На басейновій раді розглянули екологічний стан ріки Дністер
В Івано-Франківську члени басейнової ради Дністра, які рівною мірою представляють інтереси семи областей України – Хмельницьку, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Вінницьку та Одеську, провели своє чергове засідання.
Зокрема, під час засідання члени басейнової ради розглянули ряд важливих питань, а саме: аналіз антропогенного впливу, кількісний та якісний стан вод; створення реєстру зон, що охороняються; інвентаризація хвостосховищ в басейні Дністра; результати скринінгу поверхневих вод в басейні Дністра, а також обговорили транскордонну екологічну проблему скиду неочищених стічних вод в місті Сороки на території Молдови та екологічну проблему на річці Тисмениця в місті Борислав Львівської області.
Довідково повідомляємо, що 52% території Львівської області займає басейн річки Дністер. Середня густота річкової сітки становить від 0,7 км/км2 (Передкарпаття) до 1,5 км/км2 (Карпати). Довжина річки в межах області – 207 км, площа водозбору в межах області – 11420 км².
Новини за темою
Вікенд на Дністрі: туристичний клуб «Манівці» запрошує на сплави
11 травня 2022
Щовихідних біля річки Дністер у Львівській області «Манівці» організовують спортивні табори для дітей. Першочергово запрошують тих, хто вимушено переміщений і перебуває в скрутних умовах. «Ми забираємо дітей за місто та даємо простір, де вони зможуть відпочити та набратися сил. Живемо у таборовому містечку, просте харчування. Вчимось грітись у наметах, організовувати побут навколо себе. Проводимо тренування на воді», – розповідає Тарас Білошицький засновник та президент туристичного клубу «Манівці». Попередня реєстрація на табір є обов’язковою і відбувається лише за телефоном 0979185132. Зі собою необхідно брати: спальний мішок, посуд, речі на воду, мильні засоби та кошти на транспорт. У разі якщо ви чогось не маєте, організатори всім забезпечать. Вартість участі – благодійний внесок на картку 4731219117900864. Зі слів Тараса Білошицького, це не бізнес, а спроба допомогти собі і своїм. Тому, якщо ви маєте змогу підтримати соціальний проєкт, будуть вдячні. Якщо ж ваша дитина дуже хоче, але фінансової змоги нема – не соромтеся, її візьмуть у дводенну мандрівку зі самозарадності. Паралельно тривають і суботні сплави. Мандрують з Розвадова до Березина. Це 15 км на 10-місному катамарані. Тривалість перебування на воді 3-4 години. Вартість участі для дорослих - 400 гривень з особи, діти від 6 до 11 років – 200. У ціну входить: місце на плавзасобі, жилет на воду, послуги інструктора. Слід зазначити, що турклуб «Манівці» розпочинає реєстрацію і на комерційні 12-денні табори, які триватимуть ціле літо. Для тих, хто зголоситься у найближчі два тижні, ціна буде минулорічна – 7 тисяч грн, для інших – вища. Більше новин на телеграм-каналі: https://t.me/manivci
Цього року розпочнуть берегоукріплення річки Дністер в межах Самбора
25 березня 2021
Цього року розпочнуть роботи з берегоукріплення річки Дністер в межах Самбора. У 2008 році внаслідок виливу річка підтопила 331 домогосподарство, пошкодила комунальні дороги та завдала збитків мешканцям. "Тоді ситуація була критична, ми виносили техніку і меблі, вивозили тварин, бо переживали, щоб не загинули. Підтопило городи, що погано вплинуло на врожай. Дуже добре, що влада звернула увагу на нашу проблему.Роботи з укріплення берега необхідно проводити негайно, бо погода непередбачувана і ми боїмось, щоб ситуація з підтопленнням не повторилась і не стала більш масштабною", - розповідає місцева мешканка пані Марія. Торік сильні дощі зруйнували берег Дністра, забравши 470 кв. метрів присадибних земельних ділянок мешканців міста по вулиці Набережна. “Щоб запобігти подальшій руйнації прибудинкових територій, обвалу електричних опор та підмиванню автодорожнього та залізничного мостів у напрямку Самбір-Дрогобич підрядники цього року проведуть берегоукріплюючі роботи. Зокрема, збудують підпірну стінку довжиною півкілометра. З обласного бюджеу виділили три мільйони гривень, також передбачене співфінансування проекту з місцевого бюджету”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Нагадаємо, цього року 23 природоохоронні заходи профінансували з обласного бюджету на загальну суму понад 33 млн гривень. Окрім Самбора, берегоукріплюючі та руслорегулюючі роботи здійснять у межах села Вишня, Дрогобича та Кам’янки Сколівського району.
Мулові осади Полтви планують використовувати для підживлення сільськогосподарських земель
30 липня 2020
На онлайн-засіданні басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну було обговорено актуальні питання та проблеми суббасейнів. Під час онлайн-заходу головним технологом ЛМКП «Львівводоканал» Сергієм Одухою було презентовано доповідь про технічний стан і гідро-геологічні умови експлуатації земляних мулових майданчиків очисних споруд м. Львова в заплаві р. Полтва. Показники осадів мулового поля дозволяють їхнє використання в якості добрив у сільському господарстві, а також доцільним є їхнє застосування у лісопарковому господарстві та рекультивації земель. За результатами обговорення ухвалили рішення звернутись до Державного агентства лісового господарства України, гірничо-хімічних підприємств та органів місцевого самоврядування щодо використання накопичених мулових осадів у лісових розсадниках, при рекультивації земель та полігонів твердих відходів. Також члени басейнової ради упродовж засідання активно обговорювали проєкт «Покращення екологічної ситуації в Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», аналогів якому немає в Україні. Проєкт реалізується задля збереження природної самобутності краю Шацьких озер. Крім того, присутніх ознайомили з темою «Водна безпека: суть концепції, ключові параметри та практичні інструменти». З метою ознайомлення громадськості з проблематикою суббасейнів Західного Бугу та Сяну було вирішено розмістити пересувну виставку результатів багаторічної роботи Коаліції Чиста Балтика у приміщеннях департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, БУВР Західного Бугу та Сяну та навчальних закладів.
Стан водних ресурсів розглянули на онлайн-відеоконференції
29 липня 2020
Вчора, 28 липня, за участі директора департаменту екології та природних ресурсів Руслана Гречаника відбулося чергове засідання басейнової ради річки Прип’яті, яке проходило у форматі онлайн-відеоконференції на платформі Google Meet. На засіданні заслухано доповіді про стан водних ресурсів, систему моніторингу та бар’єрні функції зони відчуження, якісний стан водних ресурсів суббасейну річки Прип’ять та вплив комунальних підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, стан водорегулюючих гідротехнічних споруд річки Прип’ять та їх вплив на водність регіону. Окрім цього, членами басейнової ради представлено доповідь та презентацію щодо проведення робіт з розробки Плану управління суббасейну річки Прип’ять. Загалом, під час заходу, було визначено ключові напрямки діяльності басейнової ради на найближчий час, наголошено на створенні робочих груп для підготовки матеріалів щодо питань, розглянутих на засіданні. Узгодженні рішення, пропозиції членів басейнової ради та зацікавлених осіб будуть відображені у протоколі засідання, який згодом буде оприлюднено на офіційному вебсайті Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.
На засіданні басейнової ради Дністра розглянули водно-екологічні програми
17 липня 2020
Сьогодні, 17 липня, у онлайн-форматі відбулося засідання басейнової ради Дністра, до якого підключилися члени басейнової ради та велика кількість слухачів. Під час заходу було заслухано виступи представників басейнової ради, які представили аналіз проблем у басейні річки Дністра, зокрема обговорили причини і наслідки проходження паводку у басейні Дністра та розглянули водно-екологічні програми, що реалізуються у басейні Дністра, та пропозиції до програми заходів. Серед іншого було розглянуто транскордонну природу потенційних аварій на хвостосховищах в басейні Дністра, проблему обводнення плавнів північної частини Дністровського лиману та питання стосовно Нижньодністровського НПП в умовах відсутності екопопусків, а саме необхідність розгляду та прийняття нових Правил експлуатації Дністровського комплексного гідровузла. Загалом під час онлайн-заходу було визначено ключові напрямки діяльності басейнової ради на найближчий час. І, судячи з активної роботи членів ради, робота над проблемами в басейні буде конструктивною і плідною.
На Львівщині триває Міжнародний туристичний форум «Дністер: 1362 км прибутків»
18 липня 2019
У Трускавці розпочався Верхній форум в межах Міжнародного туристичного форуму «Дністер: 1362 км прибутків». Про це інформує управління туризму та курортів Львівської ОДА. Учасників та гостей заходу привітала начальник управління Наталя Табака. «Серед п’яти стратегічних цілей розвитку Львівщини на період до 2027 року - туристична привабливість залишається у пріоритеті. Для нас це означає, що ми надалі готові бути тим майданчиком, де можна допомагати та сприяти у реалізації усіх ініціатив, які зароджуються у «трикутнику» бізнес-влада-громада», - зазначила Наталя Табака. Зазначимо, що участь у заході візьмуть спікери з Бельгії, Румунії та України. У межах форуму обговорять стан розвитку рекреаційних зон в Європі, питання рекреаційно-оздоровчого туризму в басейні Дністра та розвиток бальнеологічного туризму в Україні та Східній Європі. Під час панельної дискусії порушать питання розвитку сервісності і туристичних брендів та роль бізнес-асоціацій і кластерів в оздоровчо-рекреаційному бізнесі. Верхній форум відбуватиметься у форматі міжнародної конференції та триватиме два дні. Організатори заходу - Центр інформаційної підтримки бізнесу у м. Львові за підтримки Львівської облдержадміністрації, Європейського банку реконструкції та розвитку в межах ініціативи EU4Business Європейського Союзу.
На Львівщині сформували басейнову раду річок Західного Бугу та Сяну
19 грудня 2018
18 грудня у м. Львові на зборах сформували басейнову раду річок Західного Бугу та Сяну. Басейнова рада створена відповідно до Водного кодексу України, на основі принципів Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер 1992 року, Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради ЄС від 23 жовтня 2000 року про встановлення меж діяльності Співтовариства у сфері водної політики з метою врахування інтересів усіх заінтересованих сторін щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну при впровадженні інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом. Басейнова рада річок Західного Бугу та Сяну діє на території Львівської та Волинської областей. В установчих зборах взяв участь заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Гвозденко Павло Валерійович. До складу басейнової ради річок Західного Бугу та Сяну увійшло 24 особи, які представляють Львівську та Волинську області. Членами басейнової ради стали представники Регіональних офісів водних ресурсів, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, водокористувачів, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, що здійснюють діяльність у межах басейну річок Західного Бугу та Сяну або діяльність яких пов’язана з річковим басейном. Головою басейнової ради за рішенням зборів обрали Руслана Гречаника – директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації. Довідково: Річка Західний Буг, територія басейну якої знаходиться в межах України, Білорусі та Польщі, є лівою притокою р. Нарев (басейн Вісли). Довжина становить 772 км (в Україні 392 км), площа басейну — 73500 км² (в Україні — 11205 км²). Витік розташований у селі Верхобуж Золочівського району. Протікає річка територіями Буського, Кам’янка-Бузького та Сокальського районів Львівської області. Річка Сян бере початок на Ужоцькому перевалі (Закарпатська обл.) і на відстані 55 км від с. Сянки до с. Боберка є природним кордоном між Україною та Польщею. Довжина р. Сян – 447 км (у тому числі в межах України 56 км), площа її басейну – 16,8 тис. км2 (у межах України – 2,54 тис. км2 ).
Питання безпеки хвостосховищ в басейні річки Дністер порушили в межах проекту транскордонного співробітництва
2 липня 2018
ОБСЄ у співпраці з Програмою розвитку ООН та Європейською економічною комісією ООН реалізовує проект Глобального екологічного фонду «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер». Бенефіціаром проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України. Перший компонент проекту «Детальний аналіз водних ресурсів, пов’язаних з ними екосистем і їх використання» передбачає дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер. У м. Івано-Франківськ відбулась стартова зустріч за участі всіх сторін Проекту - представників Мінприроди, ОБСЄ, місцевих органів влади та підприємств, на території яких розташовані хвостосховища. На зустрічі порушили питання нагальних питань безпеки хвостосховищ регіону та пропозицій щодо формування відповідних програм (планів) заходів для плану управління річковим басейном Дністра.