На Львівщині відбудеться проща дітей із парафіяльних катехитичних шкіл Львівської Архієпархії УГКЦ
Традиційно у Міжнародний День захисту дітей, за сприяння служби у справах дітей облдержадміністрації, відбувається Дитяча проща із парафіяльних катехитичних шкіл Львівської Архиєпархії УГКЦ до чудотворних чи визначних місць церкви.
Цього року, відповідно до рішення Катехитичного Центру Львівської Архиєпархії та за благословенням Архиєпископа і Митрополита Львівського Високопреосвященнішого Владики Ігоря 3 червня 2019 року відбудеться паломництво до Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ, що в Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»,
Цьогорічна проща присвячується року родини та 150-ліття з Дня народження Блаженного Климентія Шептицького.
У прощі візьмуть участь також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, планова кількість учасників близько 900 осіб.
Програма:
10.30 - З’їзд учасників прощі до Шевченківського гаю.
11.00 - Формування колони і піша хода до храму св.Івана Хрестителя.
11.30 - Молебень до Христа Чоловіколюбця. Чин благословення дітей.
12.15 – 13.15 Перекуска.
13.15 - Розважальна програма (інформативний та спортивний майданчик, гаївки та банси).
14.45 - Молитва дітей за Україну.
15.00 - Завершення прощі, подячне слово. Благословення дітей на добру дорогу.
Ключові слова:
ПрощаНовини за темою
«Андрей Шептицький завжди залишався мудрим наставником та добрим духовним пастирем для свого народу», - Іван Собко відвідав прощу до с. Прилбичі
29 липня 2021
Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький (1865 – 1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви. Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини. Два дні, 28 і 29 липня, у селі проходить проща з нагоди 156-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького Участь у Архиєрейській Божественній Літургії у Прилбичах взяли участь заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор. «Людина великого серця і розуму – наш Митрополит Андрей Шептицький. Скільки б добрих слів про нього не говорилось, а все одно буде замало. Адже він справжній приклад людини, яка у такий непростий час, попри складні обставини робила все, що могла і навіть більше. Андрей Шептицький був не лише духовним лідером нашого народу, а й доклав чимало зусиль для збереження культурної спадщини, був щедрим меценатом та благодійником, допомогав сиротам, турбувався про молодь, підтримував освіту. Та попри всі його заслуги і здобутки, він завжди залишався мудрим наставником та добрим духовним пастирем для свого народу», - сказав Іван Собко. Також після Літургії презентували настільну гру «Цікаве про відомих. Андрей Шептицький», яка буде цікавою і дорослим, і дітям, адже під час гри можна дізнатися нові факти з життя Андрея Шептицького. Гра у форматі бліц-вікторини включає в себе майже 100 запитань про постать та діяння митрополита. У Прилбичах розташовані родинна усипальниця родини Шептицьких, храм-музей митрополита Андрея, пам’ятники братам Андрею та Климентію Шептицьким.
Постать Митрополита Андрея Шептицького вшанують прощею до Прилбич
28 липня 2020
Завтра, 29 липня, з нагоди 155-ї річниці від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького відбудеться щорічна проща до Прилбич – родинного села митрополита Андрея Шептицького. Участь у ній візьмуть багато віруючих та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. Під час прощі відбудеться Панахида біля каплиці-усипальниці Шептицьких, Архиєрейська Божественна Літургія та прем’єра фільму про Митрополита Андрея Шептицького. Програма: 29 липня 09.30 Панахида біля каплиці-усипальниці Шептицьких 10.00-11.30 Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) та Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. Після Літургії – Молитва за прославу праведного митрополита Андрея. 12.00 Прем’єра фільму про Митрополита Андрея Шептицького Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті - Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.
На Жовківщині відбулась Всеукраїнська проща
13 вересня 2019
Сьогодні, 13 вересня, у присілку Заглина Жовківського району відбулась Всеукраїнська проща. На місці чудесного явлення Пресвятої Богородиці відслужили Божественну Літургію, яку очолив предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Тисячі вірян з Львівської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської та інших областей України взяли участь у Богослужінні. Долучилися до спільної молитви керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Завершивши Божественну Літургію, предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній разом з духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері та поблагословили усіх учасників прощі.
Вірян запрошують на пішу прощу до Святоуспенської Унівської Лаври
22 серпня 2019
25-27 серпня 2019 року з нагоди празника Успення Пресвятої Богородиці, яке є храмовим святом Святоуспенської Унівської Лаври, відбудеться піша проща Львів – Унів. Також 25 серпня у приміщенні церкви відбудеться відкриття виставки світлин присвяченої Блаженнішому Климентію Шептицькому. Організатори: Монастир святого обручника Йосифа при храмі святого архангела Михаїла у Львові, вул. Винниченка, 22 (керівник прощі – о. Пантелеймон Гербери (096 722 8774). Детальна інформація прощі: Неділя, 25 серпня 2019 року 7:00 Львів – Божественна Літургія у Храмі Св. Архистратига Михаїла 9:30 вул. Винниченка, 22 - вул. Лисенка - вул. Личаківська - вул. Глинянський тракт - с. Лисиничі - с. Підбірці - с. Миклашів – храм Різдва Пр. Богородиці - с. Заставне (ночівля) Понеділок, 26 серпня 2019 року 9:00 с. Заставне - с. Глиняни - с. Перегноїв - с. Кривичі - с. Словіта (ночівля) 19:00 Вечірня у храмі Св. Архистратига Михаїла – с. Лагодів (ночівля) Вівторок, 27 серпня 2019 року 9:00 с. Словіта - с. Унів – Лавра Успення Пресвятої Богородиці (зустріч прочан) Довідково: Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу — один із найдавніших монастирських комплексів України, центральний монастир Галицької єпархії впродовж XIV—XVIII століть, осередок чернечого життя монахів Студійського уставу. Унікальний архітектурний ансамбль-пам'ятка, розміщений у селі Унів Перемишлянського району Львівської області. Черне́цтво Студійського уставу митрополит Андрей Шептицький відновив 1898 року, поклав на нього завдання плекати прадавню Східну традицію чернечого життя. Монахи-студити дотримуються Студійського уставу, який в ХІ ст. принесли в Україну з Константинополя та Афону преподобні отці Антоній і Теодосій Печерські. Свято-Успенська Унівська Лавра стала одним із найбільших паломницьких центрів Західної України. Щороку двічі на рік, із монастиря св. Обручника Йосифа вирушає піша проща до Унівської Лаври, яка з кожним роком збирає щораз більше паломників, переважно молодь. Проща починається св. Літургією в храмі св. Михаїла, триває 3 дні і закінчується всенічною молитвою та архиєрейською св. Літургією в Унівській Лаврі.
Мешканців області запрошують на щорічну прощу до Прилбич
24 липня 2019
Мешканців області запрошують долучитись до щорічної прощі до Прилбич, присвяченій 154-й річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Участь у прощі візьмуть віряни та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. Програма прощі: Неділя, 28 липня 22:00 - Вступне слово єрм. Юстина Бойка 22:15 - Чин віднови приречень у Святому Хрещенні, наука 23:00 - Велика Вечірня з Литією зі службою свщмч. Климентію, архимандриту Унівському, мирування, наука Понеділок, 29 липня 00:30 - Похід зі свічками до каплиці-усипальниці родини Шептицьких, Панахида за всіх усопших з родини Шептицьких, повернення до храму 02:00 - Акафіст за прославу Праведного Митрополита Андрея, наука 02:30 - Вервиця (славні таїнства) 03:00 - Акафіст до свщмч. Климентія, архимандрита Унівського 03:30 - Ісусова молитва 04:00 - Хресна дорога за Україну 06:00 - Вервиця (радісні таїнства) 07:00 - Утреня зі службою свщмч. Климентію, архимандриту 08:00 - Вервиця (світлі таїнства) 09:00 - Архиєрейська Божественна Літургія, яку звершить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський. Молитва за прославу праведного митрополита Андрея, водосвяття, благословення вірних свяченою водою 11:00 - Мистецька програма Контактна особа – єрм. Юстин Бойко (0679897275) Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті - Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.
Мешканців області запрошують на Загальнонаціональну прощу до Зарваниці
5 липня 2019
13-14 липня відбудеться Загальнонаціональна проща до Марійського духовного центру «Зарваниця» (Теребовлянський район, Тернопільщина). Проща приурочена 30-літтю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та молитві за мир в Україні. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА. Піша хода, чисельністю понад тисячу осіб, вирушить з Тернополя до Зарваниці. Збір паломників відбудеться вранці в п’ятницю, 12 липня, поблизу Архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі. О 08:30 год колона прочан розпочне свою ходу. Усі паломники будуть забезпечені харчуванням та місцями для ночівлі (с. Струсів). Також, о 16:00 год 13 липня відбудеться зустріч з молоддю Блаженнішого Патріарха Святослава. У ніч на 14 липня на молодь чекає духовно-мистецька програма на співочому полі Зарваниці. Детальна програма прощі: Субота, 13 липня 16:00 год – Зустріч молоді з Блаженнішим Патріархом Святославом (каплиця біля парафіяльної церкви). 18:30 год – Вечірня (каплиця біля парафіяльної церкви). 19:30 год – Архиєрейська Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви). 22:00 год – Похід зі свічками до чудотворного місця. 22:30 год – Молебень до Пресвятої Богородиці (площа біля собору). 00:00 год – Панахида за загиблими воїнами в АТО. 00:30 год – Освячення води. Хресна дорога. 00:30 год – Духовно-мистецька програма (співоче поле). 00:30 год – Нічні чування (собор, підземна церква, парафіяльна церква, надбрамна церква та церква Пресвятої Євхаристії). Неділя, 14 липня 07:00 год – Утреня (собор). 08:30 год – Похід владик і священиків від собору до подіуму на чудотворному місці. Привітання владик. 09:00 год – Архиєрейська Божественна Літургія, освячення води та релігійної атрибутики. 11:30 год – Божественна Літургія (каплиця біля парафіяльної церкви). 12:00 год – Божественна Літургія (собор). 14:00 год – Божественна Літургія (собор).
