У Музеї визвольної боротьби вшанували пам'ять Героїв російсько-української війни
26 вересня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА
Сьогодні, 26 вересня, у Музеї визвольної боротьби України відбувся захід «День народження Героя російсько-української війни. Народжені у вересні».
Присутні вшанували пам'ять 53 загиблих і померлих учасників АТО – ООС із Львівщини – Героїв, які віддали власне життя задля миру та цілісності держави.
На заході були присутні родини загиблих, їх близькі і друзі, учителі, учасники російсько-української війни, представники духовенства, влади та громадськості.
«Єдине, що ми сьогодні можемо зробити для наших Героїв – це гідно пам’ятати їх. Наше життя у наших руках, і за кожен вчинок ми відповідаємо самі: за те що ми зробили, за те, що повинні були зробити, за кожне наше слово. Зараз маємо велику відповідальність перед нашими воїнами. Гріш нам ціна, якщо ми не доведемо справу, розпочату цими хлопцями, до кінця. Ми не можемо відсторонюватись від війни, яка триває у нашій державі. Я щоранку прокидаюсь зі словами: «Україно, свята мати Героїв, зійди до серця мого». Не знаю, що буде завтра, але вірю в те, що усі пролиті сльози були не марними. Щиро вірю, що все буде Україна!» - наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень.
На захід завітали також морський офіцер, капітан II рангу запасу ВМС ЗС України, громадський діяч, журналіст, актор, режисер Тимур Баротов та матрос Військово-морських сил України Андрій Оприско – моряк зі Львівщини, який повернувся із полону у РФ.
У мистецькій частині заходу брали участь участь тріо «Крайня хата», заслужений артист естрадного мистецтв України Богдан Цісінський, солістка Львівської національної філармонії Лілія Вікарук, ансамбль духовної пісні церкви Пресвятої Богородиці «Небесні крила».
Організатори заходу – департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації та департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
Новини за темою
У Львові попрощались із 20-річним Героєм Олегом Свинариком
10 листопада 2020
Сьогодні у Львові біля пам’ятника Шевченкові відбулось прощання із новітнім Героєм Олегом Свинариком. 20-річний боєць 80-ї десантно-штурмової бригади загинув вранці 7 листопада на Луганщині. Хлопець родом із села Арламівська Воля Мостиського району. У серпні 2019 року добровільно виявив бажання нести службу за контрактом та був призваний Мостиським РВК. У зоні бойових дій перебував впродовж місяця. Олег Свинарик – 329-й воїн з Львівщини, який віддав своє життя, захищаючи територіальну цілісність України. У загиблого залишися батьки і два брати. Висловлюємо щирі співчуття рідним. Марта Кудляк
Народжених у грудні Героїв вшанували пам’ятним вечором
20 грудня 2019
У Музеї визвольної боротьби України відбувся черговий захід із вшанування наших захисників, які поклали свої життя на війні. Під час пам’ятного вечора згадали п’ятдесятьох загиблих та померлих учасників АТО/ООС. Участь у заході взяв заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Найбільша наша відповідальність перед Героями – пам’ятати про їхній подвиг. Без них не було би нас, не було би України. На їхньому мужньому прикладі вчитиметься нове покоління. І ми спільно маємо підтримати патріотичне виховання наших дітей», - звернувся до присутніх Тарас Грень. Під час заходу відбулась також спільна молитва та мистецька частина за участі квартету бандуристок «Львів’янки», заслуженого артиста України Василя Були. Окрім того, спогадами про захисників поділились рідні та друзі.
У Музеї визвольної боротьби вшанували пам'ять Героїв російсько-української війни
31 жовтня 2019
Сьогодні, 31 жовтня, у Музеї визвольної боротьби України відбувся захід «День народження Героя російсько-української війни. Народжені у жовтні». Присутні вшанували пам'ять 49 загиблих і померлих учасників АТО – ООС із Львівщини – Героїв, які віддали власне життя задля миру та цілісності держави. На заході були присутні родини загиблих, їх близькі і друзі, учителі, учасники російсько-української війни, представники духовенства, влади та громадськості. «Ці хлопці захищали нас із вами, свою родину, свою країну. Я пообіцяв собі, що завжди допомагатиму дітям, яких залишили наші Герої, їх рідним. Ця війна повинна закінчитись нашою перемогою. Пам'ятаймо про цих хлопців, ми не маємо права відсторонюватись від війни, яка триває у їхній державі. Слава Героям!» - звернувся до присутніх заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У мистецькій частині заходу брали участь зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Веселі черевички», співак Назар Савко, зразкова музична студія «Джерело» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, солістка Львівської національної філармонії Наталія Грановська. Організатори заходу – департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації та департамент соціального захисту населення облдержадміністрації.
У Музеї визвольної боротьби вшанували пам'ять Героїв АТО
31 липня 2019
Полеглих новітніх Героїв, які народилися у липні, вшанували пам’ятних вечором. Віддати шану подвигу сорока шістьох захисників зібралися рідні та близькі бійців, а також представники влади. Вечір розпочався хвилиною мовчання та спільною молитвою. Участь у заході взяв голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський. «Ми боремося із ворогом уже кілька років, ця боротьба непроста. Прикро, що суспільство почало приділяти менше уваги тим подіям, які відбуваються на Cході. Не можуть люди відсторонюватись від війни, яка триває у їхній державі. Завдяки нашим Героям ми з вами зараз почуваємося в безпеці», - звернувся до присутніх очільник області. Голова ОДА наголосив, що попереду ще довга важка боротьба, але свобода цього варта. Спогадами про свого сина Юрія Круглікова поділилася мати Героя - Олена. «Наші сини – найкращі, вони не сховалися, не переклали обов’язок на чужі плечі. Батьки завжди навчали бути чесним перед собою. Відповідальність була їхньою першою чеснотою, і це для нас привід гордитися. Якось син приніс на день народження кошик квітів, і щоразу дарував мені квіти, навіть коли було безгрошів’я. Тепер квіти ношу йому я. Він завжди казав усім «Треба йти, треба зупинити цю навалу, бо тут живуть наші діти…». Наші хлопці – Герої, і були ними завжди. Пишаймося ними і єднаймося заради них та майбутнього наших дітей», - зазначила Олена Круглікова. У межах пам’ятного заходу також відбулась мистецька частина.
На Львівщині вшанували Героїв російсько-української війни
25 Червня 2019
Сьогодні, 25 червня, у Музеї визвольної боротьби України заходу «День народження Героя російсько-української війни. Народжені у червні». Присутні вшанували пам'ять Героїв, які віддали власне життя задля миру та цілісності держави, хвилиною мовчання. Опісля, спільно з отцем Михайлом Сиваком помолилися за загиблих. "Мами, дружини, батьки тих, які вже не повернуться, але завжди в наших серцях. Наші діти – завжди з нами, поруч, вони завжди охороняють нас і бережуть. Так як тоді, коли воювали і не завжди розказували правди. Ми зараз маємо велику відповідальність перед ними. Щоб за те, за що вони воювали і поклали свої голови, не було марним. Щоб їх не забули і з Героїв не зробили злочинцями. Наші діти для нас завжди будуть Героями. Це наше завдання перед нашими дітьми і рідними, які поклали свої голови, щоб ми, ті, що залишилися тут, на мирній території, пам’ятали про них", - розповіла Луговська Наталія, мати загиблого учасника АТО Юрія Луговського. У межах заходу октет "Орфей" виконав триптих патріотичних пісень, а Назар Савко та учасники зразкової музичної студії "Джерело" Центру творчості дітей та юнацтва Галичини виконали пісню "Україна". Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України.
