Перенесена вистава «Pentecost» відбудеться у найближчу суботу

14 вересня 2020р, Новини. Прес-служба ОДА

Перший театр спільно з проектом «Під Зорею Пінзеля» запрошує представників засобів масової інформації на виставу «Pentecost» за п’єсою британського драматурга Девіда Едгара 19 вересня 2020 року у с. Демня, Миколаївський район, Львівська область. 

 Перший театр спільно з проектом «Під Зорею Пінзеля» об’єднав зусилля, щоб 19 вересня показати виставу «Pentecost» у закинутому костелі Матері Божої с. Демня.

"Це знакова акція, як для театру, так і для нашої держави. В с. Демня знаходиться закинутий костел Матері Божої, 1913 р. Він, разом з багатьма іншими культурними пам’ятками України, потребує консервації і реставрації, інакше зможе повторити долю численних зруйнованих храмів нашої країни. Простір покинутого храму тільки підсилить і закцентує теми, які  порушує режисер Лариса Діденко у свої виставі «Pentecost»: дискусії про цінності, гуманізм, про культуру, яка стала заручником політики. Окрім того, сама дія вистави розгортається у покинутій балканській церкві. Для акторів, режисера, творців вистави така реалістична локація стане унікальним досвідом та додасть нових відтінків у їх роботі, а для глядачів – нових сенсів у прочитанні режисерського задуму", - зазначила засновниця проєкту «Під Зорею Пінзеля» Івона Лобан.

Проєкт «Під Зорею Пінзеля» створений ГО «Арт-студія Івони Лобан» у 2017 р. Він присвячений популяризації творчості скульптора І.Г. Пінзеля і приверненню уваги до збереження Костелу Всіх Святих у с. Годовиця (1758 р.), пам’ятка національного значення у аварійному стані. Важливо через моду, музику, сучасний живопис і скульптуру, книги, фільми, вистави, кліпи, різноманітні події і конкурси ознайомити людей та привернути увагу до збереження національної культурної спадщини України. 

"Зараз с. Демня нагадує «музей» кам'яних скульптур під відкритим небом, але його історія незаслужено забута. Звідси родом три брати Дзиндри, чиї скульптури відомі не лише в Україні, але й світі. Ми переконані, що мистецтво здатне привернути увагу громадськості та держави до збереження національної культурної спадщини України. Саме тому, Перший театр спільно з проєктом «Під Зорею Пінзеля» об’єднав зусилля, щоб 23 серпня показати виставу «Pentecost» у закинутому костелі Матері Божої с. Демня", - розповіла Івона Лобан.

Саме тут похований відомий землевласник і меценат граф Станіслав Скарбек: на його кошти у 1842 р. зведено перший у Львові і третій за своїми розмірами театр Європи (зараз – театр ім. М. Заньковецької),  1840 р. граф заснував «Інститут для сиріт і убогих», а у 1846 р. він  створив «Фундацію пенсій для акторів, режисерів, співаків театру графа Скарбека у Львові». Вже згаданий вище закинутий костел Матері Божої.

Можливість зіграти виставу «Pentecost» у с. Демня Перший театр здобув завдяки перемозі на конкурсі надання фінансової підтримки на реалізацію заходів у галузі культури на території м. Львова в рамках святкування Дня Незалежності України. Також у співпраці з ГО «Арт-студія Івони Лобан»  проєкт «Під Зорею Пінзеля» отримав підтримку від Львівської обласної державної адміністрації.

Програма заходу

19.09.2020 16:00 – виїзд на екскурсію (замок «Заклад», старовинний цвинтар). Зустріч для тих, хто їде власним транспортом на АЗС «Mango», поворот по трасі зі Львова на село Заклад.

18:00 – урочиста частина біля костелу

19:00 – початок вистави «PENTECOST» (тривалість 2 год 30 хв).

Акредитація триває до 14 вересня ц.р. (включно) за номером телефону: (067) 676 10 70 Івона Лобан.

Просимо акредитованих представників ЗМІ прибути 19 вересня до 16:00.

!!! Усіх карантинних заходів, згідно вимог державно комісії ТЕБ на НС, під час показу вистави «Pentecost» у с. Демня, буде дотримано !!!

Ключові слова:

демня

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook