Сьогодні - день народження Героя Небесної Сотні Олега Ушневича

20 Червня 2020р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Пам’ять Героя вшанували рідні та друзі у місті Сколе, де похований Олег Ушневич. Представники духовенства провели чин панахиди.

Квіти до могили Героя Небесної Сотні поклали і представники голови Львіської ОДА.

Також днями у вестибюлі Львівської обласної адміністрації було встановлено присвячений Героєві стенд із виставки "Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини" Львівського історичного музею.

Довідково:

Ушневич Олег Михайлович (20 червня 1982, місто Дрогобич — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — громадський активіст. Активний учасник Євромайдану. Герой України.

Народився в сім'ї працівників Дрогобицького нафтопереробного заводу Михайла та Євгенії Ушневич. Останніми роками виїжджав на заробітки за кордон. На київському Майдані Олег Ушневич був із першого дня.

Зі спогадів активіста Євромайдану Тернопільчанина Олексія: "Під час чергової спроби прорвати барикаду під ноги впала газова граната. Пам'ятаю вибух, а далі — темрява. Знепритомнів. Прийшовши до тями, побачив, що горю. На мені палав одяг, а я не міг встати. Зрозумів, що або зараз згорю, або затопчуть наступаючі силовики. Раптом хтось схопив мене за руки і кудись потяг. Я не бачив його обличчя. Помітив тільки, що людина без бронежилета. Він погасив на мені вогонь, затягнув в укриття і, переконавшись, що я в безпеці, побіг назад на барикади Як пізніше дізнався Олексій, цим невідомим був Олег Ушневич. Та подякувати своєму рятівникові він не встиг".

20 лютого 2014 року Олег Ушневич загинув від двох куль снайпера, які влучили в серце. Тіло було перенесено і ідентифіковано в готелі «Україна». Похований у місті Сколе.

Ключові слова:

Герой

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook