Понад мільйон гривень - на соціально-економічний розвиток області
З початку року Урядовими розпорядженнями вдруге здійснили розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.
Відтак, для обласного бюджету передбачили кошти в сумі 1,3 млн грн, з яких на сьогодні отримали 1,1 млн гривень.
Ці кошти передбачені для установ департаменту охорони здоров’я на капітальний ремонт та придбання медичного обладнання в сумі 0,7 млн грн та для облаштування Національного літературно-меморіального музею Івана Франка в м.Львові - 0,4 млн гривень.
Ключові слова:
соціально-економічний розвитокНовини за темою
Львівщина займає шосту позицію в Україні за соціально-економічними показниками
23 Червня 2021
За підсумками оцінки соціально-економічного розвитку областей України за січень-березень 2021 року, Львівська область зайняла 6 місце за усіма напрямами. Цей показник залишається стабільним ще за торішніми підсумками. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, попри нестабільну економічну ситуацію, поширення COVID-19 та тривалий час локдауну, в I кварталі 2021 року вдалось зберегти позитивні тенденції щодо динаміки основних соціально-економічних показників у ключових сферах розвитку області. Оцінювали за 24 показниками, що характеризують ситуацію у 6 напрямах різних сфер соціально-економічного розвитку регіонів: Економічна ефективність; інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця; фінансова самодостатність; ефективність ринку праці; розвиток інфраструктури; відновлювана енергетика та енергоефективність. За підсумками січня-березня 2021 року зафіксовано позитивну динаміку щодо обсягу виробництва валової продукції сільського господарства, в порівняні з аналогічним періодом 2020 року, ріст на 2,7% - 3 місце. У звітному періоді спостерігається зменшення податкового боргу за грошовими зобов’язаннями платників податків на 14,2 % - 4 місце. За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність», що характеризує стан впровадження заходів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Львівщина зайняла 2 місце, зокрема зросла частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіонах до загальної потужності котелень регіону на 23,5 % (4 місце). Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією МОП) склав 7,6 % - 5 місце. У розрізі регіонів в області спостерігалося збільшення обсягу виробництва будівельної продукції на одну особу – 6 місце. Довідково: моніторинг зробили у Міністерстві розвитку громад та територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» та опубліковано на сайті міністерства.
Львівщина отримає 60 млн гривень субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій
20 травня 2021
19 травня на засіданні Кабінету Міністрів України розподілили 1,68 млрд гривень коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між областями, затвердивши відповідним розпорядженням. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Зокрема, Львівщині з вказаного обсягу передбачено 60 млн гривень на реалізацію 78 проєктів соціально-економічної інфраструктури: будівництва, реконструкції, капітального ремонту закладів охорони здоров’я, шкіл, дошкільних навчальних закладів, спортивних об'єктів, проєктів галузі житлово-комунального призначення, а також придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я. Детальніше про проєкти у додатку за посиланням. Довідково: Порядок і умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.02.2012 №106 (зі змінами). Головним розпорядником визначили Міністерство фінансів України. Пропозиції щодо розподілу Субвенції (включаючи пропозиції щодо об’єктів і заходів, що можуть забезпечуватися за рахунок Субвенції) подаються Мінфіну для розгляду комісією народними депутатами України та облдержадміністраціями.
Львівщина отримала додатковий фінансовий ресурс на соціально-економічний розвиток
28 грудня 2020
Розпорядженням Кабміну внесено зміни у розподіл у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Її скеровують на заходи соціально-економічного розвитку окремих територій. Як розповіли у департаменті економічної політики фінансовий ресурс, який отримала Львівщина становить понад мільйон гривень. «Це додаткове фінансування на 4 об’єкти в Сокальському районі. А також 280 тис грн для робіт по проекту реконструкції стадіону імені Л. Броварського у Самборі. Тут проектом передбачене проведення комплексної реконструкції адміністративного будинку стадіону з підведенням інженерних мереж, облаштування трибун, футбольного поля, бігових доріжок, проведення благоустрою території», - зазначили у департаменті. Додамо, що загалом цьогоріч за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток в області реалізують 54 об’єкти на загальну суму 82,7 млн грн. Юлія Савотейко
На засіданні Колегії презентували проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівщини на 2019 рік
5 лютого 2019
Сьогодні, 5 лютого, відбулось засідання Колегії Львівської обласної державної адміністрації. В межах засідання презентували виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області у 2018 році і проект Програми на 2019 рік. «Багато в чому унікальність Львівської області полягає в тому, що на протязі останніх років нам вдалось об’єднати зусилля усіх суб’єктів, які беруть участь у процесах соціально-економічного розвитку. Це Львівська ОДА, обласна рада, районні державні адміністрації, районні ради, органи місцевого самоврядування, експертне, наукове, громадське середовище. Вато зазначити, що упродовж 2014-2016 років ми йшли здебільшого шляхом оперативних однорічних планів. Сьогодні відповідно до рішень Кабінету Міністрів України і до тих положень, які є в бюджетному кодексі, доручення Президент України даних на Раді регіонального розвитку ми переходимо до середньострокового планування я в контексті фінансового забезпечення так і в контексті формування відповідних програм соціально-економічного розвитку. Ми переходимо до формування відповідних політик розвитку а не випадкових механізмів»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. Відтак, Роман Филипів розповів про такі галузі розвитку - економічну, фінансову, аграрну політику, політику енергетичної безпеки, розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури та зв’язку, ЖКГ, політику просторового розвитку, розвитку освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури, дозвілля та спорту, соціального захисту, збереження культурної спадщини, екологічну, молодіжну, безпекову політику, політику децентралізації та політику розвитку. Детальну інформацію можна переглянути за посиланням.
Уряд спрямував на розвиток регіонів 6 млрд гривень
16 липня 2018
Цього року уряд виділив понад 6 млрд.грн. на реалізацію в регіонах соціально-економічних проектів та інвестиційних програм, що сприятимуть розвитку територій. Зокрема, 4,05 млрд.грн. виділені з Державного фонду регіонального розвитку, ще 2,11 млрд.грн. регіони отримають через субвенцію з бюджету. Ці кошти будуть спрямовані на будівництво та ремонт різних об’єктів, яких потребують мешканці конкретного міста, села, ОТГ - дитячих садочків, шкіл, медичних закладів та оснащення їх сучасним обладнанням, на будівництво і ремонт доріг, мереж водопостачання та вуличного освітлення, щоб забезпечити комфортні умови для життя. У Львівській області виділені урядом кошти будуть використані на будівництво, ремонт та утеплення понад майже сотні садочків, шкіл, спортивних об’єктів та об’єктів культури. Зокрема, виділені кошти на: будівництво дошкільного навчального закладу на 150 місць в смт Великий Любінь Городоцького району – 18,3 млн грн реконструкцію школи № 41 в смт Брюховичі – 2 млн грн будівництво школи в с. Суховоля Городоцького району – 2 млн грн будівництво школи в с. Братковичі Городоцького району – 1 млн грн реконструкцію дошкільного навчального закладу в с. Мервичі Жовківського району – 6,1 млн грн реконструкція школи в с. Бортятин Мостиського району – 5,2 млн грн будівництво добудови школи у с. Кротошин Пустомитівського району – 6 млн грн будівництво школи на 400 учнів в с. Чишки Пустомитівського району – 5 млн грн будівництво школи на 480 учнівських місць у с. Либохора Турківського району – 2 млн грн будівництво школи на 500 учнів у с. Бірки Яворівського району – 3,8 млн грн будівництво школи в смт Гніздичів Жидачівського району – 3 млн грн реконструкцію школи №1 в с. Зимна Вода Пустомитівського району – 2,4 млн грн будівництво спортзалу Зимноводівської загальноосвітньої школи № 2 в с. Зимна Вода Пустомитівського району – 4,5 млн грн добудову об’єкту соціально-економічної інфраструктури школи в с. Семенівка Пустомитівського району – 7,1 млн грн добудову школи в с. Верхня Білка Пустомитівського району – 6,8 млн грн будівництво школи в с. Оброшине Пустомитівського району – 5 млн грн будівництво дитячого дошкільного закладу в м. Новий Калинів Самбірського району – 2,5 млн грн реконструкція школи в с. Верхня Рожанка Сколівського району – 5 млн грн будівництво дитячого садка на 90 місць в с. Сілець Сокальського району – 3 млн грн реконструкцію Лосинецької загальноосвітньої школи I—II ступеня Турківського району – 2 млн грн реконструкцію Старосамбірської загальноосвітньої школи I—III ступеня № 1 імені Героя України Богдана Сольчаника – 5,8 млн грн ремонт школи в с. Підбірці Пустомитівського району – 1,1 млн грн реконструкція школи в с. Оброшино Пустомитівського району – 3,1 млн грн будівництво школи в с. Дубаневичі Городоцького району – 1 млн грн реконструкцію Судововишнянського навчально-виховного комплексу у м. Судова Вишня Мостиського району – 2,5 млн грн реконструкцію дошкільного навчального закладу “Сонечко” в с. Заводське Буського району – 1,1 млн грн реконструкцію школи в с. Ралівка Самбірського району – 2,9 млн грн ремонт школи-ліцею в м. Моршин – 2 млн грн реконструкцію школи в с. Погірці Самбірського району – 1,1 млн грн рекоснтрукцію дитячого садка в с. Уличне Дрогобицького району – 3,5 млн грн будівництво дитячого садка у с. Борщовичі Пустомитівського району – 2 млн грн реконструкцію дитячого садка у с. Чуква Самбірського району – 5 млн грн реконструкцію дитячої дошкільної установи в с. Давидів Пустомитівського району – 1 млн грн реконструкцію школи-садка в с. Баранівці Самбірського району – 1,9 млн грн реконструкцію шатрового даху та утеплення стін фасаду СЗШ № 3 в м. Трускавець – 1 млн грн будівництво школи в с. Дубаневичі Городоцького району – 1,5 млн грн. реконструкцію школи в с. Нежухів Стрийського району – 2,5 млн грн реконструкцію дитячого садка в с. Кавське Стрийського району – 1,5 млн грн ремонт дошкільного навчального закладу “Веселка” в с. Лисовичі Стрийського району – 1 млн грн реконструкцію Львівського державного університету фізичної культури – 8,6 млн грн реконструкцію спортзалу дитячої юнацько-спортивної школи в м. Самборі – 1,3 млн грн реконструкцію спортзалу спорткомплексу “Шахтар” у м. Червонограді – 11,9 млн грн реконструкцію спортивно-туристичного оздоровчого комплексу “Прикарпаття” у с. Сприня Самбірського району – 3,1 млн грн будівництво народного дому у с. Великі Грибовичі Жовківського району – 4 млн грн реконструкцію народного дому у с. Червоне Золочівського району – 2,3 млн грн реконструкцію частини даху Народного дому в с. Заводське Буського району – 1,2 млн грн Також буде проведено ремонти у медичних закладах області та закуплено для них дороговартісне обладнання. Зокрема, передбачені кошти на: реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру – 37,2 млн грн. реконструкцію пологового відділення на 30 ліжок Бродівської центральної районної лікарні – 4 млн грн. реконструкцію Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у м. Львові та заміну в ньому ліфтів – 7,2 млн грн. добудову терапевтичного корпусу на 50 ліжок Городоцької центральної районної лікарні – 9 млн грн. реконструкцію Красненської міської лікарні в смт Красне Буського району – 2,3 млн грн. будівництво акушерського корпусу на 30 ліжок в м. Миколаїв – 7,7 млн грн. реконструкцію хірургічного відділення на 40 ліжок Старосамбірської центральної районної лікарні – 3,5 млн грн. реконструкцію приміщення під відділення паліативної допомоги Рава-Руської районної лікарні по вул. Грушевського, 120 – 1,7 млн грн. реконструкцію Кам’янка-Бузької центральної районної лікарні – 2 млн грн. придбання обладнання для Рудківської лікарні планового лікування Самбірського району – 5 млн грн. Виділені кошти на будівництво та реконструкцію водогонів в двох населених пунктах, зокрема, на будівництво зовнішніх мереж водопостачання в с. Бірки Яворівського району – 3 млн грн. Окрім того, кошти будуть спрямовані на ремонт доріг в 9 населених пунктах області і між ними. Зокрема, 5 млн грн. – на будівництво тунельного шляхопроводу, що поєднує вул. Стрілецьку та квартал воїнів АТО у м. Львів – Винники, 1 млн грн. – на повне відновлення автомобільного мосту через р. Тисмениця на вул. Героїв ОУН-УПА в м. Бориславі. Ще 10 млн грн. передбачено на реконструкцію пл. Ринок в м. Дрогобичі.