Сьогодні в усіх храмах області моляться за Україну
Львівщина святкує День Соборності України, 101-у річницю проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР. Сьогодні впродовж дня у храмах області служать молебні «За Україну».
До відзначення Дня Соборності України духовно долучились різні релігійні конфесії Львівщини.
Нагадаємо, на Личаківському кладовищі сьогодні об 11:00 год вшановуватимуть пам'ять Героїв України, які віддали своє життя за волю та Незалежність нашої країни.
О 17:00 відбудеться мистецька акція з нагоди відзначення Дня Соборності України у внутрішньому дворику Львівської обласної державної адміністрації.
Новини за темою
У Софії Київській духовенство помолилось за Україну
10 квітня 2022
У Софії Київській духовні лідери різних Церков звернулися з молитовними словами задля перемоги добра, істини, та встановлення якнайшвидшого справедливого миру. У спільній християнській молитві взяли участь: Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України; Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви; Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні; Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні; Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви; Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви. Спільна молитва представників різних конфесій – одне з численних світлих свідчень єдності в розмаїтті нашої рідної країни. До організації долучились Міністерство культури та інформаційної політики та Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла помолились за мир в Україні
25 березня 2022
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла священники здійснили молитовний чин посвяти українського і російського народу Непорочному Серцю Марії. До молитви долучився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Молитву у Львові провели у єдності із покаянним богослужінням, яке Папа Франциск очолив в базиліці Святого Петра у Ватикані. Він посвятив Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт у Фатімі здійснив кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця. Нагадаємо, 13 березня, Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.
Блаженніший Святослав запрошує до щоденної молитви за перемогу українського війська
11 березня 2022
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ запрошує усіх долучатися до спільної коліноприклонної молитви за перемогу українського війська. Молитву у прямому ефірі транслюють на «Живому ТБ» щоденно з 14:00 до 15:00, а також на сторінці Блаженнішого Святослава у Фейсбуці. «Єднаючись у спільному молитовному звернені, бажаємо випросити у Господа перемоги для нашого народу у цій війні через заступництво Архистратига Михаїла і усіх сил безтілесних. Ми разом будемо молитися Акафіст до Архистратига Михаїла, вибрані псалми та різні молитви. Щиро віримо, що наша спільна полум’яна молитва буде вислухана Богом!», - зазначив глава УГКЦ. Усі тексти можна знайти за цим посиланням https://bit.ly/3hKkQSn.
У Львівській катедрі провели екуменічну молитву за припинення війни та відновлення миру в Україні
10 березня 2022
Сьогодні у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася екуменічна молитва за Україну - про припинення війни та відновлення миру. Участь у молитві взяли папський розподілювач милостині, кардинал Конрад Краєвський, посланець Святішого Отця папи Франциска; архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський та Верховний архієпископ Києво-Галицький; митрополит Київський Святослав Шевчук, а також Високопреосвященний Макарій - Митрополит Львівський ПЦУ, Високопреосвященний Димитрій - Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ, Високопреосвященний Філарет - Митрополит Львівський і Галицький УПЦ, Володимир Якимів - Єпископ Львівського обласного об'єднання Української Церкви ХВЄ, Валерій Марченко - Старший пастор Християнської Євангельської Церкви "Гефсиманія", отець-диякон Армен - диякон Вірменського кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці Української Єпархії ВАЦ. Долучився до молитви і начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Нагадаємо, що в усіх храмах Львівщини проводять молитви за мир в Україні.
26 січня 2022 року – День молитви за мир в Україні
26 січня 2022
Папа Римський Франциск у контексті ситуації навколо України закликав усіх людей доброї волі молитися за те, щоб кожна політична дія служила загальнолюдському братерству, і запропонував, щоб середа, 26 січня 2022 року, була Днем молитви за мир. «З тривогою стежу за зростанням напруження, яке загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому Європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто прагне досягти своєї мети, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами», - сказав Папа Римський 23 січня. «Спільна молитва єднає нас у протистоянні брехні та тривозі, яка опановує серця багатьох. Спокій та взаємна підтримка мають залишатись незламним вектором нашого життя. Молитва разом не дозволить похитнути наш незламний дух єдності та віру, що все найкраще попереду. Тож закликю усіх вірних єднатися з цілим світом у молитві, до якої у своєму зверненні закликав Святіший Отець Папа Франциск», - зазначив голова облдержадміністрації Максим Козицький.
Біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні у Львові відбувся захід з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи
21 листопада 2021
Сьогодні, 21 листопада, у Львові біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса, спільною молитвою і покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих захисників України. До молитви долучилися родини Героїв Небесної Сотні Львівщини, представники духовенства, влади, громадськості Львова та області. громадськість та духовенство. До присутніх звернувся заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Загайний. ''Ми, українці - великий народ. Нашим обов'язком є пам'ятати і вшановувати полеглих Героїв, пам'ятати їх вчинки і величний чин пожертви задля гідного теперішнього і майбутнього України. Сьогодні, згадуючи події українських революцій, усвідомлюємо необхідність єднання, щоб твердо стояти на захисті нашої держави, на захисті її незалежності, гідності, свободи. Слава Україні!'', - сказав Віталій Загайний. У пам’ять про Героїв присутні запалити лампадки. Також сьогодні відбулася зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Загайного з родинами Героїв Небесної Сотні Львівщини. Під час зустрічі було обговорено важливі напрями співпраці, розвитку і поглиблення діалогу між рідними загиблих учасників Революції Гідності та обласною владою.
У храмах Львівщини помолилися за Україну та її захисників
24 серпня 2021
Сьогодні, 24 серпня, у День 30-річчя Незалежності України, у храмах Львівщини провели спільні молитви за Україну. Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький взяв участь у молитві у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові. У Богослужінні взяли участь чисельні парафіяни та представники влади. Очолив моління преосвященніший владика Михаїл Колтун (єпарх Сокальсько-Жовківський та Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви). Зазначимо, що з 2014 року, від початку російсько-української війни на Сході України, понад 300 захисників з Львівщини віддали своє життя за цілісність території та Незалежність України.
Андрій Годик привітав переможців квест-гри "Во Єдино!"
27 січня 2021
Сьогодні перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик привітав переможців квесту «Во Єдино!» та вручив їм пам’ятні подарунки. Квест-гра проходила у Львові упродовж 22-24 січня з нагоди відзначення 102-ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Участь у грі могли взяти усі охочі. Організатори аматорського спортивно-інтелектуального змагання – Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. Усі 10 локацій квесту були розташовані недалеко від центру Львова. На кожній з них була розміщена наліпка з QR-кодом, скануючи та переходячи за яким, учасники отримували наступні завдання. Загалом у квесті взяли участь 12 команд. Усі учасники мали змогу позмагатись у знаннях історії, а також якнайкраще проявити кмітливість, логічне мислення, організаторські та творчі здібності. Переможцями стали 4 команди: 1-ше місце – «Гепарди»; 2-ге місце – «Команда»; 3-тє місце розділили одразу 2 команди – «Сплюхи» та «Діти Франкові». Наталія Калакун
«Самостійницькі й соборницькі ідеї українців були задекларовані понад 100 років тому», - львівський історик Іван Хома
22 січня 2021
Сьогодні - День Соборності України. 102 роки тому, 22 січня, був проголошений Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Цього дня відзначають також іншу подію, яка відбулась 22 січня 1918 року — прийняття IV Універсалу УЦР. Ним проголошувалася, що: «…Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу…». «Тому 22 січня для українців асоціюється не лише з поняттям «соборність», а й «незалежність», – вважає історик Іван Хома. Він зазначає, що проголошення незалежності було обумовлено необхідністю показати свою суб’єктність на мирних переговорах у Бресті, що тривали в цей час між Німеччиною, Австро-Угорщиною, Росією, Болгарією, Османською імперією та УНР про припинення бойових дій на Сході Європи. УНР відразу отримала міжнародне визнання та військову допомогу у війні з Росією, що дозволило на три роки продовжити боротьбу за українську державність. Рівно за рік – 22 січня 1919 році на Софійському майдані у Києві відбулося об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. На одній площі зустрілися провідні діячі обох республік – Симон Петлюра, Володимир Винниченко, Володимир Чехівський, Ісаак Мазепа, Євген Коновалець, Лев Бачинський, Андрій Мельник, Логвин Цегельський та ряд інших визначних особистостей, які творили українську дійсність у ХХ столітті. Процес об’єднання двох українських республік – УНР і ЗУНР почався задовго до офіційної декларації. 1 грудня 1918 року на залізничній станції у Фастові представники ЗУНР і Директорії підписали «Передвступний договір» про наміри об’єднання обох українських держав в одну. «Незалежність та політична єдність були одними з провідних мотивів діяльності національного руху другої половини ХІХ століття по різні сторони державних кордонів, які злилися воєдино 22 січня 1919 року. І хоч зреалізувати Акт Злуки під час Перших визвольних змагань повноцінно не вдалося, проте самостійницькі і соборницькі ідеї було задекларовано на найвищому державному рівні», - наголосив Іван Хома. Андрій Пташник
Активну молодь запрошують до участі у квесті «Во Єдино!» приуроченому відзначенню Дня Соборності України
19 січня 2021
22-24 січня 2021 року з нагоди відзначення Дня Соборності України та 102‑ї річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки у Львові проведуть квест «Во Єдино!». Організаторами аматорського спортивно-інтелектуального змагання є Молодіжний Націоналістичний Конгрес спільно з департаментом внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації. «Квест - це гарна можливість не тільки показати свої вміння та навички, але й отримати класні емоції та враження від гри, а також перевірити свої знання з історії Українського державотворення, зокрема історію проголошення Соборної України», - зазначають у департаменті. Долучитися можуть усі охочі. Для цього необхідно мати команду (2‑4 людини) та попередньо заповнити google-форму за посиланням. Всього буде 10 локацій квесту. Всі вони розташовані недалеко від центру Львова. На кожній з них буде розміщена наліпка з QR-кодом, скануючи та переходячи за яким, учасники отримають наступне завдання. Комунікація з учасниками квесту відбуватиметься за допомогою чат-бота у соціальній мережі Telegram. Саме туди команди надсилатимуть фото з місць розташування пунктів квесту, на яких були та скріншоти трекера з маршрутом та часом проходження квесту. Команда під час проходження квесту має включити трекер або будь-який додаток для бігу, що фіксуватиме пересування. У чат-бот також надсилатимуть результати та іншу додаткову інформацію. Три команди з найкращим часом проходження і стануть переможцями. Контактна особа: Уляна Кирилів, тел. 0990745397. Наталія Калакун
У Музеї визвольної боротьби відкрили виставку «Українське військо 1917-1921»
22 січня 2020
Сьогодні, 22 січня, у День Соборності України у Музеї визвольної боротьби відбулось відкриття виставки «Українське військо 1917-1921». Участь у відкритті взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Тарас Грень. «Чомусь так трапляється, що наша єдність проявляється тоді, коли проливається кров, коли з’являються критичні виклики і до держави, й до кожного з нас. Я хочу, аби єдність асоціювалась із майбутнім. Й закликаю, аби ми усі пам’ятали про те, що було, робити висновки з історії, адже наша історія – один з найважливіших атрибутів державності. Те, що ми мусимо зробити – зберегти і передати наступним поколінням пам’ять. Слава Україні!» - наголосив Тарас Грень. Виставка «Українське військо: 1917–1921» розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині. Так, сто років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим, адже молодій державі з перших і до останніх днів існування доводилось боротися з агресією сусідів. У вирі боротьби формувалося військо Української революції 1917–1921 рр. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.
У День Соборності України на Личакові вшанували пам'ять Героїв
22 січня 2020
Сьогодні, 22 січня, з нагоди Дня Соборності України на Личаківському цвинтарі у Львові урочисто вшанували пам'ять полеглих Героїв. На Личакові зібрались представники громадськості, духовенства та керівництво Львівщини. Зокрема, були присутні перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, заступники голови Юрій Холод, Тарас Грень, керівник апарату ЛОДА Маріанна Вільшинська. Керівництво області спільно із громадськістю віддали шану українцям на полі почесних поховань № 67. Учасники заходів також поклали квіти до Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та запалили лампадки на могилах Держсекретаря військових справ ЗУНР Д. Вітовського, коменданта Січових Стрільців М. Галущинського, керівника і засновника «ПЛАСТу» О. Тисовського, воїна УГА С. Левицького, а також на могилі учасника АТО В. Гурняка. Також учасники дійства вшанували пам’ять Президента Національної Ради ЗУНР Євгена Петрушевича та воїнів АТО на полі почесних поховань № 76. На завершення пам’ятних заходів відбувся чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Українську Державу. Нагадаємо, 22 січня 1918 року, Українська Народна Республіка проголосила IV Універсал, який затвердив, що УНР стає «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу». Також нагадаємо, що в Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.