Місцеві бюджети отримали акцизний податок з пального
Місцевим бюджетам з держбюджету надійшов акцизний податок з пального. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.
Загалом Львівщина отримала 110 млн гривень. Це заборгованість з держбюджету за липень, серпень і початок вересня.
Найвідчутніші поповнення у м.Львові – 28,5 млн грн, Жовківському і Яворівському районах – по 8,2 млн грн, Пустомитівському районі – 6,4 млн грн, Давидівській і Зимноводівській ОТГ – по 3,9 млн грн, Солонківській ОТГ – 3,8 млн грн, Бродівському районі – 3,7 млн гривень.
Новини за темою
З 1 травня в Україні діє новий порядок сплати акцизного податку з реалізації тютюнових виробів
9 травня 2022
З 1 травня 2022 року в Україні діє новий механізм зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів (Закон України від 15.02.2022 № 2042 із змінами). Так, обов’язок сплати податку переходить від суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі до виробників та імпортерів тютюнових виробів. Зарахування акцизного податку здійснюватиметься за аналогією з методикою зарахування акцизу з пального (тобто, залежно від обсягів реалізації тютюнової продукції на території територіальних громад). До бюджетів податок зараховуватимуть казначейські органи автоматично відповідно до часток співвідношення вартості реалізованих тютюнових виробів на відповідній території за звітний місяць до загальної вартості реалізованих виробів за цей місяць загалом по Україні. Частки визначатиме Державна податкова служба України на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій щомісячно. Інформацію про частки публікуватимуть на офіційному сайті ДПС та до 15 числа місяця, наступного за звітним, надаватимуть Державній казначейській службі України. Остання забезпечуватиме перерахування відповідних коштів громадам до останнього робочого дня місяця. Відтак, перші кошти за новим порядком повинні надійти бюджетам наприкінці червня. Закон, згідно з яким вступили в дію нові зміни – за посиланням. Детальніше – у відповідному Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.2022 № 515.
У 52 громадах області перевиконали план надходження податків до загального фонду бюджету
6 травня 2022
Незважаючи на воєнний стан, у січні-квітні 2022 року план надходження податків до загального фонду бюджету перевиконали в 52 із 73 територіальних громад області (понад 70 %). З 21 громади, де планові завдання не виконали, суттєве невиконання (понад 10 %) у Заболотцівській, Великолюбінській, Бібрській, Лопатинській, Белзькій, Моршинській, Новояричівській, Самбірській, Сокальській і Сокільницькій громадах. Зважаючи на рівень виконання річних планових показників, нестача доходів у бюджетах спостерігається, крім вищезгаданих, також у Глинянській і Красненській територіальних громадах. Детальніша інформація – на діаграмі.
Нафтотрейдери налагоджують поставки пального із закордону: дефіциту на Львівщині не буде
4 травня 2022
Донедавна Росія та Білорусь були найбільшими гравцями українського ринку нафтопродуктів. Чи не кожна мережа АЗС торгувала автогазом, дизелем або бензином російського та білоруського виробництва. На ці країни припадало до 60% нашого ринку. Про це в ефірі телеканалу «Перший Західний» розповів керівник департаменту ПЕК, енергоефективності та ЖКГ Львівської ОВА Богдан Кейван. Як він зазначив пошук пального – наразі одна з найголовніших проблем українського ринку нафтопродуктів. Блокада морських портів і зупинка постачань із Росії та Білорусі зруйнували більшість логістичних маршрутів. Руйнація Кременчуцького НПЗ і нафтобаз в обласних центрах України ситуацію в рази погіршила. Війна змусила шукати нові підходити. Мережі не купують великих об’ємів і не заповнюють нафтобази, всі працюють «з коліс» і везуть пальне з Європи. Постачання іде з різних куточків світу. Кабінет міністрів 29 квітня підвищив торговельну надбавку на дизпаливо та бензини на 40% (близько 2 грн/л) для запобігання дефіциту на автозаправних станціях. (Акциз на пальне – 0%, ПДВ – 7%). «На сьогодні, нафтотрейдери законтрактували певну кількість нафтопродуктів, однак це забере трохи часу. Найближчим часом ситуація з пальним налагодиться. Завдяки законтрактованим обсягам на території Західної Європи проблема з дефіцитом пального на автозаправних станціях буде вирішена найближчим часом, але ціни зростуть», - зазначив Богдан Кейван.
