До загального фонду місцевих бюджетів мобілізували на 20% більше платежів
У січні-липні 2019 року до загального фонду місцевих бюджетів області мобілізовано 8962,1 млн грн податків та платежів. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.
Цей ресурс становить 105,1 % до плану на сім місяців поточного року та 120,3 % до надходжень за 7 місяців 2018 року.
Відтак фіксується зростання на 1512,2 млн грн. Рівень виконання річних планових завдань на 1 серпня становить 59,3%.
Ключові слова:
виконання бюджетуНовини за темою
60 громад Львівщини виконали плани з надходження податків до бюджету за дев’ять місяців
4 жовтня 2021
Із 73-х територіальних громад області планові завдання з надходження податків до загального фонду бюджету за 9 місяців 2021 року виконано в 60 громадах – підсумували у департаменті фінансів Львівської ОДА. «Не забезпечено виконання плану в Новокалинівській, Рудківській, Бібрській, Белзькій, Городоцькій, Добротвірській, Козівській, Львівській, Моршинській, Перемишлянській, Самбірській, Стрийській і Яворівській ТГ. Водночас, у Великомостівській, Жовківській та Стрілківській громадах виконання досягнуто завдяки нерівномірному помісячному розпису, про що свідчить недостатньо високий відсоток виконання річного плану», - розповів директор департаменту фінансів Олег Демків. Зокрема, найкращі показники з виконання у Підберізцівській (129,3%), Славській (124,8%) та Гніздичівській (114,1%) громадах. Найнижчий відсоток виконання у Козівській (71,2%), Моршинській (83,3%) та Самбірській (89,6%) громадах.
План обласного бюджету за доходами перевиконали на 12 млн грн
17 вересня 2021
До завершення дев'яти місяців ще два тижні, а план надходжень податків до загального фонду обласного бюджету вже перевиконали. При плановому завданні січня-вересня 2 млрд 212 млн грн, на сьогодні вже фіксують фактичних надходжень на 2 млрд 224 млн грн (100,5 %). Відтак, понад план уже надійшло 12 млн грн. Як повідомив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, порівняно з відповідною датою торік зростання надходжень до обласного бюджету становить на сьогодні 26 %. «Водночас, при загальному позитиві обов'язково необхідно враховувати й певні ризики. Так, торік на цей період коронавірусна пандемія явно йшла на спад, тепер же маємо, на жаль, протилежні тенденції. Відтак, збереження позитивної динаміки можливе лише за умови уникнення жорсткого карантину чи локдауну до кінця року. За негативного ж сценарію відсоток зростання безперечно зменшиться», - зазначив Олег Демків.
У 59-ти громадах області виконали планові показники бюджету за вісім місяців
2 вересня 2021
59 громад Львівської області виконали планові завдання зі сплати податків до загального фонду бюджету області за період січень-серпень цього року. Водночас 14 громад не забезпечили такого виконання: Новокалинівська, Рудківська, Белзька, Добросинсько-Магерівська, Добротвірська, Журавненська, Козівська, Львівська, Моршинська, Перемишлянська, Самбірська, Сколівська, Стрийська і Яворівська ТГ. Як розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків, уперше за останні місяці кількість територій, де не виконали планові показники, зросла. «Зауважуємо, що недостатньо високий рівень виконання річного плану, окрім згаданих територій, має місце у Великомостівській, Бібрській, Жовківській та Стрілківській громадах», - зазначив Олег Демків. Він також додав, що п’ять територіальних громад виконали планові показники більше ніж на 100%, зокрема: Підберізцівська – 136,1%. Славська – 120,6%. Судововишнянська – 117,8%. Меденицька – 116,2 %. Гніздичівська – 115,5%.
«62 територіальні громади Львівщини виконали планові завдання по бюджету», - Іван Собко про підсумки першого півріччя 2021 року
9 липня 2021
До всіх місцевих бюджетів за півроку мобілізували близько 9,5 млрд грн. Це становить 102,5 % виконання плану. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1,7 млрд грн (21 %). Разом з тим річний план виконання бюджету становить 49,1 %. В минулому році на цю саму дату виконання річного плану становило 43 %. Про це повідомив заступник директора департаменту фінансів Львівської ОДА Іван Нос на селекторній нараді з керівниками територіальних громад Львівщини. «Враховуючи, що до кінця неможливо спрогнозувати ситуацію з Covid-19 в Україні та світі, радимо обов’язково створити відповідний резерв для того, щоб в разі потреби перекрити всі необхідні видатки, перш за все, за «захищеними» статтями», - наголосив Іван Нос. Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, від того, як виконуються заплановані надходження до місцевих бюджетів, залежить стан фінансування видатків, перш за все, «захищених» статей – це заробітна плата і енергоносії, медикаменти, харчування. «Поряд з виконанням в цілому планових завдань по бюджету у 62-х громадах, в 11 ТГ ми навпаки фіксуємо невиконання планових бюджетних показників. Найбільше це у Бібрській, Белзькій, Добросинсько-Магерівській, Козівській, Львівській, Моршинській, Перемишлянській, Самбірській, Яворівській. Цьому, в основному, є дві причини: завищені планові показники і відсутність будь-якої роботи по мобілізації до місцевих бюджетів додаткових надходжень. У департаменті фінансів неодноразово наголошували, що до 1 липня є можливість переглянути ставки на податки на майно, за землю, орендної плати за землю, єдиного податку та інших податків і зборів, що адмініструються на вашій території. Тоді з 1 січня наступного року нові ставки вводяться в дію. Візьміть це до уваги, щоб з наступного року отримати додаткові надходження до місцевих бюджетів», - розповів Іван Собко. Також керівникам громад наголосили, що у тих ТГ, де фіксується перевиконання бюджету більше ніж на 5%, слід підготувати висновок про перевиконання дохідної частини, і спрямувати ці кошти на зменшення дефіциту по заробітній платі працівників бюджетних установ області. Перевиконання бюджету фіксують, зокрема, у Бориславській, Боринській, Новояворівській та інших територіальних громадах. «Кошти обласного бюджету на капітальні видатки в межах реалізації обласних програм фінансуватимуться після покриття об’єднаними територіальними громадами дефіциту по оплаті плаці та енергоносіїв», - зазначив Іван Собко. Зазначимо, що найвищий дефіцит по заробітній платі у Яворівській (21 млн грн), Козівській (20 млн грн), Золочівській (18 млн грн), Сокальській (15 млн грн) територіальних громадах.
У департаменті фінансів інформують про виконання бюджету за доходами в січні-квітні 2021 року
5 травня 2021
До загального фонду бюджету Львівщини за 4 місяці ц.р. надійшло 6,2 млрд грн податків, що становить 102,8 % до плану. По обласному бюджету план перевиконано на 6,5 %. Окрім того, виконання річного плану і по бюджету області (32 %), і по обласному бюджету (32,3 %) дозволяє наразі очікувати, що за підсумками року надходження податків перевищать планові завдання. «Правда, треба враховувати, що торік з 1 вересня зріс законодавчий розмір мінімальної зарплати, а цього року зростання передбачене лише з 1 грудня. Ну і, звичайно, всі ми розраховуємо, що зможемо уникнути чергових хвиль коронавірусу і посилення карантинних обмежень», - зазначив директор департаменту фінансів Олег Демків. Порівняно з відповідним періодом 2020 року надходження до бюджету Львівщини зросли на 934 млн грн (17,7 %). Зростання поступлень досягнуто за всіма основними податками і платежами. До державного бюджету в січні-квітні 2021 р. Львівщина мобілізувала 16 млрд грн податків і платежів, що на 4,5 млрд грн або 39,5 % більше порівняно з відповідним періодом торік.
Показники виконання річного плану надходжень податків на нижчому рівні, ніж планувалось
4 листопада 2020
Значне відставання від виконання річного плану надходжень податків до загального фонду бюджету зафіксували у Моршині, Новому Роздолі і Самборі, Перемишлянському і Сколівському районах та Грабовецькій і Чукв’янській ОТГ. Там рівень виконання плану не перевищує 75 %. План надходжень податків до загального фонду бюджету за 10 місяців не виконали по 22 територіальних одиницях. Станом на 1 серпня таких територіальних одиниць було 31, на 1 вересня – 25, на 1 жовтня – 23. Це 7 з 9 міст обласного значення, 6 з 20 районів та 9 із 40 об’єднаних громад. З усіх 607 бюджетів не виконано за доходами 155 (місяць тому таких було 187). «Виконання на рівні від 75 до 80 % маємо у Львові, Дрогобичі, Стрию і Трукавці, Бродівському районі та Міженецькій, Судововишнянській, Нижанковицькій, Рудківській, Великомостівській, Кам’янка-Бузькій, Мурованській і Бібрській ОТГ. Такі показники не дозволяють розраховувати на заплановані річні надходження», - наголосив директор департаменту фінансів Олег Демків. Місяць тому на Львівщині було 13 територій (із 70) з меншими надходженнями податків порівняно з відповідним періодом торік. Зараз таких залишається ще 9.
Аналіз виконання бюджету за доходами у територіальному розрізі
4 серпня 2020
Департамент фінансів проаналізував виконання дохідної частини місцевих бюджетів у січні-липні за територіями Львівщини. План надходження податків до загального фонду бюджету за 7 місяців не виконано по 31 території (місяць тому таких було 32). Це усі міста обласного значення, крім Борислава і Дрогобича, половина районів та 14 із 40 ОТГ. Загалом з усіх 607 бюджетів області план не виконано по 178 або 29 %; на 1 липня таких було 206. З точки зору перспектив завершення бюджетного року більш важливим зараз є рівень виконання річних планових завдань. Меншим 50 % (а це явна ознака невиконання бюджету за підсумками року) він є у містах Моршині, Новому Роздолі і Самборі, Перемишлянському, Радехівському і Сколівському районах та Грабовецькій, Новострілищанській, Мурованській і Бібрській об’єднаних громадах. Не набагато краща ситуація в м.Дрогобичі, Бродівському р-ні та Міженецькій, Судововишнянській, Рудківській ОТГ. При збільшенні надходжень порівняно з відповідним періодом торік по області на 3,1 % маємо 21 територію, де надходження зменшились (на 1 липня таких територій було 23, на 1 червня – 29). Більш як на 10 % скоротилися поступлення в містах Моршині і Трускавці, Грабовецькій і Заболотцівській ОТГ. Основною причиною невиконання місцевих бюджетів є недопоступлення податків і зборів від суб’єктів господарської діяльності, які повністю чи частково призупинили діяльність у зв’язку із проведенням карантинних заходів.