З обласного бюджету на поточні видатки скерували понад 45 млн грн
Загальний обсяг фінансування з обласного бюджету за тиждень склав 45,4 млн грн.
З цього ресурсу виділено на придбання меблів, закупівлю засобів навчання, обладнання та комп'ютерної техніки для закладів освіти - 8,3 млн грн, реалізацію проєктів місцевих ініціатив – 6,4 млн грн, ремонт та утримання автомобільних доріг – 5,9 млн грн, будівництво об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення – 3,2 млн грн, облаштування та реконструкцію спортивних майданчиків – 2,0 млн грн, фінансову підтримку ТРК „Перший Західний” - 1,4 млн грн.
Окрім того, реконструкцію Бендюзького водопроводу скерували 1,1 млн грн, проведення робіт з енергозбереження Львівського палацу мистецтв – 0,9 млн грн, будівництво каналізаційної мережі в смт.Брюховичі – 0,4 млн грн, будівництво водопроводу в с. Страдч Яворівського району – 0,4 млн грн, капітальний ремонт приймального відділення Львівської обласної клінічної лікарні із влаштуванням критого навісу, та благоустрою під'їзних шляхів до нього – 0,3 млн грн, придбання житла учаснику бойових дій АТО (ООС) – 0,2 млн гривень.
Також в повному обсязі виділено кошти на поточне утримання обласних установ та проведення інших найнеобхідніших видатків.
Ключові слова:
видаткиНовини за темою
Особливості здійснення фінансування видатків місцевих бюджетів в умовах воєнного стану: що слід врахувати керівникам громад Львівщини
16 березня 2022
В умовах військового стану змінюються пріоритети у фінансуванні видатків місцевих бюджетів, а також страждає дохідна частина. Завдяки непоганій динаміці від початку року перевиконання всіх місцевих бюджетів Львівщини склало близько 200 млн грн, проте вже у березні відчутно зменшилося надходження податків і зборів. Як прогнозують у департаменті фінансів Львівської ОВА, у разі якщо військові дії триватимуть до 1 травня, невиконання місцевих бюджетів може досягти 2 млрд грн. Окрім того, як розповів під час селектору з керівникам громад та районних державних адміністрацій Львівщини заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, майже щодня до бюджетного законодавства вносять зміни, які стосуються дохідної частини бюджетів. Зокрема, вже діють нововведення щодо скасування акцизу на пальне та алкогольні вироби. «Щодо видаткової частини, то очікуємо збільшення низки видатків, зокрема, на заробітну плату, енергоносії та харчування для бюджетних установ. Ще на початку року було недостатньо асигнувань на заробітну плату. Зараз видаткову частину слід коригувати під стовідсоткове фінансування цих видатків. Звертаємо увагу, що частину зобов’язань по фінансуванню видатків держава бере на себе – щодо оплати енергоносіїв та харчування, що використовуються для перебування тимчасово переміщених осіб. Окрім того, Верховна Рада погодила використання залишків коштів з освітянських субвенцій для виплати заробітної плати», - зазначив Іван Собко. Також керівникам територіальних громад та районних військових адміністрацій наголосили на важливості інституційної спроможності проводити видатки. «В сьогоднішніх умовах має бути необхідна кількість фінансистів з чітким розподілом обов’язків – для того, щоб фінансування у цей складний час здійснювалося безперебійно», - зазначив директор департаменту фінансів Львівської ОВА Олег Демків. Звертаємо увагу, що питання виконання і формування місцевих бюджетів в період воєнного стану, перерозподілу коштів між головними розпорядниками тощо визначені постановою Кабміну №252 від 11 березня 2022 року.
Понад 1,5 млрд грн скерували на боротьбу з коронавірусом у 2021 році
21 січня 2022
Торік видатки державного та місцевих бюджетів області на медичну допомогу, яка надавалася медзакладами комунальної форми власності, становили 8,6 млрд гривень. Майже 18,4 % цих коштів скерували на заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, у межах реалізації програми медичних гарантій на запобігання та боротьбу з коронавірусом комунальні некомерційні підприємства області через Національну службу здоров’я України отримали 1205,8 млн гривень. Крім цього з державного бюджету місцевим бюджетам виділили субвенцію в сумі 94,4 млн грн, а саме: на придбання кисневих концентраторів – 44 млн грн, забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 – 29,5 млн грн, придбання закладами діагностичного обладнання – 12,5 млн грн, встановлення кисневих станцій – 8,4 млн гривень. Також, як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, місцеві бюджети за рахунок власних доходів спрямували на згадану мету понад 276 млн грн, за які придбали медичне обладнання, дезінфікуючі та стерилізаційні засоби, діагностичні набори та витратні матеріали, провели інші видатки, необхідні для функціонування медичних закладів, задіяних для госпіталізації осіб, хворих на COVID-19. "У 2022 році ми продовжуємо долати наслідки пандемії, і ускладнює епідситуацію й циркуляція нового штаму «Омікрон». Ми повинні пам”ятати, що наше здоров'я залежить від нашої відповідальності щодо дотримання дистанції та використання засобів індивідуального захисту”, – зазначив Іван Собко.
В області розпочали фінансування запланованих видатків згідно з розписом обласного бюджету
19 січня 2022
14 січня Департамент фінансів Львівської ОДА подав до Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області розпис обласного бюджету за доходами та видатками на 2022 рік. Відтак, фінансування запланованих видатків розпочато. Станом на сьогодні також стартувало фінансування захищених статей видатків бюджетних установ ще у 45 місцевих бюджетах області (56 відсотків до всіх бюджетів). У департаменті фінансів наголошують, якісне планування та своєчасне затвердження розпису місцевого бюджету є запорукою успішного старту фінансування і виконання місцевих бюджетів Львівщини у 2022 році. До слова, цьогоріч усі місцеві бюджети області затвердили до 24 грудня 2021 року, відповідно до бюджетного законодавства. Розписи за доходами і видатками на 2022 рік повинні бути затверджені та подані до територіальних органів казначейської служби до 24 січня 2022 року.
Впродовж тижня з обласного бюджету виділили 383,6 млн гривень
18 грудня 2020
Із зазначеного обсягу на ремонт доріг спрямовано 121,1 млн грн, на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 – 54,1 млн грн. Також скерували на зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я – 12,7 млн грн; соціально-економічний розвиток територій – 3,8 млн грн; придбання товарів для навчально-практичних центрів, комп'ютерів, обладнання для установ професійно-технічної освіти та капітальний ремонт установ ПТО – 3,7 млн грн; соціальну підтримку учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні – 2,4 млн грн; капітальний ремонт приймального відділення Львівської обласної клінічної лікарні – 2,3 млн грн; придбання житла для учасників АТО – 2 млн грн; реконструкції водопроводу, водоочисних станцій, каналізації та будівництво мережі водовідведення – 1,7 млн грн; реалізацію проєктів місцевого розвитку – 1,4 млн грн; охорону і збереження культурної спадщини – 1,3 млн грн; заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19 – 1 млн грн; реконструкцю даху в Роздільському дитячому будинку-інтернаті – 0,9 млн грн; розвиток лісового господарства – 0,7 млн грн; реконструкцію вуличного освітлення – 0,5 млн грн; фінансову підтримку КП ЛОР "ДОЛЯ" – 0,4 млн грн; співфінансування проекту «Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні" – 0,4 млн грн; надання житлових кредитів окремим категоріям громадян – 0,3 млн грн; відшкодування відсотків за кредитами для малих підприємств – 0,2 млн гривень. Передали місцевим бюджетам субвенції з державного бюджету на капітальний ремонт приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров'я у госпітальних округах – 16,9 млн грн; заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19 – 6,8 млн грн; придбання телемедичного обладнання для амбулаторій у сільській місцевості – 3,5 млн грн; закупівлю обладнання для харчоблоків закладам освіти - 2 млн грн; поліпшення житлових умов громадянам визначених Законом України” „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту„ – 2 млн грн; будівництво амбулаторій у сільській місцевості – 0,8 млн гривень. З метою недопущення виникнення протермінованої заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області додатково спрямовано місцевим бюджетам області дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 22,2 млн гривень.
Загальний обсяг фінансування з обласного бюджету впродовж цього тижня –293,1 млн гривень
13 листопада 2020
На утримання бюджетних установ обласного підпорядкування виділено 74,7 млн гривень. Для забезпечення виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ надано додаткову дотацію місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я в сумі 6,8 млн гривень. "Попри складну ситуацію із коронавірусом, ми системно забезпечуємо життєво важливі галузі в області: медицину, освіту, фінансуємо об’єкти капітального будівництва та проекти розвитку. Всі проекти, які ми спільно з громадами планували, вдалось реалізувати. Там, де будуть завершені проекти і ефективно використані кошти місцевих бюджетів, обласний бюджет обов’язково підтримає проекти співфінансування. Окрім того, разом з територіями робимо усе можливе, аби виплатити заробітну плату в бюджетній сфері, намагаємось не допустити жодних заборгованостей, в тому числі по капітальних видатках перед підрядниками. Працюватимемо над тим, щоб з новообраними керівниками ОТГ і семи нових районів, а також із обласною радою розпочати прагматичний процес формування відповідних місцевих бюджетів та вчасно їх затвердити", - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. На реалізацію проєктів місцевих ініціатив спрямовано 7 млн грн; ремонт доріг – 2,6 млн грн; здійснення доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом – 1,6 млн грн; придбання двох службових автомобілів для апарату обласної ради - 1,2 млн грн; охорону і збереження культурної спадщини – 1,1 млн грн; будівництво газопроводів в с. Блажів Самбірського району та с. Пристань Сокальського району – 0,8 млн грн; фінансову підтримку ТРК „Перший Західний” – 0,8 млн грн; відзначення 120-річчя Національного Академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької – 0,5 млн грн; капітальний ремонт каналізаційної мережі Підбузького геріатричного пансіонату – 0,4 млн грн; співфінансування проєкту "Поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєнжполь у Польщі та в м. Червоноград в Україні - через розвиток каналізаційної інфраструктури" – 0,4 млн грн; придбання житла для учасників АТО – 0,4 млн грн; надання одноразової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам області за їхніми зверненнями до голови та депутатів обласної ради – 0,4 млн грн; підтримку та розвиток агропромислового виробництва – 0,3 млн грн; реконструкцію вуличного освітлення – 0,2 млн гривень. На ремонт доріг спрямовано 185,5 млн грн; реалізацію проєктів місцевих ініціатив - 7 млн грн; Окрім того, місцевим бюджетам передали субвенцію з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості – 4,5 млн грн; придбання обладнання для харчоблоків закладам освіти – 2,4 млн грн; капітальний ремонт приймальних відділень обласної клінічної лікарні – 1,6 млн грн, Новояворівської районної лікарні – 0,3 млн грн; будівництво амбулаторій у сільській місцевості та придбання телемедичного обладнання – 0,7 млн грн; закупівлю засобів навчання, обладнання, сучасних меблів, дидактичного матеріалу, спортінвентаря для шкіл, ПТУ та дошкільних закладів – 1,1 млн грн; капітальний ремонт приміщень під створення кабінету магнітно-резонансої томографії в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова – 0,4 млн грн.
На потреби області минулого тижня скерували понад 190 мільйонів гривень
9 листопада 2020
Впродовж тижня з обласного бюджету виділено 192,5 мільйона гривень. Із зазначених видатків на ремонт доріг скерували 35,4 млн грн. На капітальне будівництво об'єктів соціально-культурного та житлового-комунального призначення скерували 19,4 млн грн, на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду обласним закладам охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом – 11 млн грн. Також на природоохоронні заходи скерували 1,7 млн грн, на заходи з протипожежної безпеки, ремонт приміщень і придбання обладнання та комп'ютерної техніки обласними закладами освіти – 1,6 млн грн, на придбання обладнання для харчоблоків обласними закладами освіти – 1,6 млн грн; придбання медичного обладнання для обласної інфекційної клінічної лікарні – 1,5 млн грн; відшкодування відсотків за кредитами, отриманими фізичними особами на заходи з енергозбереження, – 0,8 млн грн; одноразові виплати родинам загиблих в АТО – 0,5 млн грн; реконструкцію вуличного освітлення – 0,5 млн грн; закупівлю медикаментів для дітей з невиліковними хворобами та людей з серцево-судинними захворюваннями – 0,4 млн грн; будівництво водопроводу в с. Синьків Радехівського району – 0,3 млн грн; надання житлових кредитів окремим категоріям громадян – 0,2 млн грн; поповнення бібліотечних фондів – 0,2 млн грн; капітальний ремонт даху Грушківського психоневрологічного інтернату – 0,2 млн грн; придбання житла для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, – 0,2 млн гривень. "Цього тижня передали місцевим бюджетам субвенції з державного бюджету для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом – 27,2 млн грн; проведення виборів – 24,1 млн грн; лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 6,2 млн грн; забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа – 4,4 млн грн; надання додаткових корекційних послуг, закупівлю дидактичних матеріалів, наборів меблів, спортінвентаря для шкіл та дошкільних закладів – 0,3 млн гривень", - уточнив директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. На здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я надано місцевим бюджетам додаткову дотацію в сумі 17,1 млн гривень. Решта 37,7 млн грн виділено на утримання бюджетних установ обласного підпорядкування (зарплата, енергоносії, харчування, медикаменти, господарські видатки, стипендії, тощо). Прес-служба ОДА
На Львівщині провели рекордну суму фінансування запланованих видатків
2 жовтня 2020
Із загальної суми видатків 319,9 млн грн впродовж тижня спрямовано на утримання бюджетних установ 30 млн гривень. Решта, 163,5 млн грн. - ремонт та утримання автомобільних доріг; 6,2 млн грн - придбання інсулінів; 7,8 млн грн – реалізацію Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив; 1,5 млн грн – реалізацію Комплексної програми охорони культурної спадщини; 1,4 млн грн – придбання житла для учасників АТО; 1,0 млн грн – поповнення матеріально-технічного резерву Львівської області; 0,7 млн грн - фінансування Програми підтримки співробітництва територіальних громад; 0,5 млн грн – будівництво газопроводу с. Блажів Самбірського району; 0,4 млн грн - облаштування та реконструкцію двох спортивних майданчиків; 0,4 млн грн – реконструкцію скидного колектору очищених стічних вод Червоноградських очисних споруд в с. Добрячин Сокальського району; 0,4 млн грн – реконструкцію зовнішнього освітлення в с. Дубляни Самбірського району. "За цей тиждень ми провели рекордну суму платежів - майже 320 мільйонів гривень. У пріоритеті - фінансування ремонту та експлуатації доріг, закупівля інсуліну та реалізація проектів місцевих ініціатив. Початок четвертого кварталу завжди є більш активним, пожвавлюється процес завершення сезонних робіт, а фінансування відбуваються згідно із помісячними призначеннями. Попри пандемію замовники та виконавці робіт вчасно отримують бюджетні кошти", - акцентував заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Також передано місцевим бюджетам субвенцію з державного бюджету на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських і селищних, міських голів – 86,6 млн грн; виплату заробітної плати працівникам інклюзивно-ресурсних центрів - 2,8 млн грн; придбання меблів, закупівлю засобів навчання та комп'ютерної техніки для закладів освіти – 5,8 млн гривень. На здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я надано місцевим бюджетам додаткову дотацію в сумі 17,1 млн гривень. Ірина Кунцік
На ремонти доріг цього тижня спрямовано понад 80 млн грн
25 вересня 2020
Внаслідок пандемії, карантину та спаду економіки фінансування видатків відбувається з певним обмеженням: утримання обласних бюджетних установ – фінансується в повному обсязі, решта – зважаючи на наявність у бюджеті коштів та стану виконання програм, заходів, робіт. Впродовж цього тижня утримання установ профінансовано на суму 74,5 млн гривень. Також на ремонт доріг спрямовано 81,2 млн грн, реконструкцію та капітальний ремонт інженерних мереж і приміщень пологового корпусу та приймального відділення Львівської обласної клінічної лікарні – 7,6 млн грн, лікування дітей хворих на муковісцидоз – 1,4 млн грн, хіміопрепарати для Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру – 1,4 млн грн, лікування хворих на важкі форми артриту – 0,4 млн грн, фінансову підтримку ТРК „Перший Західний” - 1,3 млн грн, будівництво газопроводу до с. Вовче Турківського району - 0,7 млн грн, реконструкцію вуличного освітлення в с. Уріж та Винники Дрогобицького району – 0,4 млн грн, реалізацію проєктів місцевих ініціатив - 0,4 млн гривень. Крім того, передано місцевим бюджетам субвенції з державного бюджету на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – 20,6 млн грн; реконструкцію приймального відділення Дрогобицької міської лікарні №1 - 5,2 млн грн; придбання телемедичного обладнання для амбулаторій у сільській медицині – 5,1 млн грн; придбання меблів, закупівлю засобів навчання та обладнання, комп'ютерної техніки, дидактичного матеріалу, спортінвентаря для шкіл та дошкільних закладів – 3,9 млн гривень. Загальний обсяг фінансування – 204,3 млн гривень.
На Програму капітального будівництва цього тижня скерували понад 15 млн грн
4 вересня 2020
Цього тижня продовжено фінансування з обласного бюджету Програми капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення. Зокрема, всього спрямовано на цю мету кошти у сумі 15,2 млн грн, з них для оплати робіт з реконструкції мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту КЗ ЛОР "Львівське училище фізичної культури" - 1,2 млн грн, приміщень першого поверху КНП ЛОР "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" - 1 млн грн, відділення відновного лікування КЗ ЛОР "Львівська обласна лікарня відновного лікування" в смт. Дубляни Самбірського району – 1 млн грн та капітального ремонту приміщень Львівської обласної клінічної лікарні – 1,4 млн грн, їдальні КЗ ЛОР "Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою ім.Г.Крут" – 0,8 млн грн, підлоги залу у КЗК ЛОР КМЦ "Львівський палац мистецтв" – 0,2 млн грн, влаштування спортивного покриття бігових доріжок і секторів та благоустрій прилеглої території Львівського державного університету фізичної культури – 1,5 млн грн, а також надано субвенцію іншим місцевим бюджетам області на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт 22 об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення – 8,1 млн гривень.
Понад 130 млн грн виділено впродовж тижня з обласного бюджету
24 липня 2020
На утримання установ обласного підпорядкування протягом тижня спрямовано 56,2 млн гривень. Також на ремонт та утримання автомобільних доріг надано 48,9 млн грн, виконання програми „Безпечна Львівщина” (придбання спеціального обладнання) – 6,6 млн грн, реалізацію проєктів місцевих ініціатив – 5,8 млн грн, придбання меблів, закупівлю засобів навчання, обладнання та комп'ютерної техніки для закладів освіти – 3,4 млн грн, придбання медичного обладнання обласним установам охорони здоров'я – 2,6 млн грн, реконструкцію будівлі пологового корпусу Львівської обласної клінічної лікарні із впровадженням енергозберігаючих заходів - 2,1 млн грн. "Кошти, що надійшли від приватизації спільної власності територіальних громад, першочергово скерували на охорону здоров'я, освіту та на ті об'єкти, де є високий відсоток будівельної готовності, що дає можливість завершити їх ще цього року", - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. Окрім того, на забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа скерували 1,6 млн грн, зовнішнє освітлення населених пунктів – 1,3 млн грн, облаштування та реконструкцію спортивних майданчиків – 1,0 млн грн, соціальну підтримку учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні – 0,8 млн грн, відшкодування відсотків за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження для населення - 0,7 млн гривень.
З обласного бюджету на Cоціальний центр матері та дитини у Дрогобичі скерують півтора мільйона гривень
15 липня 2020
Видатки обласного бюджету на утримання Центу в поточному році становлять 1550 тис. гривень. Про це повідомили у департаменті фінансів Львівської ОДА. На оплату праці з нарахуваннями 9 працівникам планується спрямувати 1163 тис. грн, оплату енергоносіїв – 140 тис. грн, харчування – 128,5 тис. грн, послуг з утримання приміщення та придбання господарських товарів – 90 тис. гривень. У соціальному центр матері та дитини, який знаходиться в місті Дрогобичі, тимчасово мешкають жінки на сьомому - дев’ятому місяцях вагітності та матері з дітьми віком від народження до вісімнадцяти місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Заклад розрахований на проживання одночасно 10-ти жінок та 10-ти дітей. Під час проживання у Центрі молодим матерям надається безоплатне житло та харчування, психологічна допомога, допомога в аналізі життєвих ситуацій, визначенні основних проблем та шляхів їх розв’язання, молодих мам навчають догляду за дитиною, а також допомагають жінкам розвинути соціальні навички, спрямовані на підвищення самооцінки.
Більше 50 млн грн виділено впродовж тижня з обласного бюджету
10 липня 2020
На потреби області впродовж тижня виділено 53,1 млн грн з обласного бюджету. Про це повідомили у депаратменті фінансів. Зокрема, 4,6 млн грн спрямовано на закупівлю медичного обладнання для обласних установ охорони здоров'я, 4,5 млн грн – будівництво об'єктів соціально-культурного призначення, 1,7 млн грн - забезпечення виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, 1,2 млн грн - реалізацію проєктів місцевих ініціатив, 1,3 млн грн – забезпечення дітей, хворих на фенілкетонурію, продуктами лікувального харчування в амбулаторних умовах (Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центру), 1 млн грн - облаштування та реконструкцію спортивних майданчиків, по 0,2 млн грн - відшкодування відсотків за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження для населення, та підтримку і розвиток агропромислового виробництва. Решта коштів у сумі 38,4 млн грн забезпечили своєчасну виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг, придбання продуктів харчування, медикаментів, пального та оплату інших послуг бюджетних установ.