Ситуація з пальним на Львівщині стабільна: об’єкти критичної інфраструктури забезпечені паливом повною мірою
3 травня 2022
В останні дні спостерігаються черги на автозаправних станціях Львівщини, водії зазначають, що є дефіцит пального. Заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко повідомив, що ситуація з пальним стабільна. Здебільшого АЗС Львівщини зараз перепрофілювалися на безготівковий рахунок, тобто продають пальне по талонах. “Юридичні особи працюють за договорами з АЗС, закупляють картки і отримують пальне у потрібній кількості. Об’єкти критичної інфраструктури теж забезпечені пальним повністю. Щодо фізичних осіб, так, ми спостерігаємо черги, як виникають через те, що водії розраховуються готівкою. Ситуація схожа на ту, яка була у перші дні повномасштабної війни. Люди побачили черги і переживають, що пального не буде, насправді це не так». – Зазначив Юрій Бучко. Він додав, що вчора спільно з керівником департаменту дорожнього господарства спілкувались з регіональними керівниками та менеджерами заправних станцій і є певні проблеми в логістиці, адже зараз нафтобази перепрофільовуються на поставки з Європи. “У зв'язку з бойовими діями порушені прямі поставки пального, зокрема не має поставки з Кременчуцького заводу. Але зараз трейдерами напрацьовуються механізми постачання з країн Європи і дефіцит, який є на певних АЗС вирішиться найближчими днями. Окрім того, ЛОВА спільно з Урядом та польськими колегами домовились про проїзд транспортних засобів, які перевозять пальне через кордон поза чергою”. – Додав Юрій Бучко. Щодо вартості пального, ціни зросли з декількох причин: зменшення кількості поставок та довший маршрут довезення. “Ціни на пальне на АЗС регулюються Постановою Уряду, де вказана допустима сума націнки і відповідно кінцева готівкова ціна. Дрібний гурт і гурт регулюють виключно АЗС”. – Зазначив заступник голови.
Надходження до обласного бюджету на 31% більші ніж торік: дані станом на 25 квітня
27 квітня 2022
Станом на 25 квітня до обласного бюджету надійшло 1, 172 мільярд гривень, що на 280 мільйонів гривень або на 31 відсоток більше ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «До місцевих бюджетів мобілізовано 7, 225 мільярдів гривень податків і зборів, що на 1, 591 мільярд гривень або на 28 відсотків більше ніж за відповідний період минулого року», - розповів Максим Козицький. Упродовж березня 2022 року до місцевих бюджетів мобілізували 1,789 мільярдів гривень податків і зборів, що на 247 мільйонів гривень або на 16 відсотків більше ніж у березні минулого року. До обласного бюджету у березні надійшло 350 мільйонів гривень, що на 42 мільйони гривень або на 13 відсотків більше ніж у березні минулого року.
У ЛОВА завершили перевірку рішень про затвердження місцевих бюджетів: головні акценти
14 квітня 2022
Як свідчить практика перевірок рішень про затвердження місцевих бюджетів, часто під час формування та затвердження місцевих бюджетів допускається чимало порушень бюджетного законодавства. Цьогоріч не виняток. Так, з порушенням норм статті 85 Бюджетного кодексу України за кошти податків і платежів у трьох місцевих бюджетах у поточному році передбачалась субвенція державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів (у бюджеті Жовтанецької територіальної громади - 90 тис. грн, Боринської - 380 тис. грн та Глинянської громади - 116 тис. грн) щодо покращення матеріально-технічного забезпечення окремих підрозділів у сфері правоохоронної діяльності. Проте, такі видатки здійснюються за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету. Окрім того, у бюджетах Добромильської, Комарнівської, Оброшинської ТГ заплановано видатки, що не відносяться до повноважень громад, а саме на виплату компенсацій реабілітованим та пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (стаття 89 Бюджетного кодексу України). До слова, департаментом фінансів за згадані порушення, відповідно до вимог статті 117 Бюджетного кодексу України, застосовується попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства в строк до 30 календарних днів. Нагадаємо, раніше у департаменті фінансів Львівської ОВА наголосили керівникам громад на необхідності планувати власні надходження бюджетних установ.
До бюджету області надійшло 89 млн грн акцизного податку
17 березня 2022
9 березня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №246 щодо часток зарахування територіальним громадам акцизного податку з пального у першому півріччі цього року. Ці частки залежать від обсягів реалізації пального в другому півріччі 2021 року). Вчора територіальні громади Львівщини отримали належні їм від початку року кошти акцизного податку, а саме - 89 млн грн акцизу з пального. Надалі податок надходитиме вже щодня (принаймні, до завершення воєнного стану, оскільки Верховна Рада України прийняла закон про тимчасове скасування цього податку з метою здешевлення пального). У департаменті фінансів Львівської ОВА прогнозують, що за квартал загальні його поступлення становитимуть понад 100 млн грн.
Особливості здійснення фінансування видатків місцевих бюджетів в умовах воєнного стану: що слід врахувати керівникам громад Львівщини
16 березня 2022
В умовах військового стану змінюються пріоритети у фінансуванні видатків місцевих бюджетів, а також страждає дохідна частина. Завдяки непоганій динаміці від початку року перевиконання всіх місцевих бюджетів Львівщини склало близько 200 млн грн, проте вже у березні відчутно зменшилося надходження податків і зборів. Як прогнозують у департаменті фінансів Львівської ОВА, у разі якщо військові дії триватимуть до 1 травня, невиконання місцевих бюджетів може досягти 2 млрд грн. Окрім того, як розповів під час селектору з керівникам громад та районних державних адміністрацій Львівщини заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, майже щодня до бюджетного законодавства вносять зміни, які стосуються дохідної частини бюджетів. Зокрема, вже діють нововведення щодо скасування акцизу на пальне та алкогольні вироби. «Щодо видаткової частини, то очікуємо збільшення низки видатків, зокрема, на заробітну плату, енергоносії та харчування для бюджетних установ. Ще на початку року було недостатньо асигнувань на заробітну плату. Зараз видаткову частину слід коригувати під стовідсоткове фінансування цих видатків. Звертаємо увагу, що частину зобов’язань по фінансуванню видатків держава бере на себе – щодо оплати енергоносіїв та харчування, що використовуються для перебування тимчасово переміщених осіб. Окрім того, Верховна Рада погодила використання залишків коштів з освітянських субвенцій для виплати заробітної плати», - зазначив Іван Собко. Також керівникам територіальних громад та районних військових адміністрацій наголосили на важливості інституційної спроможності проводити видатки. «В сьогоднішніх умовах має бути необхідна кількість фінансистів з чітким розподілом обов’язків – для того, щоб фінансування у цей складний час здійснювалося безперебійно», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. Звертаємо увагу, що питання виконання і формування місцевих бюджетів в період воєнного стану, перерозподілу коштів між головними розпорядниками тощо визначені постановою Кабміну №252 від 11 березня 2022 року.
На автозаправних станціях Львівщини ситуація з пальним не є критичною
15 березня 2022
В області автозаправні станції компаній, які імпортують паливо з європейських країн, на сьогодні заповнені від 50% до 80 % залежно від виду пального. Йдеться, зокрема про “ОККО”, “WOG”, “АМІК”. Заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко повідомив, що гіршою є ситуація у тих компаній, які здійснювали постачання палива з Кременчуцького нафтопереробного заводу. “Зараз в області загалом ситуація з пальним не є критичною. Львівська військова адміністрація веде облік і спілкується з компаніями щодо наявності різного виду палива. Зокрема наголошуємо на важливості формування резервів для критичної інфраструктури. Також зараз ведемо переговори з країнами ЄС для поставки палива як гуманітарної допомоги державним підприємствам України”, - наголосив Юрій Бучко. Зазначимо, на автозаправних станціях суб'єкти екстрених служб мають право на забезпечення паливом першочергово.
Розмір націнки українських мереж АЗС на пальне залишається на довоєнному рівні
12 березня 2022
Уряд ухвалив низку рішень, щоб уникнути дефіцит пального на заправках та стримати зростання його ціни. Затверджено зміни до формули розрахунку максимальної дозволеної ціни пального на заправках. Її визначення здійснюватиметься за збільшеною ціною логістики та доплати до котирування у Північно-західній Європі (NWE), куди наразі переорієнтоване постачання пального українськими АЗС. До Верховної Ради подано законопроєкт, що скасовує акциз та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більш ніж половину ціни пального. Ці рішення дадуть економічний стимул мережам завозити більше пального та водночас не призведуть до зростання цін. Також на довоєнному рівні залишається розмір націнки українських мереж АЗС: 4,55 гривні на літр бензинів та 5 гривень на літр дизелю.
Задля протидії нелегальному обігу пального в області перевірили понад п'ять сотень АЗС
12 січня 2022
Аби протидіяти нелегальному обігу й торгівлі пальним, в межах роботи міжвідомчої регіональної робочої групи у 2021 році перевірили 520 суб’єктів господарювання в області щодо дотримання вимог законодавства. З-поміж них у 493 АЗС наявна ліцензія. Також за результатами перевірок вилучили 268 тонн пального. «Діяльність АЗС повинна бути прозорою і приносити користь громадам. Ми повинні активізувати роботу щодо виявлення нелегальних АЗС, адже створення прозорого ринку нафтопродуктів - це запорука стабільного наповнення бюджетів всіх рівнів», - наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Годик. Відповідальні структури, а це ГУ Держпраці у Львівській області, ДСНС, Державна екологічна інспекція, Нацполіція, Державна податкова служба проводять окремі перевірки, а також спільні з іншими дотичними службами. За результатами проведених заходів, виявили 1215 порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. Склали 495 актів перевірок для усунення порушень вимог законодавства в частині пожежної і техногенної безпеки. А також 68 протоколів про адміністративне правопорушення в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства. Крім цього, виявили ряд порушень щодо незареєстрованого акцизного складу, безліцензійної діяльності, відсутності витратомірів та рівнемірів і накладено штрафних санкцій на суму понад 10 млн грн. До адміністративної відповідальності притягнули більше ніж 120 відповідальних осіб, з яких понад 90 – керівники суб’єктів господарювання. За наявності задокументованих фактів реалізації пального без дозвільних документів складаються протоколи про вчинення адміністративних правопорушень. Станом на зараз за статтею 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» склали 64 протоколи. За підсумками зустрічі учасникам міжвідомчої групи доручили контролювати виконання державних приписів по виявлених порушеннях.
У Львівський області стартував процес затвердження місцевих бюджетів на 2022 рік
9 грудня 2021
Перші місцеві бюджети вже затверджено Новокалинівською, Дрогобицькою, Сколівською та Давидівською радами територіальних громад та Яворівський районний бюджет. «Вітаємо згадані вище громади із прийняттям головного кошторису та маємо сподівання, що й інші органи місцевого самоврядування не зволікатимуть і забезпечать дотримання вимог бюджетного законодавства (статті 77 Бюджетного кодексу України), адже дедлайн 25 грудня поточного року. Хочемо також зазначити, що голова Львівської облдержадміністрації 07 грудня поточного року подав проєкт обласного бюджету на 2022 рік обласній раді. Сподіваємось, що наприкінці грудня цього року сесія Львівської обласної ради затвердить основний фінансовий документ»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА з питань бюджету, охорони здоров’я, молоді, спорту, культури та освіти Іван Собко.