У Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи щодо можливості повернення землі мешканцям сіл Басівка та Годовиця
Сьогодні, 18 жовтня, у Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи з питання можливого порушення законних прав мешканців сіл Басівка та Годовиця Пустомтівського району щодо можливості користування та передачі у власність земельних ділянок на території сільської ради.
Відтак, за результатами засідання, заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод доручив членам робочої групи до 29 жовтня більш детально опрацювати порушене питання з метою подальшого врегулювання ситуації.
“Прошу оперативно вивчити інформацію та залучити відповідальні департаменти для перевірки, у чиєму користуванні перебувають земельні ділянки, про результати доповісти на наступному засіданні”, - підкреслив Юрій Холод.
Зазначимо, наступне засідання робочої групи відбудеться 6 листопада.
Новини за темою
Керівникам громад доручили напрацювати плани щодо джерел збалансування місцевих бюджетів
15 квітня 2022
Представники департаменту фінансів провели нараду у режимі zoom-конференції з керівниками фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад. Обговорили низку питань: хід виконання місцевих бюджетів за перший квартал, погашення дефіциту коштів із заробітної плати та збалансування місцевих бюджетів в умовах воєнного стану. Вкотре наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному та ефективному їх використанні. За результатами наради, керівникам фінансових органів райдержадміністрацій, територіальних громад для забезпечення безперервного функціонування бюджетної сфери та інфраструктури територіальних громад у період дії воєнного стану доручили розробити заходи щодо джерел збалансування місцевих бюджетів. Організувати дистанційні робочі місця з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, у разі виникнення надзвичайної ситуації.
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
До уваги аграріїв: 29 березня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди
22 березня 2022
У вівторок, 29 березня, відбудеться земельний електронний аукціон з продажу прав оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. Пропонована ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташована на території Щирецької ТГ (за межами населеного пункту) Львівського району. Площа ділянки – 20,0 га. Стартовий розмір річної плати – 47 782,1 грн. Детальніше за посиланням. «В умовах воєнного стану держава сприяє забезпеченню продовольчої безпеки населення. У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону України № 7178, який має вдосконалити окремі питання, пов’язані зі спрощенням набуття прав користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення та їх раціональне використання у цьому році та до закінчення воєнного стану», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман. Останній день прийому заяв (пропозицій) – 28 березня до 18:00 год. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 28 березня до 20:00 год.
Аграріїв Львівщини закликають збільшувати посівні площі шляхом участі в земельних аукціонах
19 березня 2022
У п’ятницю, 25 березня, відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. Пропоновані ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та іншого сільськогосподарського призначення (будівництва та обслуговування елеватора) розташовані: - на території Щирецької ТГ (за межами населеного пункту) Львівського району. Площа ділянки – 20,0 га. Стартовий розмір річної плати – 34 682,4 грн. Детальніше за посиланням. - на території Великомостівської ТГ (с. Боянець, вул. Шевченка, 64) Червоноградського району. Площа ділянки – 0,96 га. Стартовий розмір річної плати – 2 149,3 грн. Детальніше за посиланням. «Закликаємо аграріїв максимально збільшувати площі обробітку, вирощувати такі культури, які можна використовувати для виробництва продуктів харчування. Тобто створювати додану вартість для ефективної діяльності економіки», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман. Останній день прийому заяв (пропозицій) – 24 березня до 18:00 год. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 24 березня до 20:00 год.
До уваги аграріїв: 23 березня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди
17 березня 2022
У середу, 23 березня, відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. Ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства розташовані: - на території Добромильської ТГ (за межами с. Велике) Самбірського району. Площа ділянки – 4,2 га. Стартовий розмір річної плати – 4 208,8 грн. Детальніше за посиланням. - на території Добромильської ТГ (за межами с. Дроздовичі) Самбірського району. Площа ділянки – 14,1 га. Стартовий розмір річної плати – 44 944,6 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Хлопчиці) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 17 392,3 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Хлопчиці) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 15 789,48 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Хлопчиці) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 16 446,64 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Хлопчиці) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 16 291,81 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Хлопчиці) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 16 239,93 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Сусолів) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 9 355,94 грн. Детальніше за посиланням. - на території Рудківської ТГ (за межами с. Хлопчиці) Самбірського району. Площа ділянки – 20,00 га. Стартовий розмір річної плати – 16 228,33 грн. Детальніше за посиланням. «Кожен пересічний громадянин та аграрій Львівщини розуміє надважливість цьогорічної посівної кампанії. Для того, аби збільшити площі посіву нам необхідно залучити більші площі земель сільськогосподарського призначення до сільськогосподарського обороту. Відтак, закликаємо аграріїв активніше брати участь в онлайн-аукціонах та за рахунок торгів збільшувати свій земельний банк. Тим самим ми зможемо сприяти збільшенню збору врожаю та виконанню мобілізаційних завдань підприємствами», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної воєнної адміністрації Тетяна Гетьман. Останній день прийому заяв (пропозицій) – 22 березня до 18:00 год. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 22 березня до 20:00 год.
Керівникам фінансових управлінь громад наголосили на необхідності переглянути пріоритетність видатків у воєнний час
16 березня 2022
З метою оперативного та ефективного прийняття управлінських рішень для забезпечення функціонування установ і закладів бюджетної сфери, комунальних підприємств, забезпечення базових потреб жителів територіальних громад та переміщених осіб у період воєнного стану, департамент фінансів за участі керівників фінансових управлінь райдержадміністрацій та фінансових підрозділів територіальних громад провів zoom-нараду. Під час наради розглянули проблематику прогнозного невиконання дохідної частини місцевих бюджетів у воєнний час. Також обговорили особливості бюджетного процесу, зміни до бюджетного та податкового законодавства, які впорядковують діяльність органів влади у період воєнного стану. Керівникам фінансових управлінь наголосили на перегляді пріоритетності видатків, раціональному їх використанні з метою збалансування відповідних бюджетів.
Від початку війни через онлайн-аукціони на території Львівщини успішно продали 46 земельних ділянок
16 березня 2022
За результатами земельних онлайн-аукціонів, які відбулись від початку війни, на Львівщині було продано право оренди 46 земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, загальною площею 511,5 га. Загальна фінальна вартість лотів – 8,1 млн грн. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Щоб наша держава встояла і перемогла, економіка має працювати, а бюджети різних рівнів поповнюватися. Це дозволить забезпечувати фінансову стабільність держави. Система онлайн-аукціонів Prozorro.Продажі продовжує працювати у штатному режимі в умовах воєнного стану. Подавати оголошення про нові лоти, а також брати участь в онлайн-аукціонах можна через акредитовані майданчики. «Закликаємо аграріїв брати активну участь у земельних аукціонах, аби збільшити площі посіву сільськогосподарських культур та з метою забезпечення продовольчої безпеки області та держави зокрема. Рекомендуємо для підписання протоколів та/або укладання договорів за підсумками проведених аукціонів використовувати систему кваліфікованого електронного підпису (КЕП), які підвищують рівень безпеки, спрощують та прискорюють процедури укладання угод», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Рекомендації для учасників та організаторів аукціонів щодо роботи під час воєнного стану та за умов форс-мажорних обставин: https://bit.ly/343pLuv
Максим Козицький провів робочу нараду з оргвідділом проєкту «Почуй лікаря»
23 лютого 2022
Сьогодні, під час наради голова Львівської ОДА разом з представниками проєкту обговорили завдання "Почуй лікаря", зокрема, про розширення тем щодо здоров’я у школах та закладах професійно-технічної освіти. «Лише кілька місяців тому ми зі студентами-медиками розпочали проєкт з пропаганди здорового способу життя у школах області. А сьогодні вони, разом з молодими лікарями, вже вибудовують цілу структуру просвітницької діяльності у містах та селах. І можуть докорінно змінити ставлення дітей до свого здоров’я і здоров’я своїх близьких», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Керівниця інформаційного відділу проєкту розповіла, що більшість тем звучать на тему статевого дозрівання та особистої гігієни: «Діти часто соромляться говорити на такі теми з дорослими, навіть батьками, а волонтерів проєкту сприймають як друзів», - розповіла Олена Мисько. Відтепер у школах, закладах професійно-технічної освіти та ВНЗ волонтери проводитимуть лекції на такі теми: • Гінекологія; • Травми; • Вакцинація; • Ментальне здоров’я; • Харчування/спорт; • Стоматологія. «Ми напрацювали певні стратегічні кроки: відтак розширили перелік тем, визначили координаторів проєкту, які допомагатимуть організовувати лекції в навчальних закладах, а також розширили базу лікарів, які готові консультувати та відповідати на питання, що цікавлять школярів та студентів. Відзначу, що в межах проєкту ми плануємо організовувати лекції в школах не лише для школярів, а й для дорослого населення», - зазначила радниця голови Львівської ОДА та керівниця проєкту Галина Бордун. Учасники проєкту також напрацювали структуру з трьох відділів: організаційний, медійний та інформаційний, над кожним з яких працюватиме окрема група. Нагадаємо, проєкт «Почуй лікаря» є ініціативою Львівської ОДА, метою якого є профілактика та інформування, а також роз'яснення про важливі питання щодо здоров’я волонтерами-медиками та медичними експертами.
До уваги аграріїв: 1 березня запрошуємо взяти участь в земельних електронних аукціонах
23 лютого 2022
У вівторок, 1 березня, відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. Пропоновані ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташовані: - на території Шегинівської ТГ (за межами населеного пункту) Яворівського району. Площа ділянки – 14,2 га. Стартовий розмір річної плати – 37 845,6 грн. Детальніше за посиланням. - на території Шегинівської ТГ (за межами населеного пункту) Яворівського району. Площа ділянки – 10,3 га. Стартовий розмір річної плати – 11 302,9 грн. Детальніше за посиланням. - на території Шегинівської ТГ (за межами населеного пункту) Яворівського району. Площа ділянки – 4,1 га. Стартовий розмір річної плати – 10 325,2 грн. Детальніше за посиланням. «Перевагою набуття права оренди на земельних торгах є готовність ділянки до використання орендарем чи інвестором без зайвих процедур після укладання угоди», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Читайте також: Львівська область - серед лідерів за стартовою вартістю земельних аукціонів Останній день прийому заяв (пропозицій) – 28 лютого до 18:00 год. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 28 лютого до 20:00 год.
Бюджети громад наповнюватимуться від продажу земель сільськогосподарського призначення
21 лютого 2022
Верховна Рада України ухвалила Закон, який доповнює джерела доходів Державного та місцевого бюджетів. Йдеться про доходи від продажу земель сільськогосподарського призначення. «З 1 липня минулого року фермери мають право на викуп сільськогосподарських земельних ділянок, які є у них на праві постійного користування чи які переоформили таке право в оренду, довічного успадкованого володіння, а також їх спадкоємців. На теренах Львівщини орієнтовно 600 фермерів мають близько 8 тисяч гектар таких наділів», - зазначила директорка департаменту Тетяна Гетьман. З Порядком викупу земельних ділянок фермерами можна ознайомитися за посиланням, орієнтовний проєкт договору можна завантажити тут. Однак надходження до бюджетів територіальних громад від продажу цих земель наразі заблоковані через відсутність відповідного коду доходів у Класифікаторі доходів бюджету. Прийняті зміни дозволять Міністерству фінансів внести зміни до цього Класифікатора та розблокувати викуп таких земельних ділянок. За Законом, 90% коштів від продажу таких ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% - до Державного бюджету.
До уваги аграріїв: 21 лютого відбудуться електронні земельні аукціони
14 лютого 2022
У понеділок, 21 лютого, відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. Про це інформує департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА. Пропоновані ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташовані: - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 8,33 га. Стартовий розмір річної плати – 3 160,05 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 15,23 га. Стартовий розмір річної плати – 5 823,60 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 9,11 га. Стартовий розмір річної плати – 3 969,20 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 10,11 га. Стартовий розмір річної плати – 2 362,31 грн. Детальніше за посиланням. - на території Белзької ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 16,15 га. Стартовий розмір річної плати – 9 957,80 грн. Детальніше за посиланням. «Результати проведених онлайн аукціонів та позитивні відгуки учасників мають стимулювати територіальні громади пришвидшуватися і виставляти на аукціони якнайбільше варіантів земельних ділянок», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Останній день прийому заяв (пропозицій) – 20 лютого до 18:00 год. Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 20 лютого до 20:00 год.
Львівщина співпрацюватиме з Польщею щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг
11 лютого 2022
Учора відбулася нарада під головуванням першого заступника голови Андрія Годика за участі голів територіальних громад щодо перспективи створення Європейського угрупування територіального співробітництва в межах басейну річки Західний Буг ''Надбужжя''. Наприкінці 2021 року було підписано Меморандум про співпрацю між керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та Люблінським воєводством щодо утворення нової структури для консолідації зусиль щодо вирішення проблем басейну річки Західний Буг. Басейн річки Західного Бугу на території Львівської області займає площу Золочівського, Львівського, Червоноградського та Яворівського району. У басейні річки Західний Буг наявні такі проблеми: загроза повеней і підтоплень у весняний та літній періоди, забруднення вод стоками, наявність 40 очисних споруд, попадання забруднених зворотних вод (особливо в районі Добротвірської ТЕС), ерозія берегів, можливі зміни русла та необхідність берегоукріплень. Як зазначив Андрій Годик, створення такої форми єврорегіонального співробітництва надасть нові перспективи та можливості вирішення спільних проблем через залучення фінансування Європейського союзу шляхом реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги як екологічного, так і соціально-економічного спрямування, скористатися фінансовою підтримкою в рамках Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та поглибити співпрацю з польськими колегами. Створення ЄУТС «Надбужжя» відкриє нові можливості транскордонного співробітництва та підвищення його ефективності і реалізації потенціалів територій. За результатами зустрічі напрацювали дорожню карту щодо створення Асоціації територіальних громад розташованих в межах басейну річки Західний Буг.