Цьогоріч Міжнародний день легеневої гіпертензії відзначають онлайн
Сьогодні, 5 травня - Міжнародний день легеневої гіпертензії. Та цьогоріч вперше з 2008 року його відзначають не масовими заходами для привернення уваги до потреб пацієнтів з рідкісними захворюваннями, а в домівках.
Відтак, БФ «Сестри Даліли», ГО «Асоціація рідкісного захворювання України-Легенева гіпертензія», попри всі виклики, ініціюють цьогоріч масштабне відзначення Дня легеневої гіпертензії у форматі онлайн. Усіх мешканців закликають підтримати пацієнтів символом синіх губ, висвітлюючи свої світлини у соцмережах, а лікарів – ресурсами на закупівлю засобів для їх індивідуального захисту. Також, буде можливість переглянути соціальний ролик, відзнятий Європейською асоціацією легеневої гіпертензії про будні хлопчика Томаса, в якого легенева гіпертензія.
Як інформує БФ «Сестри Даліли», цьогоріч організація акцентує увагу у Міжнародний день не лише на легеневій гіпертензії, а й на небезпеці COVID-19.
У зв’язку з цим за сприяння Українського форуму благодійників, «Відеотека», при підтримці ТРК «Перший Західний» виготовлено соціальний ролик про смертельний вплив дії вірусу на уражену систему дихання та про нових героїв нашого часу – медиків, які стоять поруч із кожним хворим.
«Для пацієнтів із легеневою гіпертензією в умовах пандемії їх лікар – шанс на життя», - наголошують у БФ «Даліли.
Зазначимо, що легенева гіпертензія – рідкісне невиліковне захворювання, що призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному лікуванні – до трансплантації або ж смерті. Символом Міжнародного дня легеневої гіпертензії є синій колір.
Легенева артеріальна гіпертензія (ЛАГ) викликає у людини втому, задишку, запаморочення, особливо під час фізичної активності, наприклад, піднімаючись сходами. ЛАГ може виникнути як в жінок, так і в чоловіків різного віку, а також у дітей. В Україні налічується понад 600 людей, які хворіють ЛАГ, зокрема у Львівській області – 49 пацієнтів.
Ключові слова:
Легенева гіпертензія