До Конго відбули понад дві сотні військовослужбовців 18-го вертолітного загону
Сьогодні, 3 грудня, відбулись урочисті проводи 11-ї ротації особового складу 18-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, що виконує завдання у складі місії ООН в Демократичній Республіці Конго.
Відтак, у Новому Калинові, що на Самбірщині, відбулось урочисте шикування українських військовослужбовців, які замінять військових попередньої ротації, які виконавши свою миротворчу місію, незабаром повернуться на Батьківщину.
За словами полковника Мухаммада Буланбаєва, кожен із військовослужбовців 11-ї ротації пройшов ретельний відбір і своїм вмінням та сумлінністю виборов право представляти нашу державу на далекому африканському континенті.
“Після тривалої підготовки та відбору особового складу були визначені кандидати і призначені наказом у склад 18-го окремого вертолітного загону. Загалом до Республіки Конго відправляються 250 військовослужбовців, вони отримали усі необхідні вакцини. Ця ротація триватиме шість місяців, завдання миротворців - військова підтримка місії вертольотами Мі - 8 та Мі -24, підтримка наземних миротворчих сил, демонстрація сили, здійснення транспортих перевезень, зокрема вантажів та доставка представників МІсії ООН для виконання різних завдань", – зазначив командир Мухаммад Буланбаєв.
В урочистих проводах взяли участь представники командування армійської авіації, військової частини, органів місцевої влади, рідні і близькі миротворців.
“Мій чоловік не вперше їде в Миротворчу Місію у Демократичну Республіку Конго, однак хвилювання все одно переповнюють. Як оберіг, завжди даю йому образок і підтримуємо з сином чоловіка своїми словами”, - зазначила дружина військовослужбовця Світлана.
Зазначимо, усі військовослужбовці, які відправляються у Республіку Конго є учасниками бойових дій на Сході.
Новини за темою
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
Бронежилети, каски, рації: гуманітарні штаби на Львівщині потребують засобів захисту для українських військових
10 березня 2022
На території Львівщини діють сім гуманітарних штабів, які розгорнули в обласних центрах. Основним залишається штаб на вул. Коперника, 17. Громадські організації, волонтери та жителі області зараз активно допомагають зібрати необхідну гуманітарну допомогу для переселенців та військовослужбовців. «Зараз ми маємо змогу відправляти щодня близько тисячі тонн гуманітарного вантажу в Київ, Запоріжжя, Харків, Мелітополь, Маріуполь, Бердичів. Сьогодні налагоджена логістика постачання цієї допомоги по Україні, зокрема завдяки «Укрзалізниці»», - розповів під час брифінгу заступник голови ЛОР Юрій Холод. До основних потреб кожного штабу належать, перш за все, засоби індивідуального захисту для українських військових: каски, бронежилети, рації, плитоноски. Усіх, хто може допомогти зібрати чи закупити ці речі, просимо зголошуватися та звертатися до штабів. Адреси та контакти подаємо ось тут. Не менш важливою залишається потреба в продовольстві, особливо в регіонах, де повністю відсутні харчі. Зібрати необхідно продукти тривалого зберігання, товари для сухпайків. «За вчорашній день у межах області розселили понад 8 тисяч переселенців. Відповідно нам важливо забезпечити їх товарами першої необхідності. Зокрема: ковдрами, подушками, покривалами, матрацами, спальниками тощо», - додав Юрій Холод. Значна частина гуманітарного вантажу надходить з-за кордону: Польща, Чехія, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Австрія, Словаччина, Литва. Транспортні компанії Львівщини допомагають доставити його до місць призначення.
Україна платитиме військовослужбовцям по 100 тисяч гривень на місяць, - постанова Кабміну
28 лютого 2022
Україна платитиме військовослужбовцям по 100 тисяч гривень на місяць за захист України проти російських окупантів. Відповідне рішення ухвалили сьогодні в Кабінеті міністрів України на виконання Указу Президента. Військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, розмір додаткової винагороди збільшується до 100 000 грн в розрахунку на місяць, пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Сім’ям наших військовослужбовців, які загинули у цій війні, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн гривень. Вона розподіляється рівними частками на всіх отримувачів. Разом з цим, в умовах воєнного стану додаткова винагорода в розмірі 30 000 грн в розрахунку на місяць виплачується працівникам: військовослужбовцям Збройних Сил та Служби безпеки; Служби зовнішньої розвідки та Головного управління розвідки Міністерства оборони; Національної гвардії; Державної прикордонної служби; Управління державної охорони; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; Державної спеціальної служби транспорту; особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським. «Про це вчора сказав Президент України Володимир Зеленський. Сьогодні рішення виконане Кабінетом міністрів. І я хочу повторити слова Президента: це робиться не для того, щоб нам сказали «дякую». Це робиться, щоб наші захисники і захисниці знали, що країна їм вдячна. Держава має гідно платити за цю важливу роботу. Окрім того, ми продовжуємо робити все для посилення нашої обороноздатності на міжнародному рівні! Дякую за підтримку всім країнам-партнерам! Слава Україні!», - додав Міністр оборони України Резніков Олексій.
У військово-медичному центрі Західного регіону надають допомогу пораненим військовослужбовцям Львівщини
25 лютого 2022
Учора до Військово-медичного клінічного центру Західного регіону евакуювали військовослужбовців, які зазнали поранень в ході ранкового обстрілу Львівщини. Про це повідомили у Командуванні Медичних сил Збройних Сил України Для евакуації і надання медичної допомоги пораненим були відряджені бригади військових медиків на реанімаційних автомобілях. «Зараз ми вже прийняли кількох поранених. Військовослужбовці зазнали осколкових та мінно-вибухових поранень. Наразі загрози їх життю нема. В госпіталі їм надається вся необхідна медична допомога», – повідомили у Центрі ЗР. Медики запевняють, що Військово-медичний клінічний центр Західного регіону має все необхідне для лікування поранених і хворих. У відділеннях та клініках працюють компетентні і сумлінні фахівці зі значним досвідом, заклад має достатній запас медикаментів, а також розгорнуті додаткові місця для пацієнтів.
Глава держави поставив завдання удосконалити систему грошового забезпечення військовослужбовців
31 грудня 2021
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 688/2021 «Про додаткові заходи із забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців Збройних Сил України». Згідно з документом, Кабінет Міністрів має забезпечити з 2023 року мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (крім військовослужбовців строкової військової служби) на рівні не менше двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року. Також уряд до 30 червня 2022 року повинен внести на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців з урахуванням найкращого досвіду провідних іноземних держав. Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський також підписав Указ № 687/2021, у якому визначаються терміни проведення щорічних чергових призовів громадян України на строкову військову службу, звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили строки такої служби, та порядок виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням чергових призовів у 2022 році.
У Яворові зустріли бійців 24-ї бригади, які повернулися з Донбасу
20 листопада 2020
У Яворові на Львівщині зустріли бійців 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, які повернулися із зони проведення ООС. Бригада виконувала бойові завдання у районі Світлодарської дуги. «Наша бригада 6 місяців перебувала у зоні проведення ООС, повністю виконала поставлені завдання та повернулась у пункт постійної дислокації. Тут стоять справжні патріоти, які довели це не один раз в боях проти агресора. Усі вони готові до виконання будь-якого завдання. Усьому особовому складу хочу сказати, що я пишаюсь тим що керую такою бригадою. Слава Україні!», - сказав командир 24 бригади ім. Короля Данила Сергій Поступальський. Більше двох тисяч військовослужбовців оберігали спокій українців понад пів року, зазнавши при цьому одну бойову втрату – 10 липня загинув Герой України Тарас Матвіїв. «Служили ми на бойовій лінії від Попасної до Світлодарська. Там ми стояли з весни, захищали землю від окупантів, російських терористичних формувань. Як медик, я намагався зберегти здоров’я та життя побратимів. Та, на жаль, на війні я втратив друга – Тараса Матвіїва», - розповів Антон Корнішук, молодший сержант, бойовий медик. Армійці тримали портрети побратимів, які загинули на Сході. Пам’ять полеглих ушанували хвилиною мовчання. «З почуттям великої гордості та вдячності зустрічаємо сьогодні наших захисників. Сьомий рік ви стоїте на захисті незалежності нашої Батьківщини. Нашого миру і спокою. Від імені громади Львівщини дякую за сумлінне виконання військового обов’язку, відвагу, героїзм. За те, що без вагань ішли на передову і боролися за українські міста і села. Низький уклін вам за це. Там, на фронті, ви бачите реальність такою, як вона є. Ви, наші захисники, даєте гідну відсіч ворогу, ризикуючи власним життям. Бо хочете, щоб наші діти ніколи не відчули на собі тієї страшної реальності. Щоб не знали того жаху. Щоб якнайшвидше всі українці могли жити в мирі і працювати на благо України. Вічна пам’ять героям, які віддали своє життя за Україну. Їх подвиг житиме у наших серцях і серцях прийдешніх поколінь. Переконаний, що 24 окрема механізована бригада і надалі надійно стоятиме на варті незалежності та територіальної цілісності України. Бажаю всім вам, вашим родинам миру, любові, достатку і Божої опіки. Слава Україні!», - сказав голова Львівської ОДА Максим Козицький. Очільник області вручив військовослужбовцям грамоти облдержадміністрації та подяки голови ОДА. Після ротації військовослужбовці матимуть кілька тижнів відпустки та реабілітації, після чого повернуться до виконання службових обов'язків у місці постійної дислокації. Довідково З 8 березня 2014 року по сьогодні військовослужбовці 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила стоять на захисті незалежності нашої Батьківщини. Від початку Російської агресії бійці бригади брали участь у боях за населені пункти: Красний Лиман, Ямпіль, Закотне, Сіверськ, Лисичанськ, Шуми та Зайцеве. За цей час 412 військовослужбовців бригади нагороджені державними нагородами, 613 військовослужбовців - нагородами та відзнаками Міністерства оборони України та Начальника Генерального штабу. 156 військовослужбовців віддали своє життя за Україну. Андрій Волос та Тарас Матвіїв удостоєні найвищого звання – звання Героя України посмертно. Марта Кудляк
Цього тижня з обласного збірного пункту до війська відправлять 175 осіб
5 жовтня 2020
На Львівщині з першого жовтня розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу. 632 юнаки цієї осені поповнять лави Збройних Сил України та інших військових формувань. Відтак, за інформацією Львівського обласного військового комісаріату цього тижня з обласного збірного пункту до війська відправлять 175 осіб. Обласний збірний пункт та на районні призовні дільниці забезпечені усіма необхідними засобами індивідуального захисту для дотримання всіх карантинних вимог. Усіх юнаків, які цього тижня мають відбути у навчальні центри було перевірено на наявність Covid19. Львівський обласний військовий комісаріат нагадує, що не отримання повістки не є причиною неявки у військкомат. Термін проходження військової строкової служби для осіб з вищою освітою – один рік, для осіб без вищої освіти півтори року. Військовослужбовці строкової служби до участі в операції об’єднаних сил (ООС) на сході країни НЕ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ. Христина Дмитрик
У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбулись урочистості з нагоди Дня Збройних Сил України
5 грудня 2019
Сьогодні, 5 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Яворівщині відбулись урочисті заходи. Привітав військовослужбовців із прийдешнім святом заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень. «Люди звикають до хорошого, але якими зусиллям дається це «хороше» – забувається. Ви бережете спокій та безпеку мільйонів українців. І дивлячись на вас – розумію, що у нас все буде добре. Бажаю вам здоров’я, мудрості, Божого благословення і незламності духу. Слава Україні!» - звернувся до присутніх Тарас Грень. Також серед почесних гостей святкування були герої України, учасники АТО/ООС та духівництво. В межах урочистостей Тарас Грень нагородив військовослужбовців Почесними грамотами та Подяками. Опісля відбулась мистецька частина.
Львівщина посилює роботу у напрямку цивільної безпеки
3 жовтня 2019
Голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський зустрівся із представниками Консультативної місії Європейського Союзу, аби узгодити вектори подальшої співпраці. Очільник області привітав гостей на Львівщині та висловив вдячність за посилений інтерес Місії до розвитку співробітництва із Львівською областю. «Ми цінуємо вагомий внесок Консультативної Місії ЄС у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки в області, практичну підтримку заходів з реформування згідно зі стандартами ЄС, зокрема успішні проєкти з реформування поліції Львівщини та проєкти зі сприяння дорожньої безпеки в області», - наголосив голова ОДА. У ході розмови сторони порушили питання напрацювання нових напрямів діяльності Координаційної ради безпеки у Львівській області, а також наголосили на потребі продовження реформ у сфері судочинства. «Упродовж 3 років роботи у Львівській області КМЄС розробила та підтримала реалізацію декількох інформаційних кампаній щодо безпеки. Планується продовжувати таку роботу. Декілька інформаційних та освітніх кампаній будуть розроблені та впроваджені робочими групами. Шляхом проведення щомісячних семінарів за підтримки КМЄС планується запровадити такі напрямки діяльності, як громадські кампанії, дні відкритих дверей, семінари та тренінги з залученням громадськості та студентів, що дозволять підвищити рівень обізнаності населення у питаннях безпеки», - зазначив голова Консультативної місії ЄС в Україні Антті Хартікайнен. Грунтуючись на результатах опитування громадської думки щодо ставлення населення до питань безпеки у Львівській області, Львівське регіональне представництво КМЄС запропонувало ЛОДА додатково створити 4 міжвідомчі робочі групи, зокрема по боротьбі з корупцією, з безпеки дітей, щодо майнових злочинів, щодо роботи над проблемою зловживання алкоголем та наркотичними речовинами.
На Львівщині зустріли бійців 24-ї механізованої бригади, які повернулись зі Сходу
1 жовтня 2019
Тисячі яворівчан сьогодні, 1 жовтня, зустріли із пошаною військовослужбовців 24-ої окремої механізованої бригади імені короля Данила, які повернулись із зони бойових дій. Більше півтори тисячі бійців оберігали спокій українців понад сім місяців, зазнавши при цьому 10 бойових втрат. Військові пройшли урочистою ходою від місця постійної дислокації бригади до площі Ринок у місті Яворів. Армійці несли портрети побратимів, які загинули на Сході за час війни, пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. На центральній площі Яворова відбулася урочиста частина, участь у якій взяв голова Львівської ОДА Маркіян Мальський. "Дозвольте привітати вас всіх з сьогоднішнім днем. Днем, коли до нас повернулися наші хлопці. Але 131 Герой ніколи не повернеться. Немає слів, якими можна описати ту скорботу і втрату, яку понесла Україна. Ми щиро вдячні вам усім за те, що ви бороните наші кордони і забезпечуєте нам те мирне небо та насолоду того сонця, яке сьогодні нас вітає . А ви, діточки, знайте своїх Героїв. Слава Україні!"- зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації. Очільник Львівщини вручив військовослужбовцям грамоти облдержадміністрації та подяки голови облдержадміністрації. Бригада перебувала в районі виконання завдань із лютого по середину вересня,виконуючи бойові завдання у районі населених пунктів Мар'їнка, Новомихайлівка, Славне, Тарамчук та Красногорівка. За цей час звільнено фактично усю територію Мар'їнки, а також декілька вулиць, які ведуть до населеного пункту Трудівське, що покращило становище української армії і убезпечило місцевих жителів. Після ротації, військовослужбовці матимуть кілька тижнів відпустки та реабілітації, після чого повернуться до виконання службових обов'язків у місці постійної дислокації.
У центрі миротворчості та безпеки відбулась зміна командування «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна»
2 травня 2019
Сьогодні, 2 травня, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у с. Старичі Яворівського району, відбулась церемонія зміни командування Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна (JMTG-U) . Участь у церемонії взяв перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який у вітальному слові наголосив, що навчання є хорошим прикладом співпраці України з іншими державами світу. Відтак, на заміну військовослужбовцям 278 бронекавалерійського полку Національної гвардії США зі штату Теннессі, які перебували на Львівщині із літа 2018 року, до України прибули понад 130 військових 2 бригадної тактичної групи «Страйк» 101-ої повітряно-десантної (десантно-штурмової) дивізії армії США. Термін ротації на території України для американських військових складатиме 9 місяців. Новоприбулі представники армії США продовжать допомагати у тренуванні підрозділів Збройних Сил України за стандартами підготовки армій країн НАТО. Ця військово-тренувальна місія відома, як Об’єднана багатонаціональна тренувальна група – Україна (JMTG-U), діяльність якої започаткована у 2015 році. Метою місії є сприяння внутрішньому оборонному потенціалу України та тренуванню ротаційних підрозділів в Україні. Крім того, американські військовослужбовці продовжать навчання українських військових інструкторів, які у найближчому майбутньому мають повністю опанувати функції навчання особового складу на рівні батальйону. «Більшість військовослужбовців, які будуть відряджені в Україну є лідерами, мають багаторічний досвід та спроможні надати гідне навчання. Я сподіваюсь, що це послужить прекрасною можливістю обміну досвідом, отриманим від наших власних центрів бойової підготовки, і допомогти нашим партнерам ступити на стежку до успіху, оскільки вони готуються взяти на себе керівництво в наступному році», – зазначив підполковник, командир 1-го батальйону 502-го піхотного полку 101-ої повітряно-десантної дивізії армії США та командир оперативної групи «Карантан» Роберт Трейсі,. Довідково: 101 повітряно-десантна дивізія армії США сформована у серпні 1942 року і взяла участь у оперції союзних сил із висадки в Нормандії в червні 1944 року. Десантники дивізії брали участь у облозі Бастоні (Бельгія), Арденнській операції в грудні 1944 року та Голландській повітряно-десантній операції. Оперативна група «Карантан» названа на честь шестиденної битви за французьке місто Карантан під час Нормандської операції. Особовий склад 101 повітряно-десантної дивізії брали участь у бойових діях у В'єтнамі, Африці, Іраку та Афганістані. Емблемою дивізії є «Клекотливий орел».
У Великих Мостах понад 400 прикордонників-строковиків присягнули на вірність українському народу
8 грудня 2018
Сьогодні, 8 грудня, у Великих Мостах Сокальського району 430 прикордонників–строковиків присягнули на вірність українському народу. Привітатав військових заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів. “Українська армія – це потужний щит, те військове формування, яке спроможне виконувати будь-які завдання і в мирний час, і в час війни. Це приклад мужності та звитяги. Сьогодні ви стаєте захисниками нашої країни і у ваші обов’язки входить все те, що написано у тексті присяги. У ваше серце повинні вкарбуватись слова “Служу народу України”. Ви є захист, броня і слава нашої країни”, - зазначив Роман Филипів. У межах заходу відбулись мистецькі виступи за участі військового оркестру Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби. Зазначимо, уже незабаром новобранців розподілять по різних прикордонних загонах.