Товарообіг в зоні діяльності Львівської митниці ДФС сягнув понад 90 мільярдів гривень
У зоні діяльності Львівської митниці ДФС лише за останні вісім місяців більше 4,5 тисяч суб’єктів господарювання провадили зовнішньоекономічні операції.
За цей час вони здійснили митне оформлення товарів на суму понад 92 млрд гривень. З них імпортовано на 63 млрд гривень, а експортовано – на 29,5 млрд, відповідно імпорт товарів сягає 68%, а експорт – 32% від загального обсягу зовнішнього товарообігу. Проти аналогічного періоду 2018 року цей обсяг збільшився на 6,9%, причому об’єми імпорту збільшились на 9,5%, а експорту – на 1,7%.
Загалом зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 107 країн світу. Також варто додати, що імпорт товарів у зону діяльності митниці у звітному періоді здійснювався переважно з таких країн, як Польща – 37,2%, Німеччина – 20,1%, Італія – 3,8%. Експорт товарів у вказаний період здійснювався, в основному, в сусідні Польщу (31,3%), Німеччину (16,2%) та Чехію (9,4%).
Новини за темою
Від початку великої війни львівські митники виявили та вилучили товарів на суму майже на 2,5 млн гривень
10 травня 2022
З початку повномасштабної війни росії проти української держави співробітники Львівської митниці склали 119 протоколів про порушення митних правил. Загальна вартість товарів, які вилучили, – майже 2.5 млн гривень. Як повідомили у пресслужбі Львівській митниці, зі складів митниці для потреб Збройних Сил України передали такі товари як: транспортні засоби, техніка, зброя та боєприпаси, побутова хімія, одяг тощо. “Загалом передали майна на суму понад 68 млн гривень. Тобто, це товари, які вилучили з початку війни, а також ті, які конфісковані раніше, прийняті на зберігання у складах та перейшли у власність держави”, – зазначили у пресслужбі Львівської митниці. Зазначимо, відповідальність за перевезення контрабанди регулюється Кримінальним кодексом України.
При Львівській митниці запрацює центр інформування про перевезення гуманітарного вантажу з Польщі
15 березня 2022
Гуманітарний штаб при Львівській митниці стає українсько-польським центром обміну інформацією стосовно перевезення гуманітарної допомоги. Польські митники допомагатимуть Львівській митниці в оперативних консультаціях щодо перевезення гуманітарної допомоги. Про це було домовлено на зустрічі керівництва Львівської митниці та представників Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Під час зустрічі в.о. керівника Львівської митниці Даніїл Меньшиков обговорив з Першим радником Посольства Республіки Польща з митних та фіскальних питань в Україні Бартошем Ґрушецкі посилення взаємодії під час воєнного стану в Україні. Зокрема, сторони домовилися про: оперативний обмін інформацією про зміни законодавства в обох країнах, подання переліку митних установ, які обробляють гуманітарні вантажі в спеціальному режимі, оперативні консультації щодо митних формальностей. За результатом зустрічі сторони домовились про те, що митники та волонтери з Гуманітарного штабу Допомогти UA Lviv, який діє при Львівській митниці, оперативно отримуватимуть інформацію від польських колег для подальших консультацій перевізників. Таким чином, штаб #ДопомогтиUALviv стане україно-польським консультаційним центром для донорів та перевізників з оперативного інформування про зміни законодавства, нормативного регулювання та порядку перевезення гуманітарних вантажів через польсько-український кордон як з України, так і з Польщі. Нагадуємо інформаційні канали Штабу Допомогти UA Lviv існують у фейсбуці та телеграмі. Телефони гарячої лінії: 0954868872 або 0976118554 чи 0934577492, а також 0934508297 і 0934508291.
Під виглядом гуманітарної допомоги через кордон намагаються перевезти комерційні товари
12 березня 2022
Від початку війни через Львівську митницю в Україну надійшло понад 30 тонн гуманітарних вантажів. Найбільше допомоги надходить з Польщі, Франції, Німеччини, Великої Британії. Однак, трапляються випадки, коли під виглядом гуманітарного вантажу намагаються перевезти комерційні товари. Про це під час брифінгу розповів в.о. начальника Львівської митниці Даніїл Меньшиков. «На пунктах пропуску частішають випадки, коли нечесні ділки перевозять комерційні товари під виглядом гуманітарної допомоги. Наприклад, сир, хамон тощо. Тому звертаюся до всіх громадян: не треба заробляти на війні! Всі незадекларовані товари ми негайно вилучаємо та передаємо на потреби Збройних Сил України», - зауважив Даніїл Меньшиков. В умовах воєнного стану вся гуманітарна допомога перетинає кордон у спрощеному порядку. Але таку перевагу можуть отримати тільки неприбуткові організації. Читайте також: Водії призовного віку, які перевозять гуманітарний вантаж зможуть перетнути кордон за певних умов: деталі. Нагадаємо, для перевезення гуманітарного вантажу треба подавати тільки декларацію, в якій має бути вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що їде. Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235. Окремі групи товарів – в першу чергу, це транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали (повний перелік визначений у постанові Кабінету міністрів №224 від 7 березня 2022 р.) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням голови обласної військової адміністрації. При їх перевезенні через митний кордон України треба до декларації надати рішення голови обласної військової адміністрації про визнання товарів, що перевозяться, гуманітарною допомогою. Всі ці документи краще підготувати та заповнити до перетину митного кордону України!
"Рава-Руська - Гребенне": працівники митниці організували додатковий транспорт для жінок та дітей
25 лютого 2022
У пункті пропуску "Рава-Руська - Гребенне" працівники митниці, спільно з прикордонниками, допомагають подорожнім, які збираються виїхати з України до Республіки Польщі. Вони організували додатковий транспорт для жінок та дітей. Сформовані групи пересаджують в автобуси, які направляються до сусідньої держави. Працівники Львівська митниця роблять все можливе, аби підтримувати спокій на кордоні та не допускати паніки серед громадян. Слава Україні! Перемога за нами!!!!
Понад 2,5 мільярда гривень ПДВ сплатили платники податків Львівщини до державного бюджету у першому півріччі 2020 року
14 липня 2020
У січні-червні 2020 року платниками податків Львівщини сплачено до Державного бюджету України 2513,9 млн грн податку на додану вартість, що складає 97,8% від запланованих надходжень. Це на 202,4 млн грн, або на 8,7% більше, ніж за той самий період 2019 року (2314,5 млн гривень). Про це повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області. У червні 2020 року до державного бюджету від платників ПДВ надійшло 381,1 млн грн, або 100,4% від запланованого. У червні 2020 року збір ПДВ на 11,2 млн грн, або на 2,7% менший, ніж у червні 2019 року (392,4 млн грн) та на 20,6 млн грн, або на 5,7% менший, ніж у травні 2020 року (360,5 млн гривень).
На Львівщині до місцевих бюджетів за чотири місяці 2020 року надійшло близько 4,6 мільярда гривень податків та зборів
18 травня 2020
Протягом січня-квітня 2020 року платники податків Львівщини сплатили до місцевих бюджетів області 4597,1 млн. грн. податкових платежів. Порівнюючи з січнем-квітнем 2020 року надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням ДПС у Львівській області до місцевих бюджетів області зросли на 313,4 млн. грн., або на 7,3 відсотка. Про це повідомили в управлінні податкового моніторингу Головного управління ДПС у Львівській області. Бюджетоформуючими податками в складі доходів місцевих бюджетів залишаються: - податок на доходи фізичних осіб. Його надійшло на 232,2 млн. грн., або на 8,5 відс. більше, ніж у січні-квітні 2019 року. Його частка у доходах місцевих бюджетів ‒ 64,2 відсотка; - плата за землю. Її надійшло за чотири місяці 2020 року на 48,7 млн. грн., або на 13,3 відс. менше, ніж у тому ж періоді 2019 року. Близько 6,9 відсотка ‒ частка цього податку у податкових доходах місцевої казни; - єдиний податок. Його сплачено порівнюючи з січнем-квітнем 2019 року на 82,0 млн. гривень, або на 10,8 відс. більше. Частка податку ‒ близько 18,3 відсотка; - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Протягом січня-квітня 2020 року проти того самого періоду 2019 року сплачено на 0,5 млн. грн., або на 0,5 відс. більше. У доходах місцевих бюджетів ‒ майже 2,3 відсотка цього податку. У квітні 2020 року надходження податкових платежів до місцевих бюджетів склали 1 020,1 млн. гривень. Проти квітня 2019 року надходження податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням ДПС у Львівській області до місцевих бюджетів області, зменшились на 135,5 млн. грн., або на 11,7 відсотка.
ГУ ДПС у Львівській області нагадує про особливості цьогорічної кампанії декларування – 2020
13 квітня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області рекомендує платникам податків подавати декларацію про майновий стан і доходи через Електронний кабінет платника за допомогою електронного ключа. Це той необхідний і правильний вихід, який дозволить дотриматись рекомендацій щодо режиму карантину, пов’язаного з упередженням поширення коронавірусу COVID-19, який максимально забезпечить комфорт і швидкість у виконанні платником свого конституційного обов’язку. Також нагадуємо про декларування коштів, отриманих з-за кордону. Так, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача. В цьому разі громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором 1,5%. Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом НБУ, що діє на момент отримання таких доходів. Також звертаємо увагу, що вчителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, але не були зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до органів ДПС декларації про майновий стан і доходи. До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. Термін подання річної декларації про майновий стан і доходи подовжено до 1 липня 2020 року. Суму податкового зобов’язання, яке платниками визначено в декларації до сплати, необхідно сплатити до 1 жовтня 2020 року.
Власники землі та землекористувачі звільнені від плати за землю за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року
9 квітня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області звертає увагу, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» власники землі та землекористувачі звільнені від плати за землю за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року. Зокрема, не нараховується та не сплачується земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності за період з 1 березня по 30 квітня поточного року. При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці. Фізичним особам – платникам плати за землю перерахунок здійснюється органами ДПС.
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує роботодавцям про необхідність легалізації трудових відносин з найманими працівниками
7 квітня 2020
Головне управління ДПС у Львівській області нагадує роботодавцям про необхідність легалізації трудових відносин з найманими працівниками. Працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС в терміни та за формою, визначеними Порядком повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413. Офіційне працевлаштування для працівника – це гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладення трудового договору, це економічні, соціальні та трудові гарантії, передбачені чинним законодавством України та належне пенсійне забезпечення в майбутньому. Офіційне оформлення трудових відносин для роботодавця – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.
На Львівщині запрацювала скануюча система для вантажних транспортних засобів
23 грудня 2019
Відтепер на пункті пропуску «Краковець-Корчова» перевірка великотоннажних транспортних засобів здійснюватиметься швидше та ефективніше. Запрацював сканер вантажів, який Прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручав запустити на митних кордонах, сьогодні, 23 грудня. «Ми нарешті запускаємо в роботу величезний довгобуд, який тягнеться вже майже 2 роки. Це – стаціонарні скануючі системи. Цих стаціонарних скануючих систем загалом є сім. Вони, згідно з планом, всі введені в роботу до кінця цього року. Це дуже потужний безпековий інструмент, який допоможе нам у боротьбі з контрабандою. Тому ми пройшли увесь шлях повного супротиву і сьогодні нарешті ми показуємо не те, що буде чи планується, але й працює прямо зараз» , - наголосив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов. Окрім того, він зазначив, що перші декілька місяців на цій системі будуть тренуватися, а також визначати, які саме вантажі потрібно сканувати, скільки часу це буде займати, які проблеми можуть виникнути. «Сканер уже працює, він реально кожного дня шукає порушення і контрабанду, яку ми не хочемо, щоб потрапила на в’їзд в Україну або щось було вивезено з нашої держави», - додав Максим Нефьодов. Зауважимо, що сканування вантажів відбувається без огляду посадовими особами митниці, а отже, перевірка вантажу відбувається у 10 разів швидше. Інакше доводилося б витрачати додатковий час та кошти на розвантаження та інші супровідні процедури. «Ми чітко розуміємо, що чудес у цьому житті не буває. І чітко розуміємо, що це обладнання не є панацеєю усіх наших проблем, які зараз існують, але будь-яка найважча чи найбільше дорога розпочинається із першого кроку. І сьогодні він зроблений. Результат – це є тільки системний підхід і системна робота. Маємо чітке і стійке переконання в тому, що це обладнання спричинить відповідний позитивний фактор», - наголосив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень. За словами в.о. начальника Галицької митниці Держмитслужби Володимира Цабака, ПП «Краковець-Корчова» здійснює пропуск в середньому до десяти тисяч осіб, до трьох з половиною тисяч транспортних засобів легкових, а також до п’ятсот вантажних транспортних засобів. «У зв’язку з цим тут існують серйозні загрози переміщення контрабандних вантажів, а це є ризиком забезпечення національної безпеки на державному кордоні. Тому ця стаціонарна установка, яку вам презентує Митна служба, має відіграти вагому роль у наведенні відповідного налагодження системи протидії відповідним загрозам. Я впевнений, що у найближчий час ефективність даної установки буде доведена», - повідомив Володимир Цабак. Довідково: Стаціонарні сканери або скануючі системи стаціонарного типу – це спеціальне обладнання, призначене для виявлення товарів, що переміщуються прихованими серед інших товарів, задекларованих до переміщення.
До порушників трудової дисципліни на Львівщині застосовано штрафні санкції на загальну суму понад 6 мільйонів гривень
6 грудня 2019
Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. № 649-р ,,Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” між Головним управлінням ДПС у Львівській області та Головним управлінням Держпраці у Львівській області на постійній основі здійснюється співпраця щодо виявлення порушень роботодавцями законодавства про працю, а також вживаються спільні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» затверджено новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Згідно з п.5 цього Порядку інспекційні відвідування інспекторами Держпраці проводяться, зокрема, за інформацією ДПС та її територіальних органів про: - невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності; - факти порушення законодавства про працю, виявлені під час здійснення повноважень; - факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб’єкта господарювання. Поряд з цим, постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823 внесено також зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509. Так, положеннями пункту 2 зазначеного Порядку передбачено, що штрафи за недотримання роботодавцями чинного законодавства про працю накладаються уповноваженими на те особами органів Держпраці на підставі, зокрема, акта перевірки ДПС, її територіального органу, під час якої виявлені порушення законодавства про працю. Внаслідок вжитих спільних заходів та тісної співпраці за результатами переданої інформації про виявлених працівниками ГУ ДПС у Львівській області неоформлених належним чином найманих працівників впродовж одинадцяти місяців 2019 року уповноваженими особами Головного управління Держпраці у Львівській області щодо роботодавців – порушників трудової дисципліни Львівщини застосовано штрафні санкції на загальну суму понад 6 млн. гривень. Головне управління ДПС у Львівській області наголошує роботодавцям на необхідності легалізації трудових відносин з найманими працівниками, оскільки працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення про це територіального органу ДПС. Офіційне працевлаштування для працівника – це гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладення трудового договору, це економічні, соціальні та трудові гарантії, передбачені чинним законодавством України та належне пенсійне забезпечення в майбутньому. Офіційне оформлення трудових відносин для роботодавця – це позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.
Майже 1,4 млрд грн податків сплатили цього року підприємства Львівщини, які здійснюють операції з нерухомим майном
2 вересня 2019
Підприємства Львівщини, які здійснюють операції з нерухомим майном у січні-липні 2019 року до Зведеного бюджету України сплатили 1 377,8 млн грн податкових платежів. Це на 246,0 млн грн, або на 21,7 % більше, ніж за той самий період 2018 року. Про це повідомили в управлінні моніторингу доходів та обліково-звітних систем Головного управління ДФС у Львівській області. Питома вага цієї галузі в загальному зборі платежів до Зведеного бюджету складає 8,7 %.