Понад 17 тисяч підприємців вже скористались фінансовою підтримкою в час карантину через Центр зайнятості

9 липня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

На грошову допомогу бізнесу у період поширення COVID-19 у Львівській області передбачено понад 280 млн грн. Ця виплата допомоги призначена представникам мікро, малого та середнього підприємництва у випадку повної або часткової зупинки діяльності у зв’язку з карантином.

Виплату проводять на період карантину та місяць після його закінчення у випадку, якщо підприємство не відновило свою діяльність.  

Станом на 9 липня на цю фінансову підтримку бізнесу вже скерували понад 110 млн грн. Окрім цього, упродовж декількох днів виплатять ще 40 млн грн.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

«На Державний центр зайнятості з фонду COVID-19 виділено 4 млрд 723 млн грн, з яких 282 млн грн припало на Львівську область. Відповідно ми активно включились в цей процес, зокрема це інформування всіх підприємств про порядок виплати, який затверджений Кабінетом Міністрів. І фактично упродовж вже майже 2-х місяців активно вели цю роботу. Це дало нам змогу стати  лідерами в Україні, і на сьогодні вже понад 17 тисяч підприємств та підприємців користуються цією послугою. Виплати отримують понад 33 тисячі людей»,- розповів Василь Барилюк.

Відтак, у розрізі регіонів України, Львівщина лідирує як за кількістю поданих до служби зайнятості документів,  так і за кількістю осіб, котрі отримають державні кошти для виплати допомоги з часткового безробіття.

Найактивнішими у питанні отримання державних коштів є представники малого і середнього бізнесу міст Львова, Трускавця та Борислава, а також Дрогобицького, Жовківського  та Стрийського районів.

«Сподіваємось, що і інші райони будуть активнішими в цьому питанні. Користуючись нагодою, вкотре наголошуємо, що підприємці мають змогу ще 90 днів з моменту часткової або повної зупинки підприємств звернутися до нас і ми відшкодуємо ці кошти»,-  додав Василь Барилюк.

Довідково

У березні цього року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)». Відповідні зміни внесені також до Закону України «Про зайнятість населення», який доповнений статтею 471 «Допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до законодавчих новацій на фінансову підтримку у період вимушеного зупинення (скорочення) діяльності через пандемію можуть розраховувати суб’єкти малого і середнього підприємництва для повернення найманому персоналу частини втраченого заробітку, а також фізичні особи-підприємці, які є застрахованими особами, для відшкодування собі недоотриманого доходу.

Допомога з часткового безробіття не оподатковується, встановлюється за кожну годину скорочення робочого часу із розрахунку двох третин тарифної ставки найманого працівника (для фізичних осіб-підприємців – двох третин від бази нарахування єдиного соціального внеску), але не може перевищувати розмір місячної мінімальної заробітної плати (4723 грн). Кошти надаються як на період зупинення чи скорочення діяльності, так і впродовж 30 календарних днів після завершення карантину. Серед найманого персоналу право на них мають тільки застраховані особи, з котрими офіційно оформлені трудові відносини, окрім працівників, котрі отримують пенсію. Покрова інструкція щодо порядку отримання допомоги з часткового безробіття на період карантину розміщена на сайті Державної служби зайнятості (https://bit.ly/2VvHsLK ).

Для призначення допомоги з часткового безробіття представники малого або середнього бізнесу, у т. ч. фізичні особи-підприємці, повинні у термін до 90 календарних днів з моменту зупинення або скорочення діяльності подати до служби зайнятості пакет документів: заяву на отримання допомоги, написану у довільній формі, копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності, відомості про працівників, у котрих виникло право на допомогу з часткового безробіття (фізичні особи-підприємці – відомості відповідно до Додатку 2 Порядку, бланк якого можна знайти за посиланням https://bit.ly/3hfZqLc ), довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Пакети документів для отримання допомоги з часткового безробіття можна подати через скриньки для кореспонденції, що розміщені біля входів до центрів зайнятості чи філій ЛОЦЗ (оригінали), відправити оригінали поштою (адреси за посиланням https://bit.ly/2W9v4Sn ) або ж надіслати сканкопії документів електронним шляхом (e-mail за посиланням https://bit.ly/35Dgzck ). Упродовж 3 робочих днів спеціалісти базового центру зайнятості або філії перевірять документи, у разі виявлення помилок поінформують про це заявника, щоби він у термін до 5 днів зміг доопрацювати пакет документів та подати його на розгляд. Рішення про призначення допомоги з часткового безробіття приймає обласний центр зайнятості. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх суб’єктам господарювання, а роботодавці – виплачують їх найманим працівникам.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook