Погода на Львівщині погіршуватиметься
За інформацію Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у період 4 - 5 грудня очікується подальше зниження температури до 4 - 9º морозу вночі. За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням.
Щоб уникнути цього необхідно:
- насамперед, не зловживати спиртними напоями;
- обмежити перебування на вулиці та пересування поза межами населених пунктів;
- відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів;
- для перебування на вулиці використовувати відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), лице і руки змастити жирним кремом або риб’ячим жиром.
При пониженні температури повітря, як правило, зростає кількість нещасних випадків, пов’язаних з порушенням абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів, електроприладів, що використовуються для обігріву приміщень, та пічного опалення, то ж радимо Вам:
- уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”;
- не залишайте без нагляду ввімкненими газові та електричні прилади;
- якщо Ви опалюєте свою домівку печами (грубками, котлами) на твердому паливі стежте за справністю пічного опалення, не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;
- не використовуйте для розпалення печей легкозаймисті речовини.
У зв’язку із погіршенням погодних умов на території області: пориви вітру 15 – 20 м/с, місцями хуртовини, часом сніг, на дорогах слизько – ожеледиця, звертаємося до водіїв з проханням під час руху автотранспорту на дорогах області бути уважними та обирати безпечну швидкість руху.
У зв’язку із можливим ускладненням дорожньої обстановки слідкуйте за повідомленнями Управління патрульної поліції у Львівської області, автодорожніх служб та рятувальників про стан проїзду на автошляхах області.
Новини за темою
Сьогодні на території області значні опади та ожеледиця
3 грудня 2021
Як інформує Львівський регіональний центр з гідрометеорології сьогодні у першій половині дня в області очікують значні опади. Оголошено ІI рівень небезпечності, помаранчевий. На півдні території – сильний мокрий сніг з переходом в сніг. Подекуди налипання мокрого снігу, хуртовини. На дорогах ожеледиця. Температура від 3° морозу до 2° тепла Так ж погода буде в обласному центрі. Зазначають синоптики. Температура у Львові від 1° морозу до 1° тепла. Погоду визначатиме південна частина циклону над Балтійським морем, проходження атмосферних фронтів з південного заходу. Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає про погіршення видимості в опадах. Атмосферний тиск зростатиме, відносна вологість повітря істотно не зміниться.
На території Львівської області очікуються несприятливі погодні умови: як діяти під час грози
2 серпня 2021
Сьогодні, 2 серпня, на території Львівської області пройдуть дощі, грози, місцями пориви вітру. За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, під час наближення грози краще утриматися від поїздок в ліс, поле чи водоймища. Блискавка небезпечна тоді, коли за спалахом одразу ж лунає гуркіт грому, тобто грозова хмара знаходиться над людиною, тому небезпека удару блискавки найімовірніший. Ваші дії перед та під час грози повинні бути наступними: Не виходити з будинку, закрити вікна, двері й димарі. Поклопотатися, щоб у приміщенні не було протягу, який може привернути блискавку. Якомога далі триматися від електропроводки, антен, вікон, дверей; не топити піч, оскільки дим, що виходить з труби, має високу електропровідність; радіо і телевізори відключити від мережі, не користуватися електроприладами і телефоном (особливо важливо для сільської місцевості); для укриття віддайте перевагу житловому будинку або іншій споруді, захищеній блискавковідводом; якщо маєте при собі мобільний телефон, не забудьте негайно вимкнути; не знаходитися на підвищеннях і відкритих незахищених місцях, поблизу металевих або сітчастих огорож, заземлення блискавковідводу; на відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не можна лягати на землю, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом; якщо гроза застала вас в лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, особливо соснами, дубами тополями, краще знаходитися на відстані 30 метрів від окремого високого дерева. Зверніть увагу — чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися подалі від цього місця; вірогідність попадання блискавки в конкретне дерево прямо пропорційна його висоті; під час грози не можна знаходитися на воді і у води — купатися, ловити рибу, необхідно подалі відійти від берега; під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, оскільки вважається, що піт і швидкий рух “притягує” блискавку; якщо ви застигнуті грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них; якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна й опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується; якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї. Будьте обережними та збережіть своє життя!
У зв’язку з можливим погіршенням погодних умов, водіїв закликають бути обережними
22 січня 2021
Упродовж 25 – 27 січня в області прогнозується зниження температури повітря, хуртовини. У гірській місцевості - снігові покриви товщиною 25-30 сантиметрів. Відтак, сьогодні керівництво департаменту дорожнього господарства Львівської облдержадміністрації та Служби автомобільних доріг у Львівській області провели нараду з підрядними організаціями, які відповідають за експлуатацію доріг. Підрядників закликали привести в готовність технічні засоби, щоб вчасно забезпечити належне очищення від снігу. У департаменті дорожнього господарства водіїв закликають утриматися від поїздок на час негоди, а також не залишати автомобілі обабіч доріг та в непризначених для цього місцях, щоб не заважати роботі снігоприбиральної техніки. “При необхідності поїздок, просимо водіїв бути максимально уважними за кермом, обирати помірну швидкість і дотримуватись безпечної дистанції між транспортними засобами, а також враховувати особливості та стан транспортного засобу”, - зазначив заступник директора департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький. У разі виявлення не розчищених або не посипаних доріг звертайтесь на гарячу лінію області "112". Нагадаємо, 59 дорожньо-транспортних пригод, три з них – з потерпілими. Таким є стан аварійності на автодорогах Львова та області за минулу добу. Оксана Буй
На Львівщині прогнозують морози: як уникнути переохолодження
14 січня 2021
Найближчими днями температура повітря на Львівщині знизиться, місцями синоптики прогнозують 15-20 градусів морозу. За таких умов зростає ризик отримати переохолодження чи обмороження. Нагадуємо про правила безпеки у морозну погоду: - одягайтеся тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофт замість однієї теплої. Так ви не спітнієте. При мінусовій температурі повітря це дуже небезпечно. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт - обирайте взуття з товстою підошвою - захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, а ніс та вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром - поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне - пийте достатньо рідини. Якщо ви плануєте довгу прогулянку - візьміть з собою термос з чаєм - заходьте кожну годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці - зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг - не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню - відмовтесь від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин - не торкайтесь металу та відмовтесь від металевих прикрас. Ви ризикуєте обморозити шкіру у місці контакту - якщо ви плануєте довгу поїздку або прогулянку, слідкуйте, щоб ваш телефон був заряджений, а автівка заправлена Ознаки переохолодження: тремтіння, «воскові» плями, оніміння, виснаження, втрата пам’яті, нечітка вимова, млявість, сонливість. У дітей ознаки переохолодження можна помітити, якщо шкіра яскраво-червона та холодна, а вони самі дуже мляві. Якщо ви помітили такі симптоми - негайно зверніться до лікаря. Перша допомога при переохолодженні проста – зайти у тепле приміщення, зігрітися, випити теплий напій та поїсти. Якщо ж температура тіла нижча за 34 градуси, то потрібна госпіталізація. Обмороження може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації. НЕ МОЖНА чіпати обморожені ділянки тіла, розтирати шкіру снігом, опускати уражені кінцівки у гарячу воду та прикладати їх до батареї. Це може призвести до більшого ураження.
Синоптики прогнозують морози та опади на Львівщині
11 січня 2021
За інформацією Львівського гідрометцентру, до кінця цього тижня на Львівщині очікується значне похолодання. У вівторок, 12 січня, стовпчики термометра опустяться до 5-7 градусів морозу вночі. Вдень 1-3 градуси тепла. 13 січня в області прогнозують місцями сніг. Вночі до 7 градусів морозу, вдень – від 0 до 2 градусів морозу. Впродовж доби 14 січня температура коливатиметься від 4 до 6 градусів морозу. Вдень можливий сніг. 15 січня прогнозують сніг, вночі та вдень – від 7 до 9 градусів нижче нуля.
На Львівщині оголосили штормове попередження
10 липня 2020
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає про сильні грози. По території Львівської області 11 липня в другій половині дня прогнозують грози, місцями сильні зливи, під час гроз подекуди шквали 17 – 22 м/с, град. Також на території Львова 11 липня в другій половині дня очікують грози, під час грози шквал 17 – 22 м/с, град. Ускладнення погодних умов відповідає І рівню небезпечності (жовтий).
Синоптики попереджають про сильні пориви вітру
10 лютого 2020
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології, 10-11 лютого по території Львівської області та місту Львову посилення південно-західного та західного вітру 17-22 м/с, подекуди хуртовини; 10 лютого вранці та вдень сильний вітер з поривами 28-33 м/с, місцями гроза; 11 лютого вдень подекуди сильний вітер з поривами 25-30 м/с. На дорогах ожеледиця (ІI рівень небезпечності, помаранчевий). При сильних поривах вітру слід дотримуватися основних правил з безпеки. Якщо ви знаходитеся вдома: Щільно закрийте всі вікна. Якщо балкони та лоджії не засклені, з них слід прибрати всі предмети, які при сильних поривах вітру можуть випасти назовні. Не рекомендується користуватися ліфтом, оскільки вітер може обірвати дроти на вулиці, через що можуть виникнути перерви в електропостачанні. Перебуваючи на вулиці: Слід триматися якнайдалі від навісних конструкцій, наприклад, рекламних щитів, ліній електропередачі, а також дерев. Потрібно переконатися, що поруч немає нічого, що може відірватися і впасти при сильних поривах вітру. Заборонено підходити до обірваних дротів і предметів, які зачепилися за дерева, оскільки вони можуть впасти та поранити вас. Якщо негода захопила вас на вулиці: Сховайтеся у найближчій будівлі (магазин, бібліотека, торговий центр, під’їзд будинку, кінотеатр тощо) або природному укритті до його стихання. Не стійте під великими деревами, не паркуйте під ними транспорт. Дерево або його гілки можуть не витримати сильних поривів вітру і впасти. Особливо небезпечні гнилі і старі дерева, а також самотньо стоячі дерева. Будьте уважні та обережні!
На Львівщині – мокрий сніг та ожеледиця
11 грудня 2019
За повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології на території області очікують незначне зниження температури, мокрий сніг та ожеледиця. 11 грудня до кінця доби місцями невеликий мокрий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний 7– 12 м/с. Температура повітря вночі -4 – +1°C, вдень +1– 6°C. 12 грудня хмарно з проясненнями, без істотних опадів. На окремих ділянках доріг ожеледиця. Вітер південний 5– 10 м/с. Температура повітря вночі -4 – +1°C, вдень +1– 6°C. 13-14 грудня хмарно часом невеликі опади. На дорогах ожеледиця. Вітер південний 7– 12 м/с. Температура повітря вночі 0 – -5°C, вдень +3 – 8°C За умов поганих погодних умов – ожеледиці – особливо треба бути пильним водіям. Дотримуйтеся швидкісного режиму, дистанції та відмовтеся від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій. При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму. Не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманними ліхтарі. Пішоходам нагадуємо, при ожеледиці гальмівний шлях транспорту збільшується у декілька разів. Під час переходу проїзної частини зважайте на складні погодні умови, будьте обережними, не нехтуйте своїм життям та здоров’ям. Рухайтесь серединою тротуару, не слід ходити краєм проїзної частини дороги. Особливо це небезпечно на слизьких шляхах. Будьте особливо уважними та обережними у вечірню та нічну пору доби. Не з’являйтеся раптово на проїзній частині дороги. По можливості, виділіть себе світловідбиваючими елементами. Про усі надзвичайні випадки, які можуть виникнути через негоду, мешканців просять інформувати «Гарячу лінію області» для оперативного реагування відповідних служб.
Мешканців Львівщини попереджають про погіршення погодних умов
21 лютого 2019
Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА попереджає мешканців області та гостей про ускладнення погодних умов на території Львівщини 22 – 24 лютого 2019 року. У зв’язку із проходженням атмосферних фронтів від циклону, що зміщується з території Польщі та надходженням холодного арктичного повітря очікується ускладнення погодних умов: 22 лютого: дощ та мокрий сніг переходитиме в сніг, місцями значний. Подекуди налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Вiтер північно-східний, 7 – 12 м/с, вранці та вдень пориви 15 – 20 м/с, місцями хуртовини. Температура повiтря вночі від 1° морозу до 4° тепла, вдень від 4° морозу до 1° тепла. Відновлення снігового покриву, зниження температури. 23 – 24 лютого. На дорогах ожеледиця. Температура повітря вночі 5 – 10° морозу, місцями 13 – 15° морозу, вдень 1 – 6° морозу. Ускладнення погодних умов відповідає I рівню небезпечності (жовтий). Такі погодні умови можуть призвести до порушень роботи служб електропостачання, комунального господарства, будівельної галузі та до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг і вулиць. 22 лютого в середньогiр’ї Львiвської областi у зв’язку iз снiгопадом та хуртовиною очiкується значна снiголавинна небезпека (3 рiвень).
Зниження температурного режиму: як уникнути переохолодження
9 січня 2019
Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує мешканцям області та гостям про необхідність неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки у побуті. За інформацію Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у найближчі дві доби температура повітря вночі в області складатиме 9 – 14° морозу, вдень 5 – 10° морозу. За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням. Вже від перших днів січня 2019 року зафіксовано 15 випадків переохолоджень та обморожень, на жаль є один випадок загибелі від переохолодження. Щоб уникнути небезпеки переохолодження та обмороження необхідно: - насамперед, не зловживати спиртними напоями; - обмежити перебування на вулиці та пересування поза межами населених пунктів, особливо після вживання спиртних напоїв; - відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів; - для перебування на вулиці використовувати відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), лице і руки змастити жирним кремом або риб’ячим жиром; - за можливості відмовитись на період стійких морозів від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності - користуватись громадським транспортом. Звертаємо увагу, що при пониженні температури повітря, як правило, зростає кількість нещасних випадків, пов’язаних з порушенням абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів, електроприладів, що використовуються для обігріву приміщень, та пічного опалення. Департамент з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує про необхідність відповідального ставлення та безпечного поводження з газом у побуті, а відтак: - уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”; - не залишайте без нагляду ввімкненими газові та електричні прилади; - якщо Ви опалюєте свою домівку печами (грубками, котлами) на твердому паливі стежте за справністю пічного опалення, не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини; - не використовуйте для розпалення печей легкозаймисті речовини.
Мешканців області попереджають про погіршення погодних умов
29 вересня 2018
Мешканців Львівської області попереджають про погіршення погодних умов. Зокрема, за даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, на території Львівщини та м. Львовау неділю, 30 вересня, вночі та вранці на поверхні грунту та місцями в повітрі заморозки 0 – 4°.
Мешканців Львівщини попереджають про погіршення погодних умов
22 лютого 2018
За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології, у зв'язку з надходженням холодної арктичної повітряної маси на Львівщині 24 – 27 лютого очікується зниження температури повітря. 24 лютого вночі 10 – 15°, місцями 18 – 20° морозу; вдень 5 – 10° морозу. 25 лютого вночі 13 – 18°, місцями 21 – 23° морозу; вдень 8 – 13° морозу. 26 лютого вночі 16 – 21°, місцями 24 – 27° морозу; вдень 10 – 15° морозу. 27 лютого вночі 14 – 19°, місцями 22 – 25° морозу; вдень 8 – 13° морозу.