З квітня по червень на Львівщині - період охорони нерестуючої риби
З метою збереження та охорони водних ресурсів на території Львівщини, квітень, травень та червень цього року оголошено місяцями охорони нерестуючої риби. Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.
Зокрема, 26 березня, голова Львівської ОДА підписав Розпорядження «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у 2020 році». Із розпорядчим документом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1XfqzFNAaE2IaZ4Kl6p0fJxiAaYgq2yg5.
Також департамент інформує, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім цього, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.
Новини за темою
З 1 листопада на Львівщині встановили заборону на вилов риби у зимувальних ямах
2 листопада 2021
З 1 листопада цього року у Львівській області розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Вона триватиме до початку весняно-літньої заборони 2022 року. З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Львівській області видало відповідний наказ від 25.10.2021 № 35. У наказі зазначені терміни та перелік основних місць зимівлі водних біоресурсів у водних об’єктах Львівщини. Окрім того, Львівський рибоохоронний патруль створив карту заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, яка включає зимувальні ями. Її переглянути можна за посиланням. За недотримання зазначених норм передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, також порушникам нараховуватимуть збитки за кожну незаконно виловлену рибину.
Виявлено 21 порушника, які здійснювали незаконний вилов риби
21 квітня 2021
Державною екологічною інспекцією у Львівській області під час здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням громадянами вимог природоохоронного законодавства на території Добротвірської та Кам’янка-Бузької територіальних громад Львівської області виявлено 21 порушника, які, здійснюючи рибальство в заборонений час та в заборонених місцях, порушили правила рибальства та водоохоронний режим на теплообмінному каналі Добротвірської ТЕС. За результатами здійснених перевірок на порушників складено 32 протоколи про адміністративне правопорушення, зокрема 21 протокол за ч. 3 статті 85 та 11 протоколів – за ч. 1 статті 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення із накладенням штрафів на загальну суму 3519 грн. Наполегливо просимо дотримуватися встановлених заборон на вилов риби під час нересту, що відіграє важливу роль у відтворенні природних ресурсів та підтриманні сталих запасів риби.
Стартувала нерестова заборона на вилов риби у водоймах
2 квітня 2021
З 1 квітня 2021 року розпочалась нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника управління - начальник відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Зіновій Сисун. «На період з 1 квітня до 30 червня встановлено весняно-літню заборону на вилов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області. Наші працівники здійснюють контроль за дотриманням правил любительського і спортивного рибальства, ведення рибного господарства, аби не було порушення ведення промислового вилову тощо», - зазначив Зіновій Сисун. Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від водойм, зокрема: - у басейні р. Дністер з 1 квітня до 10 червня; - у басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир з 1 квітня до 20 травня; - у всіх водосховищах, технічних водоймах з 1 квітня до 10 червня; - у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня до 30 червня. Під час нересту громадянам дозволяється виключно любительське рибальство із берега на спеціально визначених ділянках. За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. «Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу від 34 до 170 грн, за грубе порушення правил рибальства передбачено штраф у розмірі 340-680 грн. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів», - зазначив начальник відділу держаного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Барабаш. У разі порушень правил рибальства, просимо повідомляти на «гарячу лінію» Львівського рибоохоронного патруля за телефонами: (032) 270-41-88 та (063) 016-88-35.
З 1 листопада на Львівщині заборонений вилов риби у зимувальних ямах
29 жовтня 2020
З першого листопада 2020 року в більшості українських водойм розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У переважній кількості областей вона триватиме до початку нересту 2021 року, в деяких – до кінця зимового періоду. З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період територіальними підрозділами Держрибагентства видано відповідні накази. В них зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона. З документами можна ознайомитись за посиланням. Зокрема, відповідно до наказу Львівського рибоохоронного патруля заборона вилову рибу на зимувальних ямах вводиться до 1 квітня 2021 року. Відділ охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» має забезпечити належну охорону місць зимування водних біоресурсів, створивши пункти спостереження за їх зимівлею з числа державних та громадських інспекторів, членів мисливсько-рибальських товариств, користувачів. Перелік основних зимувальних ям на рибогосподарських водоймах Львівщини за посиланням. «З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, майже повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям»,- пояснили у Держрибагентстві. Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям. При цьому, любительський лов риби дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об'єднаннями, не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство, – не більше десяти на одну особу. За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину. Наприклад: судака – 510 грн, сома — 425 грн, щуки — 340 грн, сазана (коропа) — 306 грн, білого амура — 255 грн, товстолоба — 255 грн, білизни (жереха) — 255 грн, рибця звичайного — 255 грн, ляща — 170 грн, лина — 119 грн, плітки — 85 грн, краснопірки — 68 грн, підуста — 34 грн, плоскирки — 34 грн, карася сріблястого – 17 грн, окуня – 17 грн тощо. Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися встановленої заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У разі виявлення порушень , особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами чинного законодавства. Про всі факти порушень просять невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» відомства: 0 (800) 50-52-50. Юлія Савостейко
За другий місяць нересту рибоохоронними патрулями зафіксовано 6,7 тис порушень на понад 2,4 млн грн збитків, - Держрибагентство
15 Червня 2020
Держрибагентством підбито підсумки рибоохоронної діяльності за травень 2020 року. Територіальними рибоохоронними патрулями здійснено 1 483 рейди. В результаті проведених заходів виявлено 5 786 порушень. Із них майже третина (30%) є грубими (1 723). В рамках рибоохоронних рейдів державні інспектори вилучили у порушників понад 12 тонн (12 522 кг) водних біоресурсів та 6 630 од. заборонених знарядь лову. Затримано 151 транспортний засіб. За цей період складено та направлено до судів 1 864 справи для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще 28 справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень. «Сума збитків, завданих рибному господарству за другий місяць нересту, склала понад 2,4 млн грн. З них 334 тис. грн зафіксував Харківський рибпатруль, 327 тис. грн – Азовське басейнове управління, 262 тис. грн – Луганський рибпатруль та 221 тис. грн – Кіровоградський рибпатруль. В черговий раз закликаю громадян дотримуватися встановлених Правил рибальства та не завдавати шкоди рибним запасам нашої держави, особливо під час нересту. В іншому випадку на них чекатиме покарання – від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності», – наголосив т.в.о. Голови Держрибагентства Олег Баздуганов. Найбільшу кількість порушень зафіксовано в Дніпропетровській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій та Київській областях. Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо Ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» відомства: 0 (800) 50-52-50. Довідкова інформація: Нагадуємо, наразі у деяких водоймах України триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Терміни нерестової заборони відрізняються залежно від областей та водойм. З детальною інформацією можна ознайомитися у наказах відповідних територіальних управлінь за посиланням. Також у всіх областях України створено інтерактивні онлайн карти з географічними координатами заборонених або дозволених для рибальства місць в нерестовий період. Перелік зазначених карт по регіонам можна переглянути за лінком.
Мешканцям області нагадують про період охорони нерестуючої риби
15 травня 2020
Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА нагадує, що з метою збереження та охорони водних ресурсів на території Львівщини, квітень, травень та червень цього року оголошено місяцями охорони нерестуючої риби. Зокрема, 26 березня, голова Львівської ОДА підписав Розпорядження «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області у 2020 році». Із розпорядчим документом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1XfqzFNAaE2IaZ4Kl6p0fJxiAaYgq2yg5. Також департамент інформує, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Окрім цього, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.
Виробникам рибопродукції відшкодовуватимуть до 50% вартості рибопосадкового матеріалу
15 серпня 2019
У департаменті екології та природних ресурсів відбулася нарада Управління державного агенства рибного господарства у Львівській області з виробниками продукції аквакультури та суб’єктами господарювання Львівщини. На нараді обговорили питання типових помилок при заповненні річної звітності за формулою № 1А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 20-рік»; виконання норм зон аквакультури та зональної рибопродкції по регіонах України; зміни законодавства щодо безпечності харчових продуктів та з питань системи НАССР. Також порушили питання про ведення журналів рибогосподарської діяльності та ведення реєстру виробників продукції аквакультури Львівської області. Представник департаменту агропромислового розвитку ЛОДА ознайомив присутніх з Програмою розвитку АПК, де передбачено відшкодування виробникам до 50% вартості племінного рибопосадкового матеріалу і закликав скористатись з державної допомоги на розвиток риборозведення у Львівській області.
На Львівщині триває весняно-літня заборона вилову водних біоресурсів
13 Червня 2019
Про це сьогодні, 13 червня, розповіли у межах брифінгу щодо підбиття підсумків рибоохоронної роботи у нерестовий період. «На Львівщині триває весняно-літня заборона вилов водних біоресурсів у водних сільськогосподарських об’єктах області. З 1 квітня відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА та наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області діє така заборона. Триває заборона 3 місяці – з 1 квітня до 30 червня», - начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області Леонід Кравец. Проте, за його словами, на території Львівської області є ряд водних об’ктів, на яких нерестовий період уже завершено. Триває нерест лише в придаткових системах водних об’єктів, де ця заборона триватиме до кінця червня. Цього року Львівський рибоохоронний патруль за час нерестового періоду на Львівщині виявив понад 800 порушень. «Період нересту – особливий період для водних біоресурсів, тому є потреба у активізації роботи інспекційного складу і допомоги у тому числі громадськості. У нас зареєстровано 109 осіб, яким ми надали право бути громадським інспектором. Такі люди активно допомагають нам у рибоохоронній роботі», - розповів Леонід Кравец. Зазначимо, що у період нересту 13 рибних господарств, які діють на території області, припинили промисловий вилов, а саме: вилов промисловими знаряддями. Після 10 червня, оформивши відповідні документи матимуть право повноцінно здійснювати господарську діяльність. «У період,який зараз відбувається, фіксуються факти замору риби. У всіх випадках на місце виїжджає відповідна лабораторія і у випадку, коли є забруднюючі речовини, інспекція фіксує антропогенний вплив та розраховує відповідні збитки», - наголосив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Василь Стрищак. Зазначимо, що за порушення Правил рибальства в період нересту передбачено адміністративна або кримінальна відповідальність. Відтак, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладання штрафу на громадян у розмірі від 34 до 170 грн, для посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. У залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена кримінальна відповідальність - штрафів до 6800 грн або позбавлення волі на термін від трьох років з конфіскацією риболовецьких знарядь. Окрім штрафу, за незаконний вилов правопорушнику нарахують суму компенсації за нанесені збитки за кожен виловлений вид риби, незалежно від її розміру і ваги.
В області відбудеться XІ Міжнародна іхтіологічна конференція
16 вересня 2018
З 18 до 20 вересня на Львівщині відбудеться Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми теоретичної та практичної іхтіології». Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА. В межах конференції заплановані виступи та обговорення з питань промислової іхтіології, екології, етології та охорони аквакультури, розвитку товарного рибництва, фізіології та захворювання риб. Засідання проведуть у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького та на базі підприємства ТзОВ «Карпатський водограй» у м. Пустомити. Початок роботи конференції 18 вересня о 10:00 год.
Квітень- червень на Львівщині - місяці охорони нерестуючої риби
2 квітня 2018
На території Львівської області упродовж квітня-червня відбуватиметься операція «Нерест - 2018». Нерест – особливий період у біоритмі мешканців водойм, який забезпечує функцію розмноження, зумовлений наявністю сприятливих умов існування. Нерестовий період триватиме в залежності від басейну річки, до якого належить водойма: - з 1 квітня до 20 травня – в басейні річок Західний Буг, Сян та Стир; - з 1квітня до 10 червня – в басейні ріки Дністер та на всіх водосховищах і технічних водоймах; - з 1 квітня до 30 червня – в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені). Любительське рибальство дозволено в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у чітко визначених ділянках водойм області. Окрім цього, на рибогосподарських водних об’єктах та у прибережних захисних смугах забороняється проводити днопоглиблювальні, вибухові, бурові роботи, видобуток гравію та піщано-гравійної суміші, трелювання лісу, а також пересування будь-яких плавзасобів, окрім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів та у випадку надзвичайної потреби. Водночас повідомляємо, що порушення правил рибальства тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, природоохоронним законодавством передбачено нарахування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування риби.