Усіх охочих запрошують долучатись до проектів міжнародної організації AIESEC
Улітку на Львівщину завітають більше 200 іноземних волонтерів і презентують три масштабні проекти.
Про це повідомили сьогодні під час брифінгу.
“Перший проект – “Приймаюча сім’я”, ми закликаємо сім’ї зі Львова та області прийняти волонтерів, які володіють іноземною мовою та знанням культури Італії, Мексики, Бразилії тощо. Це хороша можливість розвинути мови, які вас цікавлять та ознайомитись з культурою інших країн”, – розповів віце-президент з партнерського розвитку Тарас Паславський.
За його словами, не менш цікавим проектом є “Розвиваємо Україну разом» у Львівській області.
“Цей проект передбачає розвиток громад області. Волонтери приїдуть на один тиждень у кожне місто Львівщини і працюватимуть над його популяризацією. Писатимуть статті, фотографуватимуть та працюватимуть в органах державної влади”, - підкреслив Тарас Паславський.
17 червня стартує третій проект «Language School», у межах якого на Львівщину завітає 25 іноземців, які навчатимуть англійської мови .
“Волонтери з Єгипту, Тунісу, Алжиру, Італії, Мексики приїжджають для того, щоб викладати українцям іноземну мову у формі неформальної освіти. Відтак, долучитись можуть діти від 15 років та молодь до 30 років. Цей проект – хороша можливість розвинути іноземну мову”, - зазначила віце-президент з волонтерських стажувань Ярослава Скорбач.
30 червня у парку “На Валах” волонтери презентують особливості культури свої країн.
“Ми маємо багато можливостей від громадської організації AIESEC. Важливо, щоб ці можливості не затримувались у великому місці, але, щоб ми розповсюдили та масштабували проекти в області. Отож, кожен може зустріти міжнародних волонтерів і не втратити нагоди розвитку локальних місць з допомогою міжнародного досвіду”, – зазначила начальник відділу молодіжної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Софія Курман.
Новини за темою
Олена Зеленська та перша леді Ізраїлю Міхаль Герцог обговорили потенційні спільні проекти
11 листопада 2021
Дружина Президента України Олена Зеленська 9 листопада поспілкувалась через відеозв'язок з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог. Дружини глав держав обговорили потенційні спільні проекти, питання гендерної рівності та безбар’єрного простору. Олена Зеленська поділилася успіхами нашої країни за рік участі в «Партнерстві Біарриц». Це розбудова мережі шелтерів, запровадження декретних відпусток для тат, а також робота над подоланням різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками, чому сприяє приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC). «Моєю амбіцією є не лише обмін досвідом, а й започаткування спільних проектів з першими леді. Я рада, що наші відносини зберігаються, а платформа для взаємодії «м’якої сили», започаткована на Київському саміті перших леді та джентльменів, лише сприяє цьому. Ізраїль – прогресивна країна, відома своїми концептуальними поглядами у багатьох процесах, нам є про що говорити», – поділилася Олена Зеленська. Цьогоріч Україна та Ізраїль відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. У зв’язку з цим перша леді України наголосила, що співпраця в гуманітарних та соціальних проектах матиме практичне й символічне значення для спільності ідей і прагнень держав. Нагадаємо, нещодавно Україну відвідала дружина Президента ФРН Ельке Бюденбендер. Перші леді разом побували в Національному заповіднику «Софія Київська». Серія двосторонніх заходів за участю дружин лідерів інших держав покликана стати своєрідним продовженням роботи Київського саміту перших леді та джентльменів задля подальшої діяльності платформи «м’якої сили».
Стартує оцінювання проектів, які можуть реалізовуватись за кошти ДФРР у наступному році
28 жовтня 2021
Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА набір заявок для участі у конкурсі інвестиційних програм і проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у Львівській області у 2022 році, стартував 11 травня і тривав до 1 липня. «За підсумками конкурсу територіальні громади подали 112 проєктних заявок на загальну суму понад 3,5 млрд грн. Найбільше проєктів - в галузі освіти і спорту. Зауважу, що окрім соціальної інфраструктури, цьогоріч значно збільшилась кількість розвиткових проєктів, зокрема в частині створення та розбудови індустріальних парків та промислових зон, а також інноваційних парків, технологічних лабораторій тощо», - розповів керівник департаменту Степан Куйбіда. Наступним етапом відбору проєктів є їх оцінювання членами регіональної комісії. Через тривалі технічні зміни в налаштуваннях онлайн-платформи оцінювання проєктів одразу після завершення термінів їх реєстрації на платформі було неможливим. Станом на сьогодні роботу платформи відновили, тому на засіданні регіональної комісії прийняли рішення про початок оцінювання проєктів. Воно триватиме з 29 жовтня до 8 листопада включно. Довідково: оцінювання проєктів ДФРР здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку громад і територій України від 15.06.2021 №150 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) Трансляція засідання доступна за посиланням.
На Львівщині завершився обласний етап конкурсу «Майбутнє України»
18 жовтня 2021
У Tech StartUp School нещодавно відбувся обласний етап Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України», який організувала Львівська обласна мала академія наук. Члени малої академії презентували свої науково-технічні розробки у сфері машинобудування, екології, винахідництва, приладобудування, електроніки тощо. «У вас є дивовижна можливість взяти участь у конкурсі з такою символічною назвою, адже ви і є тим майбутнім, яке незабаром буде в України. Кожен ваш крок наближає вас до вашої мети, успіхів на старті та сприяння долі впродовж всієї дороги», - звернулась до конкурсантів координатор проектів Tech StartUp School Ірина Андрушків. У змаганні взяли участь понад два десятки учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Усі проекти учасників оцінювало професійне журі у складі викладачів ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Українського католицького університету та Tech StartUp School. «У програмі конкурсу були виставка демонстраційних моделей і макетів, а також стендовий захист проєктів. У нас дивовижно талановиті та креативні діти. Такий конкурс це хороша нагода позмагатись за першість у різних номінаціях», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. У конкурсі-виставці взяли участь учні шкіл м. Львова та області, зокрема: Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату, Дрогобицького ліцею, Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Червоноградської ЗСШ №2, НВК «Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей». «Львівський державний будинок техніки спільно з Львівським вищим професійним училищем комп’ютерних технологій та будівництва представили макет будинку виготовлений з екологічно-чистої сировини та відходів промисловості. Такий макет розробили учні на заняттях в гуртках за проєктом "Екологічне домобудування". Наш проект високо оцінений журі конкурсу та нагороджений дипломом департаменту освіти. Ми дуже пишаємось нашими талановитими дітьми», - зазначила керівник училища Марія Поліщук. Переможці представлятимуть Львівщину на Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» у м.Києві. Більше про переможців тут.
Розпочалось фінансування проєктів регіонального розвитку, 13 реалізують на Львівщині
19 серпня 2021
На Казначейські рахунки розпорядників почали надходити бюджетні кошти для реалізації проєктів регіонального розвитку. Йдеться про виконання Угоди щодо фінансування Програми підтримки секторальної політики. «Упродовж 2018-2021 років були проведені два конкурсних відбори проєктів регіонального розвитку. Зокрема, за такими напрямами, як інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, підтримка розвитку депресивних територій тощо. Реалізація стартапів-переможців – це ще один напрям потужної державної підтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури. Загалом, протягом 2021-2023 років планується реалізувати 83 відповідні проєкти», – поінформував заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря. Зокрема на Львівщині, як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький за кошти секторальної підтримки реалізують понад десяток проєктів. «На Львівщині цьогоріч реалізовуємо 13 проєктів секторалки на суму понад 200 млн грн. Попередньо ЛОДА, спільно із заявниками, підготувала всі необхідні документи для своєчасного запуску реалізації проєктів. Також на сьогодні вже виділено 4,8 млн грн співфінансування з обласного бюджету та місцевих бюджетів. Тому це хороша новина, що кошти державного бюджету нарешті надійдуть у Львівську область для повноцінного старту реалізації проєктів секторалки», - повідомив очільник області. Це такі проєкти: Велокарпатія: Розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині; Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичного Кластера «Горбогори»; Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти; Карпатська мережа регіонального розвитку; Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0; Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів; Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини - інструмент прийняття збалансованих рішень; Створення парку агропереробки «Фрутбанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини; Tourturka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області»; Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М. Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м. Трускавці Львівської області; Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях; Трансформація вугільних регіонів України (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей); Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-франківської областей). Загалом по Україні проєкти-переможці першого та другого конкурсних відборів на загальну суму 852,4 млн грн у 24 регіонах України будуть реалізовані за такими напрямами: інноваційна економіка та інвестиції (21 проєкт на суму 169,8 млн грн), сільський розвиток – 9 проєктів на суму 155,4 млн грн, розвиток туризму – 13 проєктів на суму 141 млн грн, розвиток людського потенціалу – 13 проєктів на суму 92 млн грн, загальноукраїнська солідарність – 12 проєктів на суму 189 млн грн, підтримка розвитку депресивних територій – 7 проєктів на суму 64 млн грн, ефективне управління регіональним розвитком – 8 проєктів на суму 41,3 млн грн. Довідково Між Урядом України та Європейською Комісією у 2014 році було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Угода підтримує досягнення цілей, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку України.
На Львівщині за кошти секторальної підтримки ЄС продовжать реалізацію 4 масштабних проєктів
16 лютого 2021
Конкурсна комісія з відбору проєктів регіонального розвитку прийняла рішення про фінансування у 2021 році 28 проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету в рамках секторальної бюджетної підтримки на загальну суму 133,2 млн грн. Ці проєкти розпочались упродовж минулих років і мають бути завершені у цьому році. «Проєкти розвитку регіонів були й залишаються пріоритетом для держави. За рахунок секторальної бюджетної підтримки вже цілком реалізовано 29 проєктів про всій Україні. Отже, ми продовжуємо ретельно вивчати та відбирати найкращі проєкти, що спрямовані, зокрема, на інноваційну економіку та сільський розвиток», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. Серед 28 проєктів по Україні, 4 реалізують на Львівщині: «Карпатська мережа регіонального розвитку», «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти», «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині», «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори»». До прикладу проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» - це проєкт, який реалізується Мінрегіоном на території 4 областей: Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької. Загальна вартість з державного бюджету складає понад 44,14 млн грн, в тому числі у 2021 році – понад 32,5 млн грн. Ним передбачено: • проведення додаткового конкурсу мікропроектів на загальну суму понад 10 млн грн в результаті місцеві громади 4 карпатських областей зможуть реалізувати понад 50 мікропроектів; • створення конгресово-конференційної інфраструктури; • створення спільного для 4 областей інституційного механізму підтримки розвитку Карпатського регіону; • надання підтримки 12 агенціям місцевого розвитку в частині стратегічного планування; • забезпечення популяризації міжрегіональної економічної співпраці. Також на території двох областей Львівської та Луганської реалізується проєкт «Схід і захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти». Загальна вартість проєкту з державного бюджету 11,8 млн грн, в тому числі у 2021 році – 4,48 млн грн. Ним передбачено: • закупівля матеріально-технічного обладнання профільних класів гуманітарного спрямування пілотних середніх шкіл (закупівля меблів, обладнання для проведення відеоконференцій, інтерактивної дошки, тематичних стендів); • розроблення та пілотне впровадження (у формі дистанційного курсу) для вчителів 30 пілотних шкіл Луганської та Львівської областей методичних матеріалів щодо викладання історії, української мови та літератури у старших класах; • створення передумов для підвищення успішності школярів Львівщини та Луганщини, зокрема з історії, української мови та літератури; • популяризація міжрегіональної молодіжної співпраці у сфері освіти. Додамо, що реалізація проєктів, які реалізуються за кошти секторальної підтримки ЄС спрямована на забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентоспроможності територій, їх туристичної привабливості, підвищення рівня зайнятості населення тощо.
Громади області запрошують до участі у вебінарі з налагодження партнерства
16 лютого 2021
Завтра, 17 лютого швейцарсько-український проєкт DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе вебінар на тему: «Співпраця громад з громадськими та міжнародними організаціями, державними підприємствами, іншими громадами». До участі у вебінарі запрошують і громади області. На вебінарі розкажуть чому громадам варто налагоджувати співпрацю між собою, міжнародними, громадськими чи державними організаціями для покращення якості надаваних послуг, зокрема у сфері освіти, удосконалення роботи управлінців органів місцевого самоврядування і закладів освіти. Також обговорять як використовувати такі інструменти співпраці як договори співробітництва і меморандуми. «Частина громад області, які створились раніше вже напрацювали такі механізми співпраці, проте є і нові, які по суті тільки перебирають повноваження. Окрім цього, програми, які пропонують громадські, міжнародні, державні організації постійно змінюються і тут важливо «тримати руку на пульсі». Відтак, запрошуємо громади області, які зацікавлені налагоджувати партнерство, щоб отримати додаткові ресурси для розвитку для участі в семінарі», - зазначають у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Початок семінару о 14:00 год. Спікерка: Яна Брусенцова, юристка, головна редакторка всеукраїнського інформаційно-аналітичного видання «Місцеве самоврядування». Запитання можна залишати у реєстраційній формі за посиланням. Важливо вказувати коректну електронну адресу, адже лінк на вебінар буде надіслано напередодні заходу саме на цю адресу. Вебінар є частиною кампанії “Освіта у нових громадах від А до Я”. Мета кампанії – допомогти головам і управлінцям освітою новоутворених і реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою.
Місцеві бюджети повинні бути затверджені до 25 грудня включно
21 серпня 2020
Міністерство фінансів України довело до місцевих органів влади особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік. Як уже зазначалося раніше, особливою відмінністю бюджетного процесу наступного року є те, що формування проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік, здійснюватиметься в умовах завершення процесу децентралізації та формування адміністративно-територіального устрою Львівщини, з урахуванням реформованих 7 районів та 73 об’єднаних територіальних громад. З метою недопущення зриву бюджетного процесу на наступний рік, до врегулювання питання реорганізації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування (проведення чергових виборів до місцевих рад, які заплановано на 25 жовтня 2020 року, та створення нових органів місцевого самоврядування), районні державні адміністрації, виконавчі органи місцевих рад мають сприяти в забезпеченні належної організації бюджетного процесу та наданні практичної допомоги виконавчим органам сільських, селищних і міських рад у підготовці проєктів місцевих бюджетів новостворених територіальних громад на 2021 рік. Відповідно до вимог бюджетного законодавства місцеві бюджети повинні бути затверджені до 25 грудня включно. І надалі актуальною проблемою залишається, але й незмінною вимога бюджетного законодавства під час складання проєктів місцевих бюджетів на 2021 рік першочергове врахування в повному обсязі потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетної сфери відповідно до умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії.
Оголошено початок проведення відбору проектів Всеукраїнського громадського бюджету Львівської області
15 липня 2020
Регіональна комісія з оцінки та попереднього конкурсного відбору проєктів ДФРР оголосила початок проведення відбору проєктів Всеукраїнського громадського бюджету (ВГБ) Львівської області. Прийом заявок для участі в конкурсі триватиме на онлайн-платформі з 15.07.2020 по 14.08.2020 (30 календарних днів). Також комісією визначено пріоритетні напрями проєктів на 2020 рік: «Конкурентоспроможна економіка» та «Туристична привабливість». В рамках напряму розвитку туризму можуть бути реалізовані такі проєкти як: туристична інфраструктура, збереження архітектурної спадщини та розвиток мистецтва, туристичні продукти (розвиток зеленого, активного, спортивного та вело- туризму) тощо. В рамках напряму конкурентоспроможної економіки можуть бути реалізовані такі проєкти як: розвиток інфраструктури підтримки підприємництва, кластерів, індустріальних парків; підтримка проєктів у сфері екологічно безпечних та енергоефективних технологій; розвиток дослідницької бази та інфраструктури передачі технологій при академічних установах та ВНЗ; створення технологічних парків та бізнес-інкубаторів для науковців та малого бізнесу, підтримка інноваційних ініціатив тощо. Детальніше із відповідними пріоритетами можна ознайомитися у Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року та Плані заходів з реалізації у 2019 – 2020 роках Стратегії розвитку Львівської області на період до 2020 року. Довідково: «Всеукраїнський громадський бюджет» Львівської області (далі – ВГБ) – це інноваційна програма, яка є інструментом участі громадян Львівської області віком від 18 років у розподілі частки державного фінансування шляхом подання проєктів та проведення відкритого громадського електронного голосування за обрані проєкти. Хто може бути ініціатором? У конкурсному відборі можуть брати участь громадянин України віком від 18 років, що має зареєстроване місце проживання на території Львівської області, наукові установи та громадські організації, місцеві органи влади, які здійснюють діяльність у межах Львівської області. Які проєкти будуть допущені до голосування? Інвестиційні проєкти мають відповідати вимогам законодавства, пріоритетам, визначеним Стратегією розвитку Львівської області на період до 2020 року та отримати 20 електронних голосів підтримки. Які вимоги до проєктів? При підготовці проєкту ініціатор/автор забезпечує його відповідність таким вимогам: термін реалізації становить до 1 року; співфінансування з місцевих бюджетів на рівні не менше 10 відсотків; загальна кошторисна вартість проєктів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) має складати понад 5 млн грн, а для інших проєктів – понад 1 млн грн; питання реалізації проєкту знаходиться в межах повноважень органів місцевого самоврядування Львівської області; реалізація проєкту має здійснюватися виключно на об’єктах, які належать до комунальної форми власності, та/або на землях комунальної форми власності; сфера реалізації проєкту має бути публічною; для проєктів, ініціатором подання яких є громадяни України віком від 18 років, наукові установи та громадські організації, обов’язковою умовою є отримання позитивного висновку відповідного органу місцевого самоврядування, на території якого планується реалізація такого проєкту, з інформацією щодо його згоди виступати заявником проєкту. З положенням про проведення конкурсу та іншими довідковими матеріалами можна ознайомитися на онлайн-платформі конкурсу за посиланням у розділі «Допомога».
Усіх охочих запрошують до онлайн навчання з написання грантових проєктів
25 Червня 2020
Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА запрошує долучитися до навчання на онлайн курсі «Грант-менеджмент від А до Я». Курс розпочався 23 червня. Лекції проводять фахівці з проєктного менеджменту в Україні – Денис Ткачов та Олег Кулініч. Після успішного завершення курсу слухачі отримають комплексне бачення та фундаментальні знання з підготовки грантових проєктів від формування ідеї та написання бюджету, до стадії подання грантової заявки та її схвалення донорською організацією. «Учасники курсу дізнаються, яка різниця між коштами ЄС як кредитом, інвестицією, секторальною підтримкою та коштами ДФРР. Також кожен, хто долучиться, отримає знання про те, що таке проєкт, як скласти його бюджет та як зацікавити донора, щоб саме він обрав ваш проєкт для фінансування. Також наші спеціалісти навчатимуть як отримати результат від проєкту», - розповіла заступник директора департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Лілія Лисих. Курс складається з трьох модулів, кожен з яких включає по три лекції, а також, підсумковий контроль та відео-сесію запитань-відповідей з лекторами в режимі реального часу. Долучитися до навчання може кожен охочий. Навчання безкоштовне. Щоб стати учасником курсу, необхідно перейти за посиланням. Також можна підписатись на сторінку «Грант-менеджмент від А до Я», щоб отримувати актуальну інформацію з курсу першим.
Учасники молодіжного курсу «Організація подій» захистили проекти
23 Червня 2020
20-21 червня випускники курсу “Memories events school” захистили дипломні роботи, над якими працювали протягом чотирьох місяців. Загалом у школі прийняло участь 26 учасників, із яких 13 - захистили свої проєкти у сферах екології, волонтерства, бізнесу, культури, спорту, профорієнтації, відпочинку, психології та неформальної освіти. Курс розпочався 22 лютого 2020 року і за цей час було проведено 9 модулів, що разом становлять 26 занять на теми: «Особистість event менеджера», «WOWZ events: ідея та концепція», «Робота з партнерами та спонсорами», «Робота з доповідачами, ведучим, фотографом та музикантами», «Робота event менеджера на самій подій», «Аналіз ринку. Маркетинговий план. Створення когнтенту», «Маркетингові інструменти», «Бюджет подій», «Завершення та відновлення після події». Серед учасників – представники Львівщини: студенти, волонтери громадських організацій, працівники комунальних закладів та державні службовці. Викладали курс психологи, маркетологи, дизайнери, журналісти, фандрейзери, ведучі, фотографи, арт-менеджери, проєктні менеджери, PR-менеджери артистів, автори книг, громадські активісти, державні службовці, власники event компаній та організатори наймаштабніших подій в Україні. Під час захисту із учасниками працювали експерти – представники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради, регіональні координатори проєктів. Дипломи учасники отримають вже 14 липня. Організатори – Memories events school за підтримки Львівського обласного молодіжного центру. Нагадаємо, що Memories events school – це платформа, яка допомагає знайти свій шлях, даруючи можливості для розвитку та ресурси для успішної організації подій.
З травня Держгеокадастр буде погоджувати проекти землеустрою по-новому
6 березня 2020
З 1 травня Держгеокадастр змінить принцип погодження проектів землеустрою. Уряд прийняв нову Постанову, відповідно до якої від 1 травня 2020 року діятиме екстериторіальний принцип погодження усіх видів документації із землеустрою. Повідомляє news.dtkt. Також функціонуватиме лише електронна форма (із застосуванням кваліфікованого електронного підпису) подання на погодження до територіальних органів Держгеокадастру документації із землеустрою (отримання висновку про розгляд також відбуватиметься онлайн). До проектів відведення буде додано 7 видів документації із землеустрою (зокрема по інвентаризації та рекультивації земель, необхідної для зняття та перенесення родючого шару ґрунту). Вищевказаний принцип неодноразово доводив свою ефективність. Для прикладу, із запровадженням екстериторіального погодження проектів відведення, відсоток негативних висновків скоротився від 40 до 15%. Тепер, коли усі документації розроблятимуться відповідно до вимог законодавства, а не до «регіональних особливостей» та «традицій», очікується ліквідація будь-яких проявів суб’єктивного фактору та зменшення кількості відмов по решті документацій до 15%.
Понад 170 конкурсних пропозицій: завершився відбір проектів на обласні програми департаменту ЖКГ
21 лютого 2020
15 лютого в департаменті розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної адміністрації завершився конкурсний відбір проєктів за програмами "Питна вода" на 2012 - 2020 роки у Львівській області, газифікації населених пунктів Львівської області на 2018 – 2020 роки, зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017 – 2020 роки. За програмою "Питна вода" на 2012 - 2020 роки у Львівській області на конкурс надішло 49 проєктів на загальну суму 134 409,220 тис. грн. Газифікації населених пунктів Львівської області на 2018 – 2020 роки стосуються 6 проєктів на загальну суму 23 503,019 тис. грн. Програма зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017 – 2020 роки зібрала 109 проєктів на загальну суму 92 193,882 тис. грн. Окрім того, надійшло 9 пропозицій для виготовлення проєктно-кошторисної документації (технічних умов) на електрифікацію житлових кварталів забудови. Насамперед тих, до складу яких включені земельні ділянки у населених пунктах області та поза їх межами учасників ООС (АТО), родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб. Нагадаємо, що програми стосуються будівництва та реконструкції водопровідних мереж, мереж зовнішнього освітлення, а також будівництва підвідних газопровідних мереж. Усі програми передбачають співфінансування з боку місцевих громад у розмірі від 10 до 50 відсотків. "Цього року до надійшло ще більше заявок, ніж торік. І це тішить. Усі програми за минулий рік ми виконали максимально і зберігатимемо цю позитивну динаміку надалі. Наразі триває перевірка поданих документів на відповідність усім необхідним вимогам конкурсного відбору. Особливу увагу ми акцентуємо на наявності повного комплекту всіх необхідних документів, а також підтвердженні співфінансування з місцевих бюджетів або інших джерел", - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Назарій Романчук каже, що в 2020 році для реалізації обласної програми "Питна вода" на 2012 - 2020 роки у Львівській області виділено 12000,0 тис. грн., на програму газифікації населених пунктів Львівської області на 2018 – 2020 роки - 14000, 0 тис. грн., на програму зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017 – 2020 роки – 17000,0 тис. грн. ( в т.ч. 1000,0 тис. грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації (технічних умов) на електрифікацію житлових кварталів забудови, першочергово тих, до складу яких включені земельні ділянки у населених пунктах області та поза їх межами учасників ООС (АТО), родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб). Загалом 2019-го в межах обласних програм департаменту ЖКГ: у 13-и населених пунктах Львівської області збудували та реконструювали 19,090 км водопроводів та водопровідних мереж; у 24 населених пунктах Львівської області збудували або відновили 87,478 км ліній вуличного освітлення, виготовили 12 проектів на електрифікацію кварталів забудови для учасників АТО, родин загиблих та внутрішньо-переміщених осіб; у 3 селах проклали 13,500 км газопроводів та мереж газопостачання.