У Музеї визвольної боротьби вшанували загиблих учасників АТО
29 березня 2019
Сьогодні, 29 березня, у Музеї визвольної боротьби вшанували пам'ять 40 загиблих та померлих учасників АТО, народжених у березні. Участь у заході взяли родини Героїв АТО, друзі та представники влади. Розпочався захід із хвилини пам’яті та спільної молитви. “Ціна війни, яку заплатила тільки Львівщина сьогодні, вже 302 українських Герої, які поклали cвої життя на сході України – наша глибока рана війни. Герої війни, герої Небесної Сотні заслуговують того, щоб ми згадували їх, зустрічались із родинами, щоб ви розуміли, що та справа, за яку поклали голови ваш сини – вона не даремна, це великий подвиг - віддати життя за рідну землю. Хочу щоб ви знали і ніколи не сумнівались у тому, що, скільки буле існувати Українська держава, стільки ми будемо пам'ятати наших Героїв. Немає нічого сильнішого від держави, від української нації, яка сьогодні утверджується”, - Наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Спогадами про свого сина, учасника АТО Володимира Мельничука поділилася мати Героя МаріяМельничук. “Коли Володі прийшла повістка, я плакала, але думки, щоб не пускати його не було і на мить. Це був його обов'язок. Він пішов захищати країну, і дуже багато мені розповідав. Будучи під Мар`їнкою він розповідав про усі поневіряння і смерть товаришів. Найбільше хлопці тішились, коли приїжджали волонтери. Після повернення з зони АТО, я раділа неймовірно, але здоровим не вернувся, лікарі діагностували хворобу серця. Уже тепер, коли його нема з нами, так чи інакше розумієш, що хтось мусив стати на захист держави. Біль від втрати потроху стихає, але пам'ять про нього житиме вічно”, - розповіла Марія Мельничук. У межах заходу присутні поіменно згадали кожного учасника АТО, народженого у березні, а також виконали Гімн України та патріотичні пісні.
«Герої поміж нас. Небесна Сотня»: на Жовківщині вшанували пам’ять Анатолія Жаловаги
13 березня 2019
Сьогодні, 13 березня, у Дублянській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів імені Героя України Анатолія Жаловаги відбувся захід проекту «Герої поміж нас. Небесна Сотня». Школярі, родини Героїв Революції Гідності, представників влади та громадськості вшанували пам’ять випускника школи, Героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги. «Жодна держава не будується просто так. Її будуть відважні сини та доньки, відважні воїни. Тут, у рідній школі Анатолія – у другому дому, де він зростав, його виховували вчителі, гартувало товариство, друзі. Про Героїв – людей, які, коли потрібно, не задумуючись, встають на захист своєї держави, ми повинні пам’ятати завжди. Ми завдячуємо нашим Героям Небесної Сотні, Героям українсько-російської війни. Ми – нація, яка має давнюю історичну пам'ять, сьогодні ми захищаємо не лише свою землю, ми бороними цінності, ідеали Європи і всього світу. Ми повинні гордитися тим, що ми українці. Сьогодні, у день народження Анатолія, мені здається, найкращим подарунком для нього і його родини буде память про нього і гордість за його вчинки», - наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Такі події є дуже важливими. Ми мусимо пам’ятати і шанувати свої героїв. Ми не втрачаємо контактів зі школою, університетом, в яких вчився наш син – це наша пам’ять. Дякую щиро, від душі, всім організаторам, усім присутнім за те, що не забуваєте», - зазначив батько Героя Небесної Сотні Григорій Жаловага. Участь у заході взяв ансамбль юнаків Львівського національного аграрного університету та Максим Перев’язко, учасник Революції Гідності та бойових дій на сході України у складі добровольчого батальйону Національної гвардії України імені генерала Сергія Кульчицького, учасник гурту «КУЛІ». Присутні також оглянули виставку «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», поспілкувалися з рідними та друзями Героїв Небесної Сотні Львівщини, учасниками Майдану. Зазначимо, започаткований минулого року департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації проект «День народження Героя Небесної Сотні», цьогоріч має назву «Герої поміж нас. Небесна Сотня» і буде презентуватися у середніх загальноосвітніх школах та інших закладах, де навчалися Герої Небесної Сотні Львівщини. Проект передбачає експонування виставки «Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», створеної в Музеї визвольної боротьби України, та проведення мистецького заходу вшанування пам’яті кожного Героя Небесної Сотні Львівської області. Організатори: департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, Музей визвольної боротьби України.
Львівщина попрощалась із Героєм Євгеном Тоненьковим
28 грудня 2018
Сьогодні, 28 грудня, Львівщина попрощалась із військовослужбовцем, новітнім Героєм України Євгеном Тоненьковим. Поховали Героя у селі Розділ на Миколаївщині. «Нині ми хоронимо чоловіка, який взяв в руки зброю, захищаючи свій дім, свою родину, нас з вами і нашу землю. Словами не передати, що зараз відчуває кожен. Я дуже прошу у вас дві речі. Перше, діти Євгена – це тепер не тільки діти Мар’яни, це наші з вами діти, обов’язок держави і громади їх поставити на ноги. Друга річ – те, що чоловіки мають зробити до кінця ту справу, за яку беруться. І поки агресор топче нашу землю, доти ми не можемо спокійно жити, аж поки наш прапор не підніметься над кожним прикордонним переходом. І той, хто був на війні, а таких на Львівщині 14,5 тисяч, і той, хто від пенсії, від зарплати віддавав кошти на українського солдата, пам’ятаймо всі слова гімну, який зародився тут у нас, на Галичині, і став гімном нової української армії «Веде нас в бій борців упавших слава. Для нас закон найвищий – то наказ: «Соборна Українська держава – вільна й міцна, від Сяну по Кавказ», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Євген Тоненьков (позивний Сталкер), 1990 року народження загинув у селі Кримське, що на Луганщині, під час виконання бойового завдання. Родом військовослужбовець із Маріуполя, проживав у Миколаївському районі на Львівщині, у вересні 2018 року разом із дружиною підписав контракт із 10-тою окремою гірсько-штурмовою бригадою. До цього часу служив у батальйоні Донбас. У загиблого залишилась дружина та чотирирічний син.
На Львівщині відзначили дні народження трьох Героїв Небесної сотні
11 грудня 2018
Сьогодні, 11 грудня, у Музеї визвольної боротьби проектом «День народження Героя Небесної Сотні» вшанували пам’ять Романа Варениці, Ігоря Костенка, Сергія Кемського – майданівців, які загинули у боротьбі за Україну. Захід об’єднав рідних загиблих Героїв, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались герої, а також небайдужих львів’ян. «Сьогодні Україну, як і 100, і 200 років тому, боронить інтелігенція. Наші Герої – хлопці, які могли розбудовувати, творити нову Україну. Але вони зробили для нас навіть більше, аніж могли. Вони віддали своє життя за вільну Україну. Тепер ми мусимо в пам'ять про наших Героїв шанувати їхній подвиг і продовжити нашу спільну боротьбу», - наголосила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Спогадами про сина ділилась мати Романа Варениці Ганна Варениця. «Мій син був дуже добрим, готовий був віддати останню сорочку. Роман любив життя, він був дуже світлою людиною, мріяв про краще життя, хотів жити і працювати вдома, в Україні. Мріяв бачити Україну процвітаючою державою. Наші сини своїм життям спинили навалу на нашу землю. А ми мусимо пам’ятати про те, за що вони віддали найдорожче, що є у людини», - розповіла Ганна Варениця. «Мій син завжди був дуже самостійним, у шкільні роки я ніколи навіть не заглядала у його зошити та щоденники. Сам вступав до університету, працював, знімав житло», - розповіли мама Сергія Кемського Тамара Кемська. Також мати Героя зачитала вірш про події Революції Гідності, написаний її сином. «Ігор дуже любив і беріг українські традиції. На Святвечір складав список традиційних страв, які мали бути на столі. За цим списком ми готуємо страви на Святий Вечір дотепер. Своє майбутнє мій син бачив тільки в Україні, і сам прагнув розбудовувати сильну заможну державу», - поділилась спогадами про сина мати Ігоря Костенка Оксана Костенко. Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Назара Савка, Василя Були, Ігоря Богдана.
На Львівщині відзначили дні народження двох Героїв Небесної сотні
9 жовтня 2018
Сьогодні, 9 жовтня, у Музеї визвольної боротьби проектом “День народження Героя Небесної Сотні” вшанували пам’ять Володимира Жеребного та Миколи Дзявульського – майданівців, які загинули у боротьбі за Україну. Вечір пам’яті об’єднав рідних загиблих майданівців, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались герої, а також небайдужих львів’ян. «Щоразу на Дні народження Героя переповнює почуття суму і гіркоти, а водночас і гордості. Країна своїх героїв пам'ятає. Ми сильна держава, однак якби не Герої Небесної Сотні ми би не мали можливості жити у своїй державі. Перемога буде за нами, адже частинка історії завжди залишиться у наших серцях. Це обов’язково приведе нас до перемоги», - наголосила директор департаменту з питань культури Мирослава Туркало Батько Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного Микола поділився з присутніми спогадами про сина, який загинув 20 лютого 2014 року від рук снайпера на вулиці Інститутській. У жовтні майданівцю б виповнилося 33 роки. «Мій син ріс звичайною дитиною. Пустував у школі, але сумлінно ставився до всього, за що брався. Усі кишенькові гроші витрачав на книжки, так мабуть формується характер людини та викристалізовується стержень. Коли на Майдані побили студентів, він не міг цього знести, не міг залишатися осторонь. Володя був на Майдані від початку і до загибелі. Він жив духом Майдану, вірою в справедливість та переконанням у тому, що ми зможемо досягти успіху», - зазначив Микола Жеребний. Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Зиновія Гучка, Софії Корінчук, змішаного хору вокальної студії «Смайл» та учнів Рудківської музичної школи.
На Львівщині відзначили день народження Героя Небесної сотні Юрія Вербицького
30 серпня 2018
Сьогодні, 30 серпня, у Музеї визвольної боротьби проектом «День народження Героя Небесної Сотні» вшанували пам’ять Михайла Вербицького - майданівця, який загинув у боротьбі за Україну. Фотографії Героя, патріотичні пісні, сльози на очах у присутніх – вечір пам’яті об’єднав рідних загиблих майданівців із Львівщини, їхніх друзів, учнів школи, у якій навчався герой, а також небайдужих львів’ян. «Це вже 18-тий день народження Героя Небесної Сотні. І щоразу це великі хвилювання. Тут ми плачемо і водночас дізнаємось багато цікаво про наших Героїв, людей, які поклали своє життя на вівтар незалежності України. Дуже важливо пам’ятати Героїв Небесної Сотні, розповідати про них іншим. «Хто, як не ми», - слова, які ми чуємо у кожному спогаді про Героїв. І справді, кожному з нас потрібно пам’ятати про особисту відповідальністю за долю країни. Майбутнє залежить від кожного, тож будьмо гідними нащадками подвигу Героїв Небесної Сотні. Слава Героям!», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало. Спогадами про Героя Небесної Сотні поділився рідний брат Юрія – Сергій Вербицький. «Він був дійсно хорошою людиною. Всі люди, які з ним спілкувались та знають його, ходили з ним в гори – всі знають, що він був чудовою людиною. Юра був безвідмовним колегою, товаришем, старався вирішувати будь-які проблеми, відкладав усі справи задля допомоги іншим. Незважаючи на всілякі травми чи перепони, гори були його любов’ю», - розповів Сергій Вербицький. Закатованому майданівцю, Герою Небесної Сотні Юрію Вербицькому 25 серпня виповнилося б 55 років.
Героїв Небесної Сотні вшанували пам'ятним вечором
27 липня 2018
Сьогодні, 27 липня, у Музеї визвольної боротьби проектом “День народження Героя Небесної Сотні” вшанували пам’ять Андрія Корчака, Івана Бльока та Ольги Бурої, які загинули на Майдані у боротьбі за Україну. Захід об’єднав рідних загиблих майданівців, їхніх друзів, учнів шкіл, у яких навчались Герої, а також небайдужих львів’ян. “Добра земля вродила добрих дітей. Не було би нашої держави, мови та віри, якби на її захист не стали такі патріоти. Нам усім зараз бракує, тих найкращих, яких Бог забирає першими. Сльози не здатні висловити те все, що є на серці. Але наші герої тепер ангели. Вони скерують наші зусилля на правильний шлях, адже їхня смерть не марна”, – зазначила заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук. Спогадами про свого сина Андрія Корчака, який загинув від беркутівської гранати 18 лютого 2018 року, поділилася його мати Дарія Корчак. «Андрій завжди був доброю, щирою людиною. Мене завжди вражала його велика синівська любов. Ми з його батьком виховували дітей в любові до України до своєї землі, адже ми були репресовані радянською владою, і намагались розповідати правду про українську історію. Наш Андрійко завжди намагався усім допомогти, кожному чимось зарадити. А зараз мене переповняє і гордість за сина, і смуток від його втрати», – розповіла Надія Матвіїв. Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні учасника проекту “Пісні війни” Зиновія Медюха, народного артиста України Мар’яна Шуневича та лауреата всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів Анастасії Чубінської.