У Моршині урочистою академією вшанували постать Зіновія Красівського
У неділю, 17 листопада, у концертному залі Палацу Культури у місті Моршин відбулась урочиста академія, присвячена 90-річчю від дня народження громадсько-політичного діяча, члена Гельсінської групи, поета, почесного громадянина Моршина Зіновія Красівського.
Благословили захід настоятелі церков міста Моршина о. Іван та о. Йосиф. Із вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Руслан Ільницький.
На заході транслювалися відеозаписи виступів Зіновія Красівського в Лондоні у 1990 році. Також про багатогранну постать Красівського розповів дослідник його життя, кандидат історичних наук інституту післядипломної педагогічної освіти м. Івано-Франківська Валерій Островський, про боротьбу за легалізацію УГКЦ, перебуваючи у членстві Української Гельсінської групи – Ієромонах Матей Гаврилів.
На урочистостях була присутня родина Зіновія Красівського. Онуки читали вірщі та виконували пісні, авторами яких є Зіновій Красівський.
Окрім цього, концертну програму продовжив Галицький академічний камерний хор під керівництвом Василя Яциняка.
Новини за темою
В Трускавці та Моршині кількість тимчасово переміщених осіб досягла найвищого рівня: куди селять переселенців
12 березня 2022
На Львівщині продовжують розселяти внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, кількість офіційних ліжкомісць у Трускавці складає 15 тисяч. Станом на зараз усі заповнені. Так само люди орендують квартири, а це ще близько 10 тисяч переміщених осіб. Як повідомив міський голова Андрій Кульчинський, до 25% трускавчан приїхали родичі з окупованих областей. Переселенців також розміщують безкоштовно в школах, офісах, санаторіях «Джерело» та «Джерельний». «Загалом ми розселили близько 30 тисяч людей. При цьому місцеве населення складає 20 тисяч. Упродовж березня Трускавець надсилає ряд гуманітарних вантажів у точки України, де є можливість доставки і де це найбільше необхідно. Надіслали продукти, одяг, медикаменти, засоби гігієни в Бучу Київської області, Чорноморськ Одеської області, Бровари Київської області, а також в Запоріжжя та Миколаїв», - розповів Андрій Кульчинський. Відповідно до наказу голови Львівської обласної військової адміністрації в Моршині створили Територіальний центр обліку внутрішньо переміщених осіб. Він знаходиться в приміщенні моршинського центру зайнятості на вул. Привокзальна, 63. Тут відбувається реєстрація всіх, хто тимчасово проживає на території Моршинської ОТГ. «Всі, хто прибувають до Моршина: чоловіки, жінки, діти повинні бути обліковані в цьому центрі. З собою потрібно мати документи. Ті, що поселилися в приватних оселях, повинні з'явитися до центру обліку самостійно», - повідомив міський голова Моршина Руслан Ільницький. Він також додав, що в моршинській середній школі, на вул. Лесі Українки, 36 знаходиться пункт для тимчасово переміщених осіб, які зовсім не мають де зупинитися. Там вони можуть отримати інформацію та допомогу.
Усі санаторії працюють, 70% населення повністю вакциноване: результати проєкту масової вакцинації у Моршині
17 серпня 2021
У місті Моршин, що на Львівщині, з квітня триває пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я України щодо одночасної вакцинації дорослого населення. Завдяки йому сьогодні, попри пандемію ковіду, курортне місто працює та приймає туристів, а більш як половина населення повністю вакциновані. Як розповів під час брифінгу у Львівській ОДА мер Моршина Руслан Ільницький ще у квітні практично всі санаторії міста були закриті. Тоді ж міський голова подав ініціативу щодо реалізації пілотного проекту з масової вакцинації. Підтримали його на усіх владних рівнях. Найактивніше долучились до реалізації медики міста. «Ми провели добру інформаційну кампанію з вакцинації. Зокрема наші медики власним прикладом показали мешканцям, що потрібно вакциновуватись та постійно пояснювали своїм пацієнтам усі деталі щодо вакцинації»,- розповів Руслан Ільницький. До старту проєкту у Моршині були вакциновані неповні чотири сотні мешканців, за два тижні після – 45%, за місяць – понад 60%. У перші два тижні вакцинувались і понад 80% працівників санаторіїв. Сьогодні, вже 70% населення Моршина вакцинувались повністю. Всі санаторії працюють та добре заповнені. Діє масковий режим, таким чином забезпечені безпечні умови праці для персоналу та перебування для відвідувачів. «Для нас реалізація проєкту - це здоров’я наших мешканців та економічна складова розвитку міста. Це створення більш безпечних умов для проживання місцевого населення і перебування відпочивальників, уникнення закриття санаторіїв та вихід з економічної кризи в яку зайшли у зв’язку з коронавірусними обмеженнями»,- додав міський голова Моршина. Як зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис активна позиція Моршина у питанні вакцинації має послужити прикладом усім керівникам громад області. «Пріоритетом керівництва громади має бути здоров’я населення. А це своєю чергою сприятиме розвитку громади»,- наголосив Орест Чемерис. Зазначимо, що від початку вакцинації на Львівщині провели понад 472 тисячі щеплень. Однією дозою вакцинували 300 тисяч людей, понад 172 тисяч осіб пройшли повний курс вакцинації. Щотижня Львівщина отримує вакцини різних виробників, кількість вакцин в області є достатньою.
Успіх пілотного проєкту у Моршині доводить ефективність вакцинації - МОЗ
5 серпня 2021
З 20 червня у місті Моршин Львівської області не реєструють жодного нового випадку захворювання на коронавірус. Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України. Станом на 4 серпня 2021 року охоплено вакцинацією 72,6% мешканців, з них 67,3% - завершили повний цикл щеплення проти коронавірусу. «Оскільки Моршин це одне з курортних міст Львівської області, то метою такого проєкту є створення комфортного та безпечного середовища для відпочинку мешканців та туристів. Таким чином ми зможемо вберегти себе та своїх рідних від впливу інфекції. Вакцини не змінюють наш організм, не викликають мутації та не призводять до виникнення інших хвороб. Єдине, що роблять вакцини, це захищають людей від цієї жахливої хвороби. І досвід Моршина це доводить. Тому зараз нам необхідно об’єднатись як суспільству, провакцинуватись і покінчити з карантином, обмеженнями та пандемією в цілому», - наголосив голова облдержадміністрації Максим Козицький. «Пілотний проєкт з щеплення всього дорослого населення міста Моршин показує ефективність вакцинації у боротьбі з коронавірусом. Варто відзначити активність мешканців Моршина, які долучилися до проєкту і прийшли на вакцинацію. Курортне місто тепер є максимально безпечним для відпочинку та для постковідної реабілітації, зокрема", - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. “Це дуже хороший результат. Вакцини проти COVID-19 демонструють високі рівні ефективності та захисту. І це не лише український, але й світовий досвід. Звісно, ми чудово розуміємо всі обмеження такого проєкту, але маємо сказати про те, що досягнуті високі та надвисокі цифри універсального охоплення є необхідною умовою для припинення спалаху і пандемії. До проєкту долучились окрім медиків, місцева влада, ЗМІ, релігійні спільноти. Тільки разом ми зможемо захистити українців від COVID-19. Зараз наша мета – щепити якомога більше людей та не дати пандемії восени загостритись”, – наголосив заступник міністра - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. Нагадаємо, що 16 квітня 2021 року Міністерство охорони здоров’я України спільно з місцевою владою запустило пілотний проєкт з вакцинації проти COVID-19 більшості дорослого населення в місті Моршині. Проєкт у Моршині став можливим за ініціативи міського голови Руслана Ільницького, який звернувся до уряду з пропозицією розпочати проведення позапланової колективної вакцинації від коронавірусу жителів і працівників санаторно-курортних закладів. 90% від усіх вакцинованих щепили вакциною Sinovac (CoronaVac). Також щеплення здійснювали вакцинами AstraZeneca та Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Загалом у Моршині проживають 4 239 людей, 800 з них – діти до 18 років.
Триває процес підготовки документації для надання Моршину статусу курорту державного значення»
16 липня 2021
Застереження від Держгеонадра стали темою онлайн-наради, організованої Державним агентством розвитку туризму України з приводу надання статусу курортної території державного значення місту Моршин – за участю представників управління туризму та курортів, департаменту екології та природних ресурсів ОДА та Моршинської міської ради. Головний гідрогеолог Львівської області Тетяна Ривак наголосила, що необхідно провести геологічне вивчення або ж, за його наявності, надати довідку про геолого-економічну оцінку із затвердженням запасів підземних вод, а також ідентифікувати всі водозабірні споруди (їхні ресурси, місцезнаходження й дозвільні документи). Як повідомив Тарас Лозинський, заступник керівника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації, за підсумками наради вирішили, що наразі Моршинська міська рада надасть довідку із підтвердженням проведення геолого-економічної оцінки джерел курорту. «Окрім Держгеонадра, ніхто не мав жодних зауважень, тому підсумком наради є протокол узгодження позицій – обов’язкова процедура напередодні подання документації Моршина до Міністерства культури та інформаційної політики, а згодом і в Кабмін, – пояснює процедуру Тарас Лозинський. – Уже там готуватимуть проєкт закону «Про оголошення природних територій міста Моршина з природними територіями Моршинського й Нинівського родовищ мінеральних вод (розсолів) курортом державного значення» для затвердження Верховною Радою». Нагадаємо, 13 липня сесія Львівської обласної ради прийняла рішення «Про підтримку ініціативи щодо оголошення природної території Трускавця курортною територією державного значення». Попереду погодження в державних органах центральної виконавчої та законодавчої влади. На Львівщині до 2017 року було 18 територій зі статусом курортних – тоді Кабмін скасував відповідні постанови і в регіоні немає місцин із відповідним статусом.
«Напрацьовано перші конкретні кроки для поштовху в розвитку санаторно-курортної галузі», - Віталій Загайний
12 травня 2021
Сьогодні, 12 травня, у місті Моршині під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного, відбулася робоча нарада щодо скерування відпочивальників на реабілітацію та оздоровлення до санаторно-курортних закладів регіону. На заході напрацювали першочергові кроки для вирішення проблем галузі за участю керівництва санаторіїв, лікарсько-консультативної комісії, представників соцзахисту, Фонду соціального страхування України й влади різних рівнів. "За підсумком наради бачимо, що потрібно ініціювати питання щодо можливості внесення змін до чинного законодавства та нормативно-правових актів Фонду соціального страхування України, аби на час пандемії COVID-19 була можливість скерування на реабілітацію в санаторно-курортні заклади не лише зі стаціонару, як це є сьогодні, - акцентує Віталій Загайний. - Таким чином нам важливо максимально залучати внутрішній ресурс". З іншого боку, наголошує заступник голови Львівської ОДА, дуже важливою буде промоційна робота. "Хочемо провести промотур санаторно-курортними закладами Львівської області для медиків, аби вони краще розуміли можливості наявної бази, а також дали свої посили - що ще необхідно доповнити, можливо, в методиці чи технічному оснащенні", - додав він. Як відзначив Віталій Загайний, також йдеться про зйомку промоційних відео про курорти Львівщини, презентацію закладів галузі в інших країнах. А також - розширення послуг у санаторно-курортній сфері. "Ми далекі від думки, що силою влади можна повпливати на вибір закладу для оздоровлення. Тому наше завдання - виявляти слабкі місця, зокрема в частині недоінформування, створення нових додаткових пропозицій для тих, хто може ними скористатися. Ринок не стоїть на місці, за його розвитком мають встигати і санаторно-курортні заклади", - зауважив Віталій Загайний.
Питання щодо надання Моршину статусу курорту державного значення розгляне урядовий комітет
20 квітня 2021
Надання Моршину статусу курорту державного значення та підтримка платників податків туристичної галузі у час карантину – головні питання наради із представниками Львівської ОДА та Державного агентства розвитку туризму України. «Ми вже пройшли великий шлях до надання Моршину статусу загальнодержавного курорту, проте це питання залишається вже довгий час не вирішеним. Тому просимо сприяти прискоренню цього процесу», - наголосив під час zoom-зустрічі заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Учасники наради домовились, що Держагентство розвитку туризму направить пакет документів до Міністерства культури та інформаційної політики для винесення питання щодо надання Моршину статусу курорту державного значення на розгляд Державного урядового комітету. Після схвалення комітетом, відповідний законопроєкт повинен бути погоджений на засіданні Кабінету Міністрів України, опісля – внесений на розгляд Верховної Ради. Під час онлайн-зустрічі обговорили також оптимальні варіанти підтримки та шляхи вирішення проблем, що виникли у туристичної галузі в умовах карантину. «Туризм – та галузь, яка чи не найбільше постраждала у період карантину. На сьогодні маємо низку запитів від платників податків туристичної галузі Львівщини із проханням допомоги. Тому ми мусимо переглянути усі можливі варіанти захисту туристичної індустрії в області», - наголосив Віталій Загайний. Один із таких заходів – запровадження туристичних сертифікатів для молоді на часткове відшкодування витрат на проживання у закладах розміщення туристів (готелі, хостели, санаторії тощо). Зараз Держагенство розвитку туризму працює над цим проєктом, зокрема, в частині вибору механізму компенсації за надану туристичну послугу. Учасники наради також наголосили на важливості визначення подальших спільних кроків для підтримки та популяризації внутрішнього туризму серед українців.
У Моршині реалізують пілотний проект з вакцинації населення
15 квітня 2021
Завтра, 16 квітня, у Моршині запускають пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я України – мешканців міста вакцинуватимуть від COVID-19. Про це повідомляють у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. У Моршині проживає 4239 осіб. Проєктом передбачено вакцинацію більшості населення, що дасть можливість створити максимально безпечні умови і можливості перебування тут людей, які приїжджають для відновлення здоров’я. «За вказівкою МОЗ в обласних державних адміністраціях активно наробляється алгоритм дій і програми постковідної реабілітації пацієнтів. Моршин є найбільшим курортним містом в нашій області, яке має можливості для організації відпочинку та реабілітації великої кількості людей. За ініціативою міського голови Руслана Ільницького Моршинська міська рада звернулася до уряду з пропозицією запустити пілотний проєкт з проведення позапланової колективної вакцинації від коронавірусу жителів і працівників санаторно- курортних закладів. Працівники Моршинської міської ради та КНП “Моршинська міська лікарня” проаналізували демографічні показники, стан захворюваності на COVID-19 та обсяги уже проведеної вакцинації і визначили, що масове вакцинування дасть можливість створити 70% імунного прошарку. Ми зі свого боку підтримали цей проєкт», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Для підготовки та проведення пілотного проєкту передбачене залучення двох бригад пункту щеплення КНП “Моршинська міська лікарня” та залучення виїзної мобільної бригади з вакцинації КНП “Стрийська ЦРЛ”. Запис на вакцинацію усіх охочих проводиться через сімейних лікарів та на сайтах і Facebook-сторінках Моршинської міської ради та КНП “Моршинська міська лікарня”. Серед охочих провакцинуватись - ПРАТ “Моршинський завод мінеральних вод “Оскар”, КП “Зелене місто”, ПЖКГ, КП “Моршинтеплоенерго”, КНП “Моршинська міська лікарня”, санаторій “Моршинський”, Готель “Св.Шарбель”, ДП СКК “Моршинкурорт”, санаторій “Аркадія”, санаторій “Мармуровий палац”, Готель “Богдан”, інші невеликі заклади розміщення, ДНЗ №2 «Сонечко», НВК «СЗШ-ліцей», Школа мистецтв, Моршинська міська рада. У департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА зазначають, що реалізація цього пілотного проєкту дасть можливість вивчити та проаналізувати ефективність вакцинації населення від імунокерованих інфекцій в окремо взятому населеному пункті. «Для жителів Моршина – це можливість позачергово вакцинуватися від небезпечної хвороби. Ніщо не зможе захистити нас від ковіду ефективніше, ніж щеплення», - зазначив Орест Чемерис.
«Моршин повинен бути курортом державного значення», - Віталій Загайний
7 квітня 2021
Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний зустрівся із першим заступником голови Моршинської міської ради Юрієм Янківим та заступником директора Санаторію «Моршинкурорт» Миколою Фурманюком. У межах зустрічі обговорили питання розвитку, розбудови, осучаснення курорту, а, відтак, і зростання кількості відпочивальників на санаторно-курортне лікування та реабілітацію, а також збільшення завантаження «Моршинкурорт». Починаючи з березня 2020 року, через низьку наповнюваністю, підприємство не має фінансового ресурсу для сплати податків, хоча до початку пандемії коронавірусу «Моршинкурорт» був одним із основних наповнювачів бюджету. «Курорт повинен відновити потоки відпочивальників та завантаженість санаторіїв, зацікавити максимальну кількість людей. Це необхідно робити у співпраці із лікарсько-консультативні комісіями, державним фондом соціального страхування, департаментом соціального захисту населення», - зазначив Віталій Загайний. Начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака представила пропозиції щодо розвитку медичного туризму, популяризації курорту та збільшення завантаження «Моршинкурорту». Відтак, необхідно залучати відпочивальників з інших областей – через промо-кампанії та цільові скерування до керівників областей із можливостями санаторно-курортних комплексів нашої області. «Заходи, які також додаватимуть бальнеологічному курорту можливостей розширити цільову аудиторію – це можливість відпочинку на природі, біля водойм, та інші туристичні атракції», - зазначила Наталія Табака. Також присутні обговорили можливості збільшення кількості послуг з лікування постковідних станів, порушили питання лікування та реабілітації учасників АТО та осіб з інвалідністю. Зосередились на важливості вакцинації на територія громади, аби тут було безпечно мешканцям та відпочивальникам. Серед важливих питань зустрічі – надання Моршину статусу курорту державного значення. «Моршин повинен бути курортом державного значення. Тут є унікальні води, хороше розташування, база. Статус курорту державного значення забезпечить збереження природних ресурсів, матиме іміджевий характер, популяризуватиме курорт і дозволить залучати додаткові кошти. Тому ми всіляко сприятимемо прискоренню цього процесу», - наголосив заступник голови ОДА. Довідково: Місто Моршин за якістю та ефективністю лікування стоїть в одному ряду з такими курортами як Карлові Вари, Вісбаден, Гуняді-Янош тощо. Саме тому курортний туризм є в основі стратегії розвитку міста. Практика показала, що курорт Моршин — лідер у лікуванні захворювань печінки, жовчевивідних шляхів, підшлункової залози, кишківника, шлунку та цукрового діабету.
У Львівському університеті відбулась урочиста наукова академія «Дипломатія єднає: новітні перспективи спільних традицій»
16 жовтня 2020
Сьогодні, 16 жовтня, на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка провели Урочисту наукову академію «Дипломатія єднає: новітні перспективи спільних традицій». Захід присвячений відзначенню 90-річчя Дипломатичних студій у Львівському університеті. Участь у заході взяли представники дипломатичного корпусу України та закордону. Серед учасників перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Власні відомства для зовнішньополітичних взаємин із зовнішнім світом зароджувалися у нашій країні в процесі національно-визвольних змагань. Мова йде не лише про буквальний початок професійної діяльності багатьох поколінь українських дипломатів, але й про гідну пам’ять українських патріотів, політиків, митців, діячів культури, які упродовж століття на рідній землі та за її межами дбали про нашу присутність на мапі світу. Дихання перехоплює, коли читаєш перелік дипломатів та державних діячів УНР та ЗУНР, які у різний час навчалися у Львівському університеті, а в складний період визвольних змагань представляли Україну на міжнародній арені, відстоюючи її право на незалежність», - зазначив він. 18 жовтня 1930 року на факультеті права відкрили Дипломатичні Студії, випускники яких отримували диплом магістра дипломатії. Це було унікальне явище в усій Центрально-Східній Європі, тим більше, що майбутні спеціалісти були готові не лише до дипломатичної чи консульської служби, але й до роботи в органах державної влади, у сферах права, журналістики та в банківській справі. «Життя та непрості історичні контексти розкидали засновників та випускників цих Дипломатичних Студій по світах, але такі імена, як Станіслав Дністрянський, Людвік Ерліх, Михайло Лозинський чи Рафаель Лемкін вписані золотими літерами в історію світової дипломатії. Без перебільшення можна сказати, що сьогоднішнє відзначення є даниною шани дипломатичній школі Львівського університету і засвідчує спадковість її традицій, спираючись на які Львівський національний університет імені Івана Франка виховує нові й нові покоління українських дипломатів та правників – патріотів своєї держави, готових консолідувати зусилля для захисту міжнародного права, цивілізованого світоустрою та отримання колективних гарантій безпеки для України»,- додав Андрій Годик. У межах Академії відбулось відкриття меморіальних таблиць видатним дипломатам УНР/ЗУНР та засновникам Львівської школи міжнародного права та Дипломатичних студій – професорам та студентам Львівського університету. Такими є: Фундатори Львівської школи міжнародного права та Дипломатичних студій (1930‒1939). Професори і студенти Львівського університету: Проф. Станіслав Дністрянський - професор австрійського приватного та міжнародного приватного права з українською мовою викладання. Обстоював право українців на самовизначення на Паризькій мирній конференції Проф. Ґустав Рошковський - засновник кафедри філософії права та міжнародного права Проф. Людвік Ерліх - завідувач кафедри міжнародного та політичного права, засновник Дипломатичних студій Проф. Михайло Лозинський - автор першого українського підручника з міжнародного права, заступник Державного секретаря закордонних справ ЗУНР, делегат на Паризькій мирній конференції Проф. Олександр Марітчак - професор міжнародного права в Українському таємному університеті у Львові, завідувач кафедри міжнародного права Проф. Герш Лаутерпахт - суддя Міжнародного Суду ООН, автор концепції прав людини у міжнародному праві та терміна «злочини проти людяності» Др. Рафал Лемкін - автор терміну «геноцид» у міжнародному праві і Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього Проф. Ян Карський (Козілевський) - випускник Дипломатичних студій, професор Джорджтаунського університету, номінант на Нобелівську премію миру за викриття злочину Голокосту Проф. Луї Б. Сон - випускник Дипломатичних студій, співавтор Статуту ООН, професор міжнародного права Гарвардського університету та університету Джорджа Вашингтона Визначні дипломати УНР та ЗУНР (1917‒1923). Професори і студенти Львівського університету: Василь Панейко – Державний секретар закордонних справ ЗУНР, заступник голови делегації УНР на Паризькій мирній конференції Др. Володимир Темницький – Міністр закордонних справ УНР Др. Лонгин Цегельський – заступник Державного секретаря закордонних справ ЗУНР, заступник Міністра закордонних справ УНР Др. Степан Витвицький – заступник Державного секретаря закордонних справ ЗУНР, учасник переговорів з делегаціями Антанти, голова дипломатичних місій ЗУНР у Парижі та Лондоні, Президент УНР в екзилі Проф. Володимир Старосольський – заступник Міністра закордонних справ УНР Др. Степан Томашівський – голова дипломатичної місії ЗУНР у Лондоні, радник делегацій УНР та ЗУНР на Паризькій мирній конференції Осип Назарук – голова дипломатичної місії ЗУНР в Канаді, член делегації УНР на Ризькій мирній конференції Юліан Бачинський ‒ голова дипломатичної місії УНР у США, автор праці «Україна irredenta» Др. Євген Левицький – посол УНР у Німеччині, голова дипломатичних місій ЗУНР у Німеччині та Чехословаччині Володимир Сінгалевич – посол ЗУНР в Австрії Організаторами заходу є Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет міжнародних відносин, юридичний факультет, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Варшавський університет, Ягеллонський університет, Дипломатична академія МЗС України, Дипломатична академія МЗС Польщі за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства закордонних справ Польщі та департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації.
У Львівській опері урочистою академією відзначили річницю Незалежності України
24 серпня 2020
У Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулась урочиста академія «Музичні барви України» присвячена 29-ій річниці проголошення Незалежності України. Участь у заході разом із дружиною взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Двадцять дев’яті роковини нашої Незалежності – це визначна політична подія, знаменний рубіж нашої історії. За масштабами та радикальністю змін, які відбулися 29 років тому, їх можна порівняти із хрещенням Київської Русі. Це справді велике державне свято. У цій об’єктивній і незворотній давнині, крізь призму історії ми бачимо чільне місце Львівщини і її сподвижників. Той розквіт будівництва, торгівлі і ремесла, який був започаткований Данилом Галицьким та його наступниками, знайшов своє продовження після проголошення Незалежності. В області багато збудовано, відкрито нових підприємств, покращується інфраструктура. Лише за цей рік ми плануємо здати в експлуатацію рекордну кількість доріг та об’єктів соціальної сфери. Не тільки сьогодні, а кожного дня ми повинні пам’ятати, що боротьба за незалежність продовжується. Я схиляю голову перед мужністю і героїзмом наших воїнів, які обороняють Державу на Сході України від російської агресії. Висловлюю сердечну вдячність усім батькам і матерям за їхніх синів та дочок, що несуть тягар війни. Нехай Господь охороняє їхні життя. А ми не повинні зупинятись на досягнутому», - наголосив Максим Козицький. Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського очільник області вручив державні нагороди за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, активну громадсько-політичну діяльність, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю: - звання «Народний артист України» присвоїли артистці, провідному майстрові сцени Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва Ользі Гапі - звання «Народний артист України» присвоїли доцентові кафедри Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Марії Процев’ят - звання «Заслужений діяч науки і техніки України» присвоїли завідувачеві кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктору фармацевтичних наук, професорові Роману Лесику - звання «Заслужений лікар України» присвоїли завідувачеві відділення комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня «ОХМАТДИТ» Роману Стенику - звання «Заслужений лікар України» присвоїли головному лікареві Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру Юрію Скурчанському - звання «Заслужений працівник освіти України» присвоїли завідувачеві кафедри Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктору медичних наук Олександру Склярову - звання «Заслужений працівник освіти України» присвоїли завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка Семену Кукурудзі - звання «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України» присвоїли заступникові директора Львівської обласної школи вищої спортивної майстерності Ярославу Ковальчуку - звання «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України» присвоїли старшому тренерові комунального закладу Львівської обласної ради «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву № 2 з дзюдо та боксу» Андрію Надопті - звання «Заслужений художник України» присвоїли художникові Борису Дроботюку Під час урочистої академії прозвучали українські народні пісні, романси, уривки з опер українських композиторів та молитви у виконанні солістів Львівської опери, квартету Tenors BEL'CANTO, лауреатів Шевченківської премії та переможців дитячих вокальних конкурсів.
У Моршині зіграли футбольний матч на честь полеглих в Іловайському котлі Героїв
17 серпня 2020
Вчора відбулося покладання квітів до меморіальних знаків учасників АТО Миколи Штинди та Тараса Бруса. Захід відбувся у місті Моршині в рамках дружнього візиту Національної збірної України серед ветеранів та футбольного матчу присвяченого полеглим Героям АТО/ООС в Іловайському котлі. У дружньому футбольному поєдинку присвяченому річниці трагедїї під Іловайськом, з рахунком 7:2 перемогла команда Національної збірної України серед ветеранів. В кінці матчу вболівальники отримали автографи та зробили світлини з футболістами обох команд. Спортивний захід відбувся з дотриманням карантинних норм під час пандемїї (маски, дезинфектори, температурний скринінг, соціальна дистанція), у супроводі поліції та медичних працівників.
Урочистою академією у Львівській філармонії відзначили 30-ту річницю відновлення незалежності Литви
4 березня 2020
Сьогодні, 4 березня, у Львівській національній філармонії відбулась концертна програма присвячена 30-й річниці відновлення незалежності Литовської Республіки та 20-й річниці Генерального Почесного консульства Литовської Республіки у Львові. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький разом із дружиною. «Мистецтво – це та універсальна мова, яка об’єднує і зближує серця, сприяє порозумінню різних націй. Історія Литви багато в чому перетинається з історією України, і ми досі маємо багато чого спільного. Хочу відмітити, що Литва завжди підтримувала Україну у нашому проєвропейському шляху. Дякую, що підтримували нас на міжнародній арені. Литва, як ніхто інша, розуміє, яка загроза чатує на нас зі Сходу і завжди підставляла нам своє дружнє плече у нашій боротьбі проти агресора. Також хочу відмітити роботу Генерального почесного консула у напрямку встановлення та покращення зв’язків Львівщини та Литви»,- зазначив очільник області. Концерт «Музика на перетині фрі-джазу і фольклору» - спільна програма фольклорно-джазового дуету з Литви – Вероніки Повільонєне та Пятраса Вішняускаса разом з українською співачкою Уляною Горбачевською. Це розповідь про волю та прагнення до свободи сучасною мовою синтезу джазу та фольклорних пісень. В межах програми лунали литовські та українські архаїчні народні пісні. Також слухачі дізнались про значимість цих творів для історії Литви. Довідково: 16 лютого 1918 року у Вільнюсі, на засіданні, наділена повноваженнями народу Литовська рада проголосила відновлення незалежної демократичної литовської держави. Була підписана Декларація про незалежність Литви, в якій було виражено прагнення литовської нації створити демократичну державу. Цей день в Литві є головним державним святом – Днем відновлення державності. У червні 1940 року Радянський Союз окупував і анексував Литву відповідно до пакту Молотова-Ріббентропа, який був підписаний 23 серпня 1939 року. Через рік нацистська Німеччина напала на Радянський Союз, в результаті чого Литва відійшла Німеччині. У 1944 році після вигнання німецьких окупантів Радянський Союз відновив Литві статус Литовської Радянської Соціалістичної Республіки. 11 березня 1990 року Верховна Рада Литви прийняла рішення про відновлення незалежності Литовської Республіки. Таким чином, Литва стала першою радянською республікою, яка проголосила свою незалежність.