80%. На цьому сьогодні наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький під час наради, яка відбулась у Івано-Франківську щодо реалізації проекту під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Участь у нараді взяли заступник голови Юрій Бучко, директор департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський. “У межах проєкту "Мале Карпатське коло" заплановано будівництво трьох нових перевалів, які дозволять повноцінно використати рекреаційний потенціал Славська і Боржави, з’єднають скелі Довбуша з Тустанню і курортами Трускавця та Східниці, і дозволять комфортне та безпечне пересування подорожуючим центральною частиною Українських Карпат. Водночас, діючі автошляхи, в межах проекту заплановано максимально розширити, зробити більш безпечними - зокрема, з допомогою нових безпечних розв’язок, освітлення і відеоспостереженням та створити повноцінні умови для велотуристів. Капітальний ремонт має відбутися і на всіх мостових переходах, які вичерпали свій ресурс у суворих гірських умовах. Ми також розраховуємо на те, що нові проектовані пункти пропуску «Боберка – Смольнік» (кордон Україна – Республіка Польща, північна частина Львівської області) та «Яблунівка – Каминиця» ( кордон Україна – Румунія), від яких беруть початок автошляхи, включені до проекту "Мале Карпатське коло", дозволять ще більше розкрити туристичний потенціал Українських Карпат”, - зазначив Максим Козицький. Наразі розпочато реалізацію І чергу проєкту «Мале Карпатське коло». Виготовлено передпроєктну та проєктно-кошторисну документацію на будівництво та капітальний ремонт для 12 об’єктів. Це за такими напрямками автомобільних доріг та штучних споруд на них: - Напрямок Славське - Верхній Студений (С141516 Славське - Хащованя на ділянці км 0+000 - км 5+100; С141516 Славське – Хащованя на ділянці км 5+550 - км 12+200 (коригування ПКД), Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+062; Міст С141516 Славське – Хащованя на км 2+816; Виготовлення перед проєктної документації з будівництва Хащовання (Львівська обл.) – Верхній Студений (Закарпатська обл.). - Напрямок Славське – Сеченів (Міст С141515 Славське - Вигода на км 0+080, Міст С141515 Славське - Вигода на км 2+799). - Напрямок Тухля - Плав’я (С141507 Хітар - Тухля км 9+100 - км 25+100, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+258, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 13+950, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 17+905, Міст С141507 Хітар - Тухля на км 25+095). - Напрямок Східниця – Дубина (С141525 Корчин – Дубина (розробляється ПКД на капітальний ремонт). - Напрямок Східниця – Турка (О141902 Турка — Східниця). “Відповідно до розроблених проєктно-кошторисних документацій, вартість робіт по об’єктах становить 2, 03 млрд гривень. Служба автодоріг розпочала роботи на 6 об’єктах. Ще 5 об’єктів завершили ремонтувати. Перша черга передбачає ремонт та реконструкцію 75 км доріг державного значення та 80 км доріг місцевого. Друга - ремонт та будівництво 143 км доріг”, - додав очільник області. Водночас він наголосив, що на наступний рік потреба у фінансуванні становить 4, 2 млрд гривень для ремонту автошляхів державного та місцевого значення. Також зазначив, що ЛОДА звернулася до Державного агентства автомобільних доріг України з проханням взяти на баланс автомобільні дороги загального користування місцевого значення, що входять у Мале карпатське коло та проєктно-кошторисні документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт цих доріг та штучних споруд на них. “Львівщина готова сприяти та працювати над реалізацією проєкту. Ми переконані, що він справді має реальну потугу дати потужний поштовх розвитку туризму в нашій області, а також вдихнути нове життя таких туристичних центрів, як Славське, Рожанка (Верхня і Нижня), Сколе та Плай, а з боку Закарпаття – Пилипець, Ізки, Синевир та Міжгір’я, та на Івано-Франківщині – Вигода, Вишків і Буковель», - зазначив Максим Козицький. У свою чергу Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що проєкт “Мале карпатське коло” має стати ключовим на наступний рік у межах Президентської програми “Велике будівницво”. Він зазначив, що важливою є спільна робота трьох областей у реалізації дорожньої інфраструктури та акцентував, що центральна влада сприятиме у розвитку цього проекту та залученні коштів.
Заборгованість з виплати зарплати на Львівщині зменшилась на 33%
21 грудня 2021
Сьогодні, 21 грудня, заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів взяв участь у черговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), яке провели під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко. Під час засідання розглянули питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати в окремих регіонах, а також виконання доручень Кабінету Міністрів з цих питань. Орест Гринів поінформував членів робочої групи про ситуацію з виплатою заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Львівської області, зокрема щодо зарплатних боргів вугледобувних підприємств, а також щодо позивної динаміки зменшення заборгованості на 33%. Обласна державна адміністрація вкотре звернулась до відповідних центральних органів виконавчої влади щодо вирішення питання заробітної плати ДП «Львіввугілля». «Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати є важливими для облдержадміністрації. Органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області продовжується системна робота спрямована на погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання трудових прав працівників», – зазначив Орест Гринів.
Із січня тисячу гривень, яку отримають вакциновані громадяни України, можна буде витратити ще й на ліки – нарада у Президента
13 грудня 2021
У січні 2022 року розшиться перелік товарів і послуг, які можна буде придбати на 1 тис. грн, надану державою кожному українцю, який отримав повний курс щеплень. Про це повідомили на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського. «З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань. Нині Міністерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року. Загалом в Україні повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли вже понад 40% дорослих громадян.
На Львівщині розпочали ялинкову кампанію 2021-2022 років
7 грудня 2021
На ялинкову кампанію 2021-2022 років лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства запропонували заготівлю новорічних ялинок в обсязі 8600 штук, але якщо буде попит на ялинки, то їх заготівля буде проведена відповідно до затверджених лімітів. Це сьогодні заявили під час міжвідомчої виробничої наради з нагоди початку ялинкової кампанії 2021-2022 років на Львівщині. В обговоренні взяли участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко, представники правоохоронних та природоохоронних органів, головних лісничих всіх державних лісогосподарських підприємств управління. Під час наради розглянули питання охорони, заготівлі, маркування та реалізації новорічних ялинок. Встановили, що орієнтовна ціна на ялинки 1-3 м коливатиметься в межах 100 - 350 грн. На сайтах лісогосподарських підприємств можна дізнатися ціну на новорічну ялинку в залежності від породи та висоти деревця. Реалізацію ялинок здійснюватимуть з дворів лісництв, лісгоспів, на ринках районного та місцевого значення та в місті Львові. Як і торік, кожну новорічну ялинку маркуватимуть биркою або самоклейкою стрічкою зі штрих-кодом, яка містить інформацію про місце заготівлі, що підтверджує законність її реалізації. З метою охорони хвойних насаджень та перевірки законності придбання і перевезення новорічних ялинок з-поміж працівників державної лісової охорони, Держекоінспекції, органів поліції створять мобільні рейдові групи. Штраф за кожну незаконно зрубану новорічну ялинку становить від 510 гривень та нараховується шкода завдана лісовому господарству, розмір якої за одне дерево в залежності від діаметра становить від 546 грн. Держекоінспекція закликає всіх громадян не купувати у передноворічний період незаконно зрубані ялинки без відповідного маркування, адже лише спільними зусиллями державної лісової охорони, Держекоінспекції, органів поліції, та відповідальних громадян вдасться упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та зберегти українські ліси від незаконних вирубок.