Збереження букових пралісів у Карпатах розглянули на Національної комісії у справах ЮНЕСКО

19 грудня 2019р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 19 грудня 2019 року, відбулося засідання Сектору природної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО на 2020 рік.

Участь у роботі сектору взяв Руслан Гречаник – директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністації.

На засіданні розглядали питання виконання Плану заходів щодо збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій; організації урочистої церемонії вручення сертифікату ЮНЕСКО транскордонному біосферному резервату «Розточчя» та інші.

Нагадуємо, що на 31-й сесії Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» 19 червня 2019 року ухвалили рішення про включення Міжнародного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя» до світової мережі біосферних резерватів.

Загальна площа транскордонного українсько-польського резервату становить 371902 га, в тому числі ділянки площею 74887 га в межах Жовківського та Яворівського районів Львівської області.

Отримання статусу транскордонного біосферного резервату є визнанням на міжнародній арені визначних природних, ландшафтних і культурних цінностей регіону Розточчя.

«Ми переконані, що при об’єднанні зусиль усіх зацікавлених сторін, біосферний резерват «Розточчя» може виступити каталізатором в питаннях реалізації спільних (з польською стороною) проєктів щодо вирішення у прикордонній зоні екологічних проблем, розвитку екотуризму і культурного спілкування населення, розвитку місцевих громад, відродження традиційних ремесел» - зазначив Руслан Гречаник

Також варто зазначити, що Україна володіє унікальним природним об’єктом, який входить до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО – це «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», до складу якої входить цінна ділянка старовікових букових лісів площею 384,81 га природного заповідника «Розточчя», що на Львівщині

Ключові слова:

засіданняспадщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook