На 102-му році життя відійшла у вічність відома громадська діячка та український педагог Ірина Шуль
Сьогодні вночі, 8 травня, на 102-му році життя відійшла у вічність Ірина Шуль.
Український педагог, громадська діячка Ірина Шуль була членом «Просвіти», «Союзу Українок», «Товариства Надсяння», «Львівської спілки політв'язнів України».
Львівська обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати.
Довідка
Ірина Шуль народилася 23 червня 1918 року в с. Вовче біля Перемишля. Навчалась в українській школі ім. Маркіяна Шашкевича та Українському інституті для дівчат в Перемишлі, який закінчила у 1938 р. Того ж року вступила до Академії закордонної торгівлі у Львові (з 1939 р. Інститут радянської торгівлі). У травні 1941 р., після закінчення третього курсу, скерована на практику до Києва. У вересні 1941 р. Ірина Шуль стала свідком руйнування Хрещатика відступаючими радянськими військами. Наприкінці 1941 — на початку 1942 рр. працювала помічником бухгалтера в кооперативі у Судовій Вишні, у 1942−1944 рр. — у відділі статистики Ревізійного союзу українських кооперативів. В цей час налагодила співпрацю з ОУН та займалася поширенням бофонів. 18 січня 1944 р. заарештована німецькою поліцією у Львові. Під час слідства (до березня 1944 р.) утримувалась в тюрмі «на Лонцького».
З березня по травень 1944 р. перебувала у нацистському концентраційному таборі Равензбрюк, а з травня 1944 по травень 1945 рр. — у концтаборі Фльоcсенбюрґ. Після закінчення війни потрапила до Львова як переселенка з Польщі і до проголошення незалежності України приховувала факт перебування у нацистських концтаборах. У 1947 р. вийшла заміж за Івана Шуля, колишнього вояка УПА.
Є членом «Просвіти», «Союзу Українок», «Товариства Надсяння», «Львівської спілки політв'язнів України» та ін. та членом жіночого вокального ансамблю Львівської обласної спілки політв'язнів України — «Відгомін».
23 серпня 2013 року, з нагоди 22-ліття з Дня проголошення Незалежності України Ірині Шуль вручено нагороду «Почесний знак святого Юрія» за вагомий внесок у становлення української державності та активну громадську позицію.
31 жовтня 2018 року нагороджена орденом княгині Ольги.
Ключові слова:
Ірина Шуль