Синоптики оголосили штормове попередження у області
У Львові та Львівській області оголосили штормове попередження. Про це повідомили в ГУ ДСНС Львівщини.
7 вересня на Львівщині удень та ввечері – дрібний дощ. Посилення вітру та грози прогнозують у другій половині дня 7 вересня та вночі 8 вересня. Температурний максимум сягатиме +18.
Під час грози закликають дотримуватись правил, що можуть врятувати життя:
- Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу: притягує кульову блискавку.
- Найкраще ховатись у автомобілі або в будинку із громовідводом. Автомобіль ні в якому разі не можна паркувати під деревами або високими конструкціями, потрібно зачинити вікна авто, бажано опустити/зняти антену, зупинитися і перечекати негоду.
- Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись під натиском вітру.
- Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач.
- Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. Ні в якому разі не бігайте. Дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі.
- Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. Не лягайте, краще присісти, щоб мати якомога менше площі прилягання до землі.
- Якщо у вас із собою є парасолька, ні в якому разі не розкривайте її, адже металеві прути притягують розряди.
- Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі.
- Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні і бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега.
- Не телефонуйте з мобільного телефону. Пам’ятайте, що єдиний правильний вчинок – негайно вимкнути телефон, адже є велика загроза влучання блискавки.
Марта Кудляк
Новини за темою
На Львівщині – штормове попередження
17 лютого 2022
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає про погіршення погоди. Ускладнення погодних умов відповідає І рівню небезпечності (жовтий). Так, по території Львівської області до кінця доби, сьогодні, 17 лютого, очікують місцями грози. 18 лютого пориви західного вітру 17-22 м/с, на дорогах ожеледиця. По Львову: до кінця доби 17 лютого прогнозують грозу. 18 лютого – пориви західного вітру 17-22 м/с, на дорогах ожеледиця. Львівська ОДА закликає мешканців, зокрема водіїв, бути пильними та обережними під час перебування на вулиці. Синоптики попереджають і про сніголавинну небезпеку. Так, 18 лютого, в горах Львівської області зберігатиметься значна снiголавинна небезпека (3 рiвень, помаранчевий). Прогнозують і підйом рівнів води на річках. Зокрема, у зв’язку з випадінням дощів, впродовж 18-21 лютого на річках басейну Західного Бугу очікується підйом рівнів води на 0,1-0,5 м над рівнями. 17 лютого на 08:00 год, місцями можливий початковий вихід води на заплаву (р.Полтва – м.Буськ, р.Солокія – м.Червоноград). На р.Західний Буг біля м.Кам’янка-Бузька продовжиться поступове затоплення заплави (жовтий рівень небезпеки).
На території Львівської області очікуються несприятливі погодні умови: як діяти під час грози
2 серпня 2021
Сьогодні, 2 серпня, на території Львівської області пройдуть дощі, грози, місцями пориви вітру. За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА, під час наближення грози краще утриматися від поїздок в ліс, поле чи водоймища. Блискавка небезпечна тоді, коли за спалахом одразу ж лунає гуркіт грому, тобто грозова хмара знаходиться над людиною, тому небезпека удару блискавки найімовірніший. Ваші дії перед та під час грози повинні бути наступними: Не виходити з будинку, закрити вікна, двері й димарі. Поклопотатися, щоб у приміщенні не було протягу, який може привернути блискавку. Якомога далі триматися від електропроводки, антен, вікон, дверей; не топити піч, оскільки дим, що виходить з труби, має високу електропровідність; радіо і телевізори відключити від мережі, не користуватися електроприладами і телефоном (особливо важливо для сільської місцевості); для укриття віддайте перевагу житловому будинку або іншій споруді, захищеній блискавковідводом; якщо маєте при собі мобільний телефон, не забудьте негайно вимкнути; не знаходитися на підвищеннях і відкритих незахищених місцях, поблизу металевих або сітчастих огорож, заземлення блискавковідводу; на відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не можна лягати на землю, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом; якщо гроза застала вас в лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, особливо соснами, дубами тополями, краще знаходитися на відстані 30 метрів від окремого високого дерева. Зверніть увагу — чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися подалі від цього місця; вірогідність попадання блискавки в конкретне дерево прямо пропорційна його висоті; під час грози не можна знаходитися на воді і у води — купатися, ловити рибу, необхідно подалі відійти від берега; під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, оскільки вважається, що піт і швидкий рух “притягує” блискавку; якщо ви застигнуті грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них; якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна й опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується; якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї. Будьте обережними та збережіть своє життя!
Попередження про грози: як поводити себе в час негоди в рекомендаціях рятувальників Львівщини
1 липня 2021
За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології України 1 липня на території Львівської області очікують грози. Вранці та вдень місцями: значні дощі, пориви та шквали 15 – 20 м/с, град. Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до населення із застереженням бути уважними і обережними під час погіршення погодних умов. Та нагадує правила поведінки під час грози: • Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть всі вікна та двері, у приміщенні не повинно бути протягу, якомога далі тримайтеся від електроприладів. • Якщо негода застала вас на вулиці у населеному пункті, намагайтесь не ходити попід карнизами будинків, а також тримайтеся подалі від розлогих дерев, рекламних щитів та ліній електропередач. Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач. • Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на підвищенні. Тримайтеся місця, де низькі дерева. • Не можна ховатися від зливи під деревом: воно притягує блискавки. Крім того, є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись від поривів вітру. • Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Бажано, щоб місце було сухим, адже волога земля сильніше проводить електрику. • Не можна купатися у водоймах під час грози. Якщо ви на човні й бачите, що наближається негода, намагайтеся якнайшвидше дістатись до берега. • Якщо вас застала гроза на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них; • Якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно закрити вікна і опустити автомобільну антену. • Всі електричні прилади є своєрідними приймачами для блискавок. Тому ні в якому разі не користуйтеся ними під час грози, краще їх вимкнути з мережі. «Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку «101»»,- наголошують рятувальники.
На Львівщині – штормове попередження
15 березня 2021
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає про погіршення погодних умов. Ускладнення погодних умов відповідає І рівню небезпечності (жовтий). Так, завтра, 16 березня, на півдні території Львівської області прогнозують значний мокрий сніг та сніг, налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Зокрема: По Львівській області: хмарно, дощ, місцями з мокрим снігом. По півдню території значний мокрий сніг та сніг, налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 7 – 12 м/с. Температура вночі від 3° морозу до 2º тепла, вдень 1 – 6º тепла. По місту Львову: Хмарно, дощ з мокрим снігом. На дорогах ожеледиця. Вітер північно-західний, 7 – 12 м/с. Температура вночі від 1° морозу до 1º тепла, вдень 1 – 3º тепла. Погіршення видимості в опадах. Львівська ОДА закликає мешканців, зокрема водіїв, бути пильними та обережними під час перебування на вулиці.
На Львівщині оголосили штормове попередження
7 грудня 2020
Упродовж доби пориви південно-східного вітру коливатимуться від 17 до 22 м/с. Сьогодні на території Львівської області оголосили штормове попередження. Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Львівській області. Відтак, мешканців та гостей закликають дотримуватися правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці. Пам’ятайте, що при сильному вітрі всі вікна у будинку необхідно щільно закрити. Якщо ви опинилися на вулиці, то тримайтеся подалі від рекламних щитів, ліній електропередач, дерев; Також, загроза зростає поблизу будівель, що ремонтують або споруджують. За можливості не паркуйте автомобілі під нестійкими конструкціями. У ДСНС наголошують, у разі небезпеки телефонуйте до Служби порятунку «101». Оксана Буй
До уваги мешканців: синоптики попереджають про надзвичайну пожежну небезпеку на Львівщині
7 серпня 2020
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що по місту Львову та території Львівської області 08-10 серпня переважно надзвичайна (5-й клас) та висока (4-й клас) пожежна небезпека. У пожежонебезпечний період заборонено: - розводити багаття у лісі та лісопосадках; - заїжджати автомобілем до лісу; - палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки; - залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я; - створювати смітники та спалювати відходи; - спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях; Також у таку погоду гострою стає проблема загорянь на торфовищах, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані. Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків. Водночас зазначаємо, що цього річ Верховна Рада України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу затвердила зміни у Кримінальному кодексі та Кодексі України про адміністративні правопорушення, якими посилила відповідальність за спалювання сухої трави та інших злочинів, що забруднюють повітря, знищують рослинний світ, зокрема: – забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься штрафом від 30 600 до 61 200 грн або обмеженням волі до 3 років; – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом каратиметься штрафом від 91 800 до 153 000 грн або обмеження волі від 2 до 5 років; – випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 грн.
На Львівщині оголосили штормове попередження
10 липня 2020
Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає про сильні грози. По території Львівської області 11 липня в другій половині дня прогнозують грози, місцями сильні зливи, під час гроз подекуди шквали 17 – 22 м/с, град. Також на території Львова 11 липня в другій половині дня очікують грози, під час грози шквал 17 – 22 м/с, град. Ускладнення погодних умов відповідає І рівню небезпечності (жовтий).
Мешканців Львівщини повідомляють про погіршення погодних умов
4 лютого 2020
Ввечері 4 лютого і вночі та вранці 5 лютого очікується значний мокрий сніг та сніг, по півдню території сильний сніг. Вдень часом мокрий сніг та сніг. Впродовж 5 лютого подекуди налипання мокрого снігу, пориви північного вітру 15 – 20 м/с, хуртовини. На дорогах ожеледиця, по півдню території снігові замети. Утворення (приріст) снігового покриву висотою 5 – 10 см, в горах 15 – 25 см. Температура повітря 5 лютого впродовж доби 0 – 5 морозу, 6 – 7 лютого вночі 4 – 9° морозу, в горах 12 – 14° морозу, вдень 0 – 5° морозу. Очікувані погодні умови можуть спричинити порушення та припинення руху транспорту на дорогах та вулицях (ІI рівень небезпечності, помаранчевий), ускладнюватимуть роботу підприємств енергетики, звʼязку та комунального господарства. Закликаємо усіх учасників дорожнього руху зважати на погодні умови та за можливості утриматися від поїздок, особливо на далекі відстані.
На Львівщині очікують погіршення погодних умов
20 Червня 2019
У зв’язку із проходженням та впливом атмосферних фронтів від циклонічної депресії над Норвезьким морем та Скандинавією очікується ускладнення погодних умов. В другій половині дня із збереженням до кінця доби 20 червня та вдень 21 червня грози, місцями значні дощі та сильні зливи, град, шквали 15 – 20 м/с. 22 – 23 червня значні дощі, місцями сильні. Грози, подекуди град та шквали 15 – 20 м/с. Ускладнення погодних умов відповідає ІI рівню небезпечності (помаранчевий).
На Львівщині оголосили штормове попередження
20 травня 2019
У зв’язку із проходженням активних атмосферних фронтів та циклонічною діяльністю над Західними областями України, з 20 по 23 травня, на території Львівської області очікуються ускладнення погодних умов. Зокрема, у другій половині дня із збереженням до кінця доби 20 травня значні дощі, місцями сильні дощі та сильні зливи, град та сильний град. Грози, пориви південно-східного вітру 17 – 22 м/с, подекуди шквали 25 – 28 м/с. 21 – 23 травня - сильні тривалі дощі. Грози, подекуди град та шквали 15 – 20 м/с. Ускладнення погодних умов відповідає ІI рівню небезпечності (помаранчевий). Також, у зв'язку із сильними зливами, очікують підйом рівнів води над рівнями: ввечері 20 травня та впродовж 21 - 23 травня на річках басейнів Сяну, Дністра на 0,5 - 1,5 м, місцями на окремих ділянках до 2 м. Місцями початковий вихід води на заплаву, часткове підтоплення с/г угідь. При сильних зливах та дощах можливе формування значного місцевого та схилового стоку, в горах існує загроза утворення селевих потоків. 21 - 23 травня на річках басейну Західного Бугу на 0,2 - 0,7 м. Місцями затоплення заплав, с/г угідь.
На Львівщині оголосили штормове попередження
22 жовтня 2018
У зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів від циклонічної депресії над Скандинавією та вторгненням холодної повітряної маси 24 – 25 жовтня очікуються несприятливі погодні умови: пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, 24 жовтня – місцями 25 – 28 м/с; зміна фази опадів – дощ з переходом в мокрий сніг та сніг, 24 жовтня місцями сильний мокрий сніг та сніг, хуртовини; зниження температури повітря – впродовж доби 24 жовтня 2 – 7° тепла, 25 жовтня вночі від 3° морозу до 2° тепла, вдень 3 – 8° тепла. Подекуди встановлення нестійкого снігового покриву, на дорогах ожеледиця.