Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день культури

15 квітня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 15 квітня, весь світ відзначає Міжнародний день культури. «Культура» в перекладі з санскритської дослівно означає «шанування світла», що виражає прагнення до пізнання прекрасного, ідеалу і самовдосконаленню. Вивчати культуру, пам'ятати про неї і оберігати її необхідно постійно.

Міжнародний день культури (World Day of Culture) було засновано на честь прийняття 15 квітня 1935 року міжнародного договору «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток», який став відомий в міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха.

"Щиро вітаю всіх, хто долучається до культурного, мистецького, релігійного життя Львівщини. В час боротьби країни та світу з пандемією, коли мусимо пристосовуватись до змін та обмежень, Ви - Люди культури, гідно продовжуєте нести поживу для душі. Зараз, під час карантинних обмежень, кожен з Вас робить це по різному: транслює вистави онлайн, організовує музичні конкурси та майстеркласи, проводить вікторини та різні мистецькі акції. Бажаю Вам міцного здоров’я, творчої наснаги, свіжих ідей та їх реалізації, маленьких і великих перемог. Щиро дякую Вам за щоденну працю, за сумлінне служіння благородній справі збереження та розвитку української культури", зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

З ініціативою відзначати дату підписання Пакту як Міжнародний день культури виступила в 1998 році Міжнародна ліга захисту культури, заснована за два роки до цього Міжнародним центром Реріхів. Це громадська організація, діяльність якої спрямована на захист і примноження досягнень культури, мистецтва, науки, релігії. А в 2008 році за ініціативою громадських організацій Італії, Іспанії, Аргентини, Мексики, Куби, Латвії, Литви та іних країн було створено Міжнародний рух за утвердження 15 квітня Всесвітнім днем культури під Прапором Миру.

Хоча День культури був заснований не дуже давно, але він має вікову історію. Ідея створення організованої охорони культурних цінностей належить видатному художнику і діячеві культури Миколі Реріху.

Так, у 1914 році звернувся до урядів воюючих країн з пропозицією забезпечити збереження культурних цінностей шляхом укладення відповідної міжнародної угоди. Проте, це звернення залишилося тоді без відповіді. У 1929 році Реріх опублікував проект договору про захист культурних цінностей, супроводивши його зверненням до урядів і народів усіх країн. Відзначимо, що на підтримку ідеї Миколи Реріха виступили Ромен Роллан, Бернард Шоу, Альберт Ейнштейн, Герберт Уеллс і багато інших.

У Пакті містяться загальні принципові положення про захист культурних цінностей і повагу, яку їм слід надавати.

В сам же Міжнародний день культури у багатьох країнах проходять різноманітні святкові заходи. Також в цей день піднімають Прапор Миру, вітають усіх працівників культури з їх професійним святом.

Ключові слова:

День культури

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook