Львівська ОДА виділила по 100 тисяч гривень допомоги родинам загиблих гірників
31 травня 2019р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
Львівська ОДА виділила 200 тисяч тисяч гривень для надання та виплати одноразової адресної допомоги родинам загиблих на шахті «Лісова» гірників - по 100 тисяч гривень на родину.
Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив головам Міністерства енергетики та вугільної промисловості, ДСНС, Національної поліції та іншим відповідальним відомствам провести спеціальне розслідування причин нещасного випадку на шахті «Лісова» об’єднання «Львіввугілля» та опрацювати питання надання допомоги сім’ям загиблих шахтарів.
Довідково
29 травня на шахті «Лісова» об’єднання «Львіввугілля» стався нещасний випадок на виробництві – обвал породи, в результаті якого загинули двоє шахтарів.
Новини за темою
Понад 1800 сімей переселенців з Дрогобицької громади можуть отримати грошову допомогу від Чехії
29 квітня 2022
Впродовж семи днів представники чеської неурядової організації «Людина в біді» спільно зі спеціалістами Дрогобицької районної військової адміністрації реєстрували внутрішньо переміщених осіб для отримання фінансової допомоги. Заявки на отримання грошової допомоги подали понад 1800 сімей, які зупинились у Дрогобицькій громаді району, а також входять до числа соціально визначених категорій. Йдеться про тримісячну грошову допомогу у розмірі 2 200 гривень для кожного члена сім‘ї. Фінансове забезпечення таких виплат, як і відбір громади взяла на себе чеська організації «Людина в біді». Отримати перші виплати можна буде вже з початку наступного місяця. «Наразі представники організації «Людина в біді» проводять перевірку всіх заявок від внутрішньо переміщених, які подалися на отримання допомоги. Після цього стартують перші виплати. Проте майже всі 1800 сімей, які відгукнулися на наш заклик та прийшли реєструватись, підпадають під визначені соціальні категорії: це багатодітні сім’ї, ті, які втратили одного з опікунів, вагітні жінки, люди похилого віку тощо, і зможуть отримати фінансову підтримку. Виплачуватимуть допомогу грошовим переказом через АТ «Ощадбанк» або відділення «Укрпошти», - зазначила керівниця напрямку роботи з ВПО у районній військовій адміністрації Наталія Федурко. Дрогобицький район прихистив близько 22 тисяч ВПО, з них понад 12 тисяч осіб – у Дрогобицькій громаді. Велика частина внутрішньо переміщених українців зупинилися у приватному секторі. Нагадаємо, до категорій внутрішньо переміщених, які претендують на отримання грошової допомоги від неурядової організації «Людина в біді», входять: багатодітні сім’ї; сім’ї з дітьми, що очолює 1 батько(мати)/опікун; сім’ї з людьми похилого віку (60+); одинокі літні люди (60+); вагітні жінки; люди/діти з інвалідністю; особи з хронічними захворюваннями/важкими фізіологічними станами; сім’ї, що втратили члена сім’ї через воєнні дії; особи, які отримали поранення/втрату кінцівок через воєнні дії.
З державного бюджету скерували кошти на зарплати гірникам: Львіввугілля отримало понад 170 млн грн
7 квітня 2022
Міністерство енергетики спільно з Міністерством фінансів та Державною казначейською службою перерахували шахтарям країни кошти в сумі 677,7 млн гривень. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА на рахунки ДП «Львіввугілля» поступили кошти з державного бюджету в сумі 171,2 млн грн. Завдяки їм погасили заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства за грудень 2021 року та лютий 2022 року. Разом з тим, за рахунок отриманих бюджетних коштів також виплатили аванс за березень у сумі 16,4 млн гривень.
Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання
30 березня 2022
З 28 березня органи соціального захисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та центри надання адміністративних послуг розпочали прийом заяв від внутрішньо переміщених осіб для отримання грошової допомоги на проживання. Допомога надається у розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць. Право отримати цю допомогу мають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, а також з території, на якій проводяться бойові дії та зазначені у розпорядженні Кабміну «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка». Для призначення допомоги потрібно подати заяву про надання допомоги за встановленою формою на підставі довідки ВПО, документів, що підтверджують особу та ІПН. Заяви прийматимуть за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Відповідальні за це відділи соцзахисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг. Також для отримання допомоги переселенці можуть заповнити заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Виплату допомоги проводитимуть на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги. Тому першочергово перед зверненням для подачі заяв та документів щодо виплати допомоги необхідно мати номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка». У разі відсутності рахунку — необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів та літер UA. Допомогу призначають з місяця звернення, водночас якщо звернення з допомогою буде подано до 14 квітня 2022 року – допомога буде призначена з березня 2022 року. Допомогу на проживання також отримають ВПО, які станом на 1 березня отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг. Таким особам допомога буде нарахована автоматично, звертатися та надавати будь-які додаткові документи не потрібно.
Переселенці з інших областей можуть звертатися до управління Фонду соцстраху на Львівщині щодо виплат належних їм допомог
21 березня 2022
Станом на 18 березня 2022 року управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області (далі – Управління) профінансувало надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, поданими роботодавцями по 02.03.2022 року (100%). Кошти перераховані безпосередньо на рахунки роботодавців, з якими, в телефонному режимі, з'ясовано їхню готовність негайно здійснити виплати допомог по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах своїм працівникам. Нагадуємо, після того, як кошти перераховано на рахунок страхувальника, виплата допомоги працівнику здійснюється у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, або відразу після надходження коштів від Фонду. Попри впровадження в Україні воєнного стану фахівці Управління продовжують свою роботу для забезпечення безперебійного надання допомог за лікарняними, декретних та усіх страхових виплат потерпілим на виробництві. Окрім цього, повідомляємо, що евакуйовані працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхні лікарняні та подати за ними заяви-розрахунки у зв'язку з бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до відділень Управління у Львівській області для отримання лікарняних і декретних допомог. Актуальні номери телефонів та адреси відділень Управління у Львівській області доступні на вебпорталі Управління за активним посиланням: https://cutt.ly/jSWFW4t Додатково повідомляємо, що 18 березня 2022 року Електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду України відновив свою роботу в повному обсязі. Усі е-лікарняні, за якими роботодавці не встигли оформити заяву-розрахунок через відсутність доступу до реєстру, тепер можуть бути опрацьовані та подані до органів Фонду соціального страхування України на оплату.
Триває виплата заробітної плати гірникам
3 березня 2022
Область очікує надходження коштів за бюджетною програмою для погашення заборгованості із заробітної плати для шахтарів. 1 березня Міністерство енергетики України забезпечило перерахування зарплати українським шахтарям в сумі 247,2 млн гривень. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. «Міненерго забезпечило перерахування зарплати шахтарям в сумі 247,2 млн грн. Відповідні кошти будуть отримані шахтарями максимально швидко з урахуванням графіка роботи органів казначейської служби», - зазначив Герман Галущенко. Як зазначають у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства у свою чергу ДП «Львіввугілля» подало усі документи на виплату заробітної плати. Відтак, очікується надходження коштів за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної галузі» на погашення заборгованості по заробітній платі. Це 18% за січень 2022 року усім працівникам держпідприємства. Загалом виплатять 57% заробітної плати за січень 2022 року. У зв’язку з військовим станом кошти можуть надходити з затримкою.
Підвищені пенсії виплачуватимуть з березня без додаткових звернень пенсіонерів: ГУ ПФУ у Львівській області
22 лютого 2022
16 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 118 “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році”, згідно з якою документом визначено коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні для індексації пенсій з 1 березня 2022 року – 1,14. Як інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду Львівської області, перерахунки пенсій проведуть за матеріалами пенсійних справ без додаткових звернень пенсіонерів. Виплачуватимуть перераховані пенсії з березня у встановлені пенсіонерам дати виплати. Зокрема, мінімальний розмір підвищення в результаті індексації “трудових” пенсій, “військових” пенсій (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), пенсій по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 100 гривень. До “трудових” пенсій, призначених за зверненнями до 31 грудня 2021 року включно, які не підвищуються з 1 березня 2022 року, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 135 гривень. Крім того, на коефіцієнт 1,14 підвищуються розміри: пенсій, призначених до 31 грудня 2021 року включно військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) та членам їх сімей; мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи; щомісячних компенсаційних виплат, передбачених для осіб, які досягли віку від 75 до 80 років та віку 80+. Окрім того, постанова передбачає встановлення додаткових гарантій щодо розмірів мінімальних пенсійних виплат. Так, передбачено встановлення щомісячних доплат до пенсій: особам, які отримують “трудову” пенсію та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30 років – жінки) або є особами з інвалідністю І групи, в яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає 2300 гривень, в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру; особам, які не працюють та в яких щомісячний розмір пенсійних виплат (незалежно від їх виду) не досягає 2100 гривень, у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Фінансування виплати пенсій відбувається за графіком: ГУ ПФУ у Львівській області
14 лютого 2022
Продовжується фінансування виплати пенсій за лютий. Так, станом на 14 лютого 2022 року пенсіонерам Львівської області на пенсійні виплати спрямували 1 329,8 млн грн, що становить 54,7 % місячної потреби. Як інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, виплату пенсій проведуть у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку. Нагадаємо, станом на 01.02.2022 на обліку в Головному управлінні ПФУ у Львівській області перебувають 660 805 одержувачів пенсій, з них 32 075 осіб – пенсіонери силових відомств.
На рахунки ДП «Львіввугілля» скерували кошти з державного бюджету
10 лютого 2022
Сьогодні, 10 лютого, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти у сумі 20, 252 млн гривень за бюджетною програмою «Реструктуризація вугільної промисловості». Отриманий фінансовий ресурс скерували на виплату 23% заробітної плати за січень промислово-виробничому персоналу ДП «Львіввугілля». Зазначимо, Міністр енергетики Герман Галущенко на брифінгу щодо поточного стану проходження опалювального сезону зазначив, що продовжується стабільний ріст запасів вугілля на складах теплової генерації. На сьогодні вони становлять 841 тис. тонн. «З листопада в Україну вже надійшло 15 суден з енергетичним вугіллям. Протягом лютого-березня планується прибуття ще 8 суден загальним обсягом вугілля близько 700 тис тонн», - повідомив він.
Президент поставив уряду завдання розробити програму виплати 1 тис. грн неповнолітнім, які вакцинувалися від COVID-19
10 січня 2022
Президент України Володимир Зеленський під час селекторної наради поставив Кабінету Міністрів завдання підготувати окрему програму виплати 1 тис. грн у межах програми «єПідтримка» для українських громадян віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Як доповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уже понад 6,7 млн українців подали заявки на отримання 1 тис. грн допомоги від держави в межах ініційованої Президентом програми «єПідтримка». За його словами, наразі допомогу виплачують вісім банків-партнерів, ще 15 фінансових установ мають долучитися до програми. На відповідні рахунки українців уже перераховано 6 млрд грн. У межах програми громадяни скористалися 1 млрд грн, із яких на книжки було витрачено 35% коштів (кіно – 29%, залізничні квитки – 13%, театри – 12%, спортклуби – 7,5% тощо). Розробляється порядок запровадження категорії «ліки» для повністю вакцинованих людей віком понад 60 років. «Наразі проти COVID-19 в Україні вакциновано 14,8 млн осіб, з яких 13,98 млн отримали дві дози. 9 січня відкрилася можливість щеплення бустерною дозою. І на сьогодні додаткову дозу отримало 20 тисяч осіб», – розповів Прем’єр-міністр. Денис Шмигаль додав, що уряд також планує вакцинуватися бустерною дозою. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко доповів про заходи протидії поширенню штаму вірусу «Омікрон». Очільник Кабінету Міністрів зазначив, що показники захворюваності на COVID-19 продовжують демонструвати позитивну динаміку, зокрема на сьогодні кількість хворих становить 92,3 тис. осіб, із них госпіталізовано 14,7 тис. Також під час наради було акцентовано на необхідності заохочення сільського населення до вакцинації, зокрема Міністерство охорони здоров’я планує організувати роботу близько 800 мобільних бригад, які будуть пересуватися по селах для забезпечення доступності щеплення для місцевого населення. Віце-прем'єр-міністр ‒ міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук розповіла, що на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» працюють пункти тестування та щеплення, на КПВВ «Станиця Луганська» – тільки тестування. Президент наголосив на необхідності організації можливості вакцинації на КПВВ «Станиця Луганська». Крім того, учасники наради обговорили комплекс заходів для підвищення заробітних плат медичним працівникам. Президент зробив акцент на необхідності організації гарячої лінії для медиків та контролю з боку МОЗ питання зарплат у регіонах. Керівництво Національної поліції та Служби безпеки України також доповіли про заходи протидії підробці сертифікатів про вакцинацію й тестування на COVID-19. У січні Національна поліція відкрила 91 кримінальну справу, з яких 60 – за підробку документів. Вручено 29 підозр, 50 обвинувальних актів передано до суду.
В області розпочали виплату пенсій за січень
4 січня 2022
3 січня Пенсійний фонд України, згідно із затвердженим графіком, розпочав фінансування виплати пенсій за січень. Пенсіонерам Львівської області на пенсійні виплати скерували 69,2 млн грн. Виплату пенсій проведуть у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку.
єПідтримка в Дії — Уряд схвалив постанову щодо виплат 1000 грн від держави
9 грудня 2021
Президент України ініціював програму підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Якщо ви вакциновані двома дозами і маєте сертифікат у застосунку Дія, то зможете отримати 1000 грн від держави і витратити їх на театри, кіно, музеї, спортзали, концерти, книги, внутрішні перевезення. Сьогодні Уряд ухвалив постанову щодо програми єПідтримка. Як вона працюватиме в Дії, дізнайтеся з сайту — https://e-aid.diia.gov.ua. З 13 грудня стартує пілот проекту. На першому етапі єПідтримка буде доступна для українців лише в застосунку Дія з 19 грудня. Подати заявку на отримання виплати можна буде в застосунку Дія в декілька кліків, якщо ви громадянин України, старший 18 років і маєте «зелений» сертифікат у застосунку Дія. Як можна буде отримати виплату: Оформіть спеціальну картку єПідтримка в одному з банків партнерів. Після старту банки додаватимуться щодня. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. Використати вже наявний рахунок неможливо. Завантажте застосунок Дія та авторизуйтесь у ньому. Переконайтесь, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікат, отриманий на порталі Дія, чи паперовий від сімейного лікаря не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку Дія зараз можна як і з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою. Зайдіть у розділ Послуги та виберіть єПідтримку. Виберіть для виплати картку єПідтримка. Очікуйте зарахування коштів від Мінекономіки. Проект реалізують Мінекономіки, МКІП, Нацбанк та Кабінет Міністрів України. Команда Мінцифри розробляє технічну частину в застосунку Дія. «Уперше у світі технічно реалізується подібний проект. Команда Мінцифри разом із колегами розробила всю механіку. Процес буде дуже простим як для людей, так і для бізнесу. Українці зможуть отримати виплати в декілька кліків у застосунку Дія. А бізнесу не доведеться витрачати кошти на інтеграцію додаткових систем або подаватися на певні програми. Вони працюватимуть так, як і працювали. Банки розпізнаватимуть категорію бізнесу під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів», — зазначив керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік під час брифінгу. «Програма є унікальною, оскільки одночасно бізнес отримує від держави фінансову підтримку, а громадяни — безкоштовні послуги. Бюджет Програми у 2021 році становить 8 млрд грн. Надалі планується розширення програми та додаткові кошти. Така державна «інвестиція» позитивно вплине на діяльність підприємців в умовах карантинних обмежень, а також на зростання економіки в цілому», — наголосила заступник Міністра економіки України Ірина Новікова. Гроші надаються на 4 місяці з моменту отримання. Якщо за цей час вони не будуть витрачені, рахунок закриють. Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговій точці і характеризує напрям її бізнесу. При оплаті карткою єПідтримка він має збігтися з одним з кодів, указаних у постанові. Якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться. За таким принципом працюють кешбеки у банках. Якщо зайти у ваш онлайн-банкінг і подивитися історію оплат, ви зможете побачити категорії оплати — таксі, одяг, ресторани, продукти. Це і є МСС-коди. «Ці кошти ви зможете витратити в музеях, театрах, кінотеатрах та книжкових магазинах, а також на внутрішні перевезення. Якщо захочеться купити светр у магазині, оплата не пройде, оскільки ця торгова точка має МСС-код «Одяг». Це саме стосується книг у супермаркетах. Але якщо ви будете купувати квиток на потяг або в кіно — платіж пройде, оскільки ця торгова точка має відповідний МСС, що підпадає під програму єПідтримки”, — зазначила заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації МКІП Анастасія Бондар. Витратити гроші, переказати їх на іншу картку, зняти готівкою буде неможливо. Зазначимо, що ця програма реалізується виключно в застосунку Дія. Тому закликаємо не вестися на дії шахраїв, які пропонуватимуть витратити гроші в інших місцях або перевести гроші з картки в готівку. Кіберполіція уважно відстежуватиме всі підозрілі ситуації та виплати.
Програму «єПідтримка» буде розширено - українці зможуть витратити 1000 грн за вакцинацію на придбання книжок
2 грудня 2021
Програму підтримки бізнесу, який найбільше постраждав від карантинних обмежень, буде розширено. Українці зможуть витратити кошти, отримані за вакцинацію, на купівлю книжок. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. «Урядова команда працює для того, щоб людям було зручно скористатися 1000 грн за участь в кампанії вакцинації, а бізнес отримав необхідну підтримку. Ми провели зустрічі з представниками сфери культури, Інституту книги, Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, інших інституцій, та за результатами вирішили, що витратити 1000 грн на придбання книг можна буде від початку програми «єПідтримка», - повідомила Юлія Свириденко. Нагадаємо, програма “єПідтримка”, ініційована Президентом України, стартує з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року. В рамках програми громадяни зможуть отримати від держави підтримку в розмірі 1 000 гривень. За ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки. Участь у програмі зможуть взяти повнолітні громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, що підтверджується відповідним сертифікатом у мобільному застосунку “Дія”. Взяти участь у програмі на першому етапі можна буде через мобільний застосунок Дія. Для цього громадянин в Дії обирає послугу «єПідтримка», проходить перевірку на відповідність встановленим критеріям, відкриває віртуальний рахунок в онлайн-банку, отримує на нього гроші та витрачає їх на покупку послуги у суб’єкта господарювання, який бере участь у програмі. За попередніми підрахунками - це більше 6000 підприємств у сферах культури, спорту та пасажирських перевезень.