Відбулася Всеукраїнська проща у Страдч, присвячена пам'яті Страдецьких Блаженних
26 Червня 2019
Сьогодні, 26 червня, з нагоди відзначення 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля, Дня мирянина, а також пам'яті Страдецьких Блаженних отця Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, відбулась щорічна Всеукраїнська проща до с. Страдч. Прощу очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Прочани помолились до Страдецьких Блаженних, опісля пішою ходою пройшли до молитовного поля біля «Страдецької гори», де відбулась Архиєрейська Божественна Літурrія. Завершилась проща Хресною ходою. Участь у прощі взяв т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Також під час прощі відбувались віднова хресних обітів, присяга тверезості, благословення і освячення всякої речі. Довідково Страдч – відпустовий Марійський паломницький центр, що славиться своїм підземним монастирем та Хресною Дорогою. У 1936 році Папа Римський Пій ХІ встановив на страдецькій горі Хресну дорогу та надав Страдчу статусу відпустового місця. Також, Страдецька Хресна дорога (Кальварія) отримала від Папи значення Єрусалимської Хресної дороги. На вершині 350-метрової гори – храм Успення Пресвятої Богородиці. Страдч є також місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ – о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули у 1941 році під час радянської окупації Галичини. У 2001 році Папа Римський Іван Павло ІІ проголосив о. Миколу Конрада та Володимира Прийму блаженними. Блаженний Микола Конрад – професор, католицький богослов, філософ, суспільний ідеолог. Вважається духовним опікуном студентської молоді. Володимир Прийма – єдиний мирянин, який проголошений блаженним, є опікуном мирян.
На Львівщині відбулась ІІ-га проща до Івана Павла ІІ
22 жовтня 2018
У Марійському центрі – селі Руда Сілецька Кам’янка-Бузького району на Львівщині відбулася ІІ-га проща до Святого Папи Івана Павла ІІ. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка. Розпочалась проща вервицею до Пресвятої Богородиці за мир в Україні. Опісля, прочани взяли участь в Урочистій Божественній Літургії, яку очолив єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Владика Михаїл Колтун. Святкові богослужіння впродовж трьох днів прощі супроводжував молитовний спів семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.
Сотні вірян долучились до Всеукраїнської пішої прощі до Унівської лаври
28 серпня 2018
Сьогодні, 28 серпня, завершилась ХХVІІ Всеукраїнська піша проща до Свято-Успенської Унівської лаври. Проща присвячена 120-ій річниці відновлення Студійськокого чернецтва і 100-літній річниці Студійського чернецтва у Свято-Успенській Унівській Лаврі. Разом із сотнями вірян до молитовної ходи долучився голова Львівської ОДА Олег Синютка. Зазначимо, піша проща до Унівської Лаври розпочалась у суботу, 25 серпня, Архиєрейською Божественною Літургією в храмі Архистратига Михаїла, що на вул. Винниченка, 20а у Львові. Опісля під стінами храму сформували колону із кількох сотень вірян. Також усі охочі могли долучаться до прощі дорогою. Прочани пройшли через села Миклашів, Верхня Білка, Тарасівка, Туркотин, Станимир та Лагодів. За час прощі віряни взяли участь у богослужіннях, Великій Вечірній та ході зі свічками на чернечу гору, а також на них чекали Архиєрейська Літургія, Акафіст до Пресвятої Богородиці та водосвяття. Довідково. Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу – один із найдавніших монастирських комплексів України, центральна обитель Галицької єпархії впродовж XIV—XVIII ст., осередок чернечого життя монахів Студійського уставу. Унікальний архітектурний ансамбль-пам'ятка, розташований в селі Унів Перемишлянського району Львівської області.
На Старосамбірщині відбулась прадавня проща Галичини Кальварія
12 серпня 2018
Сьогодні, 12 серпня, біля села Губичі на Старосамбірщині, відбулась прадавня проща до Пацлавської чудотворної ікони Богородиці – Українська Кальварія. Серед учасників прощі - перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. Розпочалась проща Хресною дорогою. Опісля відбулась Свята Літургія, яку очолив єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир Груца. По завершенню Богослужіння віряни чисельно приступили до Святих Таїнств і Святого Причастя. Представники духовенства провели чин освячення води на чудотворному джерелі та чин молитви над хворими. Довідково Дерев’яна церква Святого Духа у с. Губичі, що на Старосамбірщині, побудована за різними версіями у 1453 або 1630 році. Цей храм люди ще називають «Пастушкова церква». Дерев’яна церква також відома як Кальварія Пацлавська, адже неподалік (3 км) розташована свята Пацлавська гора, куди ще з XIV століття український народ поспішав до чудотворної Пацлавської ікони (ікони Богородиці, яку, відповідно до підпису на ній написав «чернець Лаврентій року Божого 1409»). У 1923 році, під час святкувань ювілею священномученика Йосафата (Кунцевича) Владика Йосафат (Коциловський) освятив Хресну дорогу при церкві на Пацлавській горі, яка й отримала назву «Кальварія». Копія Пацлавської чудотворної ікони Богородиці (оригінал чудотворної ікони в 1945 р. пропав) нині належить греко-католицькій громаді Губич. Щороку проща до церкви Святого Духа відбувається у другу неділю серпня. У цей день прочани випрошують у Пацлавської Божої Матері ласки для себе, своїх родин, Церкви та українського народу.
Постать Митрополита Андрея Шептицького вшанували прощею до Прилбич
29 липня 2018
Протягом двох днів, 28 та 29 липня, відбулась щорічна проща до Прилбич. Тисячі мешканців області долучились до прощі, присвяченій 153-й річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Участь у прощі взяли віряни та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. В межах прощі відбулась Божественна Літургія, віднова хресних обітів, наука, а також похід зі свічками до каплиці-усипальниці родини Шептицьких та акафіст за прославу митрополита Андрея Шептицького. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії. Цьогорічною особливістю прощі є проведення чувань упродовж всієї ночі. Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті -Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.
Мешканців області запрошують на щорічну прощу до Прилбич
26 липня 2018
Мешканців області запрошують долучитись до щорічної прощі до Прилбич, присвяченій 153-й річниці від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. Участь у прощі візьмуть віряни та монашество Львівської Архиєпархії УГКЦ. Цьогорічною особливістю прощі є проведення чувань упродовж всієї ночі. Контактна особа: настоятель храму Собору Пресвятої Богородиці о. Андрій Стадницький (067-989-93-70) Програма прощі: 28 липня 21:00 - Божественна Літургія, віднова хресних обітів, наука 22:30 - Похід зі свічками до каплиці-усипальниці родини Шептицьких. Акафіст за прославу митрополита Андрея Шептицького, наука. Панахида, повернення до храму 29 липня 00:00 - Велика Вечірня з Литією до Климентія Шептицького, наука 01:00 - Перекуска 01:30 - Пісні прослави 02:00 - Утреня 03:00 - Хресна дорога (з розважаннями на основі листів Софії Шептицької та творів і листів митрополита Андрея та блаженного Климентія) 04:00 - Вервиця (усі таїнства) 05:00 - Перекуска 06:00 - Акафіст до Богородиці 07:00 - Водосвяття, молитви на оздоровлення 08:15 - Молебень до Христа-Чоловіколюбця 09:00-10:30 - Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Преосвященний владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Після Літургії – Молитва за прославу праведного митрополита Андрея, благословення вірних свяченою водою Довідково: Прилбичі - село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) - український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті -Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський - предстоятель Української греко-католицької церкви. За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст. Сьогодні на місці палацу Шептицьких стоїть лише пам’ятний камінь, встановлений в 1990 році. У 2011 році в парку Шептицьких збудували нову каплицю Матері Божої в пам’ять про ту, що в 1939 році була зруйнована більшовиками. На околиці Прилбич є родинна усипальниця Шептицьких. У 1997 році у Прилбичах розпочато будівництво храму-музею митрополита Андрея. Тепер церкву-музей наповнюють експонатами, пов’язаними з життям родини Шептицьких, дитячими та юнацькими роками їхніх видатних дітей. Перед храмом в 2011 році був встановлений перший на той час в Україні пам’ятник Митрополиту Андрею та його брату блаженному священномученику Климентію. Сьогодні Прилбичі є відпустовим місцем для прочан, які приїжджають сюди, щоб помолитися на місці блаженної пам’яті слуги Божого Митрополита Андрея та цілої його родини.