30-річчя INTERREG: на Львівщині реалізується понад три десятки програм МТД
21 вересня 2020р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» відбулося святкування Дня Європейської Співпраці, присвяченого 30-річчю програм INTERREG - Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Про це інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.
На сьогодні завдяки впровадженню цієї Програми на території Львівщини реалізується 36 проєктів міжнародної технічної допомоги загальним бюджетом для України близько 29,5 млн євро.
«Дані транскордонні проєкти, окрім інфраструктурної, мають потужну історико-культурну, екологічну, медичну та туристичну складову, тому регіональна влада докладає максимум зусиль для їх успішної реалізації», - розповіла заступниця директора департаменту Лілія Лисих.
Упродовж останніх трьох років з обласного бюджету Львівської області ці проєкти співфінансовано на понад 88,5 млн грн та не менша сума ще передбачена в обласному бюджеті до кінця цього року.
Тільки в 2020 році в обласному бюджеті Львівської області на співфінансування проєктів МТД було передбачено понад 114 млн грн.
«Розвиток сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат» співфінансовано на 342 тис грн зокрема для будівництва еколого-інформаційного пункту в урочищі «Діброва», урочисте відкриття якого сьогодні відбулося. Приємно бути учасником святкової події, адже впровадження цих програм має надзвичайний вплив на розвиток Львівщини: захищає та популяризує культурну та природну спадщину, відроджує транспортну інфраструктуру, покращує діяльність пунктів перетину кордону, а також покращує стан служб охорони здоров’я та громадської безпеки», - наголосила Лілія Лисих.
В межах заходу відбулося: урочисте відкриття проєкту «Розвиток сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат», а також промоція проєкту «Активація Центру роботи з молоддю в Місці Пястовому та у Сколе – культурна й історична спадщина Жешівського та Львівського регіонів як основа освітніх цінностей отця Броніслава Маркевича».
Частували гостей заходу представники проєкту «Відтворення та збереження кулінарних традицій для промоції культурного спадку гірських транскордонних регіонів». Окрім цього, молодь міста Сколе висадила саджанці карпатських дерев.