Нелегальні АЗС будуть закриті
1 липня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства
Сьогодні, 1 липня, відбулась нарада з дотичними структурами щодо роботи у боротьбі з нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним на території області.
«Ми продовжуємо роботу над ліквідацією такого явища, як нелегальні АЗС. Спільними зусиллями необхідно відпрацювати низку об’єктів. Нелегальні АЗС - це не тільки несплачені податки, а й потенційна небезпека для оточуючих», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Зазначимо, що завдяки співпраці членів міжвідомчої робочої групи, яку створили у грудні минулого року, здійснено понад 350 виїздів щодо можливих місць розташування нелегальних АЗС.
За підсумками роботи: перевірено – 116 АЗС, оформлено ліцензію – 57, відсутня АЗС за вказаною адресою/демонтовано - 53, зачинено – 6. Також відкрито 28 кримінальних проваджень. Вилучено 594,0 тонн пального на суму 17 025,0 тис гривень, вилучено обладнання на суму 4 200,0 тис грн, у тому числі демонтовано на суму – 1 200,0 тис грн.
Львівська ОДА звертається до громадян у випадку виявлення об’єктів, які потенційно можуть бути нелегальними АЗС, інформувати департамент ПЕК за номером телефону 299-92-37, або на телефон Гарячої лінії Нацполіції.
Ключові слова:
нелегальні АЗСНовини за темою
Задля протидії нелегальному обігу пального в області перевірили понад п'ять сотень АЗС
12 січня 2022
Аби протидіяти нелегальному обігу й торгівлі пальним, в межах роботи міжвідомчої регіональної робочої групи у 2021 році перевірили 520 суб’єктів господарювання в області щодо дотримання вимог законодавства. З-поміж них у 493 АЗС наявна ліцензія. Також за результатами перевірок вилучили 268 тонн пального. «Діяльність АЗС повинна бути прозорою і приносити користь громадам. Ми повинні активізувати роботу щодо виявлення нелегальних АЗС, адже створення прозорого ринку нафтопродуктів - це запорука стабільного наповнення бюджетів всіх рівнів», - наголосив перший заступник голови ОДА Андрій Годик. Відповідальні структури, а це ГУ Держпраці у Львівській області, ДСНС, Державна екологічна інспекція, Нацполіція, Державна податкова служба проводять окремі перевірки, а також спільні з іншими дотичними службами. За результатами проведених заходів, виявили 1215 порушень вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. Склали 495 актів перевірок для усунення порушень вимог законодавства в частині пожежної і техногенної безпеки. А також 68 протоколів про адміністративне правопорушення в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства. Крім цього, виявили ряд порушень щодо незареєстрованого акцизного складу, безліцензійної діяльності, відсутності витратомірів та рівнемірів і накладено штрафних санкцій на суму понад 10 млн грн. До адміністративної відповідальності притягнули більше ніж 120 відповідальних осіб, з яких понад 90 – керівники суб’єктів господарювання. За наявності задокументованих фактів реалізації пального без дозвільних документів складаються протоколи про вчинення адміністративних правопорушень. Станом на зараз за статтею 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» склали 64 протоколи. За підсумками зустрічі учасникам міжвідомчої групи доручили контролювати виконання державних приписів по виявлених порушеннях.
В області триває робота із виявлення нелегальних АЗС
22 квітня 2021
Сьогодні у Кабінеті Міністрів України відбулась нарада з керівниками територіальних центральних органів виконавчої влади, а також контролюючих та правоохоронних органів в частині проміжних підсумків роботи з протидії нелегальному обігу пального. Львівська ОДА долучилась онлайн. Зокрема йшлося про кількість перевірок відповідальними органами із виявлення нелегальних АЗС та їх результати. Зазначимо, що Міжвідомча регіональна робоча група опрацювала перелік АЗС, визначених Нафтогазовою Асоціацією та Картою нелегальних АЗС. Так від початку року, за підсумками її роботи, в області вилучили 130 тонн пального на суму 3,5 млн грн та обладнання на суму 1, 350 млн грн. Накладено штрафних санкцій на суму приблизно 10 млн грн. Окрім цього, за результатами перевірок, видали 25 ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним 16 суб’єктам господарювання, продовжили дію 118 ліцензій, переоформили 99.
Під час перевірок АЗС наклали штрафні санкції на суму понад півтора мільйони гривень
2 квітня 2021
Сьогодні відбулось засідання міжвідомчої комісії по боротьбі з нелегальною торгівлею нафтопродуктами під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика. У межах засідання підбили підсумки перевірок за два останні тижні березня. Працівники ГУ ДПС у Львівській області вилучили 40 тонн пального загальною вартістю 1 млн 200 тис грн та обладнання на суму півмільйона гривень. Наклали штрафні санкції на суму понад півтора мільйони гривень. У результаті перевірок працівниками ГУ Держпраці у Львівськкій області виявлено 149 порушень вимог нормативно – правових актів з питань порушень охорони праці, промислової безпеки та гігієни праці. До адміністративної відповідальності притягнули 13 посадових осіб. У свою чергу працівники ГУ ДСНС у Львівській області перевірили 54 АЗС, 33 осіб притягнули до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства в частині пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. На сьогодні готують 6 заяв до адміністративного суду щодо прийняття заходів запобіжного характеру. “Відповідальні структури і надалі проводитимуть перевірки об’єктів торгівлі пальним. Продаж нафтопродуктів має здійснюватися в законний спосіб, а АЗС повинні бути безпечними як для людей, так і для довкілля”, – зазначив Андрій Годик.
На Львівщині триває робота із виявлення нелегальних АЗС
31 березня 2021
Завдяки співпраці членів міжвідомчої робочої групи, серед яких Державна податкова служба, Державна фіскальна служба, Держпраця, ДСНС, Держекоінспекція, поліція та інші, від початку цього року здійснено понад 250 виїздів щодо можливих місць розташування нелегальних АЗС. «Ми продовжуємо роботу над виявленням та ліквідацією такого явища, як нелегальні АЗС. Нелегальні АЗС – це не тільки несплачені податки, а й потенційна небезпека для оточуючих», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження ОДА Богдан Кейван. Так, протягом 13-30 березня 2021 року перевірено 79 адрес та здійснено понад 150 виїздів на місця можливого розміщення нелегальних АЗС. За результатами оглядів та проведених перевірок, у 74 АЗС наявні ліцензії, 4 опечатано, одна АЗС відсутня за вказаною адресою. Вилучено 40 тонн пального на суму 1,200 млн грн та обладнання на суму 500 тис грн, накладено штрафних санкцій на суму 1,620 млн грн. Крім того, виявлено 149 порушень з питань охорони праці та 13 посадових осіб притягнуто до відповідальності, складено 6 протоколів за відсутність журналу обліку відходів та 3 протоколи за відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, 5 посадових осіб притягнуто до відповідальності, а також 33 особи притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства в частині пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. За підсумками роботи від початку 2021 року, перевірено більше ніж 100 АЗС, вилучено 130 тонн пального на суму 3,5 млн грн та обладнання на суму 1,350 млн грн, накладено штрафних санкцій на суму близько 10 млн грн. Крім цього, видано 25 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним 16 суб’єктам господарювання, продовжено дії 118 ліцензій, переоформлено 99 ліцензій.
За результатами перевірок понад два десятки нелегальних АЗС в області демонтували
17 листопада 2020
Упродовж цього року Міжвідомча регіональна робоча група провела понад 350 оглядів можливих місць розташування нелегальних автозаправних станцій (АЗС), перевірили понад 150 адрес. Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА за результатами оглядів та проведених перевірок, понад 30 АЗС оформили ліцензію, 25 демонтували. Вилучили 309 тонн пального. Міжвідомчу регіональну робочу групу створили торік наприкінці грудня. Її завдання – проведення спільних заходів з метою боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Львівській області. До складу групи увійшли представники дотичних структур - Державна податкова служба, Державна фіскальна служба, Держпраці, Держспоживслужба, Держекоінспекція, поліція та прокуратура, ДАБІ, ДСНС, Нафтогазова асоціація України, громадські організації. «За підсумками десяти місяців 2020 року ми вже маємо непогані результати. Зокрема, понад три десятки власників АЗС легалізували свою роботу та узаконили власний бізнес. Тут альтернативи немає: або легалізація та отримання ліцензії, або демонтаж та закриття. Ринок пального області повинен працювати виключно у законному полі»,- зазначають у департаменті. Також, департамент нагадує про низку важливих законодавчих змін у сфері діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Податкового кодексу України та Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон №481/95-ВР), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. З 01.04.2020 у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі 250 тис грн; оптової торгівлі або зберігання пального без наявності ліцензії до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі – 500 тис гривень; виробництва пального без наявності ліцензії до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у розмірі – 1 млн грн. Ліцензії на право зберігання, роздрібної та оптової торгівлі пальним видаються Головним управлінні Державної податкової служби України у Львівській області терміном на п’ять років. Плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 грн/рік, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю пальним становить 2 тис грн/рік на кожне місце роздрібної торгівлі пальним, плата за ліцензію на оптову торгівлю пальним становить 5 тис грн/рік за кожне місце торгівлі, а також 10 тис грн/рік за відсутності такого місця торгівлі пальним. Відповідно до частини 21 ст. 15 Закону №481/95-ВР, суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують. Також відповідно до ст. 15 Закону №481/95-ВР ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються: - підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету; - підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву; - суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі. Зберігання пального в паливних баках транспортних засобів/технічному обладнанні/пристроях не потребує отримання ліцензії на право зберігання пального, оскільки дані резервуари не являються нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території) згідно з Законом №481/95-ВР.
На Львівщині триває робота із виявлення нелегальних АЗС
3 лютого 2020
Сьогодні, 3 лютого, відбулося щотижневе засідання міжвідомчої регіональної робочої групи для проведення спільних заходів з метою боротьби із нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним у Львівській області. Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації. «З моменту останнього засідання на території області налічувалось 35 незаконних АЗС. За результатами проведених спільних виїздів виявлено, що у 13 АЗС – наявна ліцензія, демонтовано – 6, закриті – 16. Станом на сьогодні, відповідно до статистики даних «Карти нелегальних АЗС», на території області залишилось 9 нелегальних АЗС» – повідомляє т.в.о. директора департаменту Михайло Грет. Зазначимо, що в межах діяльності робочої групи здійснили понад 300 оглядів місць розташування АЗС та перевірено 160 адрес. Виявлено 47 нелегальних заправок. Із семи АЗС вилучили обладнання. Окрім того, зареєстрували 28 кримінальних проваджень.
На Львівщині виявили 32 незаконні АЗС
28 грудня 2019
З метою ефективної боротьби з ліквідації нелегальних АЗС на території Львівської області, створили робочу групу для здійснення виїздів на місця розташування таких АЗС та перевірки їх діяльності. Сьогодні, 28 грудня, у стінах Львівської обласної державної адміністрації відбулась нарада за участі прокуратури, фіскальної служби, СБУ та інших дотичних структур щодо боротьби із нелегальної діяльністю автозаправних станцій під головуванням першого заступника голови облдржадміністрації Василя Лозинського. У її межах наголосили на важливості сплати податків підприємцями та веденні законного бізнесу. Відтак, на території Львівської області тривали рейди. За словами керівника департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайла Грета, лише за сьогоднішній день здійснили 22 огляди місць подій. Із двох АЗС вилучили обладнання. Окрім того, зареєстрували 10 проваджень. Всього за сьогодні виявили 32 незаконних АЗС. Припинили діяльність 10 діючих АЗС. Нагадаємо, що учора відбулась селекторна нарада із Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком, у межах якої урядовець доручив у кожній області провести наради за участі прокуратури, фіскальної служби, СБУ та інших дотичних структур щодо боротьби із нелегальними АЗС. «Мотивація у цьому процесі проста: економіка має вийти з тіні. Подібні заходи також будуть відпрацьовуватись у інших проблемних галузях. Тіньові сфери української економіки мають стати прозорими. Мають залишитися підприємці, які працюють за ліцензіями і сплачують податки», - акцентував Олексій Гончарук. Зі свого боку, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Лозинський, у межах наради запропонував підвищити розмір штрафів за нелегальну діяльність. «Штраф від 17 тисяч гривень не сприяє зменшенню кількості нелегальних автозаправок. Пропонуємо значно підвищити розмір штрафу. Це дозволить підвищити рівень відповідальності за функціонування таких заправок», - зазначив Василь Лозинський.
Упродовж 2018 року на Львівщині виявили 105 нелегальних АЗС
9 січня 2019
У межах операції «Акциз – 2018» упродовж 2018 року податкова міліція Головного управління ДФС у Львівській області здійснила комплекс заходів з протидії неправомірній діяльності АЗС без дозвільних документів, які здійснюють реалізацію палива невідомого походження і якості. Органи фіскальної служби області активно протидіяли цьому негативному явищу в межах правового поля та чинного законодавства. Відомо, що відповідальність за такі правопорушення передбачена адміністративним і кримінальним законодавством. Упродовж 2018 року виявили 105 АЗС, у яких на момент відпрацювання були проблеми з дозвільною та іншою документацією. Щодо порушників було складено 32 протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими описано обладнання та дизпаливо орієнтовною вартістю близько 15 млн. грн. За результатами розгляду адміністративних протоколів місцевими судами області застосовано штрафів на суму 100 тис. гривень. Розслідувалось 5 кримінальних проваджень відповідно до статей 191, 204, 272 Кримінального кодексу України щодо діяльності 12 АЗС, які в рамках розслідування було демонтовано. Ще 12 АЗС було добровільно демонтовано власниками. 29 АЗС припинили діяльність і знаходяться у неробочому стані. 9 АЗС привели документацію у належний стан. Робота щодо ліквідації нелегальних АЗС на території області триває і у 2019 році.