У Червонограді запрацював Навчально-практичний центр технічного обслуговування та ремонту автомобілів
У вівторок, 17 грудня, у Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї відкрили навчально-практичний центр технічного обслуговування та ремонту автомобілів з професії «Слюсар-ремонтник. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».
Це вже другий навчально-практичний центр слюсарного напряму, який функціонує у закладах професійної освіти Львівської області. Для відкриття центру було виділено близько 700 тис грн з коштів державного та місцевого бюджетів, коштів спеціального фонду закладу та приватних партнерів.
Зазначимо, що 10 грудня 2019 року запрацював навчально-практичний центр із професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» на базі Львівського вищого професійного політехнічного училища.
Новини за темою
У Червонограді проведуть хакатон вугледобувних міст
8 Червня 2021
Сьогодні, 8 червня, у приміщенні Червоноградської міської ради за підтримки Львівської облдержадміністрації відбулася робоча зустріч представників Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) – членів оргкомітету з проведення «Хакатону вугледобувних міст. Видобувай нові ідеї» з керівниками районної та місцевої влади, вугільних підприємств та шахтарських профспілок щодо питань підготовки до проведення урбан-хакатону в м. Червонограді. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Урбан-хакатони – це командні змагання архітекторів, дизайнерів, урбаністів, інженерів, ІТ-розробників, екологів з метою створення інноваційних проєктів, спрямованих на оновлення (ревіталізацію) економіки шахтарського регіону на базі інфраструктури закритих вугільних шахт. УСПП влітку цього року запланував проведення урбан-хакатонів для мономіст Донецької та Львівської областей, де розташовані вугільні шахти, що підлягають ліквідації, та де, відповідно, має бути проведена справедлива трансформація вугільних регіонів. Під час зустрічі обговорили організаційні питання з проведення урбан-хакатону у Червонограді. Також в межах робочої поїздки відвідали ВП «Шахту «Великомостівська» ДП «Львіввугілля» та ПрАТ «Шахту «Надія». «Сподіваємось, що за результатами запланованих заходів Червоноград отримає проєкти, що допоможуть вирішити основні проблемні питання шахтарського регіону, а саме – забезпечення робочими місцями вивільнених працівників, використання наявної інфраструктури шахт, що закриваються, а також подолання негативних екологічних наслідків діяльності підприємств вугільної галузі» – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Богдан Кейван.
У Стрию запрацював навчально-практичний центр для кухарів
2 лютого 2021
Вище професійне училище №34, що у Стрию, відтепер навчатиме майбутніх кухарів та кондитерів у новому навчально-практичному центрі. Сьогодні урочисто відкрили центр, у якому під час навчання відтворюватимуть реальний виробничий процес, що учні будуть зустрічати на підприємствах. «Перебуваючи у таких осередках професійної освіти починаємо розуміти, що ми йдемо правильним шляхом і робимо правильні кроки для розвитку освіти. Давно час замислитись над тим, як допомогти профтехосвіті, яка має для економіки неабияке значення, прогресувати та вдосконалюватись. Фінансування професійної освіти з державного та обласного бюджетів буде збільшено. Фахівці, які закінчать це училище, на своїх робочих місцях будуть знати що робити і будуть розуміти для чого вони це роблять. Професіонали, які люблять свою роботу, завжди будуть затребувані на ринку праці», - наголосив під час відкриття голова Львівської ОДА Максим Козицький. Навчально-практичний центр з професій кухар та кондитер передбачає чітку орієнтацію на учня, швидке реагування на потреби ринку праці, а також посилення зв’язків між професійною освітою та роботодавцями. Учні училища зможуть отримати досвід роботи з сучасним обладнанням, розвивати та закріплювати теоретичні знання на практиці, матимуть можливість розробляти рецептури на власні страви та вдосконалювати навики при приготуванні страв європейської кухні. «Найближчі п’ять років кількість випускників шкіл буде зростати, тому цей час треба використати для професійно-технічної освіти. Такі навчально-практичні центри є прикладом того, що освіта будує країну. Яких фахівців ми підготуємо в університетах, училищах та коледжах, такою і буде наша держава. Подібні центри для набуття практичних навиків створюються для того, аби наша країна ставала кращою, аби діти знайшли своє місце в житті і отримували задоволення від своєї праці», - зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Під час практичного навчання у центрі, учні зможуть відтворити процеси прийому товару, приготування кулінарних і кондитерських виробів, пакування, перепакування та відправлення. «Ми готуємо молодь до реальних умов, в які вони потраплять після завершення навчання. Лише спільною працею ми змогли облаштувати такий центр. У нас є багато партнерів, які завжди нам допомагають, зокрема, у працевлаштуванні учнів кухарської та кондитерської справи: це підприємства ресторанного господарства курорту Моршин, рекреаційно-туристичної зони Сколівщини та усієї Стрийщини», - акцентував директор училища Олег Кизима. На створення навчально-практичного центру залучили майже 2,5 млн грн: із державного бюджету скерували 1 млн 600 тис грн., з обласного - понад 700 тис грн., та ще сто тисяч – це кошти самого училища та спонсорська допомога. Для створення центру придбали повний спектр сучасного кухонного обладнання, інвентар, інструмент, посуд та мультимедійне обладнання. Також облаштували систему вентиляції та кондиціювання повітря.
У Червонограді відкрили навчально-практичний центр для підготовки електрогазозварників
28 січня 2021
Навчально-практичний центр технології зварювальних робіт, який сьогодні урочисто відкрили, забезпечить підготовку висококваліфікованих працівників з професій «Електрозварник ручного зварювання» та «Електрогазозварник». Для облаштування такого Центру з державного бюджету було виділено 1 млн 800 тис гривень, більше як 800 тисяч скерували із обласного бюджету та ще майже чверть мільйона гривень виділили із коштів спецфонду училища. «Цей центр, без перебільшень, один із найкращих в регіоні. Тут є замкнутий цикл, що дозволить учням здобувати практичні навики на сучасному обладнанні за сучасними технологіями. Фах електрогазозварника є топовим у регіональному замовленні. Ця професія є затребувана та високооплачувана», - наголосив начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус. Для центру закупили зварювальні апарати, учнівські зварювальні столи, верстак з комплектуючими, зварювальні захисні жалюзі, комп’ютерне обладнання, комплект редукторів та балонів для зварювання тощо. Також провели капітальний ремонт вентиляції, монтаж вікон та системи освітлення, облаштували зварювальні пости. «Створення центру дозволить застосовувати інноваційні виробничі технології у навчально-виробничому процесі та підвищувати рівень професійної підготовки учнів. Головним завданням центру, як осередка професій зварювального напрямку, буде навчально-виробнича діяльність. За виручені кошти вдасться ефективно підтримувати діяльність НПЦ та удосконалювати його матеріально-технічну базу», - зазначив директор Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею Руслан Онишкевич. Також до робити в НПЦ залучатимуть партнерів ліцею, зокрема промислові установи та підприємства Центр обладнано усім відповідним обладнанням та створено необхідні умови для якісної підготовки кадрів. «Обладнання сучасне, нове, не мусимо проводити ніяких розрахунків чи складати таблиць. Ми лише виставляємо одну позицію – товщину металу чи подачу струму - і комп’ютер під ці параметри налаштовує функції. Це набагато спрощує і пришвидшує роботу», - розповів майстер виробничого навчання Юрій Юрчишин. Все встановлене обладнання є професійним та відповідає сучасним вимогам. Устаткування служить для усіх видів зварювання та всіх типів металів. Окрім того, майстерню обладнано необхідними комунікаціями та засобами безпеки.
У Дрогобичі запрацював навчально-практичний центр для слюсарів та електрогазозварників
27 січня 2021
У Вищому професійному училищі №19 м. Дрогобича відкрили навчально-практичний центр колісних транспортних засобів та зварювальних робіт. Училище навчає кваліфікованих робітників для будівельної і автомобільної галузей, сфери обслуговування, громадського харчування та загальних для всіх галузей економіки. «Розвиток економіки тісно пов'язаний із освітою. Наші заклади мають бути престижними, поважними, в них мають хотіти навчатись сучасні діти. Ми свідомі того, що про професійно-технічну освіту треба дбати, адже мусимо створити умови для практичних умінь. За останній рік є хороша тенденція щодо відкриття навчально-практичних центрів, і будемо йти в цьому напрямі далі. На відкриття центрів є закладені ресурси. Місцева влада теж має звертати увагу на такі заклади, хоча б на умовах співфінансування. Це наша спільна відповідальність. До реалізації цього проекту нині долучилась і держава, і обласний бюджет, і сам заклад», - зазначив під час відкриття центру заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. З метою поліпшення умов підготовки слюсарів та електрогазозварників, адміністрація закладу у травні 2020 року подала заявку в Міністерство освіти для включення училища №19 до переліку закладів, на базі яких планується створення навчально-практичного центру з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт, на створення такого центру. Для облаштування такого Центру з державного бюджету було виділено 1 260,00 гривень, більше як півмільйона скерували із обласного бюджету та ще майже 30 тисяч гривень виділили із коштів спецфонду училища. «Наше училище уже з осені зможе набирати на навчання молодших бакалаврів передвищої освіти. В нас навчається більше тисячі учнів, готуємо фахівців за різними спеціальностями: кухарів, перукарів, операторів програмного забезпечення, агентів з організації туризму, ковалів, газозварників, кравців. На нашій базі готуємо столярів, плиточників, штукатурів. І, звичайно, ж слюсарів і електрогазозварників. За рахунок спецфонду ми закупили меблі для гуртожитку, оновили їдальню, покращили інфраструктуру. Наша ціль - якісно навчати учнів, які будуть володіти навичками, що допоможуть їм бути затребуваними на ринку. Обладнання, яке ми закупили, дозволяє нам стверджувати, що ми обходимо навіть деякі станції технічного обслуговування за якістю обладнання. Коли наші майстри опанують нове сучасне обладнання, ми зможемо заробляти ще більше коштів для училища. Ми також займаємося благочинністю: ремонтували автівки, які волонтери привозили із зони АТО. Також ми готуємо страви на замовлення, відправляємо їх військовим на схід», - розповів директор навчального закладу Володимир Маринкевич. Навчально-практичний центр складається із майстерень діагностики, технічного обслуговування, із кабінетів спецтехнологій тощо. "Дрогобицьке вище училище має уже два навчально-практичні центри, і гадаю, що це – не межа. Контингент закладу потребує таких центрів. Училище має сильний, професійний колектив, який зможе реалізувати ще не один проект. Спільними зусиллями ми зробимо більше", - наголосив начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус. Для навчання учнів у центрі придбали балансувальний стенд, гідравлічні автопідйомники, зварювальні апарати, компресори, електроінструменти та багато іншого. Окрім того, провели ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях майстерень і кабінетів НПЦ. Силами учнів та майстрів виробничого навчання пофарбували стіни, переклали керамічну плитку, встановили систему кондиціювання повітря у зварювальній кабінці та замінили загальне та місцеве освітлення.
