Креативні індустрії, біоекономіка та медичний туризм – пріоритети смарт-спеціалізації Львівщини у Стратегії розвитку до 2027 року
На Львівщині завершилось засідання підгрупи «Смарт-спеціалізація» із розробки Стратегії області до 2027 року. У заході взяли участь представники влади, наукових та освітніх установ, бізнесу. Всі вони працювали над розробкою смарт-спеціалізації, яка буде вбудована в Стратегію регіонального розвитку Львівщини.
Робота у підгрупі «Смарт-спеціалізація» була розділена по фокус-групах за напрямами: біоекономіка, поліграфія, креативні індустрії, медичний туризм, загальна секція.
Відтак, за результатами консультацій із бізнесом, кластерами, представниками науки та громадськості підтвердили наявний інституційний потенціал для розвитку таких пріоритетів смарт-спеціалізації Львівщини як:
- Креативні індустрії (ІТ та програмування; діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг; виробництво ювелірних виробів, біжутерії та подібних виробів; виробництво аудіо, відео продукції та рекламних матеріалів; надання інформаційних послуг тощо).
- Біоекономіка (деревообробна та меблева промисловість; поліграфія; харчова промисловість; органічне сільське господарство, ягідництво та садівництво; біоенергетика).
- Медичний туризм; біотехнології; фармація; охорона здоров’я.
«Дослідження потенціалу смарт-спеціалізації у таких галузях промисловості з високою доданою вартістю, як машинобудування (зокрема, виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства; виробництво вузлів, деталей і приладдя для автотранспортних засобів; виробництво залізничних локомотивів і рухомого складу) та текстильна промисловість потребує додаткових консультацій із зацікавленими сторонами від бізнесу та науки для визначення сфери реалізації проєктів смарт-спеціалізації»,- зазначила т.в.о директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Марта Бухтіярова.
Під час обговорення потенційних сфер реалізації смарт-спеціалізації учасники отримали якісну методичну допомогу від європейського експерта JRC Юргіти Петраускієне, підкріплену прикладами конкретних успішних проєктів у Литві. Експерт поділилася унікальним досвідом трансформації знань у розвиток, оскільки у свій час реформувала литовську освіту та науку на посаді профільного міністра.
Як інформують у департаменті ЄС визнав литовську практику впровадження смарт-спеціалізації, як одну з найкращих. Литва зараз активно розвиває такі пріоритети розумної економіки як: «Аграрні інновації та харчові технології», «Енергія та стійке довкілля», «Нові виробничі процеси. Матеріали та технології», «Охоронні технології та біотехнології», «Транспорт, логістика та ІКТ», «Інклюзивне та творче суспільство».
Роботу над детальною розробкою та впровадженням смарт-спеціалізації продовжуватимуть і після затвердження Стратегії розвитку Львівщини до 2027 року. Мета – розвиток таких видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал та сприяють трансформації секторів економіки в більш ефективні.
У планах - створення ефективного міжсекторального майданчика для постійного діалогу між бізнесом, наукою, владою та громадськістю для визначення та підтримки точок економічного та інноваційного зростання області.