У Львівському коледжі запрацювали ще два навчальних центри
30 грудня 2020
У Львівському професійному коледжі готельно-туристичного та ресторанного сервісу сьогодні відкрили два навчально-практичних центри. Перший – центр інноваційних ресторанних технологій – містить кухарську та кондитерську лабораторії, платформу для навчання сомельє, офіціантів, барменів і бариста, шеф-кухарів, великий демонстраційний зал. Другий навчально-практичний центр складається з готельного комплексу “Діамант”. Він містить готель, ресторан та бар, SPA-салон. У центрі інноваційних ресторанних технологій та у центрі готельного комплексу «Діамант» студенти зможуть вдосконалювати практичні навички, а фахівці підвищувати свою кваліфікацію. «На таких базах ми бачимо бажання дітей вчитись. Ми працюємо над впровадженням сучасних методів роботи з використанням прийомів діджиталізації освіти, високотехнологічного матеріального забезпечення та новітніх технологій у сфері індустрії гостинності. Намагаємося йти в ногу з часом, аби наші випускники завжди були в авангарді затребуваних спеціалістів», - розповіла директор Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу Ганна Балущак. Дані центри були створені за рахунок коштів інвестора – 66 млн.грн., спецкоштів навчального закладу 22 млн.грн та коштів державного бюджету 2 млн.грн. «Я вражений, що є такі заклади, які не акцентують на теорії, а допомагають студентам уже на самому початку навчання розуміти і знати свій фах. Кожен випускник, як сказала керівник, - це діамант. Можна купити всяке обладнання, але якщо не вкладати в свою справу душу, розгледіти в своїх учнях діамантами, ніякі стіни не ніякі технології не створять тих умов, які тут є. Цей заклад має велике майбутнє», - зазначив під час відкриття навчально-практичних центрів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Ідея створення готельного комплексу «Діамант» виникла ще у 2006. Для її реалізації керівництво закладу залучили інвесторів та вклали власні кошти. «Ми переробляли приміщення кілька разів, прискіпливо доводячи цей центр до досконалості. Наші учні матимуть можливість вправлятись у реальних умовах, а клієнти мають повний спектр послуг: від проживання до конференц-залу. За цією масштабною роботою стоїть весь колектив, вся моя команда, яка може зробити все. Наші ідеї були інколи божевільними, але разом нам вдалось реалізувати всі наші задуми», - наголосила Ганна Балущак. На таких базах для навчання, де процес відбуватиметься в формі моделювання ситуацій, педагоги зможуть аналізувати помилки, аби не допускати їх в практичній роботі. Велику увагу у коледжі приділяють вивченню іноземних мов, адже сфера гостинності передбачає спілкування з різними клієнтами. Відтак, міністерську освітню Програму доповнили факультативами. Робота центрів базується на співпраці та партнерстві з зовнішніми стейкходлерами, формуванні та розвитку цілісної системи платформи новітніх методик професійного навчання, створення професійного майданчика для різноманітних ініціатив формального та неформального навчання.
На Львівщині відкрили ще один навчально-практичний центр
15 грудня 2020
Здобути практичні навички на сучасному обладнанні з допомогою нових інструментів зможуть учні ще одного професійно-технічного закладу освіти. Сьогодні у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва відкрили навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування «Інсталятор». Ідею центру виношували кілька років. Від початку проекту до перерізання стрічки минуло дев'ять місяців. «Два роки тому ми відкривали навчальний центр електрогазозварника, і вже тоді міркували над тим, як облаштувати ще один такий центр. Учні мають можливість навчатись на сучасному обладнанні і працювати в нових умовах. Тепер будемо мати можливість на високому рівні вести підготовку наших учнів. Плануємо проводити міжнародні тренінги, обмін досвідом та конференції. Наші учні мають думати не лише як майстри, а як інженери», - розповів директор училища Олег Саврук. Задля потреб центру силами педколективу було реконструйовано та переобладнано 5 приміщень: кабінет, лабораторія, майстерня, роздягальня, хол для теоретичної та практичної підготовки слухачів з професії. На його створення використано 1 млн. гривень з державного бюджету та понад 450 тис. гривень коштів навчального закладу. «Останні два роки розвиток профтехосвіти є у фокусі держави. Вона не лише декларує підтримку, а виділяє реальний фінансовий ресурс. В цьому напрямі ми будемо працювати і надалі. Перш за все фінансуватися має профтехосвіта. Учні зможуть навчатись у нових умовах, підвищувати свою кваліфікацію, вдосконалювати навички. Багато закладів могли би по-іншому розвиватись, маючи сучасну матеріально-технічну базу. Для цього треба і самим заробляти, і мати добрих партнерів», - акцентував під час відкриття заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Училище уже понад 60 років займається підготовкою сантехніків. Навчальний заклад впродовж останніх років постійно виконує доведений обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів і молодших спеціалістів. «Важливість навчально-практичних центрів у закладах в тому, що учні можуть вчитись на сучасному обладнанні. Це робить їх конкурентоспроможними. Їхня фаховість часто затребувана за кордоном. Ми би хотіли, щоб наші кадри залишалися в Україні. За останніми даними 88 % учнів професійно-технічних освіти залишається в Україні. Це дещо несподівані результати, але вони мотивують збільшувати видатки, і держава на це готова. Ми працюватимемо і надалі над відкриттям навчально-практичних центрів», - резюмував директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. За його словами триває також робота щодо налагодження співпраці освітніх закладів із бізнес-середовищем для працевлаштування майбутніх фахівців. «Монтажник мусить здобувати знання в реальних умовах. Аби учні могли перевіряти свої роботи, в їх розпорядженні є необхідні устаткування. Ідея центру в тому, щоб учень міг перевірити якість своєї роботи. Монтажний інструмент представлений світовими брендами, адже якість, яка працюватиме десятки років, дуже важлива», - розповів майстер виробничого навчання Роман Волошин. Потужна матеріальна база НПЦ у поєднанні з фаховою майстерністю педагогів училища за підтримки влади та бізнесу дозволить значно підвищити якість підготовки кваліфікованих робітників, наблизити її рівень до вимог ринку праці, популяризувати робітничі професії серед населення.
На Львівщині планують відкрити ще шість навчально-практичних центрів
5 листопада 2020
Понад 4 тисячі учнів закладів професійно-технічної освіти області матимуть змогу змістовно та якісно отримувати виробниче навчання. На базі шістьох закладів триває робота над облаштуванням навчально-практичних центрів. Йдеться про Вище професійне училище Дрогобича, Стрия, Червоноградський гірничо-будівельний ліцей, Львівський коледж готельно-туристичного та ресторанного бізнесу, Львівське вище училище технологій та сервісу, а також у Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва. На модернізацію та оновлення їхньої матеріально-технічної бази скерували понад 12 млн грн. Практичні навики зможуть здобути майбутні електрогазозварники, кравці, монтажники устаткування, кухарі та офіціанти. «Понад 60% в освітніх програмах навчальних закладів становить практико-орієнтована підготовка кваліфікованих фахівців. Зараз неможливо уявити навчання в профтехосвіті без постійних практичних занять та покращення навиків учнів. Наступного року Міністерство освіти і науки планує збільшити фінансування на створення нових НПЦ ще на 50%. Це дає змогу розширювати мережу таких центрів та модернізувати заклади професійної освіти», - наголосив керівник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійноі освіти Львівської ОДА Іван Пикус. На базі професійних училищ області вже раніше відкрили 28 навчально-практичних центрів.
На базі політехнічного училища відкрили навчально-практичний центр
10 грудня 2019
Сьогодні, 10 грудня, на базі Львівського вищого професійного політехнічного училища запрацював навчально-практичний центр із професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Для відкриття центру було виділено понад 800 тис грн з державного та місцевого бюджетів, коштів спеціального фонду закладу та приватних партнерів. До кінця 2019 року планується відкриття ще 3 навчально-практичних центрів. Додатково інформуємо, що у закладах функціонують 26 навчально-практичних центри, оснащені сучасним обладнанням та технікою, де навчання здійснюють з впровадженням сучасних виробничих технологій: будівельного напряму – 8, металообробка – 5, деревообробка – 4, сфери послуг та громадське харчування – 4, легка промисловість – 2, поліграфія – 2, автомобільний транспорт - 1.
На Дрогобиччині відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі
22 грудня 2018
Сьогодні, 22 грудня, на базі Дрогобицького вищого професійного училища №19, відкрили навчально-практичний центр з підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр. Про це інформують у департаменті освіти і науки Львівської ОДА. Центр створили з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій, удосконалення навичок майстрів виробничого навчання та розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників. Функціональні можливості новоствореного центру презентували учні навчального закладу під час майстер-класів. Зокрема, показали гостям усі етапи покладання плитки та фарбування стін. «Цей навчально-практичний центр дасть можливість ще краще готувати майбутніх майстрів. Наш регіон веде інтенсивне будівництво, відповідно, такі професії як: будівельник, маляр, штукатур дуже популярні і потрібні», - зазначив директор Вищого професійного училища №19 Володимир Маринкевич. У новоствореному центрі діятимуть три майстерні: малярня, штукатурня та лицювально-плиточна майстерня. Також у центрі буде майстерня практичної та теоретичної підготовки. На відкриття навчально-практичного центру з підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр з обласного бюджету виділили 1,05 млн грн. «У межах програми «Розвиток освіти Львівщини» на заклади професійної освіти області у 2018 році було виділено 50 млн грн. Таким чином, з одного боку - ми надаємо можливість нашим роботодавцям отримати якісні кадри, а з другого – ми виконуємо найважливішу соціальну функцію. Молодь, отримавши якісну освіту, матиме можливість себе реалізувати у суспільстві», - зазначила директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомира Мандзій. Також під час відкриття центру за сумлінну працю в галузі професійно-технічної освіти та високий професіоналізм у підготовці матеріально-технічної бази Любомира Мандзій вручила грамоти кращим майстрам Дрогобицького вищого професійного училища №19. Зазначимо, що сьогодні на Львівщині на базі училищ і ліцеїв працює уже 23 навчально-практичні центри. До кінця 2018 року за кошти обласного бюджету також планують відкрити навчально-практичний центр будівельної галузі у Сокалі.
У Червонограді відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі
11 грудня 2018
Сьогодні, 11 грудня, на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею за кошти обласного бюджету відкрили навчально-практичний центр будівельної галузі. Центр створили з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій, удосконалення навичок майстрів виробничого навчання та розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників. «Червоноград є стратегічним районом для Львівської області. Тому ми зацікавлені у тому, щоб гірничо-будівельний кластер розвивався, бо ці робочі професії затребувані на ринку праці. І, звичайно, співпраця і взаємодія навчальних закладів професійної освіти України з виробниками будівельних матеріалів – це перспективний шлях розвитку і модернізації професійної освіти в Україні. І завдання, які стоять перед цим центром полягають у підготовці за сучасними виробничими технологіями учнів та майстрів виробничого навчання, які будуть впроваджувати нові моделі будівельних технологій у Львівській області», - зазначив заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук. Навчально-практичний центр має сучасну навчально-матеріальну базу, що складається з кабінетів професійно-теоретичної підготовки, майстерень та лабораторій. Майстерні та кабінети забезпечені сучасним обладнанням та мультимедійною технікою. Для відкритя такого навчально-практичного центру з обласного бюджету було виділено 850 тис грн. Також у межах проекту «Трансформація професійного навчального закладу» (програми «Польська Допомога») для майстерні технічної обробки деревини придбали деревообробні верстати, загальна вартість яких 900 тис грн. Викладачі центру є фахівцями високого професійного рівня з вищою та базовою спеціальною освітою, досвідом роботи на потужних підприємствах. Крім того, у навчального закладу налагоджена на високому рівні робота з підприємствами, де студенти можуть отримати не тільки практику, а й майбутнє працевлаштування. Сьогодні на Львівщині працює вже 19 подібних навчально-практичних центрів. До кінця 2018 року планують відкрити ще 5 навчально-практичних центрів: один за кошти державного бюджету та п‘ять за чотири обласного бюджету.
Лілія Гриневич ознайомилась із роботою навчально-практичного центру електрозварювання Міжрегіонального вищого професійного училища Львівщини
10 грудня 2018
Сьогодні, 10 грудня, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в межах робочої поїздки на Львівщину ознайомилась із роботою нового навчально-практичного центру, який відкрили на базі Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва у листопаді цього року. Держава інвестувала у проект 2 млн 300 тисяч гривень. Це дозволило технічно обладнати центр відповідно до сучасних вимог щодо підготовки кваліфікованих робітників. Відтак, придбали 17 зварювальних апаратів австрійської фірми «Fronius», серед яких апарати аргонового, напівавтоматичного, ручного електродугового зварювання, портативну машину термічної різки металу, машину ручної плазмової різки металу, тренажери-симулятори електрозварювальних робіт. Обладнали 15 навчальних зварювальних постів, кабіну підготовки металу до зварювання, пост дефектоскопії зварювальних швів. Також кошти спрямували на забезпечення норм і правил охорони праці та безпеки життєдіяльності при виконанні зварювальних робіт. За словами Лілії Гриневич, навчально-практичний центр такого рівня допоможе у навчанні висококваліфікованих робітників, затребуваних на регіональному ринку праці, професійно-практичному навчанні незайнятого населення, організації стажування і підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки інших закладів професійної освіти. Відкриття центру також розширить коло замовників послуг Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва, на базі якого функціонує, з метою збільшення надходжень від виробничої діяльності. Зазначимо, на сьогодні училище здійснює освітню діяльність за такими професіями: монтажних санітарно-технічних систем і устаткування, газозварник; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів (категорія «С»), машиніст крана автомобільного; водій автотранспортних засобів (категорія «С»); водій автотранспортних засобів (категорія «В»). Станом на 1 вересня 2018 року в Державному професійно-технічному навчальному закладі «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва» м. Львова навчалось 486 учнів.
На Львівщині відкрили навчально-практичний центр «Сучасні європейські технології у зварювальному виробництві»
5 жовтня 2018
Сьогодні, 5 жовтня, на базі Львівського вищого професійного політехнічного училища відкрили навчально-практичний центр «Сучасні європейські технології у зварювальному виробництві». Центр створили для повноцінного навчання учнів на сучасному обладнанні за європейськими стандартами з професії електрогазозварник. «Сьогоднішній захід є прикладом того, як має бути в нашій країні, це – спільна робота освіти, бізнесу та молоді, яка здобуває знання. З одного боку – ми маємо добре місце для навчання, з іншого – бізнес матиме добрих працівників для того, щоб підприємства були успішні на ринку»,- зазначив у вітальному слові голова Львівської ОДА Олег Синютка. Також очільник області звернувся до студентів навчального закладу. «Ви маєте сьогодні шанс для успіху і цей шанс є тут на Львівщині, він є в Україні. І цей шанс використати дуже просто – це добре оволодіти професією. Використайте його», - додав Олег Синютка. За кошти бізнес-партнерів та кошти спецрахунку навчального закладу провели повну реконструкцію зварювальної майстерні. Зокрема закупили обладнання для напівавтоматичного зварювання, для плазмового різання, ручного дугового зварювання, а також столи для зварювання, шліфувальні машини, станок для заточування вольфрамових електродів та інше обладнання і матеріали на загальну суму 1 млн 111 тис грн. «Молодь – це наше майбутнє. І наша інвестиція в майбутнє це те, що ми робимо зараз. Тут є багато людей із хорошими навиками, але що важливо – це розвивати ці навики. Важливо навчити людей правильно і якісно працювати з цим обладнанням. Я дуже щасливий, що ми можемо тут співпрацювати з технічними закладами, адже ми можемо навчати справжніх професіоналів», - зазначив генеральний директор ДП «Ен Джі Метал Україна» Крістен Бо Юстесен. «Хочу, щоб ви здобули тут дійсно добру і потрібну освіту. І щоб ви заставили нас боротися за вас, щоб лишились тут і працювали на підприємствах, отримували достойну зарплату. Зробіть це – зробіть для нас і для України»,- наголосив директор ДП «Ен Джі Метал Україна» Тарас Івванців. Як розповіла директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, це вже 15 навчально-практичний центр на базі закладів професійної освіти в області, але єдиний за напрямком «зварювального виробництва». «Цей центр є зразком співпраці бізнесу і закладу професійної освіти. Це дуже хороший приклад співпраці, адже діти окрім практики у приміщенні свого навчального закладу, мають можливість відвідати виробництво, пройти там практику і вже після завершення навчання іти туди на роботу. Окрім того ми маємо намір відкрити три навчально-практичні центри за кошти державного бюджету і п’ять навчально-практичних центрів за кошти з обласного бюджету», - зазначила Любомира Мандзій.